Delta III - Blue&Me zawiesił się/rozwiązanie

yesena
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2015, 20:15
Lokalizacja: Kołobrzeg

Delta III - Blue&Me zawiesił się/rozwiązanie

Post autor: yesena » 29 sty 2015, 22:55

Witam,

Chciałbym podzielić się z wami moim problemem i jego rozwiązaniem z systemem Blue&Me.

PROBLEM:
Pewnego razu po próbie podłączenia telefonu do systemu okazało się, że jest to niemożliwe. Wyglądało to jakby system się normalnie zawiesił.

- mruganie licznika kilometrów
- brak reakcji przycisków na kierownicy odpowiedzialnych za sterowanie Blue&Me (działają w przypadku sterowania radiem głośniej/ciszej, zmiana częstotliwości)
- brak reakcji portu USB po włożeniu pendriva (zasilanie nie reagowało, brak zaświecenia diody zasilania)
- logo Blue&Me pojawia się po włączeniu zapłonu

WYKONANE CZYNNOŚĆI:


- odłączenie ujemnego bieguna na 10 minut a nawet 30 minut
- próba aktualizacji Blue&Me (żadna reakcja)

Nic nie pomagało



ROZWIĄZANIE:


Wiedziałem iż problem jest ten do rozwiązania ponieważ stało mi się to już drugi raz. Jednak za pierwszym razem pojechałem do ASO i za 100zł (chcieli 200 zł) Blue&Me został naprawiony. Jako odpowiedz poinformowano mnie, że system został tylko zaktualizowany (nie bardzo w to wierzyłem).
Podenerwowany zaistniałą sytuacją postanowiłem samemu się za to zabrać. Zakupiłem interfejs ELM 327, znalazłem instalkę Multiecuscan 2.2 ;-) i podjąłem się próbie odblokowania systemu Blue&Me. Początki były ciężkie chociażby jak interfejs nie chciał się podłączyć (problemem był rezystor 120?), program diagnostyczny nie wykrywał poprawnego portu USB. Lecz przejdę do sedna.

Po podłączeniu się poprzez Multiecuscan moim oczom najpierw ukazało się kilka błędów, których próba usunięcia nie do końca skutkowała:
- U1707 Węzeł Info-Telematyczny/MS Convergence (NIT/NCV) :nie usunęło
- B10AA Sterowanie konfiguracji PROXI : usunęło

Obrazek

Podłączałem się odpowiednio do wszystkich modułów i kasowałem błędy jeżeli były możliwe do usunięcia. Następnie podłączyłem się do
CAN Setup/PROXY Alignment Procedure i moim oczom ukazało się że Węzeł Info-Telematyczny/MS Convergence (NIT/NCV) jest REMOVED

Obrazek

więc postanowiłem zrobić tzw Procedurę osiowania PROXI


Obrazek

po jej wykonaniu okazało się że Węzeł Info-Telematyczny/MS Convergence (NIT/NCV) został na stałe usunięty z modułu CAN Setup.
Co prawda licznik przestał mrugać lecz co z tego jak Blue&Me nadal nie działał. Postanowiłem ponownie spróbować odłączyć ujemny biegun akumulatora na 20 minut i ponownie połączyć się programem diagnostycznym aby zobaczyć co się stało. Przypuszczałem że po tym manewrze system Blue&Me się porządnie zresetuje lub będę pędził do ASO. Odczekałem poprzez ponowne odpalenie samochodu aż system się poustawiał i podłączyłem ponownie program diagnostyczny. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu Węzeł Info-Telematyczny/MS Convergence (NIT/NCV) znów się pojawił w ustawieniach lecz znów pojawiły się inne błędy. Przeprowadziłem ponownie przegląd wszystkich modułów i usuwanie wszystkich napotkanych błędów. Następnie znów przeprowadziłem Osiowanie PROXY i po tych czynnościach mogłem znów cieszyć się sprawnym systemem BLUE&ME.

Oto cała procedura mojego udanego zakończenia walki z systemem Blue&Me : yesyes :
Ostatnio zmieniony 31 sty 2015, 23:11 przez yesena, łącznie zmieniany 2 razy.

beciksz
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 17 sie 2013, 12:51
Imię: Rysiek
Lokalizacja: Jasło

Re: Delta III - Blue&Me zawiesił się/rozwiązanie

Post autor: beciksz » 30 sty 2015, 22:52

Witam!
Bardzo ciekawy przypadek.Gratuluję wytrwałości i sukcesu w naprawie.Ciekawi mnie co spowodowało taką usterke.

yesena
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2015, 20:15
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Delta III - Blue&Me zawiesił się/rozwiązanie

Post autor: yesena » 31 sty 2015, 10:22

Dzięki

Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale po przeczytaniu bardzo wielu postów natknąłem się na jedną trafną odpowiedz:

Przecież to Windows : rotfl :

Zulusman
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 30 wrz 2014, 2:49
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III - Blue&Me zawiesił się/rozwiązanie

Post autor: Zulusman » 31 sty 2015, 12:34

Gdyby do był windows, wystarczyłoby otworzyć okna, zamknąć okna i otworzyć ponownie... :P
to microsyf...

frank black
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2014, 0:14
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III - Blue&Me zawiesił się/rozwiązanie

Post autor: frank black » 24 sie 2017, 14:55

Na początku się witam, ponieważ to mój pierwszy post. :)

Miałem podobny problem jak ten opisany w temacie, tyle że bez migającego licznika. Z tego też powodu uznałem, że osiowanie się nie aplikuje i rozpocząłem od odpięcia akumulatora na ~30 min (krótsze było bez efektu). Po tej operacji przyciski ożyły, jednak informacja na wyświetlaczu mówiła o braku zainstalowanego języka. Rozwiązanie wydawało się dość oczywiste - znalezienie na stronce Blue&Me odpowiedniej paczki i instalacja z pendrive'a.
Pierwsze instalacje kończyły się błędem, w związku z czym postanowiłem poszukać innego rozwiązania. Sugestia na jaką się natknąłem to użycie innego/innych pendrive'ów i wytrwałość. Za bardzo w to nie wierzyłem, jednak postanowiłem spróbować i faktycznie przy piątej sztuce poszło, instalacja zakończyła się komunikatem głosowym, a Blue&Me wróciło do pełnej sprawności. Gdyby nie to, że ktoś wcześniej próbował tyle razy, pewnie zapłaciłbym za wizytę w ASO, dlatego postanowiłem odgrzać temat dla potomnych.

Pozdrawiam.

mrbobster
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2017, 20:58
Imię: Michał

Re: Delta III - Blue&Me zawiesił się/rozwiązanie

Post autor: mrbobster » 15 wrz 2017, 14:35

Dzięki frank black za odkopanie tematu, jutro zabieram się za B&M. U mnie po zakupie nie działały przyciski, nie wnikałem dlaczego bo B&M nie był priorytetem. Teraz po montażu LPG zaczął migać licznik (musieli odłączyć aku) i to chyba ten moment kiedy trzeba się za to zabrać :)

@edit

Odłączenie aku na 30min podziałało. Pobrałem najnowsza wersję B&M i za drugim razem udało się zaktualizować do wersji 9.0.
Jest jednak coś nie tak, podczas wykonywania połączenia telefon jest rozłączany z B&M a po zakończeniu łączy się ponownie. Muszę sprawdzić na innym telefonie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”