Lybra 1.8 16v - ogólne informacje przed zakupem

Moderator: stabraf

dudi42
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2015, 11:20
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Lybra 1.8 16v - ogólne informacje przed zakupem

Post autor: dudi42 » 28 lip 2015, 11:40

Witam, przymierzam się do kupna pierwszego auta, będę bardzo mało jeździł i mam wybór - albo kupię auto do jazdy codziennej albo do przejechania się raz na jakiś czas, chcę zaznaczyć że za około pół roku nie będę mógł jeździć autem przez dłuższy czas w związku z wycofywaniem leków :/ auta które biorę pod uwagę to:

-Alfa Romeo GTV 3.0 v6 97 rok
- Lancia Lybra 1.8 lx sedan 2003 rok
- Alfa Romeo 147 1.6 bez wariatora

Jestem wysoki 198 cm wzrostu, (tak zmieściłem się do GTV :D ) z tym że Alfa GTV była by autem pod koc, żeby coś pogrzebać a w weekend pojeździć, wtedy bym jeździł autem taty gdybym gdzieś potrzebował pilniej jechać, ale gryzie mnie jeden problem: kupno alfy GTV 3 litry ,,FaŁ SZEŚĆ'' to delikatnie mówiąc szalony pomysł, dlatego biorę pod uwagę jeszcze Lybrę, dlatego chciałbym przejść do konkretu:

- Jak tam zawieszenie? psuje się i czy jest drogie w naprawach?
- silnik 1.8 lancii co to jest?!! nie mam bladego pojęcia co to jest za silnik, czy jest tak problematyczny jak twin sparki od Alfy?
- jak tam się ma elektronika?
- jak Lancie lybry się generalnie spisują?
Ostatnio zmieniony 28 lip 2015, 12:51 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!!!

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Generalnie na temat Lancii Lybry 1.8

Post autor: belial666 » 28 lip 2015, 11:55

120zl wahacz cały 1szt do lybry na przód i masz z głowy wahacz. Ogólnie zawieszenie tanie. Co do silnika 1.8 to nic nie powiem, ale LYBRA ogólnie jest fajnym autem. Mój ojciec ma Intense w sedanie i jest cudna. Jeżdżąc ojca lybrą mam klaustrofobię, gdyż na co dzień pomykam Thesis. Elektryka w Lybrze kiedy ją miałem nie zawiodła mnie w ogóle, ba, nigdy mnie nie zawiodła, czy zaskoczyła. ;-)
Ostatnio zmieniony 28 lip 2015, 17:58 przez belial666, łącznie zmieniany 1 raz.
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Generalnie na temat Lancii Lybry 1.8

Post autor: Bichoń » 28 lip 2015, 11:59

Lybra ma bardzo przyzwoity stosunek ceny do jakości. Silnik benzynowy 1.8 ma najgorszą opinię spośród trzech benzyniaków które w niej siedziały, przy czym mniejszy, 1.6 jest trochę słaby, a 2.0 20v droższy w serwisowaniu. Zostają jeszcze dwa diesle (1.9 i 2.4) z dobrą opinią, jeżeli nie masz nic przeciwko klekotom.
Lybra nadaje się zarówno na co dzień jak i na weekendy, tyle że nie jest to sportowy wóz. Raczej średniej wielkości wygodne autko.

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Generalnie na temat Lancii Lybry 1.8

Post autor: meqqex » 28 lip 2015, 12:11

Jako użytkownik wersji z silnikiem diesla 1.9 cf3 jestem bardzo zadowolony, odpukać nic poważnego od zakupu (prawie 3 lata) nic poważnego się nie dzieje poza eksploatacją i kilkoma pierdołami (wiadomo autko nie jest prosto z taśmy ;) ) Co do opinii na temat benzynki 1.8 się nie wypowiem ale dużo jest o nim tu na forum trzeba poszukać a znajdziesz wszystko, ale jak jednak benzyna to tylko 2.0 ;)
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

bassooner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2552
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:37
Imię: Sławuś
Lokalizacja: Szamoni
Kontakt:

Re: Lybra 1.8 16v - ogólne informacje przed zakupem

Post autor: bassooner » 28 lip 2015, 13:39

ja mam 2,4 jtd SW. plusy to dynamika, spalanie, komfort, faktycznie nie mam problemów w elektryką i elektroniką i wszystko, nawet najmniejsze pierdoła u mnie działa!
minusy to: z racji ciężkiego przodu to dobijanie na większych nierównościach i częstsze naprawy przedniego zawieszenia, ciężki dostęp w razie ewentualnych napraw do osprzętu - jak regenerowałem alternator to trzeba było pół samochodu rozebrać itd

mam lybre 2 lata, co robiłem?
- alternator
- sprzęgło
- wymieniałem przepływkę
- uszczelniałem przewody od wspomagania
- wymieniłem termostat (jak wszyscy... no niektórzy stosowali wersję nisko budżetową)

to wszystko
pozdrawiam i życzę dobrego zakupu ;-)
http://www.berbela.com/
Lancja Libra Intęsa SW 2004 5Rv10 150km (ale byków nie?)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”