Lancia Y - jak dobrze kupić

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Lancia Y - jak dobrze kupić

Post autor: Luckyy » 19 sty 2006, 19:06

jestem (posrednio) zainteresowany kupnem modelu Y (95-03), niewiele wiem o tym autku, czy ktos moze napisac cos o tym modelu?
czy warto kupic? (zakladam ze tak bo to lancia, jesli jest troche podobna do K to pytanie uznajemy za niebyle ;-) )
jesli tak to jaki model? (wiem ze bywaly 4 silniki 1,1; 1,2; 1,2 16V; 1,4)
automat czy manual ?
co w wyposazeniu to opcja a co jest standardowo ?

no i takie tam ....
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
Aras
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 705
Rejestracja: 26 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Śląsk

Ypsilon - jakie modele? co wybrac? jaki kupic?

Post autor: Aras » 20 sty 2006, 22:20

mam Y 1,2 16v z 98 . ogolnie autko jest bardzo fajne a silniczek żwawy i pali niedużo jeśli jesteś z Krakowa to wpadnij do olkusza siądziemy przy kawie
i poopowiadam ci dużo o mojej lanci - . co do skrzyni to czytałem że automaty sie sypią i żeby je omijać. Wyposażenie jast bardzi różne.
aż ciężko je opisać. w jednym poście
Landrynka -Y 1,2 16V
zamiast Pasikonika srebrna Santarita:)

Anonymous

Ypsilon - jakie modele? co wybrac? jaki kupic?

Post autor: Anonymous » 22 sty 2006, 12:41

witaj

ja mam Y 1,1 z 98' i b fajnie sie spisuje ale jezeli mialabym wybor / ale nie mialam ;( ... / wybralabym 1,2 bardzo podobnie pali a czas ma lepszy, 3-ka fajnie sie spisuje w jezdzie po miescie ( Wrocławiu) tj. po prostu frunie ... wiem bo mialam przyjemność ... niestety krotką ;)

co do standardu wyposazenia to zalezy od rocznika lucynki i mocy silnika - tak przynajmniej pamietam jak sama robilam rekonesans ...
wiadomo ... im wyzszy tym wyzsza cena .. nic za darmo ;(

ale przyjemnosc posiadania Y / jezeli tech. jest ok ! / jest bankowa, murowana, gwarantowana etc. - moim / pewnie / subiektywnym zdaniem ;-))

aha ... nawiazując do K'a z 97' choć jechalam nim tylko jako pasazer to wspomnienie ... jakies mizerne / glosny w srodku, ciasny, ... / jedynie sylwetka auta moze byc ... ale i tak chowa sie do Y :)
A wg uzytkownika bez wspomagania ani rusz ... choc taki maluszek ...

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Ypsilon - jakie modele? co wybrac? jaki kupic?

Post autor: Luckyy » 22 sty 2006, 13:53

generalnie wiem co jest w wyposazeniu bo studiowalem katalogi (znalazlem cos na sieci) i wlasnie dowiedzialem sie ze 1.1 nie ma wspomagania - wiec raczej ten model sobie odpuscic ?!

a co z 1.2 8V i 1.2 16V duza roznica w spalaniu/awryjnosci ?

czesci sa takie jak to punto ? to sa takie same silniki czy cos zmienione ?
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Ypsilon - jakie modele? co wybrac? jaki kupic?

Post autor: Luckyy » 22 sty 2006, 14:01

"Aras" pisze:mam Y 1,2 16v z 98 . ogolnie autko jest bardzo fajne a silniczek żwawy i pali niedużo jeśli jesteś z Krakowa to wpadnij do olkusza siądziemy przy kawie
i poopowiadam ci dużo o mojej lanci - . co do skrzyni to czytałem że automaty sie sypią i żeby je omijać. Wyposażenie jast bardzi różne.
aż ciężko je opisać. w jednym poście
za zaproszenie dziekuje i jesli wygopsodaruje troche czasu pewnie sie odezwe.
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Anonymous

Ypsilon - jakie modele? co wybrac? jaki kupic?

Post autor: Anonymous » 23 sty 2006, 19:06

"Luckyy" pisze:generalnie wiem co jest w wyposazeniu bo studiowalem katalogi (znalazlem cos na sieci) i wlasnie dowiedzialem sie ze 1.1 nie ma wspomagania - wiec raczej ten model sobie odpuscic ?!

a co z 1.2 8V i 1.2 16V duza roznica w spalaniu/awryjnosci ?

czesci sa takie jak to punto ? to sa takie same silniki czy cos zmienione ?

to fakt 1,1 nie ma wspomagania ale kreci sie dobrze ( mam porownanie bo poprzednie autko bylo ze wspomaganiem) potrzebowalam tygodnia i przestalam dostrzegac roznice ... a nie wyobrazalam sobie auta bez wsp. po prostu slabosc do y byla silniejsza :)

duzo czesci pasuje z punto ew. z uno , podloga jest z punto, ja mam silnik fiata

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Ypsilon - jakie modele? co wybrac? jaki kupic?

Post autor: grzole » 23 sty 2006, 20:41

Lancia Y i Fiat Punto I to mocno pokrewne wozy. Oba mają swoje korzenie w Fiacie Uno. Poprzedniczka Lancia Y czyli Y 10 była spokrewniona z Uno bezpośrednio. Aktualny stopień pokrewieństwa nowej Y i Punto jest mi nieznany.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
Aras
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 705
Rejestracja: 26 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Śląsk

Ypsilon - jakie modele? co wybrac? jaki kupic?

Post autor: Aras » 05 lut 2006, 0:50

za zaproszenie dziekuje i jesli wygopsodaruje troche czasu pewnie sie odezwe.

Gdybyś chciał zobaczyć się z moją landrynką to bywa w Krakowie w poniedzalki i w piątki na zakopiance pod Rustem .
Landrynka -Y 1,2 16V
zamiast Pasikonika srebrna Santarita:)

Anonymous

Ypsilon - jakie modele? co wybrac? jaki kupic?

Post autor: Anonymous » 10 lut 2006, 17:01

A ja właśnie swoją sprzedaję.
Co jej dolega i jak się sprawuje można poczytać na forum :)
Daje linka do Allegro gdybyś był zainteresowany.
moja lancia
:skeub:

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

K(appa) a K(a) (wszelkie podobieństwo jest przypadkowe)

Post autor: Nat » 12 lut 2006, 17:52

"ciniminis" pisze:aha ... nawiazując do K'a z 97' choć jechalam nim tylko jako pasazer to wspomnienie ... jakies mizerne / glosny w srodku, ciasny, ... / jedynie sylwetka auta moze byc ... ale i tak chowa sie do Y :)
A wg uzytkownika bez wspomagania ani rusz ... choc taki maluszek ...
Zdaje się, że zaszło małe nieporozumienie: Kolega Ludzki sugerował, że K(appę) na pewno warto kupić, więc jesli podobnie z Ypsilonem to pytanie jest niebyłe :lol:
O kiepskiej treści (bo forma zalezy od oglądacza, mnie się akurat podoba) forda Ka (o którym zdajesz się pisać) opinia jest raczej ugruntowana. Równiez blachy Ka'czki ciesza się złą sławą...
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Ypsilon - jakie modele? co wybrac? jaki kupic?

Post autor: Luckyy » 14 lut 2006, 11:03

no jesli juz to Luckyy :wink:
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

art_b

Ypsilon - jakie modele? co wybrac? jaki kupic?

Post autor: art_b » 26 lut 2006, 13:57

Mam Y z 1998 od 3 lat. Przejechałem 40000km. Wymieniłem nagrzewnicę do ogrzewania wnętrza i tarcze hamulcowe. To wszystko...ot włoskie auto. Aktualnie ma 101000km,nie bierze oleju-syntetyk od nowości,na rolkach bez zarzutu,analiza spalin jak nowe auto. Technicznie to bliźniak Punto 1,blachy zewnętrzne i wnętrze są inne. Noszę się z zamiarem sprzedaży i myślę o LYBRZE. Silnik w mojej Y to 1,1 FIRE znany z Punto1,Uno,Seicento i niektórych Tipo. Różnica to skrzynia biegów-działa miękko,dokładnie,nie haczy i ma krótkie przełożenia które dodają z 15KM w dynamice jazdy. :lol:

Anonymous

Lancia Y - kupię

Post autor: Anonymous » 12 maja 2006, 8:21

Witam.. Szukam małego , ciekawego autka..trafiłem na Lancię Y . Nie ukrywam ,że ujęła mnie juz na wstępie. Nie mam jednak żadnego pojęcia o tej marce, o tym modelu.... do tego ciężko chodzące sprzęglo być może zapowiada problem. Nie mam z kim przegadać tematu.
Pomożecie ??? :)
Lancia Y / 1999 / poj. 1200

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

chce kupić....

Post autor: Luckyy » 12 maja 2006, 8:40

witam na naszym forum,

mamy jednego takiego uzytkownika ARAS ktory jezdzi wlasnie Y 1.2 16V i jest bardzo zadowolony - ale niech sam sie wypowie ;-)

podajesz ze silnik jest 1.2 ale 8V czy 16V ?

sam sie zastanawialem nad takim autem - dowiedzialem sie tyle ze auto to jest fiatem punto tylko w innym opakowaniu czyli awaryjnosc taka jak punto ale i tanie czesci, zawieszenie, hamulce, silnik jest taki sam jak we Fiacie.

Generalnie bardzo fajne auto.

A co do sprzegla to pewnie siada lozysko...
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

chce kupić....

Post autor: Nat » 12 maja 2006, 8:54

A orientujesz się, Ludzki, czy ten nowy Ypsilon t też jest "punto II" w innym opakowaniu?
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Y/Y10/Ypsilon”