Lybra 1.6 Kombi - kupiłem, kilka pytań

Moderator: stabraf

karolozg
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 15 kwie 2012, 23:23
Imię: Karol
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lybra 1.6 Kombi - kupiłem, kilka pytań

Post autor: karolozg » 28 kwie 2012, 19:58

Stałem się posiadaczem Lybry 1.6 model kombi rocznik 2000, w związku z tym, że auto przyjechało z Włoch a Włosi znani są z olewackiego podejścia do samochodu znalazło się w moim autku klika niuansów wymagających naprawy. Z tego powodu pojawiło się kilka pytań:
1. Jak powinna wyglądać temperatura silnika ? U mnie na trasie nie przekracza 72 st w mieście dobija do 95 ? Odczyt z "kodów" na klimie. Wskazówka na desce pokazuje podobnie. Termostat do wymiany/naprawy ?
2. Na ile wiarygodny jest komputerowy wskaźnik spalania paliwa?
3. Czy silnik nadaje się pod LPG ?
4. Jest problem z klimatronikiem, od strony kierowcy nie reaguje na zmianę temperatury. Który siłownik odpowiada ze temperaturę od strony kierowcy, w sumie chciałbym wiedzieć, który siłownik odpowiada za co ? Dołączam zdjęcie nagrzewnicy z 3 silnikami, jeszcze jeden jest po stronie kierowcy (czym steruje?) i jeden steruje obiegiem zamkniętym
Obrazek

rysiuwalus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 01 lis 2011, 21:19
Imię: rysiu
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Lybra 1.6 Kombi - kupiłem, kilka pytań

Post autor: rysiuwalus » 28 kwie 2012, 21:25

Wg. opisu wymień termostat.wskażnik zużycia paliwa u mnie oszukuje o jakies 20%.silnik masz Euro 3 więc powinien miec plastikowy kolektor ssący więc w grę wchodzi tylko sekwencyjny wtrysk gazu,a silniki to znosza dobrze.Siłowniki sterują temperaturą lewa i prawa strona,recyrkulacją i nawiewem powietrza góra-dół.Który do czego to pomyśl sam ,po takim rozebraniu auta to nie problem.

karolozg
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 15 kwie 2012, 23:23
Imię: Karol
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Lybra 1.6 Kombi - kupiłem, kilka pytań

Post autor: karolozg » 28 kwie 2012, 21:43

rysiuwalus pisze:Który do czego to pomyśl sam ,po takim rozebraniu auta to nie problem.
To zdjęcie poglądowe. Będę dopiero rozbierał by dobrać się do silniczków. Chciałbym wiedzieć, od którego zacząć.

rysiuwalus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 01 lis 2011, 21:19
Imię: rysiu
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Lybra 1.6 Kombi - kupiłem, kilka pytań

Post autor: rysiuwalus » 28 kwie 2012, 22:31

Zacznij od tego z lewej stromy,prawdopodobnie pękła tulejka łącznik między silniczkiem a klapami nawiewu.układ jest dwóstrefowy wiec jak z lewej nie reaguje to silniczek też jest z tej strony.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”