Delta III - dołożenie lusterka fotochromatycznego

przemekbial
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 241
Rejestracja: 04 wrz 2015, 16:51
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Tarnów

Re: Delta III - dołożenie lusterka fotochromatycznego

Post autor: przemekbial » 16 paź 2016, 22:31

No właśnie najbardziej jestem ciekaw jak to będzie wyglądało od frontu autka. Bo fabrycznie montowane wygląda pro, a jak człowiek zaczyna udoskonalać to czasami samoróbka wygląda dosyć żałośnie, a wolałbym tego uniknąć. Kwestia czy nowe mocowanie lusterka ładnie ułoży się w "fabryczne kropeczki" na szybie.
Na zdjęciu zaznaczyłem miejsce o które mi dokładnie chodzi.
https://drive.google.com/file/d/0B15kP- ... sp=sharing
Dodatkowo zdjęcia lusterka fotochromatycznego:
https://drive.google.com/file/d/0B15kP- ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B15kP- ... sp=sharing

przemekbial
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 241
Rejestracja: 04 wrz 2015, 16:51
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: przemekbial » 17 paź 2016, 10:12

Dowiedziałem się właśnie, że lusterko było z czujnikiem deszczu (który został sprzedany oddzielnie) wiec z montażu chyba kicha...

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Delta III - dołożenie lusterka fotochromatycznego

Post autor: Dawid » 17 paź 2016, 12:14

No jeśli było w komplecie z czujnikiem to rzeczywiście kiszka.Choć sam czujnik idzie bez problemu dokupić.Ale obudowa lusterka w wersji z czujnikiem znacząco się różni i Twoje obawy mogą okazać się zasadne bowiem będzie widać że jest to dokładane.Musiał byś coś kombinować z wyglądem tego zakropkowanego miejsca na szybie.Albo szukaj lusterka w wersji bez czujnika.
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

przemekbial
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 241
Rejestracja: 04 wrz 2015, 16:51
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Tarnów

Re: Delta III - dołożenie lusterka fotochromatycznego

Post autor: przemekbial » 17 paź 2016, 14:47

Takie lusterko znalazłem bez czujnika deszczu. Ale chyba mimo wszystko będzie niechlujnie na szybie od zewnętrznej stronie...
Ostatnio zmieniony 17 paź 2016, 14:54 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Linki z portali aukcyjnych niedozwolone w dziale technicznym!

przemekbial
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 241
Rejestracja: 04 wrz 2015, 16:51
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Tarnów

Re: Delta III - dołożenie lusterka fotochromatycznego

Post autor: przemekbial » 18 lis 2016, 23:10

Witam. Szukałem...szukałem i znalazłem lusterko nowe do Fiata 500 za 200 zł. Trochę drogo ale z drugiej strony nówka. Taki chodzą po 400 zł. Mam dwie wolne wtyczki w podsufitce. Dostałem również zdjęcia wtyczki od lusterka, które ma trzy piny. Jak się dobrze przyjrzeć to jedna z wtyczek też ma chyba 3 piny. Wrzucam zdjęcia dla podglądu. W sumie to jestem zdecydowany na zakup ale chciałem żeby ktoś bardziej ogarnięty w temacie się wypowiedział.
link do zdjęć: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
z góry dziękuję za cenne wskazówki :)

przemekbial
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 241
Rejestracja: 04 wrz 2015, 16:51
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: przemekbial » 02 gru 2016, 23:10

Witam. Lusterko zamontowane z Fiata 500. Wszystko pięknie działa ale...wpada w drgania/wibracje podczas jazdy po nierównościach, kostce brukowej. Jak zaradzi?

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

ceva
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2018, 18:42
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Sierpc

Re: Delta III - dołożenie lusterka fotochromatycznego

Post autor: ceva » 14 lis 2018, 16:28

Również intensywnie przymierzam się do zamiany zwykłego lusterka na fotochrom, ale w związku z tym jak zostało wspomniane w tym temacie lusterko do Delty nie często jest dostępne jako używane na znanych portalach aukcyjnych więc myślę o przeszczepie takowego jak kolega przemekbial z Fiata 500. Dołożyłem takie właśnie lusterko do poprzednika Delty którym wcześniej jeździłem czyli do N.Bravo. O ile w Bravo fabrycznie coś takiego nigdy nie występowało to o dziwo było to łatwiejsze pod względem elektryki, bo pod lampką znalazłem jedną wolną kostkę z + i - . W Delcie mam trzy kostki. Kostka nr.1 4-pin prawdopodobnie do lusterka, kostka nr.2 4-pin prawdopodobnie pod sensor deszczu, świateł i kostka nr.3 6-pin prawdopodobnie alarm, może szyberdach?
DSC_3076.JPG
W lusterku od 500-ki są trzy piny czyli +,- i sygnał z włącznika biegu wstecznego, kostka w Delcie ma jeden pin więcej który ma nieznaną mi funkcję (być może to sygnał z sensora światła w lusterku dla oświetlenia adaptacyjnego), było by miło jakby ktoś podpowiedział jakie są funkcje poszczególnych przewodów w kostce od lusterka, bo przyznam szczerze że nie chciałbym załatwić kolejnego lusterka, bo jakimś cudem jedno niestety uszkodziłem próbując wpinać tylko + i - od lusterka i teoretycznie miało być dobrze... To by dotyczyło kostki nr.1
Kostka nr.2 w przyszłości też będzie mnie interesować i wiem tyle, że oprócz czerwonego kabelka pozostałe trzy obsługują sensor, ale potrzebny jest też jakiś adapter, bo raz że ta wiązka jest za krótka, dwa sensor ma trzy piny, a kostka cztery. Może ktoś mógłby podejrzeć jak to wygląda u niego w aucie i opisać. I pytanie na koniec, czy po zamontowaniu sensora będzie można korzystać tylko z jego jednej funkcji, czyli do sterowania wycieraczkami, bez korzystania z sygnału dla automatycznego włącznika świateł?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lancia Delta III T-jet 120 KM ORO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”