Delta III - nagłośnienie BOSE - dlaczego takie przeciętne?

Awatar użytkownika
leszek0250
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 10 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: prawie OPOLE

Re: Delta III - nagłośnienie BOSE - dlaczego takie przeciętn

Post autor: leszek0250 » 02 gru 2015, 16:22

to że potrafi zagrać głośno to fakt
ale z samej muzyki - więcej się traci z detali z Bose...
inna sprawa, że na standarDowym odtwarzaczu gra jeszcze gorzej :)
ja mam coraz większą ochotę zamontować tam mojego starego kenwooda...
tylko jak to będzie wyglądało :)

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III - nagłośnienie BOSE - dlaczego takie przeciętn

Post autor: Tomzik » 09 lis 2016, 20:22

Powiem Wam, że dzisiaj wywaliłem styropianową wytłoczkę pod suba i wrzuciłem suba normalnie do dojazdówki, którą zakupiłem (koniec z g.. : cenzura : nym fix&go :D ) i mam nieodparte wrażenie, że basik z suba nieco się poprawił :)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
leszek0250
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 10 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: prawie OPOLE

Re: Delta III - nagłośnienie BOSE - dlaczego takie przeciętn

Post autor: leszek0250 » 09 lis 2016, 20:34

ja mam dojazd od początku :)

mateusz07r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:03
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III - nagłośnienie BOSE - dlaczego takie przeciętn

Post autor: mateusz07r » 10 lis 2016, 17:20

Też tak miałem. A jak się jeszcze w tej dojazdówce dopasuje wysokie i niskie tony i zbalansuje do kierowcy przód i tył, to można wykręcić całkiem dobry dźwięk nawet dla zgrywki mp3 na USB :)
jest: Lancia Delta III 2009 1,6 Multijet 116KM

były: fiat tempra, daewoo nexia, opel astra, vw polo, seat cordoba, nissan almera

Awatar użytkownika
leszek0250
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 10 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: prawie OPOLE

Re: Delta III - nagłośnienie BOSE - dlaczego takie przeciętn

Post autor: leszek0250 » 10 lis 2016, 18:56

no to kwestai tego co dla kogo jest dobrym dźwiękiem.... dla mnie Bose to jednak lipa. Spóbuję Giulię z Harmanem Kardonem to będzie porównanie. Z drugiej strony Bang & Olufsen w A6 kosztuje 8000E a tyłka tez nie urywa...

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III - nagłośnienie BOSE - dlaczego takie przeciętn

Post autor: Tomzik » 10 lis 2016, 20:39

Bo wg mnie w B&O co najmniej połowę buli się za znaczek :)

Jeśli chodzi jeszcze o Bose w Delcie - mnie najbardziej denerwuje wrażliwość na przester - minimalnie za wysoki poziom i już tweetery harczą... Bas mógłby być nieco głębszy, ale moim zdaniem nie ma tragedii. Kiepsko jest tylko na płytkim, szybkim basie. Powolny i niski jest odgrywany wcale nie najgorzej. Natomiast to co mi się podoba to fakt, że jest niezła "przestrzeń", ale to po części dlatego, że nie ma loudnessu i korektora, które podbijają niskie i wysokie tony, niszcząc przy tym przestrzeń.

Mi tam wystarczy to co jest, w domu postawię sobie porządne audio jak się wybuduję :) No i trzeba pamiętać, że Delta jest jednak tylko kompaktem, więc oczekiwać "filharmonii" w środku nie ma co - to nie klasa "biznes"...
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
leszek0250
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 10 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: prawie OPOLE

Re: Delta III - nagłośnienie BOSE - dlaczego takie przeciętn

Post autor: leszek0250 » 12 lis 2016, 11:10

Masz rację - ale moim zdaniem, gdyby tylko nie dedykowane odtwrzacze- lepsze audo zrobiłbym sam za 3kzł.

Na razie chcę wytłumić drzwi i zobaczę co się poprawi..
na pewno waga :)

MartinEB
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 30 sty 2017, 17:04
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Delta III - nagłośnienie BOSE - dlaczego takie przeciętne?

Post autor: MartinEB » 10 lut 2017, 17:42

Ma ktoś może zdjęcie wzmacniacza i miejsce w którym się znajduje???? wydaje mi się że u mnie nie gra subwoofer, muszę sprawdzić kostki itp niestety nie wiem gdzie są :D
Lancia Delta III 1.9 Twin Turbo Diesel
VW Golf II 2.8 24V 204 km

piotriix

Re: Delta III - nagłośnienie BOSE - dlaczego takie przeciętne?

Post autor: piotriix » 18 mar 2017, 6:38

Lewe nadkole tył w bagażniku

P 9


joanna_lancia
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2019, 10:22
Imię: Joanna

Re: Delta III - nagłośnienie BOSE - dlaczego takie przeciętne?

Post autor: joanna_lancia » 06 maja 2019, 16:47

Witam :) Od zaledwie kilku dni jestem właścicielem Delty III. Wszystko spisuje się na medal oprócz nagłośnienia BOSE. Przeważnie wszystko gra bez zarzutu, jednak do tej pory 2 razy bez względu na to czy radio było włączone czy nie, po kilku odgłosach pstryknięcia włączył się straszny huk i szum dobiegający ze wszystkich głośników. Zjechałam na pobocze, wyłączyłam silnik i dopiero po chwili wszystko ucichło. Następnego dnia wszystko działało sprawnie i znów to samo znienacka! Jaka może być tego przyczyna? Czy ktoś miał podobną sytuację?

Awatar użytkownika
dawidlewandowski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:47
Imię: Dawid
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III - nagłośnienie BOSE - dlaczego takie przeciętne?

Post autor: dawidlewandowski » 06 maja 2019, 23:01

joanna_lancia pisze: 06 maja 2019, 16:47 Witam :) Od zaledwie kilku dni jestem właścicielem Delty III. Wszystko spisuje się na medal oprócz nagłośnienia BOSE. Przeważnie wszystko gra bez zarzutu, jednak do tej pory 2 razy bez względu na to czy radio było włączone czy nie, po kilku odgłosach pstryknięcia włączył się straszny huk i szum dobiegający ze wszystkich głośników. Zjechałam na pobocze, wyłączyłam silnik i dopiero po chwili wszystko ucichło. Następnego dnia wszystko działało sprawnie i znów to samo znienacka! Jaka może być tego przyczyna? Czy ktoś miał podobną sytuację?
Miałem tak jeden raz i pomogło odłączenie masy od akumulatora bo wyłączenie zapłonu nie pomogło.
Co nie zmienia faktu, że normą jest, że cały czas głośniki piszczą nawet przy wyłączonym systemie, wystarczy, że odblokuje drzwi i otworzę jako pierwsze te kierowcy nie przekręcając kluczyka.
Jeżeli ktoś zna rozwiązanie to będzie super!
Lancia Y 1.2 16v 63 KW LX

Awatar użytkownika
leszek0250
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 10 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: prawie OPOLE

Re: Delta III - nagłośnienie BOSE - dlaczego takie przeciętne?

Post autor: leszek0250 » 06 maja 2019, 23:05

u mnie w dwóch sztukach nie było takich problemów

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III - nagłośnienie BOSE - dlaczego takie przeciętne?

Post autor: Tomzik » 06 maja 2019, 23:42

dawidlewandowski pisze: 06 maja 2019, 23:01
Miałem tak jeden raz i pomogło odłączenie masy od akumulatora bo wyłączenie zapłonu nie pomogło.
Co nie zmienia faktu, że normą jest, że cały czas głośniki piszczą nawet przy wyłączonym systemie, wystarczy, że odblokuje drzwi i otworzę jako pierwsze te kierowcy nie przekręcając kluczyka.
Jeżeli ktoś zna rozwiązanie to będzie super!
A czy ten pisk jest też słyszalny przez chwilę po zgaszeniu silnika i zamknięciu drzwi?
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
dawidlewandowski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:47
Imię: Dawid
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III - nagłośnienie BOSE - dlaczego takie przeciętne?

Post autor: dawidlewandowski » 07 maja 2019, 0:32

Tomzik pisze: 06 maja 2019, 23:42
dawidlewandowski pisze: 06 maja 2019, 23:01
Miałem tak jeden raz i pomogło odłączenie masy od akumulatora bo wyłączenie zapłonu nie pomogło.
Co nie zmienia faktu, że normą jest, że cały czas głośniki piszczą nawet przy wyłączonym systemie, wystarczy, że odblokuje drzwi i otworzę jako pierwsze te kierowcy nie przekręcając kluczyka.
Jeżeli ktoś zna rozwiązanie to będzie super!
A czy ten pisk jest też słyszalny przez chwilę po zgaszeniu silnika i zamknięciu drzwi?
Dokładnie tak.
Lancia Y 1.2 16v 63 KW LX

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III - nagłośnienie BOSE - dlaczego takie przeciętne?

Post autor: Tomzik » 07 maja 2019, 1:21

Wg mojego mechanika to jest przepustnica 🙂

Ale na pewno nie głośniki w każdym razie 🙂
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”