"a ile wyczyma mi libra, co nie?"

Moderator: stabraf

piterstilo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1084
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:06
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: "a ile wyczyma mi libra, co nie?"

Post autor: piterstilo » 04 sie 2011, 21:19

W takim razie, proszę ocenić na ile jestem naiwny i łatwowierny w swym przekonaniu o autentyczności tego przebiegu.
71 105 km w chwili kupna w maju bieżącego roku.
Oto moje spostrzeżenia :
- nadwozie ogólnie w bardzo dobrym stanie ; ładny lakier, szczeliny równe, drzwi, maska, klapa bagażnika wszystko ładnie się zamyka i otwiera.W ich zakamarkach, żadnych śladów ingerencji blacharskich i lakierniczych.
- komora silnika, sam silnik i jego osprzęt czyste jak z fabryki. Że co ? że myte karcherem ? Musiałyby gościu być niezłym magikiem, żeby tak pieczołowicie umyć i odświeżyć wszystkie elementy. A potem jeszcze ponaklejać przeróżne fabryczne papierowe naklejki na przewody i inne elementy. Osprzęt silnika, wszelkie osłony blaszane, części aluminiowe mają wygląd nowych. Nie ma żadnego choćby nalotu rdzy lub jakiegoś utlenienia aluminium.
- podwozie tego auta wygląda, znowu powtórzę : jak nowe. Takie elementy jak: cały wydech i jego blaszane osłony, zaciski hamulcowe wyglądają jak świeżo kupione i wymienione.
Wnętrze dosyć ładnie się prezentuje. Dlaczego tylko dosyć? Ogólne dobre wrażenie psuje : lepiąco-klejąca się konsola środkowa, lekko popękane i poprzecierane przyciski na panelu klimy. Ale kto jest w temacie, ten wie że to bolączki tego modelu.
Ale to nie wszystko : na 70 tyś km auto przeszło duży przegląd : wymieniono : rozrząd, pasek osprzętu, olej silnikowy.
Jest także naklejka informująca o przeglądzie klimy ( w lipcu 2010). Opony Michelin,powinny wystarczyć jeszcze na dwa sezony. Aku dwuletni. Byłem zmuszony dolać wody destylowanej bo był suchy w środku. Wymieniłem pióro wycieraczki.
Niewątpliwie poważnym minusem jest brak książki serwisowej. Natomiast to, że przeglądów dokonywano poza ASO, moim zdaniem nie jest straszne. Jedynym właścicielem był pan z rocznika 1952.

Jak mawiał tow. Dzierżyński Feliks : kontrola podstawą zaufania.
Już po kupnie auta, w ASO odczytano mi VIN. Historia serwisowa tego auta : na 3 tyś przebiegu wymiana linki zmiany biegów.
W maju 2010, a więc rok przed kupnem, na 61 tyś km kodowanie kluczyka ( koszt 218 euro).

Reasumując : czy mam podstawy twierdzić, że przebieg jest autentyczny?
Ostatnio zmieniony 05 sie 2011, 16:45 przez piterstilo, łącznie zmieniany 1 raz.
Były: Polski Fiat 125p 1.3/1.5 65KM/75KM, Polski Fiat 126p 0.65 24KM ,Skoda 105 45KM, Polski Fiat 125p 1.5 najpierw 75KM potem 82 KM,Fiat 131 Mirafiori 1.6 75KM, Polonez 1.6 87KM , Peugeot 309 1.3 65KM,Fiat Tempra SW. 1.9 TD 90KM, Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110 KM,Lancia Lybra 1.6 103KM sedan LS, Fiat Stilo Multiwagon 1.9 mjtd 150KM, Fiat Grande Punto 1.3 mjtd 90KM, Fiat Bravo II 1.9mjtd 120KM,Lancia Delta III 1.4 T-jet 150KM,Fiat Stilo 1.4 95KM. Lancia Delta 1.4 T-jet 120 KM. Lancia Delta 1.9 Twin Turbo 190KM i Lancia Lybra SW Intensa 2.4 JTD 150 KM. Aktualnie : Ford Focus kombi lift 1.8 125 KM i Volkswagen Golf VII kombi 1.4 TSI 125KM
Służbowy: Renault 125KM

raczkowski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 86
Rejestracja: 04 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: "a ile wyczyma mi libra, co nie?"

Post autor: raczkowski » 05 sie 2011, 2:27

Tak, masz podstawy twierdzić.
Takie Lybry, szczególnie nie-diesle się zdarzają. Sam sprowadziłem z Niemiec 1,9 jtd 2004 r., opisywana na forum - 87 tys. miała w momencie kupna w 2010 r. - z książką itd. - sprawdziłem po ponad roku na komputerze - miała 117 tys. coś tam, różnica kilkaset km. Przebieg . Teraz ma 128 tkm, jeździ jak szalona, więc nie piszcie proszę, że przebieg rzędu 100 tys. w 7-10 letnim aucie to koniecznie bajka.
PS. Na pewno jej nie sprzedam do 50-tki (czyli przez jakieś 20 lat) - cudowne auto :)

miodzio
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 208
Rejestracja: 25 wrz 2008, 0:00
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Re: "a ile wyczyma mi libra, co nie?"

Post autor: miodzio » 18 sie 2011, 10:32

piterstilo pisze:W takim razie, proszę ocenić na ile jestem naiwny i łatwowierny w swym przekonaniu o autentyczności tego przebiegu.
71 105 km w chwili kupna w maju bieżącego roku.
Reasumując : czy mam podstawy twierdzić, że przebieg jest autentyczny?
Co prawda nie podałeś rocznika (albo niedokładnie przeczytałem Twojego posta), ale wydaje mi się, że taki przebieg jest jak najbardziej realny - moja (1,9 jtd) przez 8 lat przejechała 80 000 km - rodzice używali jej jako drugiego auta, także auto sporo czasu przestało w garażu, także perełki się zdarzają, ale na pewno nie po okazyjnych cenach :D
Jest:
Avensis '15
Auris TS '13
G310R '17

Były:
500 '14
Lybra SW 1,9 jtd '03
MX-5 1,6 NB FL '02
Civic EJ9 '01
i wiele innych...

Awatar użytkownika
lulu85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1390
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: "a ile wyczyma mi libra, co nie?"

Post autor: lulu85 » 18 sie 2011, 10:49

A nie wydaje Wam się dziwne że 95% pojazdów na forach to zawsze perełki ? Wychodzi na to że każdy kto kupuje nowe auto w salonie to jeleń - bo gdyby kupił na rynku wtórnym 10-latka to powinien trafić w 95% na przebieg do 100.000 a zaoszczędziłby grubo ponad xx tyś. pln.
Tyle że taki 10 letni samochód jeżeli nie bity to u Niemca kosztuje więcej niż najdroższy równolatek z Allegro/Otomoto i polak ominie go szerokim łukiem - bo po co skoro u turasa ma 2x lepszą wersję z takim samym nalotem albo mniejszym zrobioną plakiem, karcherem i szpachlą ..

Naklejki, książki serwisowe, pieczątki ... banał.. Tak samo jak np. dobre cofnięcie szafy, pojechanie do ASO i zrobienie przeglądu i już autko ma fajną historię którą łyka każdy jak pelikan.
Były :
Kappa TDS, Kappa 2.0 20vt, Kappa JTD

miodzio
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 208
Rejestracja: 25 wrz 2008, 0:00
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Re: "a ile wyczyma mi libra, co nie?"

Post autor: miodzio » 18 sie 2011, 11:33

Ja napisałem tylko, że jest to możliwe, chociaż wiem, że aut z rzeczywistym niskim przebiegiem na rynku zbyt dużo nie ma, a jak już się pojawiają, to ich cena na pewno nie jest atrakcyjna w porównaniu do pozostałych ofert danego modelu

10 000 km rocznie oznacza jazdę na niewielkich dystansach 2-3 dni w tygodniu + raz do roku jakiś dłuższy wyjazd na wakacje i raczej niewiele osób kupuje auta z tego segmentu w takim wypadku.

Zdarzają się wyjątki (jak np moja ;) ) ale wynikało to tylko i wyłącznie z tego, że w pewnym momencie rodzice zaczęli praktycznie codziennie dojeżdżać do pracy razem drugim samochodem i Lybra ruszana była z garażu 1-2 dni w tygodniu przez prawie 8 lat i powiem szczerze, że jak dojdzie kiedyś do sprzedaży tego auta, podejrzewam, że znajdzie kolejnego właściciela wśród znajomych a nie przez jakieś portale aukcyjne.

Niecałe dwa miesiące temu Lybra przeszła w ręce moje (i małżonki;-) ) i w tym czasie zrobiliśmy nią już prawie 4 000 km dojeżdżając tylko do pracy (wydaje się, że niewiele, bo 60 km dziennie) i robiąc co jakiś czas dłuższy weekendowy wypad 'w Polskę' - czyli tak na prawdę użytkując to auto w miarę normalnie wyjdzie jakieś 20-25 tyś km rocznie i podejrzewam że takie roczne przebiegi ma zdecydowana większość aut, które stoją na allegro, ale że w PL przebieg 200 000 km w 8-10 letnim aucie to zdecydowanie za dużo dla potencjalnych klientów, handlarze uatrakcyjniają swoje oferty i stąd pewnie mamy te "95% niskich przebiegów w forumowych autach"

Awatar użytkownika
MICHO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 709
Rejestracja: 26 sie 2011, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: "a ile wyczyma mi libra, co nie?"

Post autor: MICHO » 15 wrz 2011, 13:43

2002 r. 225 tyś. generalnie bardzo dobrze utrzymana i zadbana! Nigdy bym nie powiedział że ma taki przebieg tzn. dawałbym dużo mniej. Jak na razie daje radę i śmiga jak złoto :) Bezawaryjna i niezniszczalna - wniosek po 3 tygodniach użytkowania haha ;) :P Najważniejsze że WŁOSKIE!!! Reszta mało istotna :lol:
LANCIA LYBRA 1.9 JTD - odjechała w siną dal ...
FIAT TIPO 1.4 16V 2016

MojaWłoskaMiłość

Awatar użytkownika
Spxcompany
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1166
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:47
Skype: gg:3489385
Imię: Marcin
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Re: "a ile wyczyma mi libra, co nie?"

Post autor: Spxcompany » 15 wrz 2011, 14:53

Jeśli chodzi o 1,9 JTD to sporo mechaników mi mówiło że silniczek bez problemu powinien chodzić do 400 tyś km :)
Pozdrawiam - Marcin
Obecnie: Lancia Musa 1,9MTJ 2005 PLATINO
Wcześniej: Lancia Lybra 1,9JTD 2003 Sedan
Ford Mondeo 2,5 V6 1997 Kombi
VW Golf III 1,4 1992 Hatchback

blondimar
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 01 kwie 2012, 20:27
Imię: Marta
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: "a ile wyczyma mi libra, co nie?"

Post autor: blondimar » 30 maja 2012, 10:11

temat jest stary - ale może ktoś tu jeszcze zagląda
to ile "wyczyma" lybra - to zależy tylko od tego kto jak ją użytkuje i czy wymiany są na czas..
wyżej ktoś napisał,że powinna wytrzymać do 400tyś.
a moja lybra 1,9jtd ma już 470!! :) najechane i nigdy nie dała mi powodów do złości heh
silniczek chodzi bez zarzutów...
Pozdrawiam

papawhiski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 15 paź 2009, 18:32
Lokalizacja: Rzeszow- Maniago (IT)
Kontakt:

Re: "a ile wyczyma mi libra, co nie?"

Post autor: papawhiski » 03 cze 2012, 12:51

reasumując, moja wytrzyma w takim razie jeszcze conajmniej 150tys, bo tyle mi brakuje do twojego przebiegu. a swoja droga, jak kupowalem moja we wloszech probowalem utargowac cos na duzy przebieg, bylo to na servisie fiata i spolki, sprzedawca o i pieknym imieniu Eros, zaprowadzil mnie na servis i pokazal inne auta z tym silnikiem, przebiegi ponad 500 tys w dwoch byly, i nie mialy klopotow.
pozdro

Awatar użytkownika
MICHU
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2199
Rejestracja: 09 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Re: "a ile wyczyma mi libra, co nie?"

Post autor: MICHU » 07 sty 2013, 23:37

Lybra 1,9 jtd w Holandii z przebiegiem 540000 km. Zwróćcie uwagę na stan wnętrza...podłokietnik, kierownica, dywanik... kto by przypuszczał :)

Skracamy linki

Awatar użytkownika
Ramzes_II
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 2543
Rejestracja: 02 lis 2009, 0:06
Imię: Dominik
Lokalizacja: Dębica, podkarpackie

Re: "a ile wyczyma mi libra, co nie?"

Post autor: Ramzes_II » 08 sty 2013, 7:28

MICHU pisze:Lybra 1,9 jtd w Holandii z przebiegiem 540000 km. Zwróćcie uwagę na stan wnętrza...podłokietnik, kierownica, dywanik... kto by przypuszczał :)

Skracamy linki
Wkrótce trafi do Polski jako perełka z 160 tys przebiegu. Ot co...
Tuning oraz diagnostyka JTD, JTDm, TDI, CDI, HDI ... i HGW :D

>>>>>>>>>>>>>>>>>>tel: 661-104-166
<<<<<<<<<<<<<<<<<<

pääkäyttäjä

Re: "a ile wyczyma mi libra, co nie?"

Post autor: pääkäyttäjä » 08 sty 2013, 8:19

Właśnie - da się jakoś rozpoznać, czy w Lancii było coś majstrowane przy odometrze, itp?

Awatar użytkownika
Ramzes_II
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 2543
Rejestracja: 02 lis 2009, 0:06
Imię: Dominik
Lokalizacja: Dębica, podkarpackie

Re: "a ile wyczyma mi libra, co nie?"

Post autor: Ramzes_II » 08 sty 2013, 8:40

w sterowniku silnika jest tez przebieg.
Ale co sprytniejsi próbują i tam ingerować, co z reguły kończy się uwaleniem algorytmu w sterowniku i permamentnie pokazuje juz "0"
Tuning oraz diagnostyka JTD, JTDm, TDI, CDI, HDI ... i HGW :D

>>>>>>>>>>>>>>>>>>tel: 661-104-166
<<<<<<<<<<<<<<<<<<

pääkäyttäjä

Re: "a ile wyczyma mi libra, co nie?"

Post autor: pääkäyttäjä » 08 sty 2013, 8:43

Pytanie laika - jak się podłączyć pod sterownik silnika? I jeszcze jedno - jest jakiś przelicznik km? Pytam, bo jak ostatni raz patrzyłem, to odometr pokazywał ~77000 km zamiast aktualnego stanu.

Awatar użytkownika
Ramzes_II
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 2543
Rejestracja: 02 lis 2009, 0:06
Imię: Dominik
Lokalizacja: Dębica, podkarpackie

Re: "a ile wyczyma mi libra, co nie?"

Post autor: Ramzes_II » 08 sty 2013, 11:02

daghda pisze:Pytanie laika - jak się podłączyć pod sterownik silnika? I jeszcze jedno - jest jakiś przelicznik km? Pytam, bo jak ostatni raz patrzyłem, to odometr pokazywał ~77000 km zamiast aktualnego stanu.
Ad 1. kabel vag KKL + FES.
Ad 2. być moze w benzynie tylko Examiner prawdę powie jesli chodzi o licznik. Ja benzyn nie robię, wiec nie mam doświadczenia z nimi żadnego.
Tuning oraz diagnostyka JTD, JTDm, TDI, CDI, HDI ... i HGW :D

>>>>>>>>>>>>>>>>>>tel: 661-104-166
<<<<<<<<<<<<<<<<<<

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”