Dedra integrale - jak dobrze kupić

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Aras
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 705
Rejestracja: 26 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Śląsk

Dedra integrale - jak dobrze kupić

Post autor: Aras » 28 kwie 2006, 11:10

na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie dedry integrale.
Posłucham wszelkich sugesti co do tematu :)
Landrynka -Y 1,2 16V
zamiast Pasikonika srebrna Santarita:)

Anonymous

Dedra - na co zwrócić uwage przy kupnie integrale ?

Post autor: Anonymous » 29 kwie 2006, 8:03

ja kupiłem jakiś miesiąc temu dedre integrale i mówiąc szczerze to praktycznie na nic nie zwracałem uwagi:)ale dobrze jest sprawdzić czy turbo spręzarka dobrze działa tzn czy się załącza przy 3,5 tys. obrotów, czy nie zapala sie żadna kontrolka gdy wchodzi na wyższe obroty, czy nie ma wycieków ze skrzyni, z tylnego mostu i z przewodów dochodzących do turbo,dokładnie sprawdzić czy działa abs ponieważ w mojej jest dziwna przypadłośc z abs-em ,gdy stoję na postoju to abs zaczyna działać i "kopie" w pedał hamulcowy, po krótce to byłoby tyle ale nie jestem znawcą więc możliwe że trzeba jeszce na coś zwrócić uwagę,udanego zakupu:)

Anonymous

Dedra - na co zwrócić uwage przy kupnie integrale ?

Post autor: Anonymous » 29 kwie 2006, 8:24

no i czy niebieski dymek puszcza, wkręc go do 6tys i zobacz jak sie spaliny mają.

Awatar użytkownika
dexus
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 14 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Tarnów (Bis.Mel)N.Sącz

Dedra - na co zwrócić uwage przy kupnie integrale ?

Post autor: dexus » 29 kwie 2006, 15:38

Myśle że na to pytanie najlepszą odpowiedź udzieli Ci lancia1969.
On już chyba nie raz rozebrał taką na części pierwsze :wink:
Obrazek
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. (Jean Cocteau)

Dedra 2,0 8v 1992 - była
Kappa Kombi 2,4jtd 99r - była
i Lybra 2,4jtd SW po "znajomości"
Laguna II 3,0 V6 24v - była
Chrysler Pacifica 4.0 - jest

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Dedra - na co zwrócić uwage przy kupnie integrale ?

Post autor: Luckyy » 30 kwie 2006, 11:46

Czyzby po T. Gorach biala DEDRA zadzialama nie tylko na mnie ?? :wink:

cos czuje ze ARAS juz ten temat poruszyl z w/w osobą :wink:
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

lancia1969
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2058
Rejestracja: 22 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: ????-???

Odp: Dedra - na co zwrócić uwage przy kupnie integrale ?

Post autor: lancia1969 » 04 maja 2006, 10:04

"Aras" pisze:na co trzeba szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie dedry integrale.
Posłucham wszelkich sugesti co do tematu :)
Arek zwróć uwage na:
- Sprzęgło - mocno obciążone ,próby "rwania gum", szybko doprowadzają do zużycia ( rozpędź auto do 80km/h włóż 5 i gaz do dechy - nie powinno slizgać tylko powiniem samochód normalnie przyspieszać :)

- wycieki oleju
a przód
b reduktor
c tylny most

Każda praca związana z naprawą intergallki to zazwyczaj wyciąganie całego zespołu napędowego - i tak to Cie czeka ale im później tym lepiej :)
- praca zespołu napędowego - nie powinno być słychac stuków przy ruszaniu, ani przy zmianianie prędkości ( zużute wielokliny , luzy na przegubach wału ) dyfry powinny nie buczeć tak samo na zakrętach nie powinno być słychać reduktora absolutna cisza tak jak w samochodzie FWD.
Warto sprawdzić stan łożyska podpory wału ( słaby punkt) oraz sam wał czasami w "cudowny" sposób jest krzywy ( drgania samochodu około 100-130 km/h).

Działanie blokady tylnego mostu - auto stoi naciskasz blokade ( zapala się zielone i pomarańczowe na panelu pod radiem - powinien również zapalić się ABS ) delikatnie ruszasz - czuć że auto "robi się " sztywne z tyłu i przyspieszasz najlepiej na piasku, szutrze , automatycznie wyłącza się przy prędkości 32-36 km/h. ABS się włacza automatycznie :)


Zawieszenie z przodu i z tyłu takie samo jak w zwykłej Dedrze .
Silnik normalny bez większych różnic ( miska , mocowania)

i to chyba tyle
nie poruszam kwestii stanu silnika bo i tak pewnie będziesz go reanimował :)

Pamiętaj że integralka lubi szybka jazde ( krótka skrzynia ) i nie kupują i nie kupowali tego samochodu "niedzielni" kierowcy więc wiesz.......

Grzesiek
Grzegorz

GG 13364997

ODPOWIEDZ

Wróć do „Delta II/Dedra/Dedra SW”