Delta III - odblokowanie funkcji AUX

Vardal
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 08 mar 2016, 14:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Delta III - odblokowanie funkcji AUX

Post autor: Vardal » 17 sty 2017, 10:42

Witam,udało mi się w moim deltolocie przed chwilą dodać funkcję AUX i postanowiłem się z wami podzielić instrukcją jak tego dokonać :)

Łączny Koszt to jakieś 15zł

Potrzebujemy:
Złącze ISO-Mini Jack (niebieska)

[attachment=2]493c5c9a424b993e9454e9c4e393.jpg[/attachment]

jak można zauważyć są zajęte tylko 3 piny od lewej strony naszym głównym zadaniem będzie dodanie jeszcze 2 :)

Musimy połączyć (zmostkować) Piny Data-IN oraz Data-OUT

[attachment=1]Fiat Panda stereo wiring connector.jpg[/attachment]

W tym celu należy po prostu z cieniutkiego kabelka zrobić mostek z jednego pina do drugiego za pomocą 2 pinów i kabla
następnie wsuwamy to do naszej niebieskiej kostki w 2 ostatnie dziurki na górze i na dole maksymalnie od prawej strony
mamy to na schemacie.jakby ktoś nie wiedział o co chodzi to na naklejce na radiu jest schemacik gdzie data in i data out przykładamy kostke i już widać gdzie dołożyć kabelek.

[attachment=0]2_zpslz7fmgzn.jpg[/attachment]

po całej procedurze wkładamy kostkę do radia maksymalnie z prawej strony (koło bezpiecznika)

po odpaleniu się radia przyciskiem media mamy cd oraz aux i można puszczać muzykę z zewnętrznego źródła dźwięku

u mnie jest radio BOSCH 844 MP3 AUX 2+ nie wiem czy w innych radiach będzie to działało uprzedzam że każdy robi to na własną odpowiedzialność i nie ponoszę żadnej odpowiedzialności jeżeli ktoś coś sobie uszkodzi/spali należy zrobić wszystko porządnie aby nic się nie stało

Pozdrawiam :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2017, 19:36 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!!! Regulamin działu technicznego!!!

kubazyr
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2018, 13:41

Re: Delta III - odblokowanie funkcji AUX

Post autor: kubazyr » 14 maja 2018, 21:37

Witam,

nie chcę tworzyć nowego tematu więc napisze tu, wg mnie najbardziej zbliżonym do mojego problemu.

Od kilku tygodni jestem posiadaczem Delty 1.4 2010 r. Ostatnio chciałem sobie posłuchać muzyki z AUX-a. Podłączyłem kabel do telefonu i gniazda AUX (tego obok zapalniczki co jest razem z USB i napisem blue&me). I w tym właśnie momencie zaczął się problem. Radio nie czyta tego wejścia. Gdy naciskam na radioodtwarzaczu (z nawigacją) przycisk "MEDIA", wyświetla się komunikat o braku źródła. Nawet w menu -> audio nie ma takiego źródła jak AUX. Dodam tylko, że usb czyta normalnie. W czym może być problem?

Awatar użytkownika
piotrek_inf
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 71
Rejestracja: 30 sie 2017, 8:42
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Delta III - odblokowanie funkcji AUX

Post autor: piotrek_inf » 15 maja 2018, 6:43

Może być problem w kablu, u mnie nie dało się podłączyć mojego telefonu z kablem 4 pinowym, za to 3 pinowym działa. Na wyświetlaczu jednak dalej jest napisane że nie rozpoznano urządzenia czy coś w tym stylu.

kubazyr
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2018, 13:41

Re: Delta III - odblokowanie funkcji AUX

Post autor: kubazyr » 15 maja 2018, 17:50

Też mam 3-pinowy i raczej jest dobry bo na kinie domowym normalnie przesyła sygnał audio.

M4c13k
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 30 lis 2017, 22:04
Imię: Maciej

Re: Delta III - odblokowanie funkcji AUX

Post autor: M4c13k » 18 maja 2018, 14:45

Jak to jest Panowie z tym auxem. Mam delte z 2009 roku z blue&me, z dużą nawigacją, niestety bez aux. Jest szansa to odblokować operacją z pierwszego wątku? Wybitnie przeszkadza mi jego brak

164ts
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2019, 18:46
Imię: Tomek

Re: Delta III - odblokowanie funkcji AUX

Post autor: 164ts » 19 lut 2019, 18:54

Witam, mam pytanko odnośnie AUX w radio BOSCH, czy jest opcja jego odblokowania {sposób z wpięciem kostki nie działa}

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”