Lybra 1.8 16v - porady przed zakupem

Moderator: stabraf

madamaxx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 01 kwie 2010, 11:14
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Lybra 1.8 16v - porady przed zakupem

Post autor: madamaxx » 01 kwie 2010, 18:47

Witam. Jako że jestem nowy w tym temacie a chciał bym kupić Lybre 1.8 prosił by, Was o pomoc. Napiszcie na jakie elementy w szczególności zwrócić uwagę. Czytałem posty o Lybrze JTD, ale mi zależy na silniku benzynowym. Prosił bm też Was o opinie jak te swoją drogą piękne samochody spisują się przy użytkowaniu na gazie. Mam nadzieję że już niedługo będe mógł się pochwalić nowym nabytkiem, bo od kilku tygodni śledzę ogłoszenia i mam coś ciekawego na oku:)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Kupno Lanci Lybra 1.8 16V

Post autor: Nat » 01 kwie 2010, 18:56

1. wypełnij prosze w profilu uzytkownika pole "miejscowość".
2. gaz OK, zresztą zajrzyj do działu LPG
3. Na co zwrócić uwagę - temat sto razy poruszany. Masz masę materiałów w tym dziale!

Generalnie 1,8 16V ma wadę fabryczną związaną ze zmieniaczem faz rozrządu (tzw. wariatorem). Ustrojstwo psuje sie i wtedy paskudnie klekoce. Remedium to wymiana wariatora (nawet jeszcze sprawnego) razem z rozrządem (bo to jedna robota).
Poza tym użytkownicy 1,8 chwalą raczej ten motor, użytkownicy benzynowego 2,0 20V zwracają uwagę, że spalanie obu silników jest podobne a koni (i radości z jazdy) w 2,0 20V jest dużo więcej.
Ja sam polecam Ci tenże właśnie silnik (2,0 20V benzyna).
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

madamaxx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 01 kwie 2010, 11:14
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Odp: Kupno Lanci Lybra 1.8 16V

Post autor: madamaxx » 01 kwie 2010, 19:04

Odnośnie wariatora mam doświadczenie bo do tej pory jeździłem Alfą Romeo 146 z silnikiem 1.6 TS. Ale pech chciał że miałem wypadek (nie z mojej winy) który skończył się szkodą całkowitą.. I tak zobaczyłem czarną Lybre u mechanika i mnie zauroczyła...

Awatar użytkownika
bargaw3181
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4067
Rejestracja: 24 maja 2009, 9:06
Imię: Bartłomiej
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Kupno Lanci Lybra 1.8 16V

Post autor: bargaw3181 » 01 kwie 2010, 19:05

zawsze tak to się zaczyna :)
514449239 Bartek (Bartłomiej, nie Bartosz ! ) vel modo ;)
Obrazek
Jestem odpowiedzialny za to co powiedziałem, nie za to co zrozumiałeś !

madamaxx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 01 kwie 2010, 11:14
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Odp: Kupno Lanci Lybra 1.8 16V

Post autor: madamaxx » 01 kwie 2010, 19:13

Nie serio wzięło mnie nie na żarty. Mam pytanko. Jeżeli upatrzył bym sobie autko gdzieś koło Zgierza to jest taka opcja żeby ktoś z forum mógł mnie wspomóc i zrobić wstępne oględziny? Wiem że to kłopot ale mam daleko i nie chciał bym na darmo jechać. Poza tym jesteście bardziej doświadczeni w tej dziedzinie. Oczywiście to tylko taka uprzejma prośba

Awatar użytkownika
SEBAkappa
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 931
Rejestracja: 05 lip 2009, 17:47
Lokalizacja: Łódź

Odp: Kupno Lanci Lybra 1.8 16V

Post autor: SEBAkappa » 02 kwie 2010, 6:16

Kolego podaj namiary gdzie to autko się znajduje,a postaram się podjechać i je obejrzeć dla Ciebie,napisz ewentualnie na czym byś chciał bym się skupił oglądając Lybrę,tylko dopiero po świętach,bo wyjeżdżam z miasta Łodzi :)
Lancia Kappa Coupe 2.0 16V Turbo : yesyes :

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Odp: Kupno Lanci Lybra 1.8 16V

Post autor: Heathen » 02 kwie 2010, 8:44

Co do podobnego spalania.... 2l i 1,8...wszystko zalezy od stylu jazdy kierowcy.
Wg fabrycznych danych silnik wiekszy pali wiecej i tyle
Sam dochodze do 12l w 1,8 , a znajomy w 2l takze w 12 sie miesci...silniki pala tyle samo?
Nie bo ja w tej 2l pewnie bym z 14l spalił:)
Jesli nie boisz sie o spalanie bierz 2,0
Ale moim zdaniem bierz auto w dobrym stanie technicznym..1,8 to jest takie minimum do odpychania lybry;)
1,6 omijaj:) Chyba ze jezdzisz faktycznie jak emeryt:)
QV...soon:)

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Kupno Lanci Lybra 1.8 16V

Post autor: Nat » 02 kwie 2010, 14:29

Myślę, że 14 nie jesteś w stanie wycisnąć z 2,0 20V na dłuższym dystansie bez jakiegoś koszmarnego jej katowania. 14 to jest chwilowo na zimnym silniku w zimie w korku.
Oczywiście mowa jest o takiej samej dynamice jazdy, a by ją osiągnąć w 1,8 trzeba ją wyżej kręcić.
Pewnie przy megaemeryckiej jeździe 1,8 spaliłbyś mniej niż podczas mojego niegdysiejszego doświadczenia z 2,0 20V- na dystansie 200 km było 6,7 litra/100.

A co do 1,6 - sporo ludzi jeździ spokojnie (nawet u nas na forum było paru) i im 1,6 w zupełności wystarcza. Jeszcze jest kwestia, z czego się przesiadają- jak ze słabszego, to i 1,6 wystarczy.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Odp: Re: Kupno Lanci Lybra 1.8 16V

Post autor: Heathen » 02 kwie 2010, 14:40

Nat pisze:Myślę, że 14 nie jesteś w stanie wycisnąć z 2,0 20V na dłuższym dystansie bez jakiegoś koszmarnego jej katowania. 14 to jest chwilowo na zimnym silniku w zimie w korku.
Ja mowilem o miescie, i tyle tez spokojnie bym spalil...wiem bo moja 1,8 na poczatku (poznawanie i wyczucie auta) palila z 10 gora...teraz do 12...ale teraz juz wiem ze trzeba ja pokrecic:)
http://www.autocentrum.pl/?FF=307&makei ... ybopinii=1
http://www.autocentrum.pl/?FF=307&makei ... ybopinii=1
reasumujac auto na pewno nie spali mniej, przy analogicznym stylu jazdy:)
na pewno dla samego dzwieku i mocy warto polowac na 2.0:)
Ja tylko prostuje te dywagacje o gadce w stylu wiesz.... wole wiekszy bo spali "prawie" (sam producent podaje 2l wiecej w miescie dla wiekszego) tyle samo i nie trza krecic...
1,8
# Moc: 130 KM (96 kW) osiągana przy 6300 obr/min.,
# Maksymalny moment obrotowy: 164 Nm przy 3800 obr./mi
2,0
# Moc: 150 KM (110 kW) osiągana przy 6500 obr/min.,
# Maksymalny moment obrotowy: 181 Nm przy 3750 obr./min.,
Jechalem 2,0, owszem VIS daje kopa i mega frajde, dynamika na pewno nie bedzie taka sama bo wiekszy jest mocniejszy i tyle.....ale diametralnych roznic z tym kreceniem to ja nie widzialem...zbiera sie fajniej, ale nadal to benzyna wysokobrotowa i krecic trzeba...
I jestem pewien ze 14 l bym spalil:P
Kto pozyczy auto na tydzien:)?
ps. faktycznie 1,6 dla kogos kto sie przesiadl z czegos slabszego bedzie na poczatku mocne...ale jak jezdzi agresywnie, duzo w trasie lubi wyprzedzac, wzialbym cos mocniejszego...chociaż nie, wtedy wzialbym JTD:D
QV...soon:)

madamaxx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 01 kwie 2010, 11:14
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Kupno Lanci Lybra 1.8 16V

Post autor: madamaxx » 03 kwie 2010, 16:39

O konkretny adres będe dzwonił do właściciela. Poniżej wklejam link do ogłoszenia. Powiem szczerze jestem dość mocno zainteresowany tą ofertą.
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12073891
Co wogóle o tym myślicie? A i z góry dzięki kolego za pomoc. Napisze ci namiary na pv:)

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kupno Lanci Lybra 1.8 16V

Post autor: Heathen » 03 kwie 2010, 18:08

Powiem jedno, cena jak za golasa przystępna...ja jednak lybry golasa sobie nie wyobrażam:)
QV...soon:)

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Kupno Lanci Lybra 1.8 16V

Post autor: markiz » 03 kwie 2010, 18:34

Heathen pisze:Powiem jedno, cena jak za golasa przystępna...ja jednak lybry golasa sobie nie wyobrażam:)
Moja opinia,jak wyżej.Lybra urzekła mnie wyglądem,ale nie ukrywam że też wypasem.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Awatar użytkownika
pamaj
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 264
Rejestracja: 09 gru 2009, 16:37
Lokalizacja: Wrocław/J-L

Re: Kupno Lanci Lybra 1.8 16V

Post autor: pamaj » 03 kwie 2010, 19:56

Ciekawe dlaczego sprzedaje po roku użytkowania? Faktycznie, trochę goła. Co do alkantary nie jest tak tragicznie. Właśnie wszedłem w posiadanie z 2000 r. i dałem radę osunąć te zmechacenia lekko przecierając papierem ściernym. Efekt zadowalający. Głównie dotyczy to fotela kierowcy. Jeśli chodzi o 1,6 nie jest źle. Przesiadłem się z mareii 1,6 i do żwawej, ale rozsądnej jazdy wystarczy. Ale cóż młodość ma swoje prawa, choć chłodna głowa, niektórym też by się przydała. Moim priorytetem było auto w dobrym stanie. Emerytem jeszcze się nie czuję choć trochę siwych włosów jest ;)

madamaxx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 92
Rejestracja: 01 kwie 2010, 11:14
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Kupno Lanci Lybra 1.8 16V

Post autor: madamaxx » 03 kwie 2010, 20:06

A ktoś ma Lybre ze standardowym wyposażeniem? Znaczy z podstawowym nagłośnieniem? Gra jakoś znośnie? Mi bardziej zalezy na tym żeby była w dobrym stanie i żeby zaraz po kupnie nie trzeba było do niej za wiele dokładać. No bo z tego co rozumiem klima automatyczna była w każdej? A mi głównie na tym zależy i jak pisałem wcześniej dobrym stanie.

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kupno Lanci Lybra 1.8 16V

Post autor: Heathen » 04 kwie 2010, 7:35

Oczywiscie jesli nie interesuje cie BOSE, multimedialna skórzana kierownica nie jest ci potrzebna, oraz pelna elektryka szyb, ESP, i sensor deszczu....to spokojnie mozesz ta wersje brac (wygląda na buissnes)*

http://www.lancialybra.com tu sobie porownaj wyposazenie, ale to dotyczy ostatnich lat produkcji

*-nie wszystkie rzeczy beda w roczniku 2000 dostepne
Odnośnie BOSE, jesli do tej pory nei sluchales na jakichś specyficznych car audio muzy w aucie, to standard ci wystarczy..

ps. swoja droga faktycznie troche podejzane sprzedawac auto po roku, z kompletem opon lato-zima...moze szykuje sie jakas grubsza sprawa w niej i sprzedawca chce sprzedac? Rownie dobrze mogly go koszty utrzymania przerazic, i po roku czasi i zrobieniu 14,500km...szykuje sie wymiana paru rzeczy:)
QV...soon:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”