Delta - spalanie, ogrzewanie szyby, linka ręcznego, kołpaki

Moderator: stabraf

Gosiakoprzem
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Delta - spalanie, ogrzewanie szyby, linka ręcznego, kołpaki

Post autor: Gosiakoprzem » 01 lut 2009, 9:58

Witam,

Od 4 dni jestem szczęśliwym posiadaczem Delty... :)
Jest kilka pytań, które muszę Wam zadać.

1. Ogrzewanie tylnej szyby - kilka pasków nie działa - da się to jakoś "ręcznie naprawić"? Jeżeli nie, to jak?

2. Zastanawiam się nad "szczelnością" układu paliwowego... sprawdzenie go - to duży koszt? Dlaczego się nad tym zastanawiam? Dość duże spalanie.. fakt, jest zima. Fakt, trochę zaszalałem na początku. Fakt, obrotów nie szczędziłem (kwestia "wyszalenia się"). Ale 16-20l/100 ? To przecież nie traktor!

3. Wymiana linka hamulca (lewy przedni). Duży to koszt? Mówiono mi o kwocie ~20 zł za linkę + 30 robocizna. Prawda?

4. Zastanawiają mnie głośniki - tylne grają bezproblemowo, natomiast przednie.. cisza (no bo z przodu są dwa głośniki, prawda... ?). Może jakaś rada jak się za to zabrać?

5. Myślę nad wymianą kołpaków.. jaki to rozmiar? (kliknij tutaj) ??

Z góry dzięki za informacje!
Delta II 1.8 / '93

trigojunior
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1025
Rejestracja: 29 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

Delta - spalanie, ogrzewanie szyby, linka ręcznego, kołpaki

Post autor: trigojunior » 01 lut 2009, 10:16

1. Są specjalne lakiery przewodzące którymi można to naprawić. W takich malutkich tubkach srebrny lakier. Nakłada się go bardzo starannie na paski. Można to kupić nawet na stacji benzynowej

2. Faktycznie trochę dużo...ale poczekaj na posty bardziej doświadczonych w tych sprawach

3. j/w

4. Proponuje najpierw odkręcić maskownice i zobaczyć czy są one tam w ogóle. Jeśli są to trzeba dalej szukać problemu

5. Na tych zdjęciach to nie kołpaki tylko alufelgi Lancii (oryginalne). Żeby się dowiedzieć jaki to rozmiar to najlepiej spójrz na oponę (tam jest; oznaczenie z R, np 185/60 R14 oznacza że masz 14 calowe alufelgi - bo wydaje mi się że takie były seryjnie wsadzane)

Swoją drogą na zdjęciach tyłu zauważyłem dziwną rzecz...na końcu tunelu masz kieszonkę...(tam gdzie leżą chusteczki) u mnie jest tam nawiew dla pasażerów siedzących z tyłu
Była:
Lancia Delta II 1,6 16V
Lancia Lybra Intensa 2,4JTD
Jaguar X-Type 2,0D
Jest:
BMW E90 318i

Awatar użytkownika
mikee
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 226
Rejestracja: 28 kwie 2008, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Delta - spalanie, ogrzewanie szyby, linka ręcznego, kołpaki

Post autor: mikee » 01 lut 2009, 10:51

Ja tylko ad. 5

Miałeś w planach wymianę "kołpaków", zakładam więc, że felg nie chciałeś kupować. Jeśli masz mniej kaski do wydania, to oddaj obecne aluski do odnowy. Koszt +- 50-70zł za sztukę. Różnica będzie odczuwalna. Moim zdaniem warto.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2009, 13:31 przez mikee, łącznie zmieniany 1 raz.
Biała Jaga - Delta 1.9 TD HPE 96'
Żabka - Kappa 2.0 20V 97'

Szyldy, reklamy - www.fajneszyldy.pl

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Delta - spalanie, ogrzewanie szyby, linka ręcznego, kołpaki

Post autor: Taz » 01 lut 2009, 11:13

4. Może to banalne, ale w ustawieniach radia nie masz wyciszonego przodu?
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Delta - spalanie, ogrzewanie szyby, linka ręcznego, kołpaki

Post autor: Bichoń » 01 lut 2009, 11:47

"trigojunior" pisze: Swoją drogą na zdjęciach tyłu zauważyłem dziwną rzecz...na końcu tunelu masz kieszonkę...(tam gdzie leżą chusteczki) u mnie jest tam nawiew dla pasażerów siedzących z tyłu
U mnie było tak samo. Ta kieszonka tylko słabo siedziała, a jak ją kiedyś wyjąłem to zauważyłem, że leci z tamtąd powietrze. Kupiłem od kogoś z forum tą kratkę za ok. 20zł. Tylko trzeba bylo lekko dopasować (zabawa scyzorykiem.
I mam teraz fajny nawiew na tył. Polecam, znaleźć taką kratkę nie jest trudno.

Co do spalania - u mnie w miescie 15LPG. 20 PB to juz troche dużo. Zacznij od wymiany filtrów (powiertrza, benzyny, oleju+olej) i sprawdź jeszcze raz. U mnie 20 to wychodzi, jak mi się licznik kilometrów 'dzienny' zacina i czasami dziesiątki nie przeskakują :-)

Awatar użytkownika
Ozarek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 18 mar 2008, 0:00

Delta - spalanie, ogrzewanie szyby, linka ręcznego, kołpaki

Post autor: Ozarek » 01 lut 2009, 12:05

ad 1 market i zakup pasty do naprawy ścieżek

ad 2 zacznij od sondy lambda, ''zacięta'' na bogato może dawać taki efekt

ad 3 jaka linka! przewody hydrauliczne, zapewne chodzi o przewód elastyczny. Koszt rozsądny - do wymiany przy okazji płym hamulcowy

ad 4 najlepiej odkręćmaskownicę i sprawdź

ad 5 to alu jest, nie wiem jak chcesz wymienić kołpaki na tym
Miłośnik włoskiej linii...
Think. Feel. Drive.

Gosiakoprzem
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Delta - spalanie, ogrzewanie szyby, linka ręcznego, kołpaki

Post autor: Gosiakoprzem » 02 lut 2009, 14:16

Pasta (a raczej lakier) namierzony.. dzisiaj wieczorem będę walczył, bo faktycznie paski w kilku miejscach są "przerwane".
Z sondą będzie gorzej - najpierw muszę odpowiednią (w niskiej cenie) namierzyć - wtedy będę z nią walczył.

Ozarek: ptfu, oczywiście że miałem na myśli alu :)


Doszło jeszcze jedno pytanko - orientujecie się jak wygląda sprawa zrobienia centralnego na "pilocik"? Na chwilę obecną mam centrala ręcznego (tzn. muszę jednak kluczykiem jedne drzwi otworzyć) - a chętnie przerobiłbym to na pilota..

Kwestia jakiegoś modułu?
Delta II 1.8 / '93

Awatar użytkownika
Ozarek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 18 mar 2008, 0:00

Delta - spalanie, ogrzewanie szyby, linka ręcznego, kołpaki

Post autor: Ozarek » 02 lut 2009, 14:56

"Gosiakoprzem" pisze: Z sondą będzie gorzej - najpierw muszę odpowiednią (w niskiej cenie) namierzyć - wtedy będę z nią walczył.

możesz odpiąć obecną i zobaczyć zachowanie auta, szczególnie przy mocnym dodaniu gazu

"Gosiakoprzem" pisze: Doszło jeszcze jedno pytanko - orientujecie się jak wygląda sprawa zrobienia centralnego na "pilocik"? Na chwilę obecną mam centrala ręcznego (tzn. muszę jednak kluczykiem jedne drzwi otworzyć) - a chętnie przerobiłbym to na pilota..

Kwestia jakiegoś modułu?
jest w archiwum LKP rozpiska kabli w skrzynce bezpieczników do których trzeba się wpiąć z instalacją sterowania CZ z pilota. Podpinałem już w jednej delcie ukł. wg tej rozpiski i działa znakomicie
Miłośnik włoskiej linii...
Think. Feel. Drive.

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Delta - spalanie, ogrzewanie szyby, linka ręcznego, kołpaki

Post autor: matias21 » 02 lut 2009, 20:02

alarm na pilocik koszt ok 200-250 zł na bergiela 4 robiłem jak sie na kowale jedzie, sonde podróbe odrazu se odpuśc kup oryginał boscha, bo bedzie to samo, sonde można sprawdzić w każdym warsztacie, oj nie chce nic mówić, ale możliwe, że kupiłeś "skarbonke" :( głośniki są na podszybiu odkręć maskownice i zobacz czy wogule są, moze kabelek sie poluzował.
Delta HPE 1.6 16v 96r ----->klik


ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta II/Dedra/Dedra SW”