Dedra Integralle - biały dym!

Tomazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 05 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Tarnów

Dedra Integralle - biały dym!

Post autor: Tomazik » 21 paź 2009, 8:28

Witam, mam pewien problem z moją Lancią Dedrą Integralle S.W. Od pewnego czasu pojawia się duża ilość białego dymu z rury wydechowej i auto jest słabsze. Kiedy jeżdzę na gazie jeszcze jakoś jedzie a po przełączeniu na benzynę zapala się wtrysk i nie chce jechać. Dodaję gazu a on jakby się dusił aż w końcu załapie i jedzie. Wszystkie problemy zaczęły się po wymianie termostatu w samochodzie. Nie mam pojęcia co jest nie tak. Chyba że termostat który wymieniłem był walnięty i przepuszcza wodę???? A może wtrysk padł lub coś innego??Z góry dziękuję za info.

Awatar użytkownika
solarzmr
Moderator
Moderator
Posty: 2669
Rejestracja: 01 mar 2008, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Odp: Dedra Integralle biały dym!

Post autor: solarzmr » 21 paź 2009, 10:50

Nie chcę straszyć, ale rysuje mi się tu czarny scenariusz, czyli uszczelka pod głowicą. Czy po wymianie termostatu dokładnie odpowietrzyłeś układ chłodzenia? Jeśli nie to mogło spowodować przegrzanie silnika i wydmuchanie uszczelki pod głowicą. Następne pytanie czy ubywa płynu chłodzącego, jak tak to prawdopodobnie przedostaje się on do cylindrów podczas pracy i stąd ten biały dym. Na początek sprawdź ubytek płynu i czy podczas pracy silnika płyn się nie pieni. Sprawdź też czy płyn się nie dostał do oleju, w takim przypadku jak odkręcisz korek oleju lub wyciągniesz bagnet to będziesz miał na nim mieszaninę płynu i oleju która wygląda jak masło. Jeśli tak to będzie wyglądać to od razu warsztat, gdyż użytkowanie takiego silnika dalej oznacza większe kłopoty (brak smarowania).

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11956
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Dedra Integralle biały dym!

Post autor: topcio » 21 paź 2009, 22:03

solarzmr pisze: będziesz miał na nim mieszaninę płynu i oleju która wygląda jak masło. ).
masło robi się tylko z połączenia oleju z wodą, jeśli w układzie jest płyn masełka nie będzie
Czy ta dedra jest z turbiną? Może to turbina puściła olej.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
viruskill
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 335
Rejestracja: 15 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: niebocko

Odp: Dedra Integralle - biały dym!

Post autor: viruskill » 21 paź 2009, 22:24

to nie jest uszczelka bo na gazie jedzie jak pisze kolega. tutaj problem z jakimś czujnikiem ja też tak mam czasem ze dymi i jest słaby, głośno pracuje. a mam silnik po gruntownym remoncie.
DEDRA INTEGRALE
rok 1992, skóra, przebieg 200 tys
180 pajacyków pod maska :D
STAG 300
661315659

Tomazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 05 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Tarnów

Odp: Dedra Integralle - biały dym!

Post autor: Tomazik » 22 paź 2009, 8:21

Dokładnie na gazie jedzie ale kopci cały czas, nawet jak jest rozgrzany. Problem się pojawił po wymianie termostatu, chyba będę musiał wymienić go znów tzn. problem dymu z rury bo to że nie chce jechać na benzynie i świeci wtrysk to po zamontowaniu instalacji gazowej. Moja Derda jest bez turbiny.

Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Odp: Dedra Integralle - biały dym!

Post autor: Dziadek » 22 paź 2009, 20:49

Sprawdź czy nie spadł wężyk od podciśnienia.
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

Tomazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 05 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Tarnów

Odp: Dedra Integralle - biały dym!

Post autor: Tomazik » 23 paź 2009, 8:56

A gdzie ten wężyk od podciśnienia znajdę???

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”