Delta III - nie działa subwoofer

peep20
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:07
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Trzcianka

Delta III - nie działa subwoofer

Post autor: peep20 » 07 mar 2015, 11:24

Witam, nie działa w mojej Delcie subwoofer, jest w radiu, tylko regulacja tony niskie - wysokie, przód i tył. Gdzie szukać przyczyny od czego zacząć?
Ostatnio zmieniony 07 mar 2015, 12:15 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pisownia!!!

spoker
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 28 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Delta III - nie działa subwoofer

Post autor: spoker » 08 mar 2015, 17:28

peep20 pisze:Witam, nie działa w mojej Delcie subwoofer, jest w radiu, tylko regulacja tony niskie - wysokie, przód i tył. Gdzie szukać przyczyny od czego zacząć?
subwoofer jest tylko w zestawie z BOSE, jeśli masz regulacje niskie/wysokie, lewy/prawy, przód/tył to masz BOSE na pokładzie, po czym wnosisz że sub nie działa?
http://www.albaniaforum.pl/ Forum na temat turystyki w Albanii

peep20
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:07
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Delta III - nie działa subwoofer

Post autor: peep20 » 08 mar 2015, 18:23

Na pokładzie jest zestaw BOSE a wnoszę po tym ze nie działa ponieważ go nie słychać nawet dla pewności nachylałem się nad nim niestety nie daje znaków życia, może trzeba go odpalić z jakichś ustawień jednostki centralne. Delta jest nowym zakupem wiec może ktoś coś odłączył !?

spoker
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 28 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Delta III - nie działa subwoofer

Post autor: spoker » 08 mar 2015, 19:43

peep20 pisze:Na pokładzie jest zestaw BOSE a wnoszę po tym ze nie działa ponieważ go nie słychać nawet dla pewności nachylałem się nad nim niestety nie daje znaków życia, może trzeba go odpalić z jakichś ustawień jednostki centralne. Delta jest nowym zakupem wiec może ktoś coś odłączył !?
Niema żadnych dodatkowych ustawień, jeśli masz niskie tony ustawione na max i mimo to go nie czuć/słychać to coś jest nie tak,
proponuję zacząć od sprawdzenia czy do subwoofera jest wpięta kostka bo być może wyleciała, wyjmij go i sprawdź, jeśli jest ok to wyjmij kostkę i sprawdź czy tam dociera prąd.
http://www.albaniaforum.pl/ Forum na temat turystyki w Albanii

peep20
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:07
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Delta III - nie działa subwoofer

Post autor: peep20 » 09 mar 2015, 7:20

Kostka wpięta sprawdzałem ale pradu nie sprawdzałem czy dociera ,jeszcze moje jedno pytanie w ktorym miejscu jest wzmacniacz ?

peep20
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:07
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Delta III - nie działa subwoofer

Post autor: peep20 » 10 mar 2015, 8:09

Koledzy w ktorym miejscu jest wzmacniacz do suba?

spoker
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 28 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Delta III - nie działa subwoofer

Post autor: spoker » 10 mar 2015, 18:43

na lewym tylnym nadkolu, ściągasz materiałową osłonę nadkola i tam masz wzmacniacz, ale skoro gra reszta głośników to na pewno nie wzmacniacz, wątpię żeby był uwalony jeden kanał, nie jestem pewny czy w samym subie niema drugiego małego wzmacniacza jednokanałowego.
http://www.albaniaforum.pl/ Forum na temat turystyki w Albanii

szeryfisch
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 38
Rejestracja: 27 lis 2014, 8:46
Imię: Pawel
Lokalizacja: Wrocław

Re: Delta III - nie działa subwoofer

Post autor: szeryfisch » 10 mar 2015, 23:49

Wydaje mi sie ze wewnatrz subwoofera jest mały wzmacniacz. Osobiscie szukałbym braku zasilania na wtyczce.

peep20
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:07
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Delta III - nie działa subwoofer

Post autor: peep20 » 13 mar 2015, 7:24

Koledzy a jak wchodzi się w ustawienia EQ ,Loudness , w instrukcji jest napisane, ze te ustawienia powinien mieć system Bose

peep20
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:07
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Delta III - nie działa subwoofer

Post autor: peep20 » 14 mar 2015, 8:22

Witam koledzy subwoofer gra : yesyes : winny był...... spalony bezpiecznik 10A na lewym nadkolu z tylu przed wzmacniaczem ,przy okazji czy w tym systemie Bose jest tylko regulacja przod tył wysokie niskie a gdzie EQ i loudness? :?: :?: :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III - nie działa subwoofer

Post autor: Tomzik » 21 mar 2015, 22:22

Nie ma.

Musisz z tym żyć :)

Sub jest moim zdaniem ustawiony trochę za nisko, przy basach "średnich" cały system gra za płasko, ale w nagraniach z dobrym sygnałem i niskim basem, sub potrafi zejść dość "głęboko" :)

Jeśli zadbasz o dobrej jakości nagranie (najlepiej wave z flaców albo bezpośrednia kopia CD lub ori CD), które nie jest przesterowane (bo system jest mocno wrażliwy na przesterowany materiał, przerabiałem to niedawno) to mimo wszystko można dać całkiem nieźle w paput i nie słychać, by wzmak miał zadyszkę - co imo jest na plus w porównaniu do audio "nie Bose".


Ludzie przyzwyczaili się do EQ i loudness'u, ale jeśli masz naprawdę dobry sprzęt, to nawet na "direkcie" może Cię wyrwać z butów. I masz przy tym wspaniałą, bo nie zburzoną equalizerem przestrzenność.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

peep20
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:07
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Delta III - nie działa subwoofer

Post autor: peep20 » 28 mar 2015, 9:51

Dzięki za info będe z tym żył -pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”