Lybra - fotelik dla dziecka

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - fotelik dla dziecka

Post autor: s0krates » 27 paź 2016, 22:28

Nie wiem jak dużego masz dzieciaka ale jak powyżej niemowlaka to mogę polecić Romer King 2.
Mój młody przeżył dzwona w Lybrze w tym foteliku i wyszedł bez szwanku. Zaleta w stosunku do tego co Gooray wrzucił jest taka, że ten fotelik przekłada się z auta do auta w 20 sekund..
Na niemowlaka Maxi Cosi odwrócony do tyłu jak meqqex wrzucił, też wygodny i można wyjąć na szybko dzieciaka razem z fotelikiem jak śpi. Kup poręczny fotelik, to isofix jest niepotrzebny..

Awatar użytkownika
zeus855
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 18 sie 2016, 18:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Radom

Re: Lybra - fotelik dla dziecka

Post autor: zeus855 » 01 lis 2016, 22:00

W sumie dużego wyboru foteli RWF nie ma, a wybór i tak miałem ograniczony (u nas w sklepach ze 2 modele tak aby przymierzyć i dopasować). Wybrałem Klippan Kiss 2, moje dziecko ma rok i miesiąc, ale jest drobne i waży prawie 9kg, zasypia bez problemu a główka nie opada. Co do samego fotelika:
- Montaż na pasy lub Isofix 0-18kg (jeśli zajdzie potrzeba przekładania)
- Duże siedzisko do ok 4 lat
- Dopuszczony od faktycznego urodzenia jako 1 fotelik
- Największe wychylenie do spania w trakcie jazdy
- Regulacja wychylenie do spania w trakcie jazdy
- Brak kotwiczenia dodatkowymi pasami
- Rama antyrotacyjna
- Zaliczony szwedzki Plus Test
- 4 gwiazdki w testach ADAC
- Noga w pozycji pionowej
- Mała ilość zajmowanego miejsca
- Wyjmowane siedzisko
- Dodatkowe rączki do przenoszenia malucha
- Dodatkowe rączki do funkcji "wózka"
- Produkowany w Finlandii
20161101_140230.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Peugeot 807
Była: Lybra SW 1.9 JTD

Awatar użytkownika
Gooray
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 08 lut 2016, 11:41
Imię: Paweł
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Lybra - fotelik dla dziecka

Post autor: Gooray » 02 lis 2016, 10:03

zeus855 pisze:W sumie dużego wyboru foteli RWF nie ma, a wybór i tak miałem ograniczony (u nas w sklepach ze 2 modele tak aby przymierzyć i dopasować). Wybrałem Klippan Kiss 2, moje dziecko ma rok i miesiąc, ale jest drobne i waży prawie 9kg, zasypia bez problemu a główka nie opada. Co do samego fotelika:
- Montaż na pasy lub Isofix 0-18kg (jeśli zajdzie potrzeba przekładania)
- Duże siedzisko do ok 4 lat
- Dopuszczony od faktycznego urodzenia jako 1 fotelik
- Największe wychylenie do spania w trakcie jazdy
- Regulacja wychylenie do spania w trakcie jazdy
- Brak kotwiczenia dodatkowymi pasami
- Rama antyrotacyjna
- Zaliczony szwedzki Plus Test
- 4 gwiazdki w testach ADAC
- Noga w pozycji pionowej
- Mała ilość zajmowanego miejsca
- Wyjmowane siedzisko
- Dodatkowe rączki do przenoszenia malucha
- Dodatkowe rączki do funkcji "wózka"
- Produkowany w Finlandii
Przyznaję, wygląda to bardzo dobrze i o wiele wygodniej w montażu. Zastanawia mnie tylko kwestia, jeżeli nie ma dodatkowego kotwiczenia z przodu, to w których miejscach fotelik jest przymocowany?
s0krates pisze:Na niemowlaka Maxi Cosi odwrócony do tyłu jak meqqex wrzucił, też wygodny i można wyjąć na szybko dzieciaka razem z fotelikiem jak śpi. Kup poręczny fotelik, to isofix jest niepotrzebny..
Dodatkowo do fotelików Maxi Cosi dla niemowlaków polecam bazę. Wygodne przy każdym wkładaniu/wyjmowaniu dziecka. Jest to też rozwiązanie w przypadku zbyt krótkich pasów bezpieczeńestwa. Sprawdzone w Probe. :D
Jest:
Lancia Lybra 2.4 JTD '01
Był:
Ford Probe I GT Turbo '92

Awatar użytkownika
zeus855
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 18 sie 2016, 18:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Radom

Re: Lybra - fotelik dla dziecka

Post autor: zeus855 » 02 lis 2016, 13:43

Z przodu tylko noga, zablokowałem siedzeniem. Też się bałem że to luźno będzie ale nie, dobrze pasami spięte i nie do ruszenia, przy okazji wrzucę foto samej bazy.
Peugeot 807
Była: Lybra SW 1.9 JTD

Awatar użytkownika
zeus855
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 18 sie 2016, 18:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Radom

Re: Lybra - fotelik dla dziecka

Post autor: zeus855 » 06 lis 2016, 19:02

Gooray pisze: Zastanawia mnie tylko kwestia, jeżeli nie ma dodatkowego kotwiczenia z przodu, to w których miejscach fotelik jest przymocowany?
Tylko pasy i element na czerwono sprężynuje z oparciem na tyle, ze nie da się podnieść.
20161105-135535.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Peugeot 807
Była: Lybra SW 1.9 JTD

Awatar użytkownika
Gooray
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 08 lut 2016, 11:41
Imię: Paweł
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Lybra - fotelik dla dziecka

Post autor: Gooray » 09 maja 2017, 14:54

W ramach odświeżenia tematu fotelik Britax Max Way zamontowany dla mojego chrześniaka w poliftowej Alfie 156 SW. Mnie bardzo zaskoczyło to, że w samochodzie o tych rozmiarach można i że się da zamontować fotelik na środku. No kurde, ekstra! Nie tracimy 1,5, a jedno miejsce w aucie, a w dodatku dziecko siedzi w miejscu najbezpieczniejszym. Tak to się prezentuje:

Obrazek
Jest:
Lancia Lybra 2.4 JTD '01
Był:
Ford Probe I GT Turbo '92

fiordek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 93
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:36
Imię: Maciej
Lokalizacja: Przeworsk

Re: Lybra - fotelik dla dziecka

Post autor: fiordek » 09 maja 2017, 17:15

co to za mocowanie pasem od szyny fotela kierowcy? pierwszy raz coś takiego widzę!

szwagier-lublin
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 203
Rejestracja: 27 sie 2015, 11:38
Imię: Tomek
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - fotelik dla dziecka

Post autor: szwagier-lublin » 11 maja 2017, 0:12

Też zastanawiają mnie te "odciągi" - czy to fabryczny patent? Jak ze stabilnością fotelika na boki? Też chciałem tak umocować fotelik, ale kołysał się. Za fotelem pasażera leży stabilnie i dodatkowo fotel cofnięty jest na maxa tak, że dociska oparciem zamontowany tyłem do jazdy fotelik córki. Całość ani drgnie.
Lancia Lybra 2,4JTD 150KM

Awatar użytkownika
Gooray
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 57
Rejestracja: 08 lut 2016, 11:41
Imię: Paweł
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Lybra - fotelik dla dziecka

Post autor: Gooray » 11 maja 2017, 10:24

fiordek pisze: 09 maja 2017, 17:15 co to za mocowanie pasem od szyny fotela kierowcy? pierwszy raz coś takiego widzę!
szwagier-lublin pisze: 11 maja 2017, 0:12 Też zastanawiają mnie te "odciągi" - czy to fabryczny patent? Jak ze stabilnością fotelika na boki? Też chciałem tak umocować fotelik, ale kołysał się. Za fotelem pasażera leży stabilnie i dodatkowo fotel cofnięty jest na maxa tak, że dociska oparciem zamontowany tyłem do jazdy fotelik córki. Całość ani drgnie.
Nie wiem czy to dotyczy wszystkich fotelików montowanych tyłem, ale w tych, z którymi ja się spotkałem te pasy to standard. Trzymają fotelik od drugiej strony. Ja osobiście nie ryzykowałbym przytrzymywaniem fotelem pasażera, bo przy uderzeniu to może nie wystarczyć. O dziwo w Alfie fotelik jest stabilny nawet będąc po środku kanapy. Nie wiem jak to by wyglądało w Lybrze. Prawdopodobnie przejadę się do firmy gdzie sprzedają i montują (tylem.pl). Zdam relację jakby co.
Jest:
Lancia Lybra 2.4 JTD '01
Był:
Ford Probe I GT Turbo '92

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lybra - fotelik dla dziecka

Post autor: Michor » 11 maja 2017, 22:27

Ja mam axkid wolmax (?) Prostszy model rekida.

Te pasy są po to że fotelik jest zabetonowany w miejscu. Jak się dobrze wszystko zrobi i podeprze fotelem to (ja mojego przynajmniej) nie jestem w stanie ruszyć.


Rwf zawsze:)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

BMW E39 Touring - 4,4 V8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”