Lybra - jak dobrze kupić

Moderator: stabraf

papazjan

Lybra - jak dobrze kupić

Post autor: papazjan » 08 lip 2007, 15:30

Chcę kupić Lybrę 2002/2003 2,4jtd - zależy od stanu, cenny itp. Na razie oglądałem "na żywo" kilka raptem więc nie za bardzo wiem jak być powinno :)
Pytania (bo jedne Lyberki maja inne nie):
1. Do czego służy dodatkowa "pała" po lewej stronie niedaleko kierunkowskazów
2. Lewa strona airbag - raz tapicerka jest "cięta" a raz decha rozdzielcza stanowi jeden monolit. Jak być powinno ?
3. Czy zmieniarka/subwoofer jest "zawsze" ?
4. Jak jest z ESP - czy jest "obligatoryjnie" ?
5. Plastikowa osłona przed/nad silnikiem - górna część pod maską, powyżej chłodnicy. Podobnie raz jest raz nie ...
6. Czy przebieg 150-160kkm to tragedia ?

Z góry dzięki za odpowiedzi ;)
Sprzedałem swój samochód więc teraz kupuję zdecydowanie Lancię !!

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Lybra - pytanie do użytkowników

Post autor: Nat » 08 lip 2007, 15:37

papazjan pisze: 3. Czy zmieniarka/subwoofer jest "zawsze" ?
Nie.

papazjan pisze:4. Jak jest z ESP - czy jest "obligatoryjnie" ?
Nie
papazjan pisze:5. Plastikowa osłona przed/nad silnikiem - górna część pod maską, powyżej chłodnicy. Podobnie raz jest raz nie ...
Nie zawsze powinna być. Zależy od rocznika.

papazjan pisze:6. Czy przebieg 150-160kkm to tragedia ?
Nie. Pod warunkiem, że prawdziwy.
papazjan pisze:Z góry dzięki za odpowiedzi ;)
Sprzedałem swój samochód więc teraz kupuję zdecydowanie Lancię !!
Proszę :D
Dobry wybór : ok2 :

Dwa pierwsze pytania są dla mnie niezbyt jasne...
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

papazjan

Lybra - pytanie do użytkowników

Post autor: papazjan » 08 lip 2007, 16:28

Acha ! Do "pały" obok kierunkowskazów doszedłem "po instrukcji" - toż to "tempomat" !!

Nurtuje mnie jeszcze ta "tapicerka" z przednią poduszka - powinna być przecięta czy stanowić całość ? Tzn. Być jedną jednolitą częścią jako deska rozdzielcza po stronie pasażera ?

Na jednych fotach widzę że tak jest na innych inaczej - czy jest to zależne od rocznika np. ?

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Re: Lybra - pytanie do użytkowników

Post autor: NajMlodszyM » 08 lip 2007, 16:34

papazjan pisze: 1. Do czego służy dodatkowa "pała" po lewej stronie niedaleko kierunkowskazów.

ta dodatkowa "pala" to tempomat ( crusie control)
papazjan pisze: 5. Plastikowa osłona przed/nad silnikiem - górna część pod maską, powyżej chłodnicy. Podobnie raz jest raz nie ...
U mnie nie ma i nie rozpaczam bo Autko po przejechaniu 13k km nigdy mnie nie zawiodło i nigdy nic się nie działo. Lać tylko ON i w odpowiednim czasie zmieniać płyny, oleje, rozrząd itp. :)
papazjan pisze: 6. Czy przebieg 150-160kkm to tragedia ?

Tak jak mówil kolega Nat jeśli prawdziwy,to zadna tragedia. Dla tego silniczka 160k km to tak jak 40k km dla benzyny :D
papazjan pisze: Z góry dzięki za odpowiedzi ;)
Sprzedałem swój samochód więc teraz kupuję zdecydowanie Lancię !!
Lancia to dobry wybór...tylko trzeba znaleźć odpowiedni egzemplarz i "na czas" wymieniac wszystko co trzeba w zamian Lancia odwdzięczy Ci się długą, i bezawaryjną jazdą :)

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Lybra - pytanie do użytkowników

Post autor: NajMlodszyM » 08 lip 2007, 16:37

papazjan pisze:Acha ! Do "pały" obok kierunkowskazów doszedłem "po instrukcji" - toż to "tempomat" !!

Nurtuje mnie jeszcze ta "tapicerka" z przednią poduszka - powinna być przecięta czy stanowić całość ? Tzn. Być jedną jednolitą częścią jako deska rozdzielcza po stronie pasażera ?

Na jednych fotach widzę że tak jest na innych inaczej - czy jest to zależne od rocznika np. ?

To mnie wyprzedziłeś :) U mnie jest tapicerka przecięta w tym miejscu i większość Lyberek tak ma. Aczkolwiek u mnie cały czas świeci kontrolka air bag-a a kiedy mechanik próbował się podłączyć do poduszek, nie udawało mu się to. W najbliższym czasie podjade do jakiegoś prawdziwego "szpeca" to w tedy wszystko się wyjaśni.

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Lybra - pytanie do użytkowników

Post autor: Nat » 08 lip 2007, 16:39

ESP jest w standardzie w wersji Emblema, a w opcji w wersji LX i LS. W wersji Biznes w ogóle ESP nie ma.
ABS jest z EBD. Zawsze.

Z tym rozcięciem... mógłbyś zrobić zdjęcie?

BTW Przesuwam wątek do bardziej adekwatnego podforum: "Rozpoczynam przygodę z Lancią" 8)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Anonymous

esp

Post autor: Anonymous » 08 lip 2007, 17:04

ja mam wersje 1,9JTD LX i wydaje mi sie że nie ma w niej esp chyba że nie ma zadnej kontrolki od esp a ono jest

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra - pytanie do użytkowników

Post autor: kartonik » 09 lip 2007, 15:45

papazjan pisze:Dzięki za odpowiedzi :) Już walę zdjęcia "rozciętej" i nie :) Zauważyłem, ze w instrukcji którą zgrałem tez jest "rozcięta" :) Pewno wymienili w roczniku 2002 dechę ?
Zmiana deski w maju 2003 roku.

pzdr,

m

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Kupię -Lancia Lybra

Post autor: Nat » 26 lip 2007, 15:07

Simon pisze:Zresztą i tak nie wiem czy posportuje bo pewnie padnie na 1.9jtd ( z uwagi na ekonomię - paliwo i OC ). A z tego co czytam o ten silnik to nie jest jakiś zabijaka. Chociaż 2.4 kuusi...

2,4 JTD wcale nie pali dużo więcej. Moja opinia jest taka: 1,9 to dobry silnik, ale 2,4 lepszy. Jakbym kupował nowe auto, to pewnie różnica w cenie zakupu byłaby na tyle duża, że kupiłbym 1,9, ale używki sa +- w tych samych cenach. W tym wypadku kupiłbym raczej 2,4.

Albo nie nastawiaj sie na silnik, a szukaj po prostu dobrego, nie zamęczonego egzemplarza.
Simon pisze:Hehe, dodatkowe pda zeszpeci to piękne wnętrze - ideałem byłoby zmuszenie fabrycznej navi do współpracy z mapami Polski... skoro można go zmusić do współpracy z odtwarzaczem dvd... >http://pl.youtube.com/watch?v=Ps8vkEJ-ptU . Poza tym kto teraz ma duze karty sim ?:) chociaż pewnie są jakieś adaptery. Rozumiem, że po to ta pionowa szpara w tym odtwarzaczu? O navi więc chyba nie będę się zabijał - ważniejsza zmieniarka, subwoofer ( we których jest ? ) i sterowanie z kierownicy ( w których jest ? )
Subwoofer i BOSE jest w większości Lybr, ale nie we wszystkich. Filmik znamy, jak dobrze poszukasz na forum (opcja szukaj) to znajdziesz post na temat przyłączania zewnętrznego DVD/kamerki/gps do ekranu Lybry (obojętne, czy takiej z GPS czy bez. Nawet ktoś z nas to założył... Chyba kwiatek miał na nick- poszukaj...
Dawno nie kupowałem komórki, ale chyba cały czas operatorzy sprzedają karty sim na dużej karcie i by włożyć do telefonu trzeba "wydrzeć" małą z dziury...
Dokladnie po to jest ta szpara w odtwarzaczu...
Nie słyszałem, by gdzieś nie było sterowania z kierownicy, ale może w biznesie...

z dodatków to tylko niektóre Lybry maja tempomat i ESP.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

zakup Lybry w dieslu

Post autor: Simon » 26 lip 2007, 16:12

Nat pisze:2,4 JTD wale nie pali dużo więcej. Moja opinia jest taka: 1,9 to dobry silnik, ale 2,4 lepszy. Jakbym kupował nowe auto, to pewnie różnica w cenie zakupu byłaby na tyle duza, ze kupiłbym 1,9, ale używki są +- w tych samych cenach. W tym wypadku kupiłbym raczej 2,4.Albo nie nastawiaj się na silnik, a szukaj po prostu dobrego, nie zamęczonego egzemplarza.
Właśnie wiem że różnica cenowa między 1.9 a 2.4 jest niewielka.
Chociaż dużo jeżdże po mieście więc różnica w spalaniu chyba będzie. Zobaczymy co sie da.. to jeszcze odległa przyszłość.
Nat pisze:znajdziesz post na temat przyłączania zewnętrznego DVD/kamerki/gps do ekranu Lybry (obojętne, czy takiej z GPS czy bez. Nawet ktoś z nas to założył...Chyba kwiatek miał na nick- poszukaj...
W sensie puscił obraz z PDA na ekran Lybry?
Poszukam...

Nat pisze: Dawno nie kupowałem komórki, ale chyba cały czas operatorzy sprzedają karty sim na dużej karcie i by włożyc do telefonu trzeba "wydrzeć małą z dziury...
Ta, sprzedają - ale pewnie nikt z nas tej dużej nie ma:)
Tzn mówię o przypadku gdybym chciał korzystać ze swojego starego numeru w aucie. Chyba lepiej zakombinować z podłączeniem zestawu głośnomówiącego do fabrycznego audio.
Nat pisze: Nie słyszałem, by gdzieś nie było sterowania z kierownicy, ale może w biznesie...
z dodatków to tylko niektóre Lybry maja tempomat i ESP.
Jak w ogóle rozróżnia się wersje wyposażenia Lybry?
Nie zauważyłem żadnych oznaczeń wersji. Po alufelgach?:)
Wydaje mi się że widziałem na allegru wersje bez sterowania w kierownicy.
A elektryka ( i pamięć ) foteli i składane lusterka były w standardzie w którejś wersji?

( sorry, że zadaje te pytania tu ale już rozgrzebalismy temat i nie chce przenosić do osobnego wątku )
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

zakup Lybry w dieslu

Post autor: Nat » 26 lip 2007, 17:38

Simon pisze:
Nat pisze:znajdziesz post na temat przyłączania zewnętrznego DVD/kamerki/gps do ekranu Lybry (obojętne, czy takiej z GPS czy bez. Nawet ktoś z nas to założył...Chyba kwiatek miał na nick- poszukaj...
W sensie puścił obraz z PDA na ekran Lybry?
Poszukam...
Akurat on puścił obraz z DVD. Ale teoretycznie obraz z PDA czy z kamery wstecznej też może być...


Znalazłem Ci ten post za pomocą opcji szukaj.
Kliknij ==>tutaj<==, by go przeczytać....
Simon pisze:Jak w ogóle rozróżnia się wersje wyposażenia Lybry?
Nie zauważyłem żadnych oznaczeń wersji. Po alufelgach?:)
Wydaje mi się że widziałem na allegru wersje bez sterowania w kierownicy.
A elektryka ( i pamięć ) foteli i składane lusterka były w standardzie w którejś wersji?

Wersje Lybry: www lancialybra.com
Poza tym było parę wersji limitowanych typu intensa (satynowane chromy, skórzano-alcantarowa tapicerka, specjalne satynowane felgi itp.
To prawda, że każda wersja Lybry ma inne felgi.. ;)
Tzw. pełna elektryka chyba byla w standardzie najwyzszej wersji. Zobacz na stronie o adresie podanym powyzej.



Simon pisze:( sorry, że zadaje te pytania tu ale już rozgrzebalismy temat i nie chce przenosić do osobnego wątku )
Ok juz wydzieliłem do osobnego tematu. W gruncie rzeczy wiekszośc Twoich wątpliwości już wyjaśnialismy innym- gdybys uzył opcji szukaj, to znalazłbys duzo ciekawych dla Ciebie informacji..[/url]
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

zakup Lybry w dieslu

Post autor: Simon » 28 lip 2007, 14:56

Dzieki,
do tych wersji uzbrojenia już dotarłem, ale To chyba jest lista z końcówki produkcji. Wynika z niej że wszystkie lybry miały 6 głosników ale nie wszystkie Bose :) albo, że podgrzewanie foteli jest tyko wersji Emblema ( podczas kiedy widze, że większość egzemplarzy ma pddgrzewane fotele). I wynika też, że Emblema różni się raptem tempomatem, 16'' kołami i dywanikiami:) Aha, no i ESP dają do LX i Emblemy. Pomieszanie z poplątaniem z tym wyposażeniem tym bardziej, że sprzedawcy też wypisują w ogłoszeniach co im sie tylko podoba.

A propos sprzedawców...
Dziwne rzeczy wpisują też o mocy silników. Niektórzy sprzedają 2.4jtd o mocy 136KM inni 170KM?

Jak to w końcu jest?
1.9 były 105, 110 i 115KM
a 2.4 były 135, 140 i 150 KM?
Czy ktos sie orientuje kiedy dokładnie Lancia dopalała te silniki?

PS. użyłem opcji "szukaj" :lol:
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

zakup Lybry w dieslu

Post autor: Nat » 28 lip 2007, 19:42

Simon, żeby Ci jeszcze zamieszac w głowie, to na każdy rynek wersje (np. LX) różniły się wyposażeniem. Np. na rynek polski LX nie miało navi.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
gregory_gb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 87
Rejestracja: 20 sie 2006, 0:00
Lokalizacja: Śremkowo near Poznań

zakup Lybry w dieslu

Post autor: gregory_gb » 28 lip 2007, 21:01

"Nat" pisze:... każdy rynek wersje (np. LX) różniły się wyposażeniem. Np. na rynek polski LX nie miało navi.
Moja LX była kupiona w jej rodzimym kraju i jest to "bieda" z bogatszej wersji, a to chyba, gdyż rocznik 2001, bo po wiośnie 2002 wersje LX sporo doposażono seryjnie: nie ma kurtyn powietrznych, ESP, tylny podłokietnik z uchwytem na kubki.
KleKle...LANCIA Lybra 2,4 JTD SW LX...KleKle

Awatar użytkownika
Pilar
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 24 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Łaziska Górne

Lybra pytania

Post autor: Pilar » 02 wrz 2007, 14:15

Witam mam pytanie poniewaz moi rodzice zamnierzaja sprowadzic Lybre z niemiec i powiedzci mi czy 180000 tys na lybre z 2003 roku na 1.9 JTD czy to duzo? czy poprostu nie jest to juz ruina poniewaz boje sie ze potem bendą musili wiencej w te auto wlozyc niz one jest warte ?? Pozdrawiam Wojtek
"szyba to nie dykta, Lancia to nie czinklak"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”