Delta III - czy można jakoś skalibrować czujnik deszczu?

mateusz07r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:03
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Delta III - czy można jakoś skalibrować czujnik deszczu?

Post autor: mateusz07r » 27 paź 2015, 11:37

Witam,

Od 14 października jestem szczęśliwym posiadaczem Delty z 2009 roku sprowadzonej z Belgii. Pierwsze wrażenia są bardzo dobre mimo małych problemów z odczytywanie muzyki z USB ale jakoś powoli dochodzę do tego jak to zrobić by radio (instant nav) ogarniało foldery. Drugi i największym problemem, szczególnie, że zbliża się zima, a z nią opady deszczu i śniegu, jest czujnik deszczu. Cos jest z nim nie tak, gdyż po włączeniu działa wszystko mniej więcej ok ale po kilku cyklach wycieraczek zdarza im się po prostu stanąć na swoich miejscach na dole szyby i już się nie podnoszą. Czas do tego budzą się na chwile po zatrzymaniu na skrzyżowaniu i latają jak szalone a potem znowu zgon. Innym razem jest tak, że przy małym deszczyku działają szybko a jak szyba dostanie mgiełkę z wody podniesionej przez koła innych pojazdów i nic nie widać to wycieraczki działają bardzo ospale.

Czy jest jakieś sposób na kalibracje czujnika deszczu, żeby poprawnie odczytywał dane o deszczu z szyby? (mam wrażenie, ze zmiana czułości poprzez ustawienie pokrętła na manetce nic nie zmienia)
jest: Lancia Delta III 2009 1,6 Multijet 116KM

były: fiat tempra, daewoo nexia, opel astra, vw polo, seat cordoba, nissan almera

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III - czy można jakoś skalibrować czujnik deszczu?

Post autor: Tomzik » 28 paź 2015, 22:13

U mnie jest to samo :)

Zmiana czułości na manetce jednak trochę pomaga :)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

mateusz07r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:03
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III - czy można jakoś skalibrować czujnik deszczu?

Post autor: mateusz07r » 29 paź 2015, 20:40

też masz tak, że czasem musisz wyłączyć i włączyć wycieraczki ponownie, żeby coś widzieć?
Chyba jednak nie tak to powinno działać żeby machać manetką zamaist auto dopasowania prędkości. Już chyba lepiej jakby była opcją wyłączenia czujnika i używanie standardowych trybów wycieraczek (takich jak w samochodach bez czujnika)...
jest: Lancia Delta III 2009 1,6 Multijet 116KM

były: fiat tempra, daewoo nexia, opel astra, vw polo, seat cordoba, nissan almera

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III - czy można jakoś skalibrować czujnik deszczu?

Post autor: Tomzik » 29 paź 2015, 20:57

Też tak mam :)

Z reguły jednak pomaga wtedy przełączenie na kolejny stopień "czułości".
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

mateusz07r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:03
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III - czy można jakoś skalibrować czujnik deszczu?

Post autor: mateusz07r » 29 paź 2015, 21:09

ok, dzięki za info. inaczej sobie to wyobrażałem kupując samochód z czujnikiem ale jak jest tak jest i tyle.
jest: Lancia Delta III 2009 1,6 Multijet 116KM

były: fiat tempra, daewoo nexia, opel astra, vw polo, seat cordoba, nissan almera

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III - czy można jakoś skalibrować czujnik deszczu?

Post autor: Tomzik » 29 paź 2015, 22:20

Też wolałbym bez ;)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

mateusz07r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:03
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III - czy można jakoś skalibrować czujnik deszczu?

Post autor: mateusz07r » 18 lis 2015, 16:37

ostatecznie się okazało że były jakieś błędy. Po podpięciu do komputera i skasowaniu błędów czujnik dziaja poprawnie :D
jest: Lancia Delta III 2009 1,6 Multijet 116KM

były: fiat tempra, daewoo nexia, opel astra, vw polo, seat cordoba, nissan almera

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III - czy można jakoś skalibrować czujnik deszczu?

Post autor: Tomzik » 18 lis 2015, 19:50

Gdzie te błędy były? W jakim module w MES/FES ich szukać?
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

mateusz07r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:03
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III - czy można jakoś skalibrować czujnik deszczu?

Post autor: mateusz07r » 18 lis 2015, 20:30

generalnie nie wiem dokładnie... sprawa wyglądała tak, że w weekend jechałem z Warszawy do Krakowa i po drodze spadła mi opaska i wypadł przewód z intercoolera do turbiny i wylądowałem w ASO w Kielcach (PZMOT na ul. Krakowskiej 32). Tam podpięli kompa i coś poklikali po czym na fakturze wpisali pozycję:

0520C05, odczyt diagnostyczny-kasowanie błędów

po wyjechaniu od nich wycieraczki działają bez zastrzeżeń. Czujnik prawidłowo reaguje i dobiera odpowiednią częstotliwość cyku wycieraczek. Jestem bardzo zadowolony a jednocześnie żałuje, że nie dopytałem o szczegóły, żeby je podać na forum.

Wszystko przez zdenerwowanie z awarii w trasie :/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
jest: Lancia Delta III 2009 1,6 Multijet 116KM

były: fiat tempra, daewoo nexia, opel astra, vw polo, seat cordoba, nissan almera

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”