Delta III 1.6 M-jet - Blue&Me pogłos echo przez bluetooth

radq4
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 23 lip 2015, 10:11
Imię: radq
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Delta III 1.6 M-jet - Blue&Me pogłos echo przez bluetooth

Post autor: radq4 » 11 lis 2015, 14:39

Witam,

Posiadam Lancie Delta III z Blue&Me ale niestety podczas rozmowy często rozmówca skarży się na swoje echo. Utrudnia to trochę rozmowę. Pomaga ściszenie ale wtedy słabo słychać rozmówcę.

Macie tak samo?

Blue&me do wersji 5.6 a żona używa Lumii 640 z windows phone 8.1

mateusz07r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:03
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III 1.6 M-jet - Blue&Me pogłos echo przez bluetoot

Post autor: mateusz07r » 12 lis 2015, 11:24

generalnie ten system pozostawia sporo do życzenia. Ja mam deltę dopiero od 14 października i jak na razie jestem BARDZO rozczarowany całym systemem Bose oraz blue&me (może jeszcze czegoś nie wiem o tym jak to poustawiać). Generalnie wrażenia muzyczne są na poziomie słuchania muzyki z kalkulatora a aktualizacja blue&me była 3 dniowym koszmarem z nonstop pojawiającymi się błędami.

W końcu się udało i wtedy przekonałem się, że najlepiej używać rozmowy przez głośnik i mikro w telefonie zamiast łączyć się przez bt, bo przez system każdy rozmówca mi mówił, że mnie słuchać tak, jakbym gadał z kibla...

Generalnie wraz z żoną jesteśmy zakochani w tym samochodzie, ale audio miałem lepsze w daewoo nexii 8 lat temu i było to jakiś tam najtańszy pionier a nie Bose, które w tym autku doprowadza mnie do płaczu :(
jest: Lancia Delta III 2009 1,6 Multijet 116KM

były: fiat tempra, daewoo nexia, opel astra, vw polo, seat cordoba, nissan almera

Awatar użytkownika
Valdi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 241
Rejestracja: 25 lut 2013, 20:39
Imię: Waldek
Lokalizacja: Rybnik

Re: Delta III 1.6 M-jet - Blue&Me pogłos echo przez bluetoot

Post autor: Valdi » 13 lis 2015, 0:47

Notorycznie korzystam z Blue&Me i nie wyobrażam sobie ,że mogłoby być inaczej.Nie mam żadnych kłopotów z korzystaniem z telefonu,dźwiękiem,pogłosem,błędami itp.Głos z systemu jest czysty i wyraźny-także po drugiej stronie.Nie mam systemu Bose i jakoś za nim nie tęsknię.Śmiem twierdzić,iż za "swoje echo" w słuchawce telefonu nie należy obwiniać systemu w samochodzie,lecz operatora sieci.Całkiem sporo można o tym poczytać w necie,wystarczy poszukać.
Lancia Delta III Gran Luce 1.6 JTD 16V 88KW-120CV Platino Bicolore 2009r.
Yamaha V-Star 1100 Classic Silverado /v.USA/ Limited Edition 2005r.

mateusz07r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:03
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III 1.6 M-jet - Blue&Me pogłos echo przez bluetoot

Post autor: mateusz07r » 13 lis 2015, 9:05

fajnie, że u Ciebie działa bez problemów :)

u mnie niestety nie działa to dobrze i chyba jednak nie będzie to wina operatora (w moim przypadku orange), bo wczoraj zainteresowany rozpoczętym wątkiem na forum spotkałem się z wujkiem, który ma forda mondeo z 2006 roku z fabrycznym zestawem głośnomówiącym i u niego było spoko. W ramach testów przejechałem się swoją deltą wokół osiedla i gadałem z nim a potem sparowałem tel z jego autkiem i zrobiłem tą samą trasę (jedyna droga okalająca to osiedle wzdłuż płotu, od bramy do bramy) i różnica w dźwięku zarówno po jednej jak i drugiej stronie była znacząca.

używam samsunga galaxy s5 z androidem 5.0 i instant nav w wersji 5.6

Nie wiem, gdzie jest haczyk i nie chce wszystkiego zrzucać na połączenia z bose ale nie mam innych pomysłów co do zmiennych, które mogą mieć wpływ...
jest: Lancia Delta III 2009 1,6 Multijet 116KM

były: fiat tempra, daewoo nexia, opel astra, vw polo, seat cordoba, nissan almera

Awatar użytkownika
BootError
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 304
Rejestracja: 08 mar 2014, 7:36
Imię: Tomek
Lokalizacja: WL - Mazowieckie

Re: Delta III 1.6 M-jet - Blue&Me pogłos echo przez bluetoot

Post autor: BootError » 13 lis 2015, 14:22

U mnie też nie ma Bose na pokładzie i B&M działa bezproblemowo. Jakość połączeń jest bardzo dobra (operator T-Mobile)
Były:
Seicento Sporting Abarth (1999)
Grande Punto Sport (2007)

Są:
Fiesta MK7 EcoBoost-Turbo 125KM (2012) <<<link
Delta III MOMO 1,9TT 223KM DPF ON / EGR OFF by Cinek (2013) <<<link
Seicento 1,1MPI (2006)

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III 1.6 M-jet - Blue&Me pogłos echo przez bluetoot

Post autor: Tomzik » 14 lis 2015, 21:19

A u mnie jest Bose i również nikt się nie skarży na jakość połączeń telefonicznych ze mną podczas jazdy.

A co do dźwięku z Bose - jeśli się spodziewałeś, że można "łupać" niczym pod remizą w Glinojecku to faktycznie nie za bardzo. Ja jednak uważam, że jak jest dobrej jakości nagranie to to radio nie gra wcale źle. Sub jest ustawiony nisko i przyznaję, że przy "szybszych" i płytszych basach zdecydowanie brakuje "kopa", ale sub ten potrafi zejść całkiem nisko. Bose jest bardzo wrażliwe na przesterowany sygnał, od razu pojawiają się trzaski i harczenie a tego nie da się słuchać. Pomaga normalizacja do -1dB w jakimś programiku do obróbki dźwięku. Wzmacniacz daje radę i nie słychać, żeby się męczył.

Generalnie Bose jest raczej "stonowane", ale przy dobrym nagraniu gra całkiem przyjemnie.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”