Delta III - brak dzwięku (BOSE)

mateusz07r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:03
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Delta III - brak dzwięku (BOSE)

Post autor: mateusz07r » 13 kwie 2016, 19:40

rano wszystko grało i zaparkowałem pod pracą. Po 9h zszedłem do autka, żeby pojechać do domu i cisza... Radio wyświetla nazwy stacji, rozpoznaje pamięć USB i wyświetla tytuły oraz czas utworów ale z głośników nie ma dźwięku :( (po naciśnieciu przycisku B&M na kierownicy też Pani nie słychać)

bezpieczniki w bagażniku od centralki audio i suba są sprawne ale na wszelki wypadek i tak wymiłem i dalej cisza.

W piątek mam do zrobienia trase Warszawa-Berlin a potem Berlin-Amsterdam wiec audio jest baaaaardzo potrzebe ;(

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, to bardzo prosze o pomoc.
jest: Lancia Delta III 2009 1,6 Multijet 116KM

były: fiat tempra, daewoo nexia, opel astra, vw polo, seat cordoba, nissan almera

Awatar użytkownika
Valdi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 241
Rejestracja: 25 lut 2013, 20:39
Imię: Waldek
Lokalizacja: Rybnik

Re: Delta III - brak dzwięku (BOSE)

Post autor: Valdi » 14 kwie 2016, 0:45

Może reset systemu?...odłączenie klemy z aku na kilka minut czasami pomaga.
Lancia Delta III Gran Luce 1.6 JTD 16V 88KW-120CV Platino Bicolore 2009r.
Yamaha V-Star 1100 Classic Silverado /v.USA/ Limited Edition 2005r.

mateusz07r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:03
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III - brak dzwięku (BOSE)

Post autor: mateusz07r » 14 kwie 2016, 8:38

po resecie wszystko gra :D

BARDZO DZIĘKUJE!
jest: Lancia Delta III 2009 1,6 Multijet 116KM

były: fiat tempra, daewoo nexia, opel astra, vw polo, seat cordoba, nissan almera

mateusz07r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:03
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III - brak dzwięku (BOSE)

Post autor: mateusz07r » 13 wrz 2016, 9:38

od mojego ostatniego wpisu na ten temat sytuacja powtórzyła się 3 razy. Tylko za pierwszym pomógł reset poprzez odpięcie klemy aku w pozostałych trzeba było odczekać od 15 do 40 minut i dźwięk po prostu wracał jak gdyby nigdy nic.

Dziś rano po odpaleniu samochodu i przejechaniu ok 2 minut w drodze do pracy głośniki ponownie zamilkły i nie odezwały sie przez następne 25 minut (dotarłem do pracy i zgasiłem silnik). Jeśli jest to po prostu powtórka sytuacji to odpalą się ponownie zw trakcie drogi powrotnej do domu...

czy u kogoś też występuje podobny problem z czasowym zanikaniem dźwięku?

Robiłem resety systemu, wymieniałem bezpieczniki, sprawdzałem stan przewodów i połączeń i nie mam już pomysłów. Czy to wynika z jakiegoś "odświeżania" softu lub innych wymagań centralki co do odcięcia głośników raz na jakiś czas? Domyślam się że nie ale nigdy się nie spotkałem z taka sytuacją i od nikogo nie słyszałem o podobnych przypadłościach systemu audio.
jest: Lancia Delta III 2009 1,6 Multijet 116KM

były: fiat tempra, daewoo nexia, opel astra, vw polo, seat cordoba, nissan almera

Awatar użytkownika
Artur G.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2222
Rejestracja: 22 sty 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Kontakt:

Re: Delta III - brak dzwięku (BOSE)

Post autor: Artur G. » 13 wrz 2016, 20:37

Akumulator masz mocny? sprawny?
Radio, jest na pierwszym miejscu co wyłącza system w przypadku braku odpowiedniego napięcia. Ja miałem tak, że radio się wyłączało, po chwili czasami krótkie czasami dłuższej włączało się samo. W miare powolnego padania akumulatora potrafiło wyłączyć w czasie jazdy wspomaganie i abs. Pewnego dnia nie dojechałem do domu. Nawet światła sobie wyłączył. Zabrakło mi kilkaset metrów. Zakup nowego akumulatora załatwił sprawę.
pozdrawiam, Artur
Kappa była przez 56 m i 14 dni.
Dedra była przez 28 m i 13 dni
Alfa 156 1.8 TS była - 26 m i 5 dni
Jaguar X-type 3.0 V6 awd był 40 miesięcy
Lancia Lybra sedan 1.6 była ponad 4 lata
była:
Delta III 1.4 150 KM przez 9 lat

mateusz07r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:03
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III - brak dzwięku (BOSE)

Post autor: mateusz07r » 14 wrz 2016, 8:46

aku mam nowy kupiony w marcu tego roku z tego samego powodu zresztą, bo też myślałem, że to wina aku ale jak się okazuje to nie. Dla mojej wersji podobno akumulator jest odpowiedni 64Ah/640A. Wczoraj głośniki wyłączyły się rano i już do wieczora (zrobiłem ok 50 km) nie było dźwięku, natomiast dzisiaj rano (po chłodnej nocy) przejechałem 5 km i znów gra.

Nie mam pojęcia o co z tym chodzi...
jest: Lancia Delta III 2009 1,6 Multijet 116KM

były: fiat tempra, daewoo nexia, opel astra, vw polo, seat cordoba, nissan almera

słoma
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 27 lis 2011, 23:19
Imię: zbyszek
Lokalizacja: częstochowa

Re: Delta III - brak dzwięku (BOSE)

Post autor: słoma » 14 wrz 2016, 8:58

na "chłopski " rozum może coś "nie styka" miedzy radiem a głośnikami , skoro radio gra , ale go nie słychać trza pomierzyć może w czasie "ciszy " prąd na wyjściu z radia na głośniki , bo być moze radio jest do "dupy" ot takie rozważanie laika :)
delta twin turbo - już sprzedana .

aiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 238
Rejestracja: 22 gru 2013, 18:34
Imię: Adrian
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Delta III - brak dzwięku (BOSE)

Post autor: aiu » 14 wrz 2016, 15:13

Zacznij od sprawdzenia czy jak nie ma dźwięku to do wzmacniacza dochodzi sterowanie z radia (+12V) . powodów braku dźwięku może być kilka : Brak sterowania (uszkodzone radio lub przewód ) , brak sygnału z radia (uszkodzone radio lub przewód) , przeciążenie wzmacniacza (uszkodzony głośnik )
Lancia Delta Oro 1.4 T-jet . Ypsilon 1.2

mateusz07r
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 51
Rejestracja: 15 paź 2015, 13:03
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III - brak dzwięku (BOSE)

Post autor: mateusz07r » 15 wrz 2016, 12:37

dzięki za podpowiedzi. Teraz (jak zawsze do tej pory) wszystko wróciło do normy, wiec poczekam na następną akcje z brakiem dźwięku i posprawdzam napięcia. W środę sprawdziłem stan przewodów i połączeń na kostkach ale faktycznie nie sprawdzałem przepływu prądu.

Ostatnia "faza działania" trwała 32 dni, więc nie wiem kiedy znowu zamilknie. Jakby co to dam znać o wynikach w razie, gdyby się komuś coś takiego przytrafiło w przyszłości.
jest: Lancia Delta III 2009 1,6 Multijet 116KM

były: fiat tempra, daewoo nexia, opel astra, vw polo, seat cordoba, nissan almera

dawidof
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2019, 21:20
Imię: Dawid

Re: Delta III - brak dzwięku (BOSE)

Post autor: dawidof » 01 lis 2019, 19:49

Witam.

Mam ten sam problem . Może Panowie coś wiecie już na ten temat?
Radio było wyciągane i podpięte na krótko - działa. Napięcie na wzmacniacz dochodzi i ten zewnętrzny w subie również , a radyjko jak nie grało tak nie gra.:(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”