Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: Miro » 23 lis 2005, 0:34

Witam , szkoda ze tak pozno ale teraz dopiero zagladnalem na ten temat. Widze ze koledzy sporo napisali na temat Themy i pewnie masz mentlik w glowie :wink: Widze ze te zdjecia tego kombika sa z Jaworzna czyli z mojego miasta. Widzialem juz ta Lancie jak stoi czesto w samym centrum przy glownej drodze na K-ce z kartka na szybie "SPRZEDAM". Raz kolo niej przechodzilem, nie przygladalem sie jej dokladnie ale na pierwszy rzut oka wyglada nawet ladnie :)
Coz by Ci tu powiedziec o Themie? Ja w moja juz wladowalem troszke kasy. Nowe sprzeglo i teraz robie rozrzad-ciezka sprawa z tym rozrzadem bo nigdzie w kraju nie moge dostac napinacza. Musza specjalnie sprowadzac z Wloch, a nie bede mowil jak dlugo juz czekam bo szkoda nerwow. Mysle ze w nastepnym tygodniu juz bedzie gotowa. Tak poza tym to leje i jezdze i jak narazie to nic powaznego sie nie dzieje z autem i oby jak najdluzej :)
Pozdrawiam
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
Qba
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 276
Rejestracja: 07 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa/Jarosław

Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: Qba » 23 lis 2005, 0:55

Nie ma co ukrywać, jak się chce oryginalny samochód których jest mało to z pewnymi niedogodnościami z częsciami trzeba się pogodzić, ale warto :)
Lancia Thema 2.0 16v LE VIS - sprzedana
Yamaha FZS600 Fazer 98r - sprowadzony z włoch, więc też makaron

Awatar użytkownika
Jeremy McFee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 27 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Ekonomia Themy

Post autor: Jeremy McFee » 23 lis 2005, 8:54

"Jeremy McFee" pisze:Podaję pod rozwagę:

1. Ubezpieczenie OC/AC 1000 zł x 2 lata = 2000 zł (extra tania oferta)
2. Serwisy i naprawy przez 2 lata = 10000
3. Paliwo przez 2 lata: przebieg 70 tys., średnio 11 l/100 km, średnio 4,10/litr = 31570 zł

RAZEM:
31750 + 10000 + 2000 = 43750 zł
co czyni średnio miesięcznie 43750:24 = 1822,91 zł

a z kosztem zakupu, tj. 43750+15000=58750 oraz z utrata wartości (plus 7000), czyli 65750 zł - co daje wspaniały rezultat w wysokości - uwaga: 2739,58 miesięcznie!

Tyle naprawdę kosztuje przyjemność posiadania i użytkowania samochodu Lancia Thema '93 z motorem 155KM.

Za te pieniądze można pewnie jeździć oszczędnym, mocarnym i NOWYM dieslem klasy Avensis...
Oj trochę przegiąłem - nie powinienem doliczyć kosztu zakupu, tylko utratę wartości. A zatem:
43750+7000=50750 co daje 2114,58 miesięcznie przez 2 lata.
Przy przebiegu 70 tys. koszt jednego kilometra to PLN 0,72.

Jeśli teraz Lancia nie będzie się psuła - w ciągu kolejnych 2 lat koszt jednostkowy powinien spadać.
J. McFee

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: Miro » 23 lis 2005, 11:29

"Qba" pisze:Nie ma co ukrywać, jak się chce oryginalny samochód których jest mało to z pewnymi niedogodnościami z częsciami trzeba się pogodzić, ale warto :)
Masz racje :) zgadzam sie z Toba calkowicie...
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
Qba
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 276
Rejestracja: 07 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa/Jarosław

Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: Qba » 23 lis 2005, 14:24

Byłem dzisiaj w serwisie fiata przy Centrum Obsługi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jak się okazało oni już Themy nie naprawiają bo wszystkie z rzadu zostały wyprzedane i oni wyprzedali juz cześci.
Ogolnie nie wywarli na mnie pozytywnego wrażenia, ale pod serwisem stały dwie Themy identyczne jak moja :D
Promocja to u nich jest, nazywa to się magicznie "linia promocyjna" i polega na sprawdzeniu hamulców i ręcznego, nie podnoszą nawet auta i kosztuje to 35zl. Najlepsze, że na tą wspaniałą linię promocyjną to trzeba się zapisać bo dzisiaj były zapisy na cały dzień.
Lancia Thema 2.0 16v LE VIS - sprzedana
Yamaha FZS600 Fazer 98r - sprowadzony z włoch, więc też makaron

Awatar użytkownika
Jeremy McFee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 27 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Robią, robią...

Post autor: Jeremy McFee » 23 lis 2005, 15:10

Robią, robią, i części sporo też mają - dopiero kupowałem u nich sporo części.
Mi zrobili przegląd i ocenę silnika nie dalej jak 3 tygodnie temu za wspomniane 160 zł.
Trzeba z nimi odpowiednio pogadać :)
J. McFee

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: wujek » 26 lis 2005, 0:10

Witam,
Podaj więcej danych na temat Themy 2.5Tdi. Ciekawy samochód i ciekawy silnik. Dynamiczny, jak dobra benzyna - niejedna dwulitrówka wymięka. Trzeba tylko nauczyć się szybko zmieniać biegi, bo odcina na 4.500-4.700 rpm. Od dołu idzie jak czołg (taki z dopalaczem :lol: ).
Skalowalny w apetycie, 8-9l/100km w zimie, w warunkach miejskiego tłoku.
Silniki te, zadbane, dociągają do 800kkm bez kapitalki. Miałem 360kkm, przy -20 st. zapalał bez problemów.
Na co zwrócić uwagę - na silnik i skrzynię (reszta jak w innych wersjach Themy).
Silnik - ze względu na specyficzną konstrukcję (dwudzielny blok, dolna część jest podporą wału) - uszczelnienie go wymaga wyjęcia i rozebrania prawie tak, jak do remontu. Dobrze uszczelniony - przynajmniej 100-150kkm.
Skrzynia - innej kontrukcji, niż w benzynówkach. Piąty bieg, ułożony wysoko i ułożyskowany na szpilkach - dobry olej, żadnych wycieków, bo piątka wypadnie i może mieć tendencje do zblokowania biegów.
Zadbać o w/w i jazda do znudzenia.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: grzole » 26 lis 2005, 20:42

Chyba wystraszyliśmy competera bo już nie zajrzał do nas
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Anonymous

Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: Anonymous » 15 sty 2007, 23:10

"grzole" pisze:Chyba wystraszyliśmy competera bo już nie zajrzał do nas
Zajrzał, ale dopiero po roku :oops: . Z sentymentem obejrzałem sobie znowu fotki z popielatą Themą, która mogła być ponad rok temu moja :). Dalej uważam, że jest piękna. Tym bardziej była godna uwagi, że i zadbana. Czasami, szczególnie podczas pobytów w Warszawie widzę ten model i zawsze na parkingu poświęcam mu kilka minut, tak aby nie wzbudzic podejrzeń właściciela :wink: . Kupiłem inne auto, które po roku, mogę śmiało stwierdzić, jest jak na swój wiek, po prostu niezawodne. Nie wstawiam opisów aby nie psuć klimatu :). Musiałem się ponownie zalogować aby dopisać tego posta i zrobiłem to aby Wam pogratulować pasji i poświęcenia. Bo jednego moja japońska maszynka nie ma na pewno. Duszy. Pewnie jest o wiele mniej awaryjna, ale tego czegoś jej brakuje.

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: marceli » 09 maja 2011, 22:41

Powitać :)
Znalazłem odpowiedni temat ;)
Pokrótce,troszkę zainteresowała mnie taThema
Być może jako ,że nie aż tak daleko pojadę sobie ją obejrzeć.

Teraz tak auto ma być jako 2 w stajni,miałaby służyć jako "nauka jazdy" dla mojej lepszej połówki oraz po zdaniu prawa jazdy przekazane w Jej ręce :D
Na + przemawia gaz oraz to,że wszelkie dodatkowe obtarcia bym przebolał z czym w Kappie bym się wk.. : cenzura :

Po rozmowie telef jako jedyny większy minus właściciel mówił ,że ruda na nadkolach(z tyłu). Czy to znaczy ,że podłogi też już brak??
Proszę o wskazówki i porady i czy w ogóle warto sobie zawracać głowę?

PS. Ja też bym sobie nią do pracy z pod bloku jeździł ;)
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2735
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: Mariusz91 » 09 maja 2011, 23:07

Egzemplarz po zdjęciach wygląda na dość zajechany. Sądząc po wydechu powożony przez jakiegoś młodego gniewnego któremu 155 koni umożliwiało kasowanie kumpli w z beemek. Trzeba by to oglądnąć i zobaczyć jak się prezentuje w rzeczywistości. Moje 16v bardzo źle trawiło gaz, ale u mnie jest troszkę inny silnik po za tym instalacja gazowa była kiepska dlatego bardzo szybko wyleciała. Należy zwrócić przede wszystkim uwagę na ciśnienie oleju (z racji że ta wersja nie ma wskaźnika ciśnienia oleju, można na dobrze rozgrzanym silniku powoli puszczać sprzęgło próbując ruszyć bez gazu, tak by obroty spadły poniżej jałowych. Jak po minimalnym obciążeniu silnika zacznie migać bądź świecić się "czajnik" to nie jest najlepiej. Nie sprawdzisz tego jednak bo silnik z tego co rozumiem nie pali. Dziwne ponieważ bez przepływomierza powinien mimo wszystko zagadać, chyba ze klapa się tak wygięła i przycięła że zablokowała całkowicie dopływ powietrza (przypływomierz starej generacji czyli klapowy) Sam strzał gazu też raczej był czymś spowodowany. Samo z siebie nic się nie dzieje. Jakbyś się decydował na zakup to zaraz po odpaleniu rób rozrząd i nie oszczędzaj na tym. Bardzo słaby punkt tego auta. Wymiana max co 50 000. Jeśli o podłogę chodzi to nie powinno być tragedii ważne tylko by obejrzeć dokładnie mocowania tylnych wahaczy. Gniją na potęgę i warto to sprawdzić jeżeli da się ratować to wzmocnić i bardzo dobrze raz co roku zakonserwować. Ja u siebie miałem to w dość dobrym stanie, ale mimo to wspawane zostały podkładki pod mocowania wahaczy w celu dodatkowego wzmocnienia. Ruda maniakalnie lubi tylne nadkola (akurat nie u mnie) i ramki dookoła szyby czołowej i tylnej. Wypatrzyłem że brak w niej jeszcze plastikowych nakładek na progach. W sumie to dobrze łatwiej dzięki temu będzie Ci obejrzeć podłogę :) ...jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz ;)
Jako pierwsze auto, to dla kogoś rozsądnego, ponieważ ten silnik nawet zajechany zbiera się naprawdę dobrze.

Ps. Ooo już silnik pali... Mówiłem że to nie przepływomierz ;)

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: marceli » 09 maja 2011, 23:32

Aha, czyli wiem więcej gdzie patrzeć, no tak po końcówce można sie domyślać ,że było tak jak piszesz.Po rozmowie z włascicielem o silniku miał dobre zdanie wręcz zachwalał i gadał,ze na półsyntetyku jeździ.

Ogólnie technicznie mówił,że była dbana.
Nie pamiętam jak jest w themce ale myślałem,że ta wersja ma ciśnienie oleju na blacie.
Gaz ma zwykły tzn II gen.Tak auto już pali, gaz do regulacji jak przełącza to strzela i na LPG nie pojedzie.
Ciekawe jak z tymi mocowaniami wahaczy.
Aha ile PLN trza by było szykować na rozrząd??W tym modelu występują wałki balansowe ?
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: Lukasz_TG » 10 maja 2011, 0:42

To i ja dodam swoje 3 grosze, nie chce kolegi zniechęcać, co prawda Thema to bardzo fajny unikatowy sprzęt, ale ma około 20 lat. Dlatego też jest sprzętem specjalnej troski. Nawet w egzemplarzu bardzo dobrze zachowanym ciągle trzeba coś robić, a ta z ogłoszenia na oko jest w stanie fatalnym.

Na gazie II generacji ten silnik nie pojedzie, co najwyżej przy strzale przepływomierz zrobi ci dziure w masce.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: marceli » 10 maja 2011, 7:58

Wiadomo, że to nie jest stan idealny, zdaje sobie z tego sprawę, tak samo jak mam Kappę która też najmłodsza nie jest.Aczkolwiek zgadzam się ,jeśli jest zajechana może być ciężko.
Lukasz_TG pisze:Na gazie II generacji ten silnik nie pojedzie, co najwyżej przy strzale przepływomierz zrobi ci dziure w masce.
Naprawde jest tak źle??Gość gadał,że jeżdziła 3lata..
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: Lukasz_TG » 10 maja 2011, 13:00

Witam

Napisałem może troche w przenośni z tym gazem, pojechać jakoś tam pojedzie, jednak może gasnąć na wolnych, każdy strzał może okazać się kosztowny. Nie wiadomo czy jest to I czy II generacja, stan parownika też nie wiadmomy, ale prawdopodobnie będzie do wymiany, lub regeneracji
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Thema/Thema SW”