Lancia Ypsilon III - jaką wybrać?

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
buka1234
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 11 mar 2016, 15:49
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań

Lancia Ypsilon III - jaką wybrać?

Post autor: buka1234 » 20 paź 2018, 16:22

Witam :D

Już prawie 3 lata jeżdżę moim Y 8-O znajomi niedowierzają że tak długo związałem się z jednym autem (to jest mój 15 samochód na 20 lat jazdy) Ja sam nie wierzę : zdziwiony :

Już kilka razy myślami przymierzałem się do zmiany samochodu, ale tak mi się fajnie jeździ tym autem, że trudno mi było się rozstać z moją małą włoszką.

I w końcu się zdecydowałem. : yesyes :

Będzie to również Ypsilon, ale w nowszej odsłonie - III gen. ewentualnie Musa.
Kwota:10tyśPLN, w logicznym przebiegu.

Ze względu na charakter użytkowania (głównie miasto, 1 w miesiącu wypad na wieś - 150km w obie strony i latem kilka razy dalsze wypady) większe auto mi nie jest potrzebne.

Dopiero przymierzam się do oglądania- proszę o radę na co mam zwrócić największą uwagę - czy te auta rdzewieją?
Jaki motor najlepiej wybrać?
Nie miałem nigdy diesla - czy dobrze sprawuje się w mieście - jakie koszty eksploatacji.
Ogólnie przymierzam się do Pb i założenie lpg ale też nie mówie Nie ON.

Słyszałem że silnik 1.4 8v 77KM jest idealny do gazu, ale ciężko takie wyrwać.
Pomóżcie, którą wersje wybrać?

Jakby ktoś słyszał o sprzedaży takiegoż autka to proszę o info.

ps. równolegle będę sprzedawał swoją Lancię (dla zainteresowanych można sobie poczytać historię o niej w dziale Nasze Lancie).
Fajnie by było jakby trafiła w dobre ręce, najlepiej w LKP, szkoda byłoby ją oddawać jakiemuś burakowi na dojeżdżenie, który nie umie uszanować pracy i serca włożonego prze ze mnie w ten samochód i charakteru tej marki. :-?

Pozdrawiam : yesyes :
Maciej.
Lancia Y 1.4 LX 1996r.

Gracjan
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 205
Rejestracja: 06 lis 2016, 17:09
Imię: Gracjan
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lancia Ypsilon III - jaką wybrać?

Post autor: Gracjan » 21 paź 2018, 19:45

Ypsilon jest super do miasta i na długie trasy też. Jeśli chodzi o minusy to słupki trochę zasłaniają widoczność. Jeżdżę Ypsilonem 1.3 w dieslu i fajnie się sprawuje.
Przez 2 lata zrobiłem 40 tysięcy i nie wydałem super dużo.
Jak będziesz chciał to mogę Ci podesłać dziennik kosztów.
Próbowałem w lecie sprzedać swoje auto, ale niestety nie było chętnych :(
Dodam jeszcze, że aktualnie auto ma najechane prawie 200 tysięcy kilometrów i nie widać tego jakoś przesadnie. Oczywiście są rysy, otarcia i kilka innych rzeczy wskazujących na wiek.
Przede wszystkim przy wyborze auta kieruj się tym jak ono wygląda, co o nim wie właściciel i dlaczego sprzedaje.
Ze swojej strony radzę szukać samochodu od kogoś kto jest na forum, albo kto prowadzi chociaż częściową książkę serwisową.
Jeśli kupisz diesla to pamiętaj, że we wczesnych wersjach silnika, czyli a188 masz tylko 70KM, co do miasta jest w zupełności wystarczające, ale na trasie czasem brakuje mocy (szczególnie przy wyprzedzaniu). W tym silniku niewiele może się popsuć, a oryginalny egr to niespełna 500zł plus wymiana.
Jak będziesz chciał wiedzieć coś jeszcze to daj znać. Jeśli będziesz się chciał przejechać ypsilonem to też się śmiało odzywaj ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Y/Y10/Ypsilon”