Ypsilon automat - proszę o poradę

Moderator: stabraf

vector
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2009, 22:57
Lokalizacja: warszawa

Ypsilon automat - proszę o poradę

Post autor: vector » 23 lis 2009, 0:15

Witam, przymierzam się do zakupu Ypsilon od 2003 w górę z automatem.Czy ktoś może mi coś powiedzieć jak taka skrzynia się sprawuje.Z góry dziekuje i pozdrawiam ;) VECTOR

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Odp: Ypsilon automat- proszę o poradę

Post autor: tomek » 23 lis 2009, 7:58

Skrzynie automatyczne w Lanciach to rzadkosc. Oczywiscie sa to skrzynie renomowanych producentow (ASIN, ZF). Nie wiem co siedzi w tych rocznikach Ypsilona. Kazda skrzynia automatyczna, o ktora dbano (wymieniano olej) odwdzieczy sie bezproblemowa jazda. Trzeba jednak pamietac, ze starsze modele skrzyn wplywaja na zwiekszone zuzycie paliwa i maja zauwazalny ubytek mocy, zwlaszcza w autach o mniejszej mocy.
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

ryho52
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 130
Rejestracja: 27 sty 2010, 16:13
Lokalizacja: jarosław

Re: Ypsilon automat- proszę o poradę

Post autor: ryho52 » 21 paź 2011, 12:30

Dobrze sprawdzić i jest ok. Ja mam cvt (takie jak w punto), to japończyk - jazda spokojna i jest ok. Jestem zadowolony na razie - kupiłem walniętą kupiłem używaną na internecie i na razie śmiga. Pokazało się dużo olejów pod cvt i jest z nimi dużo taniej. Ja jeszcze płaciłem 100zł za litr ale teraz są po 50zl niemieckiej firmy i wymiana razem z filtrem. Też cvt, jeżeli taka masz jak moja niunia, jest z 96r. Teraz pchają wszędzie cvt: honda i inne japonce mikra i audi pcha tez cvt. To bezstopniowa, płynnie wszystko wchodzi. Są fora to można poczytać co i jak sprawdzić: czy wybierak chodzi płynnie wszędzie i olej kolor malina (jak zużyty to czuć bakielitem przepalonym) i pada sprzęgło elektromagnetyczne. Piszą o wymianie oleju, że miasto 35tys., trasa 40tys. i płynnie pedał gazu. Gdy tak robisz to ponoć nie zajedziesz skrzynki jaka jest może cvt.

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6287
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Ypsilon automat - proszę o poradę

Post autor: vanisch » 07 maja 2012, 9:14

Ile razy będziesz o tym pisał? Przecież to nie ten dział!
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

ryho52
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 130
Rejestracja: 27 sty 2010, 16:13
Lokalizacja: jarosław

Re: Ypsilon automat - proszę o poradę

Post autor: ryho52 » 29 sty 2016, 15:19

Pilnuję oleju i nie ma problemu, idzie jak rakieta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Y/Y10/Ypsilon”