Delta III/Giulietta - brak funkcji "Media Player"/USB

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Delta III/Giulietta - brak funkcji "Media Player"/USB

Post autor: Dudi » 25 lis 2015, 23:00

Może mnie ktoś oświeci, bo używam od niedawna i jakoś coś mi się dzisiaj porobiło. Co prawda rzecz dotyczy systemu Blue&Me w Giuliettcie, ale to akurat jest jednakowe z Deltą III. Ale do rzeczy.
Sytuacja jest następująca: zgrałem sobie na jakiegoś tam pendrive'a (8GB) trochę ulubionej muzyczki, co by posłuchać gdyby radio kaszaniło. Podłączyłem, uruchomiłem funkcję MediaPlayer, a właściwie ta funkcja uruchomiła się z automatu i elegancko sobie mogłem słuchać. Oczywiście mogłem przełączać pomiędzy FM, AUX, CD, MediaPlayer i korzystać z tego, na które miałem aktualnie ochotę. Od tamtej pory USB cały czas pozostawało w slocie i go nie ruszałem.

Dzisiaj dostałem natchnienia, żeby sparować sobie telefonik poprzez Blue&Me. No i wszystko ładnie, pięknie, przechodzę kolejne etapy, telefon z systemem się rozpoznały, wpisałem kod, sparowałem, następnie skopiowałem numery telefonów, tak żeby zapisały się w systemie.
Przed całą operacją parowania tel. na wszelki wypadek usunąłem zarejestrowanych użytkowników oraz spis telefonów, gdyby przypadkiem poprzedni właściciel coś tam zostawił (zaznaczam to, bo nie wiem czy to może mieć związek z tym co dalej nastąpiło).
Tak więc wszystko super, telefon działa, mogę go obsługiwać za pomocą przycisków z kierownicy, rozmowa na głośniki, etc.

Nagle postanawiam sobie odpalić muzę z USB i...nie mam w ogóle dostępnej funkcji MediaPlayer 8-O 8-O 8-O :-? WTF???
Po naciśnięciu przycisku "Media" jest dostępny tylko AUX. Również po odpaleniu Menu Głównego widzę tam różne opcje, ale nic do ustawień MediaPlayer'a (a wcześniej było, zresztą powinno być, bo tak też mówi instrukcja). Również próba wywołania głosem nie przynosi rezultatu. Komenda "Media Player" nie zostaje rozpoznana.
Próbowałem wyciągać USB i podłączyć z powrotem, zarówno na zgaszonym silniku, jak i na odpalonym - zero reakcji.
Sprawdzam Pendrive'a na komputerze, na innym urządzeniu - wszystko OK, pliki są tak jak je wgrałem. Próbuje z innym Pendrive'm - to samo, brak reakcji.
Napięcie w porcie USB jest, bo podłączałem telefon przez kabel i go ładuje.

Czy ktoś wie co się mogło stać i czy te operacje z telefonem mogły spowodować takie zmiany??? Czy to jakiś zbieg okoliczności???
No i najważniejsze: jak przywrócić funkcję MediaPlayer, żebym mógł z USB odtwarzać muzykę???

BTW, nie wiem jeszcze jaką mam wersję Blue&Me, w opcjach znalazłem jakieś takie oznaczenia:
Image ID: D294P
Device ID: 2DEFD0
Ewentualnie, jeśli ktoś może podpowiedzieć, jak znaleźć która to wersja?
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Delta III/Giulietta - brak funkcji "Media Player"/USB

Post autor: Tomzik » 29 lis 2015, 21:09

Wydaje mi się, że Julka ma chyba nowszy system niż Delta. Ten w Delcie jest pierońsko siermiężny.

Chyba masz nowszy soft.

Skasowanie zapisanych użytkowników wedle wszelakich teorii nie powinno mieć najmniejszego znaczenia.

U mnie czasem Media Player też się zwiesza, ale efektem tego jest komunikat "brak mediów", mimo, że penek tkwi w gnieździe USB.

Pytanie czy Media Player uaktywnia się dopiero po włożeniu nośnika do USB?

Może spróbuj wrzucić jakiegoś innego pena?
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
rafak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 79
Rejestracja: 08 cze 2014, 22:36
Lokalizacja: W-wo

Post autor: rafak » 02 gru 2015, 1:47

Odłączyć na chwilę akumulator. U mnie pomaga na wszystkie niedomagania blue&me.

Wysłane z Note Edge.
Punto II ELX 1.2@60
Stilo Dynamic 1.9JTD@115
Delta III Platino 1.4@150

Awatar użytkownika
leszek0250
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 10 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: prawie OPOLE

Re: Delta III/Giulietta - brak funkcji "Media Player"/USB

Post autor: leszek0250 » 02 gru 2015, 16:33

W delcie u mnie jeśli uruchomię AUX to USB nie działa...
zobacz może u Ciebie tak samo jest
z menu wyłącz port aux

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”