Zakup Dedry

Moderator: stabraf

Kevin1984
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 26 sty 2010, 4:05
Lokalizacja: starachowice

Zakup Dedry

Post autor: Kevin1984 » 29 sty 2010, 4:11

Witam!!
Noszę się z zamiarem kupienia dedry1.6 90 KM z 94 roku i chciałbym parę wskazówek na co zwracać uwgę z góry dzięki

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Odp: zakup dedry

Post autor: Dawid » 29 sty 2010, 7:01

Ja bym najpierw zaprosił kolegę do działu powitania ;)
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: zakup dedry

Post autor: Taz » 29 sty 2010, 9:14

szukać, szukać i jeszcze raz... czytać. A jak nie masz na to czasu, to podbij na gg do jakiegoś właściciela Dedry - jak będzie miał czas to na pewno ci pomoże.
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
Pingvin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1423
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: PWL/FZ

Odp: zakup dedry

Post autor: Pingvin » 29 sty 2010, 10:08

Taz pisze:szukać, szukać i jeszcze raz... czytać.
Na początek najlepiej to: :link:
Lancia Kappa Coupe 2.0t '98 - 1584
Hyosung GV650
Jeep Renegade 1.0 GSE Limited

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6287
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Odp: zakup dedry

Post autor: vanisch » 29 sty 2010, 10:50

Kevin1984 pisze:Witam!!
Noszę się z zamiarem kupienia dedry1.6 90 KM z 94 roku i chciałbym parę wskazówek na co zwracać uwgę z góry dzięki

Zwróć uwagę na blachę- tylne nadkola, błotniki, podłoga w bagażniku przy nadkolach.
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Awatar użytkownika
JAKUB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 284
Rejestracja: 03 cze 2009, 20:23
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Odp: zakup dedry

Post autor: JAKUB » 29 sty 2010, 12:02

co mogę napisać przygode z Lanicą zacząłem właśnie dederką która jest już ze mną przeszło 4lata (mam do niej sentyment). teraz jeżdżę kapiszonem ale dederka została w rodzinie i teraz zimową porą śnigam tylko nią. jak najbardziej polecam!!! jako użytkownik.
Lancia k 2.0 20VT '99, VW Transporter T3 '81, Yamaha Thunderace '00

Awatar użytkownika
Artur G.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2222
Rejestracja: 22 sty 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Lubartów k/Lublina
Kontakt:

Odp: zakup dedry

Post autor: Artur G. » 29 sty 2010, 19:50

potwierdzam moich przedmówców, w dedrze w zasadzie poza nadkolami na zewnątrz i od bagażnika (chociaż u mnie są ok) nie ma słabych punktów, podłużnice tylne lubię się sypać, u mnie są lekkie wżery, ale bez powodów do paniki. Ja kupiłem za niewielkie pieniądze ale zainwestowałem w nią blisko 5 tys. i teraz śmiga jak śmigło w Mi2 ;) Co do jazdy w zimie (śnieg) to ja też częściej jeżdżę dedra, jest zdecydowanie wyższa od kappy i oponki zimowe nówki. Sprawdź elektrykę, bo u mnie otwieranie tylnych szyb działa nie zawsze wtedy jak ja chcę , podobnie jak światła cofania :x reszta ok.
pozdrawiam, Artur
Kappa była przez 56 m i 14 dni.
Dedra była przez 28 m i 13 dni
Alfa 156 1.8 TS była - 26 m i 5 dni
Jaguar X-type 3.0 V6 awd był 40 miesięcy
Lancia Lybra sedan 1.6 była ponad 4 lata
była:
Delta III 1.4 150 KM przez 9 lat

papawhiski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:32
Lokalizacja: Rzeszow- Maniago (IT)
Kontakt:

Re: zakup dedry

Post autor: papawhiski » 30 sty 2010, 19:06

poszukaj czegos na wloskich stronach, za ok 800 euro mozna trafic fajne autko, no i jak nie bedzie rozbita to i nie podrdzewiala, wiesz, wszystko zalezy jak szybko chcesz kupic i jak masz czas, napewno by wyszlo lepiej, czy taniej ? hmmm, wiesz w polsce kupisz na allegro czy innych stronach tanio, ale co przeszla to czart wie, mysle ze jak masz kogos za granica to poszukaj i mozesz trafic fajne autko, pozdro

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6287
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Odp: Re: zakup dedry

Post autor: vanisch » 30 sty 2010, 19:33

papawhiski pisze:poszukaj czegos na wloskich stronach, za ok 800 euro mozna trafic fajne autko, no i jak nie bedzie rozbita to i nie podrdzewiala, wiesz, wszystko zalezy jak szybko chcesz kupic i jak masz czas, napewno by wyszlo lepiej, czy taniej ? hmmm, wiesz w polsce kupisz na allegro czy innych stronach tanio, ale co przeszla to czart wie, mysle ze jak masz kogos za granica to poszukaj i mozesz trafic fajne autko, pozdro
Jaki jest sens ściągać auto z Włoch przy obecnych cenach tych aut w Polsce? ;)
Transport + opłaty i to przestaje być w ogóle opłacalne...
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

papawhiski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:32
Lokalizacja: Rzeszow- Maniago (IT)
Kontakt:

Odp: Re: zakup dedry

Post autor: papawhiski » 30 sty 2010, 19:43

vanisch pisze:
papawhiski pisze:poszukaj czegos na wloskich stronach, za ok 800 euro mozna trafic fajne autko, no i jak nie bedzie rozbita to i nie podrdzewiala, wiesz, wszystko zalezy jak szybko chcesz kupic i jak masz czas, napewno by wyszlo lepiej, czy taniej ? hmmm, wiesz w polsce kupisz na allegro czy innych stronach tanio, ale co przeszla to czart wie, mysle ze jak masz kogos za granica to poszukaj i mozesz trafic fajne autko, pozdro
Jaki jest sens ściągać auto z Włoch przy obecnych cenach tych aut w Polsce? ;)
Transport + opłaty i to przestaje być w ogóle opłacalne...
Masz racje tylko na handel sie nie oplaci, ale jak chcesz dla siebie i pojezdzic cos ,to mysle ze gra warta swieczki, to co jest na rynku do sprzedazy to raczej juz po przejsciach sprzet, popatrz na to tak, masz dedre, cena rynkowa, hmm ok 3500zl, jest sprzet dobry to sprzedasz??? trzymasz, zona bedzie jezdzic,syn, ktokolwiek, ale za takie pieniadze nie kupisz tzw. " niemca " z klima, el. lusterkami, itp. , czesci tanie to trzymasz, a jak ktos kupil za granica na handel to nie sprzedal niemiec za 100 euro czy wloch, tam tez ludzie umieja liczyc i to nie tak ze kochaja polaka z laweta przypieta do auta i mi daja za darmo auto, biora rozbite, z przebegiem kosmiczny i potem maly retusz licznika, wymiana to i tamto , zreszta sami wiecie jak sie ten interes kreci, cyganstwo jak .... wiec sami ocecie co i jak. pozdro.

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6287
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Odp: Re: zakup dedry

Post autor: vanisch » 30 sty 2010, 19:53

papawhiski pisze:
vanisch pisze:
papawhiski pisze:poszukaj czegos na wloskich stronach, za ok 800 euro mozna trafic fajne autko, no i jak nie bedzie rozbita to i nie podrdzewiala, wiesz, wszystko zalezy jak szybko chcesz kupic i jak masz czas, napewno by wyszlo lepiej, czy taniej ? hmmm, wiesz w polsce kupisz na allegro czy innych stronach tanio, ale co przeszla to czart wie, mysle ze jak masz kogos za granica to poszukaj i mozesz trafic fajne autko, pozdro
Jaki jest sens ściągać auto z Włoch przy obecnych cenach tych aut w Polsce? ;)
Transport + opłaty i to przestaje być w ogóle opłacalne...
Masz racje tylko na handel sie nie oplaci, ale jak chcesz dla siebie i pojezdzic cos ,to mysle ze gra warta swieczki, to co jest na rynku do sprzedazy to raczej juz po przejsciach sprzet, popatrz na to tak, masz dedre, cena rynkowa, hmm ok 3500zl, jest sprzet dobry to sprzedasz??? trzymasz, zona bedzie jezdzic,syn, ktokolwiek, ale za takie pieniadze nie kupisz tzw. " niemca " z klima, el. lusterkami, itp. , czesci tanie to trzymasz, a jak ktos kupil za granica na handel to nie sprzedal niemiec za 100 euro czy wloch, tam tez ludzie umieja liczyc i to nie tak ze kochaja polaka z laweta przypieta do auta i mi daja za darmo auto, biora rozbite, z przebegiem kosmiczny i potem maly retusz licznika, wymiana to i tamto , zreszta sami wiecie jak sie ten interes kreci, cyganstwo jak .... wiec sami ocecie co i jak. pozdro.
A skąd się wzięło kręcenie liczników jak nie z Włoch? Polacy przywożą stamtąd auta już przekręcone przez handlarzy. Według mnie się nie opłaca, lepiej kupić coś na miejscu i za cenę opłat i transportu doprowadzić do dobrego stanu.
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

papawhiski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:32
Lokalizacja: Rzeszow- Maniago (IT)
Kontakt:

Odp: Re: zakup dedry

Post autor: papawhiski » 30 sty 2010, 20:01

vanisch pisze:
papawhiski pisze:
vanisch pisze:
papawhiski pisze:poszukaj czegos na wloskich stronach, za ok 800 euro mozna trafic fajne autko, no i jak nie bedzie rozbita to i nie podrdzewiala, wiesz, wszystko zalezy jak szybko chcesz kupic i jak masz czas, napewno by wyszlo lepiej, czy taniej ? hmmm, wiesz w polsce kupisz na allegro czy innych stronach tanio, ale co przeszla to czart wie, mysle ze jak masz kogos za granica to poszukaj i mozesz trafic fajne autko, pozdro
Jaki jest sens ściągać auto z Włoch przy obecnych cenach tych aut w Polsce? ;)
Transport + opłaty i to przestaje być w ogóle opłacalne...
Masz racje tylko na handel sie nie oplaci, ale jak chcesz dla siebie i pojezdzic cos ,to mysle ze gra warta swieczki, to co jest na rynku do sprzedazy to raczej juz po przejsciach sprzet, popatrz na to tak, masz dedre, cena rynkowa, hmm ok 3500zl, jest sprzet dobry to sprzedasz??? trzymasz, zona bedzie jezdzic,syn, ktokolwiek, ale za takie pieniadze nie kupisz tzw. " niemca " z klima, el. lusterkami, itp. , czesci tanie to trzymasz, a jak ktos kupil za granica na handel to nie sprzedal niemiec za 100 euro czy wloch, tam tez ludzie umieja liczyc i to nie tak ze kochaja polaka z laweta przypieta do auta i mi daja za darmo auto, biora rozbite, z przebegiem kosmiczny i potem maly retusz licznika, wymiana to i tamto , zreszta sami wiecie jak sie ten interes kreci, cyganstwo jak .... wiec sami ocecie co i jak. pozdro.
A skąd się wzięło kręcenie liczników jak nie z Włoch? Polacy przywożą stamtąd auta już przekręcone przez handlarzy. Według mnie się nie opłaca, lepiej kupić coś na miejscu i za cenę opłat i transportu doprowadzić do dobrego stanu.
Wiesz, kazdy sadzi wg siebie, nie jest teraz wazne kto kogo czego nauczyl, wlosi nie glupie tylko lenie patentowane. jesli chodzi o oplaty to nie tak zle jest, autor postu zrobi jak zechce, moze lepiej jechac na drugi koniec kraju zeby ogladac auto, ponoc dobre niz np. do austrii czy niemiec ? ja jestem z podkarpacia i jak mialbym jechac nad baltyk to wole nad adriatyk, km wiecej ale czasowo tak samo, a pogoda, hmmm, zalezy kto co woli? To tak dla porownania to pisze, a ze lancie kaprysne jak pogoda to wiedza wszyscy, pozdro.

Kevin1984
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 26 sty 2010, 4:05
Lokalizacja: starachowice

Odp: zakup dedry

Post autor: Kevin1984 » 31 sty 2010, 3:59

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, Mnie chodziło o to, że nigdy włocha nie miałem, a czasami jakiś model ma powtarzające sie usterki, a kto o nich bedzie lepiej wiedział jak nie urzytkownicy :D ale poczytałem tu i tam i z częściami nie jest źle a i widze po wypowiedziach, że samochód jest dość wytrzymały ja sie o niego zadba to będzie na lata. Mam po pprostu okazje kupić za małe pieniądze od zanjomego a nie chce sobie pogorszyć ;) pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta II/Dedra/Dedra SW”