Chip EVOCARS

Awatar użytkownika
holbi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 182
Rejestracja: 12 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Sanok

Chip EVOCARS

Post autor: holbi » 27 lut 2010, 9:07

Ostatnio zajrzałem do mojego ECU i ze zdziwieniem stwierdziłem że siedzi tam chip EVOCARS-a. Po sprawdzeniu okazuje się ze zwiększa max. ciś. doładowania do 1.4 bar, ale wymaga zwiększenia ciśnienia paliwa do 3.2 bar. I tu zaczynaja się problemy. Jeżeli zwiększe ciśnienie do 3.2 bar to silnik mi się zalewa :-? a nie chce jeździć na zbyt niskim żeby tłoków nie ugotować. I tu pytanie - czy dobrać ciśnienie paliwa metodą prób i błędów, czy zmienić na oryginalny chip i spokój...?
A jeśli zmienić to czy ktoś mógłby dostarczyć oryginalny chip do Integrale 16V? w zamian oferuje wspomnainego EVOCARS-a ;)

Awatar użytkownika
Wolek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 598
Rejestracja: 13 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Odp: Chip EVOCARS

Post autor: Wolek » 27 lut 2010, 9:54

Proponuję podjechać np. do Krosna do firmy Classic 3+ i ustawić ciśnienie paliwa na zewnętrzym AFR-rze bo taki posiadają. Podpinasz w wydech, jedziesz się przewieźć i wszystko wyjdzie. Możesz sobie ustawić mieszankę jak Ci tylko pasuje. Gdybyś chciał to mogę porozmawiać z kolegą, który obsługuje tam hamownię i napewno dało by się to zrobić jak nalezy :) .

Awatar użytkownika
holbi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 182
Rejestracja: 12 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Sanok

Odp: Chip EVOCARS

Post autor: holbi » 27 lut 2010, 13:36

Wolek pisze:Proponuję podjechać np. do Krosna do firmy Classic 3+ i ustawić ciśnienie paliwa na zewnętrzym AFR-rze bo taki posiadają. Podpinasz w wydech, jedziesz się przewieźć i wszystko wyjdzie. Możesz sobie ustawić mieszankę jak Ci tylko pasuje. Gdybyś chciał to mogę porozmawiać z kolegą, który obsługuje tam hamownię i napewno dało by się to zrobić jak nalezy :) .
Świetna wiadomość! : yesyes : Od dawna szukałem kogoś w naszym rejonie, który ustawiłby mi odpowiednio wszytsko. Byłbym bardzo wdzięczny gdybyś mógł porozmawiać z Twoim kolegą, ewentualnie podać mi jakieś namiary na tą firme.

Awatar użytkownika
Wolek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 598
Rejestracja: 13 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Odp: Chip EVOCARS

Post autor: Wolek » 28 lut 2010, 10:45

Poszło na pw :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”