Dedra TD - na co zwrócić uwage

Moderator: stabraf

Lenin
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 49
Rejestracja: 13 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Dedra TD - na co zwrócić uwage

Post autor: Lenin » 07 sty 2011, 16:16

Witam wszystkich i mam do Was pytanie. Obecnie użzytkuje Dederke-benzyniaka i przymierzam sie do zmiany na diesla-to chyba choroba albo jakas mania ale nic nie poradze bo za dobrze mi sie nia jezdzi i o dziwo nic nie psuje,wiadomo wszystko co jakis czas trzeba wymieniac za wczasu ale nigdy nie doszlo do sytuacji aby w drodze odwaliła jakiś numer.
Pytanie to-na co zwrocic uwage przy zakupie diesla jakie bolączki je trapia i skad sie biora takie rozbierzności w ogłoszeniach jak czytam jedne są 1.9TD a inne 2.0TD z tego co pamietam bo mam jeszcze cała ksiazke serwisową ze swojej i takie tam inne prospekty ze schematami i budową całego auta z podzespolami to wymieniany jest tylko silnik 1.9D lub 1.9TD ale nie wspominaja o 2.0D lub 2.0TD.

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6287
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dedra TD - na co zwrócić uwage

Post autor: vanisch » 08 sty 2011, 22:52

2.0 td to silnik występujący w początkowych latach produkcji zastąpiony przez 1.9,td.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2011, 17:25 przez vanisch, łącznie zmieniany 1 raz.
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Gramatyk
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 192
Rejestracja: 08 sty 2010, 16:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Dedra TD - na co zwrócić uwage

Post autor: Gramatyk » 09 sty 2011, 9:20

Trzeba sprawdzić jak odpala na zimnym najlepiej, czy w miarę łapie 90C, czy nie kopci, kultura pracy jeśli będzie naprawdę głośno chodził to może świadczyć o dużym wyeksploatowaniu, zerknij np na intercooler czy nie jest w oleju, czy nie ma płynu w oleju i na odwrót no i wiadomo zawieszenie, hamulce itp.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta II/Dedra/Dedra SW”