Lybra - jazda z dużymi prędkościami. Jak się sprawuje?

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Aruś
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 90
Rejestracja: 29 lis 2009, 18:21
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Lybra - jazda z dużymi prędkościami. Jak się sprawuje?

Post autor: Aruś » 05 kwie 2010, 20:42

Witam.
Moi rodzice planuja kupic sobie Lybre, ale nie wiedza dokladnie jak sie nia jezdzi z duzymi predkosciami.
Teraz moi rodzice maja forda mondeo 1.8td 90KM. Calkiem sie dobrze nim jezdzi tylko jest troche za slaby i troche stary.
Zastanawiaja sie nad Fordem Mondeo mk3 ale niestety sa troche awaryjne i Lancia Lybra prawdopodobie 2,4jtd.
Samochod gdzies raz w miesiacu bedzie jezdzil do niemiec i tam bedzie troche dostawalpo garach.
Zastanaiaja mnie pare rzeczy mianowicie jakie jest gdzies spalanie przy predkosciach okolo 180km/h, jaki jest poziom halasu, jakie ma mniej wiecej obroty silnika i jak silnik znosi prawie non stop taka predkosc.
Bardzo bym chcial poznac odpowiedz na te pytania. Na forum szukalem troche na ten temat i czesc odpowidzi na swoje pytania ale na te co napisalem powyzej nie udalo mi sie znalesc. Byl bym bardzo wdzieczny za podzielenie sie wrazeniami. O Mondeo juz sporo poczytalem teraz chcial bym sie dowiedziec na temat Lybry.
Pozdrawiam.

Codee

Re: Lybra- Jazda z duzymi predkosciami Jak sie sprawuje?

Post autor: Codee » 05 kwie 2010, 21:17

Lybra 1.9 jtd przy 180 km/h spalanie 7.5 litra/100 km.

Moim zdaniem jeżdżąc tak szybko samochodem przed dłuższy czas po prostu najnormalniej w świecie silnik szybciej się zużywa.
Nie znaczy to że po kilku takich godzinach padnie, ale na pewno będzie szybciej do roboty.
Zresztą przy takiej prędkości w 1.9 jtd jest chyba 3900obr/min a wiadomo jak diesel kocha obroty, powyżej 4000obr./min "producent nie odpowiada".
Tę prędkość już się słyszy, moim zdaniem optymalna prędkość autostradowa( niemcy ) dla Lybry to 160 km/h przy 3150obr./min i spalaniu 6.5 litra/100km.

ps. powyższe informacje dotyczą SW 1.9 jtd 115 KM

pozdrawiam

Rafako

Re: Lybra- Jazda z duzymi predkosciami Jak sie sprawuje?

Post autor: Rafako » 05 kwie 2010, 22:11

Mondka MK II 1,8 TD w porównaniu z najsłabszą Lybrą w jtd, można określić jednym słowem - wół. W Lybrze benzynowej przy 180 km/h panują swobodne warunki do rozmowy, myślę że w jtd jest nie gorzej. Jeśli w ogóle Twoi rodzice są w stanie rozpędzić tego mondeusza do 180 km/h, to chylę czoła (mi się ta sztuka nigdy nie udała), za to przy 160 km/h na trasie to po godzinie łeb odpadał od hałasu...
Także Lybra moim zdaniem - bez porównania lepsza.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Aruś
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 90
Rejestracja: 29 lis 2009, 18:21
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Lybra- Jazda z duzymi predkosciami Jak sie sprawuje?

Post autor: Aruś » 05 kwie 2010, 22:33

Rafako pisze:Mondka MK II 1,8 TD w porównaniu z najsłabszą Lybrą w jtd, można określić jednym słowem - wół. W Lybrze benzynowej przy 180 km/h panują swobodne warunki do rozmowy, myślę że w jtd jest nie gorzej. Jeśli w ogóle Twoi rodzice są w stanie rozpędzić tego mondeusza do 180 km/h, to chylę czoła (mi się ta sztuka nigdy nie udała), za to przy 160 km/h na trasie to po godzinie łeb odpadał od hałasu...
Także Lybra moim zdaniem - bez porównania lepsza.
Serdecznie pozdrawiam.
W mondeo na trasie jest troche glosno ale daje rade wytrzymac. Trzymany jest na obrotach w granicach 3500-3800 wtedy predkosc jego wynosi okolo 150 wedlog nawigacji i przy takich obratach spalanie wynosi okolo 8litrow. Wydaje mi sie ze nie duzo jak na taka predkosc i obroty. Teraz szukaja czegos szybszego bo 150 to troche za wolno.
Codee pisze:Zresztą przy takiej prędkości w 1.9 jtd jest chyba 3900obr/min
To troche wysokie ma juz obroty.
W 2.4jtd tez sa juz takie wysokie? bo nie chcial bym prawie non stop jechac na tak duzych obrotach. tym bardziej jak by cos sie mialo popsuc to wiadomo duze pewnie beda koszta. A moze w Lybrach byly montowane skrzynie 6 biegowe? Tak jak w nowszym mondeo.
Pozdrawiam.

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra- Jazda z duzymi predkosciami Jak sie sprawuje?

Post autor: matias21 » 05 kwie 2010, 23:46

http://www.youtube.com/watch?v=2CWjaTWrGEI przy 200 ma 4 tyś to przy 180 bedzie miała 3,600

Awatar użytkownika
Art92
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1905
Rejestracja: 25 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Sierakowice/Słupsk

Re: Lybra- Jazda z duzymi predkosciami Jak sie sprawuje?

Post autor: Art92 » 06 kwie 2010, 0:48

male porownanie z racji posiadania i Lybry 1.9 jtd i teraz Mondeo 2.0tdci, Lybra jest mistrzem wyciszenia,ale nigdy nie rozpedzalismy do 180 bo nie bylo gdzie, w Mondeo przy 140 mozna swobodnie rozmawiac ale wkurza oplywajace karoserie powietrze,przedzial silnikowy gorzej wyciszony ale jezdzi duzo stabilniej,jak czołg. ogolna glosnosc silnikow porownywalna.Mondeo mamy 8 miesiac i praktycznie brak awari,tylko akumulator, drazek kierowniczy i lacznik stabilizatora ale to przez nasze super drogi po zimie

zbigniewor
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 14 sie 2009, 14:36
Lokalizacja: Chorzów

Re: Lybra- Jazda z duzymi predkosciami Jak sie sprawuje?

Post autor: zbigniewor » 06 kwie 2010, 15:45

Ano miałem mondka 1,8 tdi 90 koni hatchbacka z 99 roku, pozniej przesiadlem sie na mondka z 2oo2 tdci kombi, pozniej mialem lybre 2,4 150 koni. ogolnie to jest tak.
- mondek 1,8 to woł głosny o brzydkim brzmieniu silnika, przy duzych predkosciach byl naprawdę glosny, szedl jakies 185, ale za to odwdzięczał mi się zupełną bezawaryjnością przez jakieś 110 tys. km, i mało palił, obszerny samochod,
- mondek tdci dynamiczny, cichy do 14o km/h, bardzo bardzo komfortowy, swietny samochod, ale niestety awaryjny,
- lybra 2,4 to wzor wyciszenia moim zdaniem, obecnie jezdze passatem z 2008 i skoda octawia z 2009 i te samochody sa glosniejsze (ale za to bardziej obszerne). przyspieszenie w lybrze powyzej 130 km/h jest zajefajne i passat ani mondek takiego nie mają. moja lybra wyciskala jakies 220, przy 180 palila jakies 7.8 czy jakos tak, juz nie pamietam, ale napewno byla cicha i pewna w prowadzeniu na autostradach. jednakze chyba trafilem na zaniedbana sztuke i bardzo sie psula.

Zbynek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 230
Rejestracja: 14 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Lybra- Jazda z duzymi predkosciami Jak sie sprawuje?

Post autor: Zbynek » 06 kwie 2010, 19:15

Aruś pisze:Witam.
Moi rodzice planuja kupic sobie Lybre, ale nie wiedza dokladnie jak sie nia jezdzi z duzymi predkosciami.
Teraz moi rodzice maja forda mondeo 1.8td 90KM. Calkiem sie dobrze nim jezdzi tylko jest troche za slaby i troche stary.
Zastanawiaja sie nad Fordem Mondeo mk3 ale niestety sa troche awaryjne i Lancia Lybra prawdopodobie 2,4jtd.
Samochod gdzies raz w miesiacu bedzie jezdzil do niemiec i tam bedzie troche dostawalpo garach.
Zastanaiaja mnie pare rzeczy mianowicie jakie jest gdzies spalanie przy predkosciach okolo 180km/h, jaki jest poziom halasu, jakie ma mniej wiecej obroty silnika i jak silnik znosi prawie non stop taka predkosc.
Bardzo bym chcial poznac odpowiedz na te pytania. Na forum szukalem troche na ten temat i czesc odpowidzi na swoje pytania ale na te co napisalem powyzej nie udalo mi sie znalesc. Byl bym bardzo wdzieczny za podzielenie sie wrazeniami. O Mondeo juz sporo poczytalem teraz chcial bym sie dowiedziec na temat Lybry.
Pozdrawiam.

Niech rodzice rozważą Kappę JTD z końca produkcji, do takiego użytkowania nadawałaby się idealnie.

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Re: Lybra- Jazda z duzymi predkosciami Jak sie sprawuje?

Post autor: Sharuga » 06 kwie 2010, 20:07

Mondeo 1.8TD nie nadaje się do jeżdżenia po autostradach. W ogóle się do jeżdżenia nie nadaje :) Jedyny porządny i bezproblemowy silnik w pierwszym Mondeo i jego lifcie to V6 2.5. I wcale nie pali jakichś strasznych ilości zupy za to przyspiesza przyzwoicie i gładko się rozpędza nawet do wspomnianych tu "dużych prędkości"...
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

Awatar użytkownika
Aruś
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 90
Rejestracja: 29 lis 2009, 18:21
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Lybra- Jazda z duzymi predkosciami Jak sie sprawuje?

Post autor: Aruś » 06 kwie 2010, 20:11

zbigniewor pisze:- mondek tdci dynamiczny, cichy do 14o km/h, bardzo bardzo komfortowy, swietny samochod, ale niestety awaryjny,
A cos ci sie w nim popsulo ze piszesz ze awaryjny? Bo z tego co ja wiem to slabe w Mondeo sa wtryski i kola dwumasowe. A jak wiadome te czesci nie naleza do zbyt tanich nie naleza. I mondeo miales 5 czy 6 biegowe?
Zbynek pisze:Niech rodzice rozważą Kappę JTD z końca produkcji, do takiego użytkowania nadawałaby się idealnie.
Kappa nie wchodzi w gre bo im sie nie podoba. Jak narazie jest Lybra lub Mondeo. Sami jeszcze dobrze nie wiedza.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Art92
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1905
Rejestracja: 25 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Sierakowice/Słupsk

Re: Lybra- Jazda z duzymi predkosciami Jak sie sprawuje?

Post autor: Art92 » 06 kwie 2010, 22:57

ja mam wersje 2.0 tdci 115 KM i 5 biegow, wiekszych roznic nie ma, usterki te same chociaz jak narazie nic sie nie dzieje, a u kolegi to zapewne chodzi o wtryski i dwumas. No i jest jeszcze jedna wada. Korozja!!!!!!!! Na klubie forda czytalem wiele opini ze dzwi umieja na wylot przerdzewiec. U mnie jest na 3 lekka korozja ale nie wiem jak to w nastepnych miesiacach bedzie, co jakis czas zakrywam to zaprawka.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra- Jazda z duzymi predkosciami Jak sie sprawuje?

Post autor: Dudi » 07 kwie 2010, 19:18

Jeśli auto ma jeździć głównie po autostradach to szukaj takiego, które ma skrzynię 6-biegową.
Niestety w Lybrach takiego luksusu nigdy nie było, chociaż jeden z forumowiczów zamontował sobie taką osobiście.
Nie to, żeby Lybra była jakoś słabo wyciszona czy za dużo paliła na 5-tce przy większych prędkościach, ale jednak różnica w podróżowaniu jest znaczna.
Mondeo 1.9 TDCi ze skrzynią 6-tką jeździ całkiem dobrze. Lepiej niż Octavia.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Art92
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1905
Rejestracja: 25 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Sierakowice/Słupsk

Re: Lybra- Jazda z duzymi predkosciami Jak sie sprawuje?

Post autor: Art92 » 07 kwie 2010, 19:27

2.0 tdci. Wersja 115 KM miala 5b a 130KM 6

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Lybra- Jazda z duzymi predkosciami Jak sie sprawuje?

Post autor: Dudi » 07 kwie 2010, 22:58

Art92 pisze:2.0 tdci. Wersja 115 KM miala 5b a 130KM 6
No faktycznie z przyzwyczajenia do Lancii napisałem 1.9 zamiast 2.0 :roll: ;)
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

zbigniewor
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 14 sie 2009, 14:36
Lokalizacja: Chorzów

Re: Lybra- Jazda z duzymi predkosciami Jak sie sprawuje?

Post autor: zbigniewor » 08 kwie 2010, 13:08

Miałem 5 biegowy 130 konny silnik. psuły się wtryski, pierwszy raz dwie szt. przy 85 tys. km, przy 120 tys. znowu ale tym razem trzy szt do wymiany, ponadto ciagle padala mi pompka od spryskiwaczy szyby, o ile dobrze pamietam mialem cztery wymiany :))) no i korozja drzwi od srodka, tam mi sie pojawiala rdza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”