Lybra - fotelik dla dziecka

Moderator: stabraf

fua
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 61
Rejestracja: 26 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Olkusz/Kraków

Lybra - fotelik dla dziecka

Post autor: fua » 26 lis 2008, 19:25

Jakie macie foteliki samochodowe w swoich Lybrach? Chodzi o foteliki od 9 kg, jakie mozecie polecic? A moze ktos ma fotelik montowany tylem do kierunku jazdy? Wybor tych ostatnich w Polsce jest ograniczony, moze ktos przymierzal do Lybry ktorys z ponizszych modeli?
BIMBO FIX 9-18kg
BeSafe iZi Combi X1
Z gory dziekuje za informacje
Ostatnio zmieniony 21 mar 2016, 6:19 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Zmieniłem tytuł tematu.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: w sprawie fotelika dla dziecka do lanci lybra

Post autor: Nat » 28 lis 2008, 11:54

"fua" pisze:Jakie macie foteliki samochodowe w swoich Lybrach? Chodzi o foteliki od 9 kg, jakie mozecie polecic? A moze ktos ma fotelik montowany tylem do kierunku jazdy? Wybor tych ostatnich w Polsce jest ograniczony, moze ktos przymierzal do Lybry ktorys z ponizszych modeli?
BIMBO FIX 9-18kg
BeSafe iZi Combi X1
Z gory dziekuje za informacje
Recaro (bardzo polecam).

kliknij tutaj (fotka na żaglówce)

Jak chcesz, to mogę Ci podac namiar, gdzie troche taniej kupić.


Kazdy fotelik, za pomoca pasów, mozna (a nawet trzeba do pewnego wieku!) instalowac tyłem do kierunku jazdy.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

lybra - w sprawie fotelika dla dziecka do lanci

Post autor: Marcin_D » 28 lis 2008, 12:07

Ja mam obecnie MaxiCosi Priori - bardzo dobry fotelik, wygodny i dla dziecka i w użyciu. taki
Chwalę sobie go bardzo - tyle że ja mam w Kappie.

Wiesz foteliki powyżej 9 kg to już trudno trfić montowane tyłem do kierunku jazdy, bo maluch ma nogi które wystają poza obrys fotelika.

Jak miałem do 9 kg (nosidełko-fotelik) Conneco to tamten był montowany tyłem albo przodem - jak komu pasowało - u mnie to chyba do 7-8 m-ca maly był tyłem montowany- zawsze bezpieczniej.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
Kis79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Giżycko

lybra - w sprawie fotelika dla dziecka do lanci

Post autor: Kis79 » 29 lis 2008, 21:00

a ja polece bebe confort axis, super sprawa przy wsadzaniu i wyjmowaniu dziecka : yesyes :
Lybra SW Lx 2.4 JTD , YZF 750 R
Obrazek

shapiro
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 107
Rejestracja: 21 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Kraków

lybra - w sprawie fotelika dla dziecka do lanci

Post autor: shapiro » 30 lis 2008, 12:51

Chętnie bym kupił używany Recaro :)
Coś wiem o włoskich autach: Alfa Romeo 155 1.7 - 6 lat, Lancia Lybra 2.0 - 10 lat, Fiat Tipo 1.4 - 18 lat.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

lybra - w sprawie fotelika dla dziecka do lanci

Post autor: Nat » 30 lis 2008, 14:07

"shapiro" pisze:Chętnie bym kupił używany Recaro :)
najmniejszy będzie na sprzedaż po wakacjach.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
letnik22
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 332
Rejestracja: 11 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Olsztynek

lybra - w sprawie fotelika dla dziecka do lanci

Post autor: letnik22 » 30 lis 2008, 22:59

ja mam montowany tyłem do kierunku jazdy. Britax first class ultra, (to samo co romer). Zalety: jest od 0 do 18kg, jednak dla niemowlaków raczej się nie nadaje (tu tradycyjne nosidełko jest lepsze).
Wady: fotelik zamontowany tyłem na tylniej kanapie (dla dzieci od 0 do 13kg nie siedzących samodzielnie) zajmuje na wysokość dużo miejsca i trudno się wkłada dziecko. Do tego typu fotelika najlepszy byłby wysoki samochód, coś w stylu fiata cromy.
Fotelik zamontowany przodem jest ok.

Szerokość fotelika też wydaje się być ok, może starczy na kilka lat.

B.fajnym fotelikiem jest bebe confort model iseos, ma regulację szerości fotelika.

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

lybra - w sprawie fotelika dla dziecka do lanci

Post autor: kaeres » 01 gru 2008, 10:27

No właśnie będę za niedługo musiał kupić nowy fotelik dla mojego synka.
Już w tym 3-18kg się pomału nie mieści a jeżeli już to nie jest mu za wygodnie.
Na co zwracać uwagę przy tych największych fotelikach 18-36kg ?
Są jakieś patenty na wygodne zapinanie dziecka ? - przyznam, że ten co teraz mam to koszmar z zapinaniem.
Czy powinien mieć demontowane siedzisko tak aby zrobić samą podstawkę czy olać ten patent i dziecku zawsze będzie wygodnie w foteliku ?
I najbardziej mnie wpienia w tym co teraz mam, że powstają brzydkie ślady na fotelu i muszę podkładać ręcznik aby się tak brzydko alcantara nie odkształcała. Wolałbym coś z zaokrąglonymi bokami jeżeli chodzi o spód fotelika.
No i jeszcze kolor dobrać.
Niby tego tyle jest ale dobrać te wszystkie cechy to koszmar.

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

lybra - w sprawie fotelika dla dziecka do lanci

Post autor: skyblu » 01 gru 2008, 11:05

mam fotelik córka jeździła do ok... 120cm.... 25kg dokładnie nie pamiętam, stoi w garażu do oddania za książkę dla mej córki :wink: ,
odbiór tylko osobisty :wink:
fotelik kupiony z certyfikatem bespieczeństwa, TuV jakiś francuski, chyba
pozdro :D :D :D
Ostatnio zmieniony 01 gru 2008, 19:37 przez skyblu, łącznie zmieniany 1 raz.
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

shapiro
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 107
Rejestracja: 21 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Kraków

lybra - w sprawie fotelika dla dziecka do lanci

Post autor: shapiro » 01 gru 2008, 18:50

A masz fotki?
Coś wiem o włoskich autach: Alfa Romeo 155 1.7 - 6 lat, Lancia Lybra 2.0 - 10 lat, Fiat Tipo 1.4 - 18 lat.

fua
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 61
Rejestracja: 26 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Olkusz/Kraków

lybra - w sprawie fotelika dla dziecka do lanci

Post autor: fua » 04 gru 2008, 11:34

Dzieki za informacje. Maxi Cosi Priori to moja alternatywa, jeśli nie dopasujemy fotelika montowanego tyłem ?

Uściślając, zgodzę się, ze wszystkie foteliki z grupy 0 powinny być montowane tyłem, to najbezpieczniejsza pozycja dla dziecka i powinno się w niej wozić dzieci jak najdłużej możliwe. Potem, niestety trzeba dziecko przesadzić fotelik montowany przodem, bo modeli od 9 kg montowanych tyłem do kierunku jazdy w Polsce jest dostępnych kilka ?, a w większości sklepów sprzedawcy nawet nie wiedzą, że takie foteliki istnieją.

Wśród tych kilku modeli dostępnych w Polsce, większość jest montowana za pomocą Isofixa, którego moja Lybra nie posiada, więc wybór ogranicza się do BeSafe iZi Kid lub BeSafe iZi Combi. Dopiero teraz zauważyłem, że Bimbo, o którym pisałem wcześniej można montować na pasach tylko przodem do kierunku jazdy, więc odpada. Ewentualnie można jeszcze sprowadzić na własną rękę ze Szwecji Maxi Cosi Mobi (9-25 kg), który wg specyfikacji pasuje do Lybry. No cóż, tam świadomość na temat bezpieczeństwa jest wyższa i wożenie dzieci do 3-4 roku życia tyłem do kierunku jazdy jest standardem, szkoda, że nie u nas. Może ktoś zna szwedzki i mógłby pomóc w zakupie? ???

Dla zainteresowanych tematem polecam stronę na ten
temat.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

lybra - w sprawie fotelika dla dziecka do lanci

Post autor: Nat » 05 gru 2008, 10:21

A to Cię zmylili. Isofix jest rozszerzeniem mozliwości używania pasów do montażu fotelika, a nie jedyna mozliwoscią. Ergo- każdy fotelik z isofixem możesz tez zamontować za pomoca pasów.

Recaro sa wszystkie z isofixem, a lybra smigają aż miło.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
kaeres
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1404
Rejestracja: 20 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Wodzislaw Sl., Poland

lybra - w sprawie fotelika dla dziecka do lanci

Post autor: kaeres » 05 gru 2008, 10:54

ISOFIX rozumiem, że to są uchwyty na fotelik.
Czegoś takiego w Lybrze chyba nie ma - przynajmniej w mojej nie zauważyłem.

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

lybra - w sprawie fotelika dla dziecka do lanci

Post autor: Nat » 05 gru 2008, 10:59

Lybra (według słów gościa z salonu Lancii, który rzekomo tę informację najpierw sprawdził) nigdy nie była przewidziana do mozliwości montażu isofixa.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

fua
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 61
Rejestracja: 26 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Olkusz/Kraków

lybra - w sprawie fotelika dla dziecka do lanci

Post autor: fua » 05 gru 2008, 21:01

Oczywiście foteliki są różne, ale nie jestem przekonany, że każdy który ma Isofixa, może być montowany na same pasy bezpieczeństwa. Są modele, które oba sposoby montażu dopuszczają alternatywnie (albo Isofix+pasy, albo same pasy), a są też takie, gdzie jest wyraźnie sprecyzowane ? tylko Isofix. Wspomniane Recaro właśnie wprowadziło na rynek polski fotelik montowany tyłem ? Polaric i on jest montowany wyłącznie z Isofixem.

Jeśli chodzi o kwestię montażu to dla mnie ostatnie słowo ma producent. Jeśli w instrukcji jest napisane, że fotelik ma być mocowany za pomocą Isofixa to nie chcę eksperymentować i montować go tylko pasami, po prostu nie mam zaufania do takiego rozwiązania. A Recaro ma foteliki nie tylko z Isofixem.

Jako ciekawostkę dodam, że jedyny fotelik od 9 kg, montowany tyłem do kierunku jazdy i mający w specyfikacji Lybrę, to ten szwedzki Maxi Cosi Mobi, więc chyba zadamy sobie trochę trudu i go sprowadzimy, tym bardziej, że jest do 25 kg.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”