Żarówki ledowe

Gorbi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 04 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Żarówki ledowe

Post autor: Gorbi » 25 gru 2017, 21:46

Witam
Czy ktoś spotkał się z tym żarówkami OSLAMP
https://oslamp.aliexpress.com

Znalazłem tylko jakieś wzmianki na forum Opla Astry V
Z tego co wyczytałem nadają się one tylko do lamp soczewkowych

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka


slider2002
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 09 mar 2019, 11:41
Imię: Przemek

Re: Żarówki ledowe

Post autor: slider2002 » 04 cze 2019, 21:42

Lampy w delcie nie są homologowane na takie źródło światła więc nie wolno ich montować!

Gorbi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 04 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Żarówki ledowe

Post autor: Gorbi » 05 cze 2019, 13:28

Wiem, że nie są homologowane i zgodnie nie jest to zgodne z przepisami ale byłem ciekaw czy ktoś próbował i jakie miał efekty

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Żarówki ledowe

Post autor: FXX » 05 cze 2019, 16:09

Zastanawiałem się też nad założeniem takich LEDów, tyle że jako światła drogowe "dodatkowe".

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Gorbi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 04 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Żarówki ledowe

Post autor: Gorbi » 05 cze 2019, 16:27

Wiem, że bywają problemy z odpowiednim odcięciem po włożeniu tych żarówek ale to chyba kwestia znalezienia dobrych jakościowo produktów.
Na pewno byłoby lepiej widać niż w serii

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Żarówki ledowe

Post autor: mikee72 » 05 cze 2019, 19:41

oslamp.jpg
Miałem porobić jakieś fotki porównawcze i taki mini test, ale wiecznie nie ma czasu.. więc krótko:
Odżałowałem 6 dych i kupiłem na ali oslampy h7 led - każda żarówka h7 led ma cztery strony z ledami COB.
Jak się za kimś stoi i odbija się światło z soczewki - widać jakby pierścień bez środka, przecięty na cztery części.

Zamontowałem je u siebie w soczewkach w Phedrze i jeżdżę tak od dwóch miesięcy około..
Dlaczego tak długo? Bo nie chciało mi się wymieniać, a przede wszystkim nie jeździłem w nocy poza miastem. To znaczy wyjechałem raz na może 30 minut i wystarczy.
Montaż jest w miarę w miarę - trzeba założyć kołnierz i chwycić pałąkiem, a potem w kołnierzu montuje się żarówkę. Na kołnierzu założyłem nitkę, żeby go nie zgubić w lampie :) bo montaż w Phedrze robi się po omacku. Miejsca jest wystarczająco na wszystko. Wentylatory z tyłu żarówek są praktycznie niesłyszalne, i nie wydaje mi się żeby całość się specjalnie grzała ale nie testowałem dokładniej.

Plusy: ładnie świecą jak się na nie patrzy - 'nowoczesna' zimna barwa, odcięcie jest idealne, rozproszenie przed autem bardzo równomierne, nie oślepiają, lampa wygląda nowocześniej i ani trochę nie podpada na jakąś lewiznę (w takim aucie jak Phedra pasuje), znaki drogowe mocniej odblaskują i to chyba tyle z pozytywów.. Acha, zwykłe H7 padają mi dosyć często a te świecą cały czas..
Minusy: w nocy prawie nic nie widać, nie ma skupienia wiązki światła i sensowny zasięg ze 20-30 metrów, zimna barwa jest nieprzyjemna i męcząca wzrok - chociaż to może też być wina słabego zasięgu.

Krótko mówiąc - jako światła dzienne mogły by być jak najbardziej. Natomiast do tego, do czego mają służyć - nie nadają się. Przynajmniej w Phedrze ..świecą jak latarki. Jest dużo gorzej niż na najtańszych H7.. Dziwią mnie dosyć wysokie oceny tego produktu na ali. Wydaje mi się, że w zwykłej żarówce H7 źródło światła jest idealnie w środku żarówki, a tutaj jednak na ściankach oddalonych od środka o te parę mm. Jak ktoś będzie chciał sprawdzić u siebie, to pisać - puszczę taniej, a potem ten ktoś dalej puści taniej i tak za parę zeta można sprawdzić jak to (nie) działa :lol:

Na razie wracam do zwykłych H7 i będę się zastanawiał może nad HIDami, ale tutaj to już parę stów.. więc wolę nie ryzykować zakupu kolejnego shitu.

Co do legalności takich rozwiązań.. zdarza mi się przekraczać prędkość, gadać przez telefon, jeździć bez pasów - więc LEDy mi nie straszne ;)
A jak pisałem: LED w Phedrze wygląda jak fabryka, odcięcie idealne, nie oślepia. Jest super tylko ..świeci kijowo : cenzura :
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Gorbi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 04 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Żarówki ledowe

Post autor: Gorbi » 05 cze 2019, 20:57

Pojawiły się nowe modele tych żarówek
Nowa konstrukcja powinna lepiej rozprowadzać światło.Chyba zamówię na próbę któreś z tych 360 stopni
Problem mogą być same lampy ? Sam zastanawiam się czy nie oddać do regeneracji swoich lamp.
Co do zgodności z przepisami to jeżeli dobrane będą odpowiednie żarówki i nie będę nikogo oślepiał to czemu nie.
Lepsze światło to większe bezpieczeństwo. Obrazek

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka




grzesik_w
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2013, 18:45
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Łódź

Re: Żarówki ledowe

Post autor: grzesik_w » 15 sty 2020, 0:57

Miałem żarówki LED. Kupiłem jakieś "lepsze" - za około 150 zł, żeby nie zakładać najtańszej tandety. Nie polecam. Poza oczywistym brakiem homologacji i możliwymi nieprzyjemnościami podczas kontroli największym problemem jest odprowadzanie ciepła. Żarówki fajnie świeciły na krótkich odcinkach. Widoczność była wtedy znacznie lepsza niż na żarówkach halogenowych. W dłuższych trasach jednak widoczność drastycznie spadała - wraz z nagrzewaniem się tego dziadostwa. Pozbyłem się bez żalu. Wydaje mi się, że LEDy mogą być dobrym pomysłem, ale tylko w wykonaniu znanych (drogich) producentów - gdzie odprowadzanie ciepła jest jakoś rozwiązane. Na tańsze barachło szkoda pieniędzy.

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Żarówki ledowe

Post autor: Dawid » 15 sty 2020, 16:08

Mam ledy już w trzecim aucie i jestem zadowolony.Z tym że pierwszy model jaki miałem za bardzo rozpraszał światło był uciążliwy w montażu ze względu na chłodzenie wiatrakiem.Szybko je wymieniłem na nowszą generację ledów.Te mają już chłodzenie rozwiązane w postaci pasków,dzięki czemu dużo łatwiej je zamontować i zabierają o wiele mniej miejsca w lampie.Samo światło jest przyjemnie białe,ma dobre odcięcie światło/cień.Tu proponuję trochę pobawić się ustawieniem leda w lampie.Nieraz minimalny ruch żarówką daje znaczny efekt tego co i jak jest potem oświetlone przed naszym autem.
Ostatnio z powodu odstawienia auta do TUV założyłem zwykłe żarówki H7 Osram i stwierdziłem że przy ledach one nie świecą.Tak więc pewnie jak ze wszystkim ilu użytkowników tyle opinii.
Zapewne dużą rolę odgrywa cena.
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

Gorbi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 04 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Żarówki ledowe

Post autor: Gorbi » 17 sty 2020, 20:57

Możesz podać używane przez Ciebie modele żarówek ?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”