Lybra - skóra czy alcantara?

Moderator: stabraf

minty
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 17 cze 2012, 1:23
Imię: Michał
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Lybra - skóra czy alcantara?

Post autor: minty » 02 lip 2012, 15:38

Jak w temacie: która wersja siedzeń lepsza? Bardzo kusi mnie skóra, wygląda genialnie, ale zastanawia mnie czy jest równie wygodna, co Alcantara (słyszałem opinie, że czasami można się po skórze "ślizgać"); jak to wygląda latem przy takich upałach, jakie aura serwuje nam w ostatnich dniach? A zimą w warunkach odwrotnie proporcjonalnych ("blacha")?

pääkäyttäjä

Re: Skóra czy Alcantara?

Post autor: pääkäyttäjä » 02 lip 2012, 16:18

Skóra: zimą piździ i trzeba ogrzewanie pod tyłek, ślizga się (test Opel Astra Coupé), latem to się można nieźle spocić i przykleić.
Alcantara: nie jest skórą, to syntetyk. Materiał fajny, trudniej się go jednak utrzymuje (IMHO) w dobrej kondycji - materiał jest drogi, czyści się go średnio, etc).

Oba są równie wygodne, chociaż IMHO to zależy od siedzenia a nie od materiału obicia :) W R21 miałem welur - fotel jak fotel (jak przystało na 22-letniego francuskiego Poloneza) ale wygodny był niemiłosiernie. Na materiał nie zwracałem uwagi.

Awatar użytkownika
hanuś
Klubowiczka
Klubowiczka
Posty: 1889
Rejestracja: 11 lut 2011, 22:59
Imię: Anna
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Skóra czy Alcantara?

Post autor: hanuś » 02 lip 2012, 16:22

My mieliśmy alcantarę i szczerze mówiąc nie polecam... Po jakimś czasie mechaci się i przeciera zwłaszcza siedzenie kierowcy :roll:

Moim zdaniem skóra naturalna powinna być trwalsza i jak dla mnie wizualnie ładniejsza, natomiast co do komfortu to nie wiem, bo nie miałam okazji posiedzieć dłużej :lol:

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra - skóra czy alcantara?

Post autor: Kris » 02 lip 2012, 18:23

Volvo XC90 najnowszy... w środku pełen wypas, monitorki w zagłówkach, navi... fotele skórzane, skóra jasna, ale niestety niewentylowana (bez dziurek)... na siedziskach coś na wzór poszewek na poduszki - jakieś szmatki. Czyli albo w tyłek parzy latem, albo właściciel nie chce sobie zniszczyć foteli...
Alcantara mi nie przeszkadza. Fakt, że mechaci się fotel kierowcy i nie wygląda to najlepiej. Przy dwójce dzieci nie odczuwam, że się ją trudno czyści. W większości wypadków wystarczy zwykła czysta woda. Na trudniejsze zabrudzenia trochę vanisza i daje radę:) Tyłek i plecy się nie pocą latem, nic mi się nie ślizga... Skóra ma tą zaletę, że auto wygląda lepiej, takie bardziej eksluzywne :)
Wg mnie najlepsze rozwiązanie to fotele z Intensy (środek alcantara, boczki skórzane).
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6287
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lybra - skóra czy alcantara?

Post autor: vanisch » 02 lip 2012, 18:34

Kris pisze:W większości wypadków wystarczy zwykła czysta woda. Na trudniejsze zabrudzenia trochę vanisza i daje radę:)
U mnie trochę vanischa w aucie nie pomaga alcantarze :lol:
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Awatar użytkownika
Claromonte
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1578
Rejestracja: 26 paź 2010, 15:48

Re: Lybra - skóra czy alcantara?

Post autor: Claromonte » 02 lip 2012, 18:38

minty pisze:Jak w temacie: która wersja siedzeń lepsza? Bardzo kusi mnie skóra, wygląda genialnie, ale zastanawia mnie czy jest równie wygodna, co Alcantara (słyszałem opinie, że czasami można się po skórze "ślizgać"); jak to wygląda latem przy takich upałach, jakie aura serwuje nam w ostatnich dniach? A zimą w warunkach odwrotnie proporcjonalnych ("blacha")?
Na skórze masz poczucie ślizgania pierwsze parę dni po przesiadce, potem to zanika, a dodatkowo ograniczysz to odczucie idealnie dopasowując sobie geometrię siedzenia.

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra - skóra czy alcantara?

Post autor: Kris » 02 lip 2012, 22:14

vanisch pisze:
Kris pisze:W większości wypadków wystarczy zwykła czysta woda. Na trudniejsze zabrudzenia trochę vanisza i daje radę:)
U mnie trochę vanischa w aucie nie pomaga alcantarze :lol:
Czułem, że Cię wywołam do tablicy :) Ale chyba nie ubierasz się na różowo... :)
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Lybra - skóra czy alcantara?

Post autor: Nat » 02 lip 2012, 22:29

U nas w Lybrze granatowa alcantara świetnie zdała egzamin, nawet dwójka małych dzieci jej nie zmogła.
Tak więc polecam.
A jeśli nie rozstrzygniesz dylematu - to może udany kompromis - połączenie skóry (po bokach) z alcantarą - w środku tak jak w wersji intensa. W innym aucie mi się to świetnie sprawdziło!
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: Lybra - skóra czy alcantara?

Post autor: brygadzista1 » 02 lip 2012, 22:34

Wnętrze Intensy to najlepsze rozwiązanie z wszystkich możliwych. Skóra w Lybrze jest dość gruba/sztywna. Wygląda lepiej ale nie ma wentylacji. W AR 166 mam wentylowaną skórę MOMO i tej nie zamieniłbym na nic innego. Ale 166 to zupełnie inne fotele niż w Lybrze.

Mam komplet foteli do Lybry z Intensy. Niech ktoś weźmie bo mi szkoda. Negocjacje cenowe mile widziane :)
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6287
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Lybra - skóra czy alcantara?

Post autor: vanisch » 02 lip 2012, 22:38

Kris pisze:
vanisch pisze:
Kris pisze:W większości wypadków wystarczy zwykła czysta woda. Na trudniejsze zabrudzenia trochę vanisza i daje radę:)
U mnie trochę vanischa w aucie nie pomaga alcantarze :lol:
Czułem, że Cię wywołam do tablicy :) Ale chyba nie ubierasz się na różowo... :)
Niestety- to nie mój kolor ;)
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - skóra czy alcantara?

Post autor: FXX » 03 lip 2012, 2:27

W Lybrze mam szarą alcantarę i nie powiem całkiem przyjemnie się ją użytkuje.
Ale od jakiegoś czasu mam Alfę Romeo 156 wyposażoną w skórzane Recaro i póki nie zamieniłbym ich na nic innego ;) Nawet w upały tyłek i plecy się nie pocą (środek jest wentylowany), a i wbrew opiniom wcale się po niej nie ślizgam.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

dawidson

Odp: Lybra - skóra czy alcantara?

Post autor: dawidson » 03 lip 2012, 3:08

Nat pisze:U nas w Lybrze granatowa alcantara świetnie zdała egzamin, nawet dwójka małych dzieci jej nie zmogła.
Tak więc polecam.
A jeśli nie rozstrzygniesz dylematu - to może udany kompromis - połączenie skóry (po bokach) z alcantarą - w środku tak jak w wersji intensa. W innym aucie mi się to świetnie sprawdziło!
Moim zdaniem najlepsza możliwa kombinacja. Mam tak w Lancii i jestem bardzo zadowolony. Mam podobnie w Hondzie (boki skóra, środek materiał) i również doskonale się sprawdza.

W dwóch poprzednich Lanciach miałem Alcantarę i moim zdaniem nie zdała egzaminu. Fotele się dość szybko robiły brudne. Okolice klamki na drzwiach podobnie. Według mnie jasna Alcantara to opcja tylko jeśli ktoś naprawdę pilnuje czystości w samochodzie. Ja np wracając z pracy musiałbym się chyba przebrać żeby nie niszczyć foteli ;)

I dlatego obecna Delta dostanie kombinacje czarnej skóry i Alcantary :)

viva la macchina!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”