Delta III modyfikacja praktyczna i estetyczna boczka drzwiowego

ceva
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 26 kwie 2018, 18:42
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Sierpc

Delta III modyfikacja praktyczna i estetyczna boczka drzwiowego

Post autor: ceva » 13 sie 2018, 20:07

Forma uchwytu do zamykania drzwi w Delcie jest delikatnie mówiąc nietrafiona. O ile z zewnątrz element chromowany wygląda w miarę ciekawie, to chwycenie go ręką trochę rozczarowuje kiedy palce się z niego ześlizgują. W porównaniu z Nuova Bravo z którego to przesiadłem się do Delty brakowało mi pod palcami w trakcie zamykania drzwi gumowego panelu antypoślizgowego, to po pierwsze, a po drugie u mnie chrom był złuszczony ze sporego fragmentu uchwytu od strony wewnętrznej, co przy nieumiejętnym chwycie groziło nawet skaleczeniem. Żeby to jakoś poprawić i zniwelować choć w niewielkim stopniu odczucie interwencji księgowego wpadłem na pomysł który prezentuję poniżej. Pomysł ten to naklejenie paska samoprzylepnej gumy porowatej na górną, wewnętrzną część uchwytu do zamykania drzwi. Nie jest to patent hipertrwały, bo wytrzymał mi (na drzwiach kierowcy) raptem cztery miesiące, ale wart zastosowania i nawet częstych wymian. Najważniejsze, że drzwi się nie wymykają z ręki i rąk nie kaleczy. Może zastosowanie gumy o nieco większej twardości wydłużyło by żywot nakładki, ale ponieważ jej wymiana montaż jest niczym trudnym ani skomplikowanym może być jak jest.
Poniżej kilka fotek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lancia Delta III T-jet 120 KM ORO

Wróć do „Zrób to sam”