Lybra 1.9 JTD - kilka pytań

Moderator: stabraf

eryc
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:28
Imię: Eryc
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lybra 1.9 JTD - kilka pytań

Post autor: eryc » 02 sty 2012, 11:32

Witma.
Jestem nowym posiadaczem lybry 1.9 jtd, 105km z 2000r.
W związku z tym mam pare pytań:
1. podczas dłuższej jazdy włącza mi się sygnał dźwiękowy jakbym otwierał drzwi. czy to jest jakiś błąd czy może jakiś walnięty czujnik?
2. jaki jest rozstaw śrub w kołach?
3. podczas oglądania sinika stwierdziłem że nie jest podłączony wężyk z podciśnieniem przy silniku z przepływomierzem, z jednej strony został zaślepiony śrubką a wtyczka przy filtrze powietrza jest odłączona. co to może być?
4.podczas jazdy w trasie ok 200 km gdy jade w miare dynamicznei ok 100-120 km/h temperatura pokazuje 90st. ale gdy jade wolniej temeratura spada do ok 60-70 st. czy to tak ma być, bo z tego co wiem silnik powinien trzymać cały czas 90 st.!!

Jak narazie to tyle proszę o odpowiedź.

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Lybra 1.9jtd

Post autor: brygadzista1 » 02 sty 2012, 12:10

Witaj, troche nie ten dzial na powitanie ale odpowiadajac na Twoje pytania, owy dzwiek to pewnie informacja ze temperatura spadla ponizej 3 stopni i droga moze byc oblodzona. Co do wezykow to wyglada na to ze ktos cos przy tym grzebal. Zrob zdjecie bedzie jasniej. Temperatura powinna stac na 90 stopniach. Jesli spada najprawdopodobniej pada termostat.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

eryc
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:28
Imię: Eryc
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra 1.9jtd

Post autor: eryc » 02 sty 2012, 12:23

dźwięk sprawdzę czy to od tem. powietrza, jeżeli chodzi o fotkę to nie ma sensu dodawać bo przy silniku gdzie jest egr nie jest podłączone a przy przepływomierzu jest podłączony wężyk który ma iść do egr tylko że jest zaślepiony.
Jeżeli podłącze go pod koma to coś wykaże ?? i jaki jest dobry program do diagnostyki.?

Jeżeli nie ten dział to moderator niech przenieść do odpowiedniego działu żeby inni w razie czego też mogli skorzystać :)

belial666

Re: Lybra 1.9jtd

Post autor: belial666 » 13 lut 2013, 10:20

Witam Panów.Ja z pytaniem,czy może ktoś miał taką sytuacje? ,że po wymianie sprzęgła kpl. nowego biegi 1,2,3iR wchodzą z trudem. Na zimnym okropnie ,na ciepłym trochę lepiej.Sprzęgło chodzi gładko bez problemu,wiem że sprzęgło jest hydrauliczne,ale czy ma ono jakąś regulacje,a jak tak to gdzie?. Proszę o pomoc

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra 1.9jtd

Post autor: bronx » 13 lut 2013, 11:33

U mnie po wymianie sprzęgła taj jest, na zimnym ciężko na ciepłym lepiej.
Pomine fakt ze gośc kupował sprzęgło i nie jestem zadowolony bo ma delikatne szarpania przy ruszaniu.
Zminiłem gumki w wysprzgliku i przy okazji wymieniłem płyn - poprawa radykalna
Wyregulowałem linki - poprawa idealna :)

belial666

Re: Lybra 1.9 JTD - kilka pytań

Post autor: belial666 » 13 lut 2013, 12:45

Witam,ale jakie linki? od sprzęgła czy od skrzyni biegów?,bo sprzęgło chyba nie ma regulacji.

bronx
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1842
Rejestracja: 04 lip 2012, 13:09
Lokalizacja: Gliwice

Re: Lybra 1.9 JTD - kilka pytań

Post autor: bronx » 15 lut 2013, 8:09

Jasne że od biegów :)

belial666

Re: Lybra 1.9 JTD - kilka pytań

Post autor: belial666 » 18 lut 2013, 20:50

Witam,właśnie jestem w trakcie wymiany łożyska oporowego(sachs) bo siadło, albo wadliwe(VALEO) fabrycznie albo mechanik dał ciała(rozbiera już trzeci raz) partacze !!! .I tak właśnie się psuje markę auta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”