Lybra SW - ile przeznaczyć na zakup benzyna/diesel?

Moderator: stabraf

cnl
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2014, 21:58
Imię: Szymon
Lokalizacja: Kraków

Lybra SW - ile przeznaczyć na zakup benzyna/diesel?

Post autor: cnl » 29 gru 2014, 22:14

Witajcie, jestem bardzo zainteresowany zakupem Lancia Lybra z silnikiem 2.0 benzyna lub 2.4 diesel (ewentualnie 1.9 diesel). Potrzebuję samochodu w wersji SW (kombi) w stanie bardzo dobrym wizualnym i technicznym. Moja żona uparła się na Renault Laguna lub Scenic lub Volvo V40 - udało mi się Ją przekonać do Lancia Lybra. bo i mnie ten samochód pasuje :) Planowane przebiegi miesięczne około 5000 tys km miesięcznie z dwuletnim współpasażerem w foteliku głównie na trasach od 40 do 700 km. Jeśli benzyna, to absolutnie bez LPG. Oczekuję samochodu bez kombinowania i oszukiwania (o ile jeszcze takie wozy można kupić...).

Dysponuję wolną kwotą około 7000 zł na zakup takiego samochodu (w przypadku krajowych OK, w przypadku zagranicznych ta kwota powinna zawierać wszystkie opłaty bez ubezpieczenia OC) - proszę o informację, czy jest to kwota za mała/odpowiednia/za duża w stosunku do oczekiwań stawianych planowanemu zakupowi samochodu?

Małe coolstory: tematu nie byłoby, gdybym kilka dni temu nie miał wypadku swoim wysłużonym pełnoletnim Hyundaiem Lantra, kiedy to przesympatyczna dziewczyna w pośpiechu wyjechała na główną drogę z parkingu na pełnym gazie i pechowo trafiła na mój przód - żyjemy oboje, ale niech ta historyjka będzie pożegnaniem z forum o Hyundai i całą marką (na marginesie - Hyundai'e - te starsze - to twarde wozy, ale drugi raz takiego ryzyka nie podejmę!)

Pozdrawiam Was!
Ostatnio zmieniony 30 gru 2014, 0:42 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!

Awatar użytkownika
darbo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 28 sty 2012, 15:47
Imię: Darek
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Ile przeznaczyć na zakup Lancia Lybra?

Post autor: darbo » 29 gru 2014, 22:18

W dziale sprzedam jest piękna Lybra 2.0 - niestety nie SW. Aż się miło na nią patrzy :)
były: Citroeny BX 1.4; 1.9D; 1.6 LPG; 1.6; 1.9 GTI4x4; Citroen BX1.8TD, Citroen Xantia 2.1TD EPIC
Citroen CX 2.5T GTI; Citroen XM 3.0LPG; Citroen XM 2.1TD, Mercedes 124 3D, Fiesta 1.3, Audi 80 1.6, Lancia Kappa 2.4JTD SW, Citroen Xantia 2.0HDI plus Lancia Kappa 2.4 oraz Lancia Lybra 1.8LPG i Citroen XM Break 2.1TD

Awatar użytkownika
plus-minus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 15 sie 2013, 16:39
Imię: Asia & Darek
Lokalizacja: Bytom

Re: Lybra SW - ile przeznaczyć na zakup benzyna/diesel?

Post autor: plus-minus » 30 gru 2014, 19:33

Szymon, może jednak Berlina a nie SW??? I kwota przeznaczona przez Ciebie będzie w tym "zakresie"... i brak w naszej Lybrze kombinowania...
zobacz: http://forum.lanciapolska.org/viewtopic.php?f=9&t=66546 , zadzwoń 728-949-793 :)
Były: Lancia Lybra 2.0 LX Berlina, Lancia Lybra 2.4 jtd SW

cnl
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2014, 21:58
Imię: Szymon
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra SW - ile przeznaczyć na zakup benzyna/diesel?

Post autor: cnl » 30 gru 2014, 20:51

Ta Lybra jest piękna i poniekąd kieruję w Waszym kierunku zainteresowanie, ale pozostaję w mocnej obawie, że planując w bliskim czasie powiększenie rodziny (teraz jesteśmy 2+1) dwóch wózków nie zmieszczę nie mówiąc już kilkudniowym wyjeździe z bagażem :(

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra SW - ile przeznaczyć na zakup benzyna/diesel?

Post autor: FXX » 30 gru 2014, 22:12

cnl pisze:Ta Lybra jest piękna i poniekąd kieruję w Waszym kierunku zainteresowanie, ale pozostaję w mocnej obawie, że planując w bliskim czasie powiększenie rodziny (teraz jesteśmy 2+1) dwóch wózków nie zmieszczę nie mówiąc już kilkudniowym wyjeździe z bagażem :(
Szczerze to sprawdź najpierw wielkość bagażnika w SW, bo tam upchanie dwóch wózków może również zakończyć się fiaskiem...
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Lybra SW - ile przeznaczyć na zakup benzyna/diesel?

Post autor: meqqex » 30 gru 2014, 22:37

FXX pisze:
cnl pisze:Ta Lybra jest piękna i poniekąd kieruję w Waszym kierunku zainteresowanie, ale pozostaję w mocnej obawie, że planując w bliskim czasie powiększenie rodziny (teraz jesteśmy 2+1) dwóch wózków nie zmieszczę nie mówiąc już kilkudniowym wyjeździe z bagażem :(
Szczerze to sprawdź najpierw wielkość bagażnika w SW, bo tam upchanie dwóch wózków może również zakończyć się fiaskiem...
dokładnie Lybra SW to małe kombi - mam córkę także jakikolwiek wypad zapakowanie spacerówki to pół bagażnika pod roletą a inne akcesoria... mam belki na dach tylko trumienki brak ;) także na wypad dłuższy z większym bagażem jest baza ;)
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Awatar użytkownika
cysiek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1117
Rejestracja: 22 paź 2009, 14:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Lybra SW - ile przeznaczyć na zakup benzyna/diesel?

Post autor: cysiek » 31 gru 2014, 8:38

A ja jako użytkownik sedana nie polecam tej wersji. Po prostu jest niepraktyczna. Po złożeniu tylnej kanapy jest otwór o szerokości ok 70cm. Poza tym sedan pod półką ma subwoofer, który dość mocno wystaje poniżej jej poziomu.
Pozdrawiam
Cysiek
Lancia Lybra 2,0 LX 20v 154KM
LPG: Stag IV, KME Silver, Reg Fast

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Lybra SW - ile przeznaczyć na zakup benzyna/diesel?

Post autor: Nat » 31 gru 2014, 8:44

Większy bagażnik ma Stilo kombi. Wózki mieszczą się w poprzek, a nie wzdłuż jak w Lybrze, jest więc szansa zmieścić dwa (w zależności od wielkości)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Lybra SW - ile przeznaczyć na zakup benzyna/diesel?

Post autor: MacioBA » 31 gru 2014, 8:55

Do mojej SW wchodził jeden wózek - taki 3 w jednym - ale z bidą :-), spacerówka w zasadzie też z bidą się mieściła :-), ale moi koledzy jeżdżący sedanami radzą sobie z tymi wózkami i nawet nie narzekali, więc jakoś się da - upychają do tych sedanów spacerówki - buda do środka, podwozie do bagażnika.
Tak czy owak, Lybra SW to kombi z wyglądu, a nie z praktycznej strony :-)

cnl
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2014, 21:58
Imię: Szymon
Lokalizacja: Kraków

Re: Lybra SW - ile przeznaczyć na zakup benzyna/diesel?

Post autor: cnl » 31 gru 2014, 10:01

Od razu dziękuję Wam wszystkim za informacje - każda jest bardzo przydatna dla mnie.

Co do tematu wózków: na tę chwilę mamy jeden wózek (spacerówkę/parasolkę) i ona jest niewielka, ale długa. Planujemy drugiego małego obywatela, więc osoby, które mają Maluchy znają temat, że sedany są po prostu niepraktyczne (hatchback również, bo już przerabiałem), kiedy trzeba zapakować wózek z gondolą. Potwierdzacie moje obawy, że po prostu nie zmieszczę się do tego samochodu (to nie chodzi o "wydziwianie" i nie mam zamiaru do auta domu pakować, ale nawet przy minimaliźmie w pakowaniu po prostu może być ścisk). Miałem kiedyś Lagunę I w wersji kombi i tam bagażnik wyglądał tak:
Maksymalna pojemność bagażnika 1782 l
Minimalna pojemność bagażnika 520 l
via autocentrum.pl
Ciężko do tych wymiarów jest mi się odnieść w przypadku Lancia Lybra SW realnie, ale patrząc na suche dane różnica jest jednak spora.

Pomysł Przemka o trumnie na dachu jest świetny - ale nie o to chodzi w codziennym użytkowaniu - na wakacyjny wyjazd zgadzam się :)

@Nat - nie pasuje mi Stilo :/
@MacioBA - jest to rozwiązanie, ale po niedawnym wypadku stałem się zwolennikiem, że w środku nie powinno być takich rzeczy, które mogą wykonywać loty po kabinie w razie dzwona - to niewiarygodne, ale każda najmniejsza rzecz potrafi zmienić się w latający młotek (podlinkuję pierwszy lepszy artykuł: http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/art ... odzie.html )

Potwierdzić mogę tylko na przykład: podczas mojego wypadku miałem spacerówkę w bagażniku, której nie zabezpieczyłem - po prostu włożona. Tylne zapięcia kanapy nie wytrzymały i wózek zatrzymał się dopiero na oparciu fotela pasażera - co byłoby, gdybym miał go w środku? - nie wiem, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Awatar użytkownika
rotmistrz88
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 19 sie 2014, 1:45
Imię: Bartek
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rotmistrz88 » 01 sty 2015, 13:08

Ja za Lybre SW 2.4 jtd 2004 rok dałem 9500 zł , jak każde auto wymagało wkładu (Olej,filtry,rozrząd z pompą wody,) więc doliczyć trzeba jeszcze jakies 1000-1500 wkładu po zakupie. Kiedyś też pytałem o auto w podobnych pieniadzach i jednak trzeba było dołożyć żeby cieszyc sie jazdą.Bagażnik w SW......wcześniej miałem Omegę B kombii więc przeraziłem się gdy próbując zapakować do Lancii spacerówkę okazało się że wchodzi tylko pod kątem i niestety wtedy bagażnik jest już mało ustawny (warto rozpatrzyć zakup siatki (kratki) do bagażnika co może być zbawienne gdy jedziemy w długą podróż.

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: Lybra SW - ile przeznaczyć na zakup benzyna/diesel?

Post autor: MacioBA » 01 sty 2015, 13:22

W kwestii siatki (przynajmniej tej oryginalnej w postaci belki i siatki rozwijanej z rolki) trzeba się liczyć z tym, ze zmniejsza ona długość przestrzeni bagażowej i to o kilka cennych centymetrów. Przy rozwiniętej górze - ograniczenia dotyczą płaszczyzny poziomej rolety bagażnika - linii okien - belka jest montowana za tylnym oparciem i zajmuje kilka cennych centymetrów, przy rozwiniętym dole - skraca się również przestrzeń od poziomej rolety do "dna" bagażnika - siatkowa roletka ogranicza przestrzeń ładunkową od pokrywy bagażnika do oparcia tylnych siedzeń.

W praktyce wygląda to tak, że jak pakowałem się do wyjazdu, musiałem wyrzucić półeczkę montowaną za tylnym oparciem, bo zapakowany wózek uniemożliwił zamknięcie klapy bagażnika :-). Natomiast oryginalna belka z siatką montowana jest jeszcze za wspomnianą półeczką, więc w tej sytuacji może się zdarzyć, że uda się zabezpieczyć przestrzeń bagażową, ale mocno się ona ograniczy :-). Oczywiście, wszystko zależy od gabarytów wózka :-)

lanciolet
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 363
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Lybra SW - ile przeznaczyć na zakup benzyna/diesel?

Post autor: lanciolet » 29 kwie 2015, 11:53

Jeśli chodzi o transport wózka(nie wspominając już o dwóch) to Lybra Berlina nie jest idealnym pojazdem do tego celu. Ale to jest naprawdę pojemne auto, trzeba tylko się spakować z głową.Do bagażnika wchodzą dwie duuuże walizki+dwie małe(jak na bagaż podręczny) i zostaje jeszcze sporo miejsca na laptopy,buty,kurtki itp.Nigdy nie miałem problemu z zapakowaniem się na urlop. Jak komuś mało miejsca i ma rodzinę 2+1 to obok dziecka może pasem do fotela przypiąć jeszcze jedną walizkę :D

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Lybra SW - ile przeznaczyć na zakup benzyna/diesel?

Post autor: bassooner » 29 kwie 2015, 12:59

Ja za swoją 2,4 jtd SW Intensa dałem rok temu 2500 ojro + opłaty + 2 komplet felg na zimę... więc takie to są ceny Lybr... i nie kupuj sedana - to moja rada ;-)

aha! i jeszcze kupiłem z takimi drzwiami!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2015, 13:18 przez bassooner, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra SW - ile przeznaczyć na zakup benzyna/diesel?

Post autor: FXX » 29 kwie 2015, 13:02

Yyyy górnicy? :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”