Dedra - vs Alfa 155

Moderator: stabraf

Anonymous

Dedra - vs Alfa 155

Post autor: Anonymous » 30 lis 2005, 22:08

Witam

Gdybyście mieli do wyboru 155 a Dedre to które wybieracie? Zapewne Dedre... ale dlaczego? Alfa ma fajniejsze silniki (mniej palą i mają więszkego kopa) i ładniejsze wnętrze...


Pozdrawiam

Anonymous

Dedra - vs Alfa 155

Post autor: Anonymous » 30 lis 2005, 22:18

Miałem do wyboru 155 a dedre, nie patrzyłem na silniki i spalanie, nie interesuje mnie to, jeżeli stac cie na samochód to stac cię na jeżdzenie nim, kiedys ktoś mądry mi powiedzał " ludzie dzielą się na tych co mają Poloneza i na tych co nim jeżdzą" ja należałem do oby dwóch, tak samo było z wyborem samochodu czyli mojej niuni dedry, po drugie, mojej żonie tez sie podobała dedra, jak dałem kiedys ogłoszenie na forum że sprzedam dedre, to przez tydzień się do mnie nie odzywała, więc sobie wyobraźcie dlaczego kocham swoją żonę i dedre :wink:

Anonymous

Dedra - vs Alfa 155

Post autor: Anonymous » 30 lis 2005, 22:24

"mufnal" pisze:Miałem do wyboru 155 a dedre, nie patrzyłem na silniki i spalanie, nie interesuje mnie to, jeżeli stac cie na samochód to stac cię na jeżdzenie nim, kiedys ktoś mądry mi powiedzał " ludzie dzielą się na tych co mają Poloneza i na tych co nim jeżdzą" ja należałem do oby dwóch, tak samo było z wyborem samochodu czyli mojej niuni dedry, po drugie, mojej żonie tez sie podobała dedra, jak dałem kiedys ogłoszenie na forum że sprzedam dedre, to przez tydzień się do mnie nie odzywała, więc sobie wyobraźcie dlaczego kocham swoją żonę i dedre :wink:
Tylko jednak 129 KM lub nawet 140 KM z 1.8 bardzo kusi...


Pozdrawiam

Anonymous

Dedra - vs Alfa 155

Post autor: Anonymous » 30 lis 2005, 22:40

A co tam ma kusić, same wykonanie wnętrza jest kiepskie, wszędzie plastik, który pęka od częstego uzytkowania, silnik jest silnikiem, można zrobić chip tuning i tez będzie więcej mocy, a lancia to jednak lancia :wink:

Anonymous

Dedra - vs Alfa 155

Post autor: Anonymous » 30 lis 2005, 23:00

"mufnal" pisze:A co tam ma kusić, same wykonanie wnętrza jest kiepskie, wszędzie plastik, który pęka od częstego uzytkowania, silnik jest silnikiem, można zrobić chip tuning i tez będzie więcej mocy, a lancia to jednak lancia :wink:
Może i tak... a są chipy do Dedry w cenie niższej niż połowa jej wartości?


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jeremy McFee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 27 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Dedra - vs Alfa 155

Post autor: Jeremy McFee » 30 lis 2005, 23:04

"Gregory" pisze:
"mufnal" pisze:A co tam ma kusić, same wykonanie wnętrza jest kiepskie, wszędzie plastik, który pęka od częstego uzytkowania, silnik jest silnikiem, można zrobić chip tuning i tez będzie więcej mocy, a lancia to jednak lancia :wink:
Może i tak... a są chipy do Dedry w cenie niższej niż połowa jej wartości?


Pozdrawiam
Dedra nie potrzebuje chipowania - ma wystarczające osiągi ;)

BTW. Mam na zbyciu klocki Ferodo do Alfy 155 - może Ci potrzebne?
Rs
J. McFee

hardwired

Dedra - vs Alfa 155

Post autor: hardwired » 30 lis 2005, 23:39

"Jeremy McFee" pisze:
BTW. Mam na zbyciu klocki Ferodo do Alfy 155 - może Ci potrzebne?
Rs
ja bym lyknal bo mi sie w fiacie coupe koncza

Awatar użytkownika
dexus
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 14 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Tarnów (Bis.Mel)N.Sącz

Dedra - vs Alfa 155

Post autor: dexus » 01 gru 2005, 9:00

jak nażekasz na osiągi to polecam dedre turbo lub integrale, i tu alfa mięknie. Co do chipa to wejdź na strone Goduli dowiesz się wszystkiego
Obrazek
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. (Jean Cocteau)

Dedra 2,0 8v 1992 - była
Kappa Kombi 2,4jtd 99r - była
i Lybra 2,4jtd SW po "znajomości"
Laguna II 3,0 V6 24v - była
Chrysler Pacifica 4.0 - jest

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Dedra - vs Alfa 155

Post autor: Torell007 » 01 gru 2005, 9:08

Jak kupisz sobie AR z Twin Sparkiem to będziesz płakał ... przy 100 tyś km nalezy wymienić specjalne świece ( platynowane ), są po 2 sztuki na jeden cylinder w wersji 4 garowej koszt ten wynosi ~1200 zł mało kto o tym wie, że już o wymianie nie wspomnę ... poza tym pośledź sobie ogłoszenia w internecie, w giełdzie samochodowej etc ... zobaczysz ile sprzedają Alf ( nawet prawie nowych ) z padniętym silnikiem ... Generalnie Alfy to kaszana ... :?
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Awatar użytkownika
Jeremy McFee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 27 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Dedra - vs Alfa 155

Post autor: Jeremy McFee » 01 gru 2005, 10:06

"hardwired" pisze:
"Jeremy McFee" pisze:
BTW. Mam na zbyciu klocki Ferodo do Alfy 155 - może Ci potrzebne?
Rs
ja bym lyknal bo mi sie w fiacie coupe koncza
Przód - cena 146,00 zł
Tył - cena 93,70 zł

Mieli mi przysłać do Themy - ale te nie pasowały - są do Alfy/Fiata.
J. McFee

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dedra - vs Alfa 155

Post autor: prezesjm » 01 gru 2005, 10:46

Pytanie o coś takiego na forum Lanci to proszenie się o jedną odpowiedź . Nie mam doświadczeń 155 i Dedra (delta) jeśli chodzi o użytkowanie ale muszę powiedzieć że z zewnątrz Alfa bardziej mi się podoba w środku Dedra . Tak się składa że mam Alfę 164 i Kappe choć może 164 trzeba równać z bardziej z Themą, ale te też miałem i coś tam mogę sobie porównać. Alfa z pewnością jest solidniej zrobniona jeśli chodzi o karoserię, nie ma żadnych skrzypień tak jak w themie , lepiej się prowadzi, środek to kwestia gustu niektóre rzeczy bardziej mi sie widzą w Alfie inne w Themie. Jeśli ktoś wyskakuje z porównaniem do Dedry Turbo lub integralki to śmiem przypomnieć że 155 2,5V6 jest godnym przeciwnikiem 2,0 T . Porównujmy auta z podobnymi mocami. Silniki alfy to historia, oczywiście słynne wariatory psujące sie pęczkami, rozrządy drogie świece w TwinSparkach itp. ale to wszystko tyczy się także Lancii( no może poza świecami ). Jak jest wszystko sprawne to jazda to sama przyjemność i gwarantuje wam że jak ktoś ma smykałkę do sportu to niech kupi sobie 155 bo przy ostrej jeździe (ale naprawde ostrej) to gdy Lancia stoi z dymiącym silnikiem to alfa jedzie dalej :wink: . Kto nie jeździł V6 Alfy (notabene uznawanego za jeden z najlepszych silników V6 na świecie) ten nie wie o co chodzi. Uważam że auta są kierowane do innej grupy odbiorców i należy wybierać według własnych upodobań i gustu.

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Dedra - vs Alfa 155

Post autor: Torell007 » 01 gru 2005, 11:05

"prezesjm" pisze:Pytanie o coś takiego na forum Lanci to proszenie się o jedną odpowiedź . Nie mam doświadczeń 155 i Dedra (delta) jeśli chodzi o użytkowanie ale muszę powiedzieć że z zewnątrz Alfa bardziej mi się podoba w środku Dedra . Tak się składa że mam Alfę 164 i Kappe choć może 164 trzeba równać z bardziej z Themą, ale te też miałem i coś tam mogę sobie porównać. Alfa z pewnością jest solidniej zrobniona jeśli chodzi o karoserię, nie ma żadnych skrzypień tak jak w themie , lepiej się prowadzi, środek to kwestia gustu niektóre rzeczy bardziej mi sie widzą w Alfie inne w Themie. Jeśli ktoś wyskakuje z porównaniem do Dedry Turbo lub integralki to śmiem przypomnieć że 155 2,5V6 jest godnym przeciwnikiem 2,0 T . Porównujmy auta z podobnymi mocami. Silniki alfy to historia, oczywiście słynne wariatory psujące sie pęczkami, rozrządy drogie świece w TwinSparkach itp. ale to wszystko tyczy się także Lancii( no może poza świecami ). Jak jest wszystko sprawne to jazda to sama przyjemność i gwarantuje wam że jak ktoś ma smykałkę do sportu to niech kupi sobie 155 bo przy ostrej jeździe (ale naprawde ostrej) to gdy Lancia stoi z dymiącym silnikiem to alfa jedzie dalej :wink: . Kto nie jeździł V6 Alfy (notabene uznawanego za jeden z najlepszych silników V6 na świecie) ten nie wie o co chodzi. Uważam że auta są kierowane do innej grupy odbiorców i należy wybierać według własnych upodobań i gustu.
zgadza się,a i silniki 2.4 w kappach lubią grymasić ...
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - vs Alfa 155

Post autor: Kubek » 01 gru 2005, 12:52

A mi wlasnie na odwort alfy sie totalnie nie podobaja, Dedra jak na swoje lata ma bardzo dobry styling i wyglada jak auto sprzed 5 do 3 lat, podobna troche do oktavi, natomias w alfach nie widza mi sie przednie swiatla i zbyt skosny przod. Afla z pewnoscia ma lepsze osiagi ale gorsze wyposazenie. Mi sie tam osiagi mojej dederki bardzo podobaja, jest wysoko obrotowa i jak chce jechac spokojnie to jade a jak poszalec to bez problemu moge, Ma na tyle mocy zeby stac w miejscu i palic gumy :). Dedra ma naprawde dobre osiagi tylko ma miekkie zawieszenie i nie czuc tego przyspieszenia ani predkosci ale ono jest :) A co do awaryjnosci alfy to swietnym przykladem jest moj sasiad ktory kupil dwa lata temu alfe nowke z salonu, ta mala taka nie wiem jaki to ma numer i 3 miesiace pozniej sobie jechal autostrada i sprawdzal ile wyciagnie, jechal chyba z 200km/h przez jakies 5 minut i mu pekly tloki czy cos w tym stylu, nie dopytywalem sie dokladnie o to, albo mu jakas dziure w silniku wywalilo. W kazdym razie chodzi o to ze auto mialo 3 miesiace. Sam bym chcial miec alfe ale tylko wlasnie z tych malutki do jazdy po miescie :). Nie powiem ze Dedry tez sa awaryjne ale to sa raczej irytujace drobiazgi, ja odpoczatku borykam sie z gasnacym silnikiem, ktory gasnie po rozruchu.
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dedra - vs Alfa 155

Post autor: prezesjm » 01 gru 2005, 13:04

"Jaqob" pisze:A mi wlasnie na odwort alfy sie totalnie nie podobaja, Dedra jak na swoje lata ma bardzo dobry styling i wyglada jak auto sprzed 5 do 3 lat, podobna troche do oktavi, natomias w alfach nie widza mi sie przednie swiatla i zbyt skosny przod.
De gustibus non est disputandum jak mówi stare porzekadło :)

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - vs Alfa 155

Post autor: Kubek » 01 gru 2005, 13:10

"prezesjm" pisze:Nie mam doświadczeń 155 i Dedra (delta) jeśli chodzi o użytkowanie ale muszę powiedzieć że z zewnątrz Alfa bardziej mi się podoba w środku Dedra
hehe sam zaczełeś :)
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta II/Dedra/Dedra SW”