Delta Integrale 16v - przerywa na wysokich obrotach

MKF
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 28
Rejestracja: 24 lis 2014, 21:20
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów

Delta Integrale 16v - przerywa na wysokich obrotach

Post autor: MKF » 28 lut 2015, 9:10

Witam,
Mam problem ze swoją Integralką, mianowicie: Wcześniej auto chodziło ok, czasem przy pełnym gazie miało lekką turbo dziurę na ułamek sekundy. Podczas wizyty na hamowni goście powiedzieli, że jest tam jakiś uskok mocy i żeby zacząć od zapłonu. Samochód przy okazji innych napraw u mechanika dostał nowe świece, przewody, kopułkę i palec.
Od tego momentu po dłuższym rozgrzaniu ( samochód musi przejechać jakieś 20-30km, wcześniej nawet przy 90 stopniach jest ok, albo bardzo sporadycznie) przy ok 4000-5000 obrotów przerywa całkowicie na ułamek sekundy przy pełnym gazie. Obroty na obrotomierzu spadają na chwilę i mocno szarpnie, potem jedzie dalej do 6000. Wydaje mi się że w momencie gdy ma strzelić, jest trochę słabsza, ale to być może tylko moje wrażenie. Na wolnych obrotach jest ok, chodzi równo, wkręca się bez problemu. Jeśli nie strzeli to też jedzie równo w pełnym zakresie obrotów. Kolejny mechanik wymienił dwa czujniki, jakieś od obrotów. Wczoraj odebrałem auto, po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów strzeliła raz, potem za chwilę drugi, i potem już prawie za każdym razem. Po lekkim przestygnięciu krótka przejażdżka i wszystko ok.. Macie jakieś pomysły? Zapłon, kiepskie przewody? Cewka? Czy coś zupełnie innego?

Awatar użytkownika
wladek-15
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 718
Rejestracja: 27 cze 2014, 23:00
Imię: Radek
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Delta Integrale 16v - przerywa na wysokich obrotach

Post autor: wladek-15 » 28 lut 2015, 13:59

Szukaj problemu w układzie paliwowym... może to być problem z pompą paliwa lub dotankuj :)

W moim aucie występuje identyczna sytuacja jak ilość paliwa jest przed rezerwą, a gdy dotankuje i jest około pół baku paliwa to wszystko wraca do normy.
Były Dedra Turbo DS 1.9 67kw, Peugeot 405 1.9D 55kw, 2xBMW E46 2.0D 100kw ŚMIERDZIELE
Tempra SW 4x4 2.0b 83kw, Rover 416 1.6b 84kw,Golf 4 Do zadań specjalnych LPG
Jest Audi A3 1.6 8v następca Golfa 4 1.6 b 105KM BĘZIN + LPG (Pojazd użytkowy)
Jest następna zabawka BMW Z4 E86 Coupe ;)
Jest Yamaha - YZF R1, Suzuki - DR 650 RS, Honda - CR 500 AF
Dedra Integrale ;) 2.0TB 124kw JEST JAZDA

Awatar użytkownika
bryś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 683
Rejestracja: 26 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Delta Integrale 16v - przerywa na wysokich obrotach

Post autor: bryś » 01 mar 2015, 19:37

stukówka pewnie się odzywa bo za dużo turbina ładuje , lub map-sensor , powyżej 1,2 bara na seryjnym sofcie tak bywa, może być ze przeładowuje wtedy stukowy wycina zapłon

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”