Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: pew » 19 kwie 2008, 10:01

"trigojunior" pisze:to jak to u Was jest że widać??? u mnie jak słońce świeci na konsole to nic nie widzę : cenzura : muszę sobie ręką zasłaniać
u mnie też świeci wystarczająco kontrastowo ...
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: Bichoń » 05 maja 2008, 13:09

Mnie najbardziej wkurza brak 6 biegu. Mozna by sobie spokojnie smigac 140 przy przyzwoitych obrotach, a nie katowac silnik powyzej 4500 na piatce.

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: pew » 05 maja 2008, 20:02

ja ostatnio stwierdziłem że jednak najbardziej wkurza mnie skrzynia - jest tak krótka jak ptaszek koksiarzy :cry:
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
marmal
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 15 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: marmal » 05 maja 2008, 22:16

Co mnie zaczyna najbardziej wkurzać, to to iż większość świadomie podjęła decyzję o zakupie wybranego modelu mając świadomość o zaletach i wadach a potem narzeka że niby to nie ta bajka. Dla mnie liczył się wygląd i urok i tak mi pozostało.Oczywiście delty jak każdy inny samochód posiadają uroki i wiele cech negatywnych.Wszystko jest kwestią ceny, zasobem portfela i upodobań.Są w śród nas miłośnicy, którzy ponad wszystko kochają lancię nie bacząc na mankamenty, które w dzisiejszych są nie do pomyślenia.Należy jednak pamiętać iż Lancia to historia motoryzacji, używanie jej to rzadki rarytas, mało tego z pewnością to jeszcze nie kropka nad i....

Pozdrawiam - Marian
Pozdrawiam - Marian

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: pew » 08 maja 2008, 0:49

wyluzuj - nie powiedziałem że mi się nie podoba - dalej mi się bardzo podoba ... co nie znaczy że nie można podyskutować i o mankamentach ... mam się obligatoryjnie zachwycać? 8O
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
marmal
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 15 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: marmal » 08 maja 2008, 18:59

"pew" pisze:wyluzuj - nie powiedziałem że mi się nie podoba - dalej mi się bardzo podoba ... co nie znaczy że nie można podyskutować i o mankamentach ... mam się obligatoryjnie zachwycać? 8O
Masz rację w tym co napisałeś -wyluzowałem (miałem słabszy dzień i nie kierowałem tej myśli do ciebie ani do poprzednich wypowiedzi w tym temacie ,raczej do tych którzy pojawiając się na forum po zakupie Lancii w tragicznym stanie usiłują przedstawiać wyższość inny marek). Pozdrawiam cię serdecznie, mam nadzieję iż nie masz mi tego za złe.
Pozdrawiam - Marian

Awatar użytkownika
kretekpodnietek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 478
Rejestracja: 11 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: przeworsk

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: kretekpodnietek » 08 maja 2008, 20:39

"p_r_z_e_m_k_o" pisze:
"cwynarx" pisze:fakt mało schowków!!!!przydał by się koło dzwigni ręcznego (tak jak w tipo mała pułeczka)(...)
A i schowek pod radiem wogóle nie praktyczny....na długopis ktorego sie nie da wyciągnąć.....A i schowek na rękawiczki nie wiadomo po co podzielony na mniejszą i większą część(i tu znowu porównanie do tipo...tam tego nie było i uważam za bardziej praktyczne takie rozwiązanie)
Kolega czyta mi w myslach :)
"trigojunior" pisze:a tak na poważnie to nie wiem dlaczego tak umieścili te ograniczniki...
Mi sie wydaje ze ogolnie liczniki przy niskich predkosciach sa baaaaardzo niedokladne i po prostu inzynierowie Lanci stwierdzili ze jak juz ma pokazywac predkosc to chociaz w miare zblizona do prawdziwej :wink: dlatego te nizsze predkosci po prostu nie sa pokazywane 8)
co do ograniczników.

u siebie ostatnio zmieniałem zegary to je wyjąłem, wskazówki leżą na 0, ale przy powolniej jeździe (poniżej 20) wskazówka od prędkościomierza skacze.
Lancia nuova delta 1.8 8v LPG 1994r

Pozdrawiam Łukasz

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: matias21 » 08 maja 2008, 21:54

akurat liczniki są dokładne u mnie pokazuje 100 km/h, a na GPS 98 km/h, więc raczej jak oszukują to przy dużych prędkościach.
Delta HPE 1.6 16v 96r ----->klik


dawidson

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: dawidson » 15 maja 2008, 12:03

jak dla mnie najwieksza wada to za maly zbiornik paliwa. gdyby mial zak okolo 70 litrow to bym sie ucieszyl. Do tego przydalaby sie lepsze osiagi. Nawet 2.0 wedlug danych fabrycznych nie grzeszy osiagami. Masa zabija ten samochod... ale wyposazenie wazy.
Do wnetrza nie mam nic. Tym ktorzy uwazaje je za takie badziewne niech porownaja je z Golfem III, Oplem Astra i innymi samochodami wprowadzionymi do produkcji w tym samym okresie.
Porownanie delty wprowadzonej w '93 do golfa 4 wprowadzonego w momencie gdy delte niemal konczyli produkowac to jakas pomylka :roll:
Zegary wyskalowane od 20km/h w gore to tez nie jakis fiatowski ewenemet. Masa innych samochodw ma podobnie i ich wlaciele jakos nie narzekaja. Pozatym za cholere nie wiem w czym to komus przeszkadza. Podobnie z obrotami.
Jest tu ktos komu zdarza sie podczas uzytkowania samochodu miec obroty nizsze niz 800RPM? Nie? No to o co chodzi? :roll:

Malkonetentom proponuje porownac ladnie wyposazona delte GT z ladnie wyposazona Astra czy golfem III. Nastepnie to samo dla delty HF i Golfa VR6. Prawda jest taka ze wygladem wnetrza i mozliwymi opcjami wyposazenia delta bije konkurencje na glowe.
A ze nie ma podlokietnika? Naturalnie golf ma. Astra tez, tez, citroen zx tez... A mowiac wprosat to zamiast dusic na instalki gazu trzeba bylo sobie kupic bogatsza wersje :P

Wiekszosc tutaj zdaje sie zapominac, ze mowimy o samochodzie zaprojektowanym i wprowadzonym do produkcji na poczatku lat '90.
To juz prawie 20 lat temu :!:

Awatar użytkownika
kretekpodnietek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 478
Rejestracja: 11 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: przeworsk

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: kretekpodnietek » 30 lip 2008, 22:24

a mnie wkurzyło dziś ze zamek w tylnej klapie tak wystaje. zgapiłem sie podeszłem i prawie głowe rozwaliłem.

a co do reszty, to bardzo lubie to autko :D tylko szkoda że ceny leca na łeb na szyje.
Lancia nuova delta 1.8 8v LPG 1994r

Pozdrawiam Łukasz

patrykg
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: nowa wieś-pruszków

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: patrykg » 20 wrz 2008, 13:06

"ARman" pisze:Praktycznie auto jest auta roznia sie tylko wygladem, wszystko inne maja takie same, mysle ze ten temat mozna bylo nazwac ---------- Delta/Dedra, no ale wszystko jedno sorry, jakosc mi sie pomylilo :)



tak wg mnie to delta i dedra to tak jak jetta dla golfa (golf z kufrem a dedra to delta z kufrem)
jasna alcantara to jest to :)

moja delta http://polskajazda.pl/Samochody/Lancia/Delta/44506

Awatar użytkownika
strang
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2188
Rejestracja: 24 lip 2006, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: strang » 21 paź 2008, 22:41

A mnie cieszy że w mojej Delcie poszły jak dotąd podzespoły niemieckiej produkcji :lol: . Zaniemówiły świece żarowe, trzy na cztery marki Bosch.
Padniety alternator tej samej produkcji. Wymieniłem na MagnetiMarelli(wielkie dzieki Słoneczna).
Strang Delta 1,9td
Obrazek

Awatar użytkownika
mfedor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 130
Rejestracja: 24 kwie 2009, 0:45
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: mfedor » 24 kwie 2009, 22:36

hmmm co ja mógłbym powiedzieć, mam delte II od kilku dni.
Czytam sobie wasze uwagi i tak co do widoczności do tyłu, wiecie to mi nie przeszkadza bo mam jeszcze dwa lusterka boczne i w nie patrze :P
Denerwuje mnie jedynie wskaźnik paliwa który skacze jak chce :) oczywiście w momencie dodania gazu. Leci jak głupi do dołu... Może ktoś znalazł rozwiązanie na ten problem.
Lancia Delta II 1.8 + gaz - w sumie to już nie ma 1,8 tylko 2,0
Delta II 1,8 - dawczyni

Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Odp: Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: Dziadek » 25 kwie 2009, 9:42

Zawsze zalewaj do pełna to do połowy zbiornika spoko ze wskaźnikiem.
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

Awatar użytkownika
mfedor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 130
Rejestracja: 24 kwie 2009, 0:45
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Co Was najbardziej wkurza w Deltach

Post autor: mfedor » 27 kwie 2009, 0:30

Nie wiem czy to właściwe miejsce, jeżeli nie proszę moderatora o przeniesienie.

Dzisiaj jak jechałem po kocich łbach to tak mi trzeszczały drzwi kierowcy... - ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawić. Przyznam szczerze że nie miałem nawet czasu by zobaczyć o to tam chodziło...
Lancia Delta II 1.8 + gaz - w sumie to już nie ma 1,8 tylko 2,0
Delta II 1,8 - dawczyni

ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta II/Dedra/Dedra SW”