Lybra - crash test

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
GrimlocK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 374
Rejestracja: 22 lip 2011, 2:42

Re: Lybra - crash test

Post autor: GrimlocK » 23 paź 2014, 21:19

Marea i Tempra to przecież bliźniacze konstrukcje, więc raczej ciężko uwierzyć w mniejszą wytrzymałość Marei...dla pasażerów może być nawet lepiej ze względu na poduszki powietrzne, których Tempra nie posiadała w takiej ilości.

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Lybra - crash test

Post autor: Heathen » 24 paź 2014, 8:52

Nat pisze:
Heathen pisze:Imho nie można mówić o bezpieczeństwie danego modelu na podstawie WYPADKÓW/ILOŚCI znonów:)
To najlepszy wskaźnik, ale ma też kilka wad - słabo sprawdza się w nowo wprowadzanych modelach (bo brak historii), auta miejskie będą faworyzowane względem miedzykontynentalnych (bo w mieście trudniej się zabić z uwagi na np. niższe prędkości), auta tradycyjnie kupowane przez kapeluszników będą faworyzowane w stosunku do aut obsługiwanych przez pryszczatych ścigantów (a przecież tu o konstrukcję pojazdu chodzi, a nie o profil kierowców) etc. etc.
No więc sam widzisz że to żaden wyznacznik:)
Badania w kontrolowanych warunkach i jako takie pojęcie jest:)
Niekoniecznie NCAP bo to razem z ADAC wydaje mi się że jest już czystym marketingiem.
QV...soon:)

Exocet
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 04 cze 2013, 18:07
Imię: Maciek
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra - crash test

Post autor: Exocet » 11 gru 2014, 11:10

Witam ponownie,
Niestety tym razem mogę ten wątek uzupełnić o własne doświadczenia. Noc, deszcz, duży ruch i Pan któremu bardzo się spieszyło (w mieście)=dwa auta skasowane. Ja dopiero ruszałem, jeszcze nie zdążyłem wrzucić dwójki, ile jechała Kia nie wiem, można szacować na podstawie rezultatów. 50km/h to na pewno nie było.
Przypadkowo wyszedł mi test NCAP, uderzenie częścią przodu w przeszkodę deformowalną... Lybra sprawiła się bardzo dobrze, zadziałały poduszki, napinacz (przeciął nawet kurtkę;) oraz strefy zgniotu, z auta wysiadłem bez problemu, na szczęście nikomu (poza autami...) nic się nie stało.
Tak więc na własnej skórze sprawdziłem, że Lyberka zapewnia zupełnie zadowalającą ochronę.
Na koniec uwaga ogólna: przedmioty w kabinie. Naprawdę trzeba na to uważać, mała saperka którą miałem wciśniętą w kieszeń za fotelem i jeszcze przytrzymaną mapami znalazłem na tylnej kanapie- na szczęście jechałem sam. W bagażniku też wszystko poderwało, (chyba) koło dojazdowe rozwaliło mi łopatę do śniegu. Polecam myśleć o tym przy pakowaniu auta.
Życzę szerokiej drogi i bezpiecznej jazdy. A w dziale sprzedam niedługo pojawi się pewnie dużo części do Lybry:(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jest: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 TI, Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm, Alfa Romeo Spider 2.0TS
Były: Lancia Lybra 2.4 jtd SW '04 (czarna) 185 KM,Lancia Lybra 2.4 jtd SW (granatowa), Lancia Ypsilon, Lancia Y, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Lybra - crash test

Post autor: Nat » 11 gru 2014, 11:54

To już Ci żadna Lancia nie została : beczy :
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - crash test

Post autor: meqqex » 11 gru 2014, 12:22

Dobrze słyszeć, że wszyscy cali a auto spełniło swoje zadanie pod względem bezpieczeństwa : ok2 :

Co do samego auta zapewne wiele projektów zakończyło swój żywot bo z tego co pamiętam
chciałeś zapakować IC FIMIC-a ;) i kilka innych rozwiązań
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Exocet
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 04 cze 2013, 18:07
Imię: Maciek
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra - crash test

Post autor: Exocet » 11 gru 2014, 18:59

Niestety:(
Auto było po pierwszym chipie, miało założoną szperę, sprzęgło kevlarowo-spiekowe, nową dwumasę i nowy większy wydech. W garażu czekały już dodatkowe zegary...
Brakowało tylko zainstalować intercooler wodny którym wymyśliłem sobie zastąpić FMICa i zestroić ostatecznie... Ale cóż, życie zweryfikowało plany.
A mojego dzielnego auta szkoda bardzo:(
Jest: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 TI, Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm, Alfa Romeo Spider 2.0TS
Były: Lancia Lybra 2.4 jtd SW '04 (czarna) 185 KM,Lancia Lybra 2.4 jtd SW (granatowa), Lancia Ypsilon, Lancia Y, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra - crash test

Post autor: meqqex » 11 gru 2014, 21:24

Exocet pisze:Niestety:(
Auto było po pierwszym chipie, miało założoną szperę, sprzęgło kevlarowo-spiekowe, nową dwumasę i nowy większy wydech. W garażu czekały już dodatkowe zegary...
Brakowało tylko zainstalować intercooler wodny którym wymyśliłem sobie zastąpić FMICa i zestroić ostatecznie... Ale cóż, życie zweryfikowało plany.
A mojego dzielnego auta szkoda bardzo:(
szkoda autka ale zdrowie najważniejsze - może jednak pokusisz się na kolejną Lybre 2.4 ;) w końcu masz odpowiedni materiał do pracy ;)
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Lybra - crash test

Post autor: Nat » 11 gru 2014, 23:57

Fotki Lybry z ogłoszenia allegro - robią wrażenie.
lybra krasz.jpg
lybra krasz2.jpg
lybra krasz3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Exocet
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 04 cze 2013, 18:07
Imię: Maciek
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra - crash test

Post autor: Exocet » 20 gru 2014, 13:11

Chciałem jeszcze pokazać na swoim przykładzie jak to jest z tymi strefami zgniotu i "po co one się tak gną".
Zdjęcie z prawej, prawie nieruszonej strony, i z lewej, gdzie wbiła się Kia. Przy porównywaniu długości zwracam uwagę, że lewe koło jest skręcone, i to mocno poza zakres konstrukcyjny.
Życzę Wesołych Świąt i bezpiecznych podróży w tym okresie gdzie wszyscy bardzo się spieszą ;) Lepiej zdjąć nogę z gazu i bezpiecznie dojechać. Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jest: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 TI, Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm, Alfa Romeo Spider 2.0TS
Były: Lancia Lybra 2.4 jtd SW '04 (czarna) 185 KM,Lancia Lybra 2.4 jtd SW (granatowa), Lancia Ypsilon, Lancia Y, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra - crash test

Post autor: Dudi » 20 gru 2014, 19:20

Ale kabina wygląda na nietkniętą, czyli tak jak powinno być :roll: Deska się cofnęła w środku???
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Exocet
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 04 cze 2013, 18:07
Imię: Maciek
Lokalizacja: Łódź

Re: Lybra - crash test

Post autor: Exocet » 23 gru 2014, 16:53

Nie mierzyłem, ale tak na oko środek nie ruszony (poza poduchami i fotelem kierowcy który się już nie rusza;). Tak więc strefy zgniotu zadziałały jak najbardziej poprawnie (i całe szczęście dla mnie...)!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jest: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 TI, Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm, Alfa Romeo Spider 2.0TS
Były: Lancia Lybra 2.4 jtd SW '04 (czarna) 185 KM,Lancia Lybra 2.4 jtd SW (granatowa), Lancia Ypsilon, Lancia Y, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”