Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Moderator: stabraf

competer

Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: competer » 22 lis 2005, 16:14

Witam wszystkich pasjonatów tej marki. Być może sam niedługo takim się stanę. Chciałbym zasięgnąć porady. Mam do wyboru dwa auta w podobnej cenie. Pierwszy, bardziej interesujący to powyższy model z tutułu,a więc kombi z relingami (!) z silnikiem 2.0 16V z roku 1990. Nie ma klimy tylko termotronic. Reszta jak w standardzie, a więc bogata. Docelowo (może to będzie profanacja ;) ? ), bedę zmuszony założyć do tego silnika instalację gazową. Samochód w stanie praktycznie idealnym. Nie ma po prostu do czego się przyczepić ( na razie na fotkach ).
Drugi egzemplarz to kombi 2.5 TD z roku 1993 w stanie dobrym. Widać ślady walk ulicznych i ma mały wyciek oleju z silnika. Klima nie fruwa bo brak jakiegoś kompresorka za 250 zł ( wg sprzedającego). Wygląd ogólny juz troche bardziej "świeży" niż poprzednika, ze względu na nowsze zderzaki z halogenami.
No cóż. Liczę na podpowiedzi i porady. Na co powinienem zwrócić szczególną uwagę, a czym nie powinienem się przejmować. Przyznam, że mam do wyboru również inne marki i tak serce mówi: bierz Lancię, kieszeń Accorda 2.0 93, a rozsądek Omegę 2.0 z gazem z 92 roku. Nie ukrywam, że mam obawy co do kosztów związanych z częściami i boję się awarii elektryki gdzieś w trasie. Oba auta podobno nie zawiodły do tej pory swoich właścicieli, z tym, że bardziej wierzę temu pierwszemu. Jak dla mnie to pasjonat, co widać na zdjęciach. Linki do fotek załączę później.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2005, 17:59 przez competer, łącznie zmieniany 1 raz.

Anonymous

Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: Anonymous » 22 lis 2005, 17:20

Strzałeczka, na początek profil(skąd, gg itd.), teraz zapodaj zdjęcia, może ktoś zna autka, albo mieszka w poblizu i podjedzie dla ciebie je zobaczyć:wink:

Awatar użytkownika
Qba
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 276
Rejestracja: 07 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa/Jarosław

Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: Qba » 22 lis 2005, 17:30

Problemy z elektryka to same pierdólki jak zapalające sie kontrolki awarii, albo nieswiecące kontrolki, el. szyby, el. lusterka, wiec jak coś się zepsuje zawsze można jechać dalej :)
Auto naprawde fajne, ja trafilem na troche zaniedbany egzemplarz, ale cena była zachęcająca. Jak masz jakies pytania to pisz.
Lancia Thema 2.0 16v LE VIS - sprzedana
Yamaha FZS600 Fazer 98r - sprowadzony z włoch, więc też makaron

competer

Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: competer » 22 lis 2005, 19:47

Cholibka, faktycznie jestem "cham" :lol: i sie nie przedstawiłem. Kłania się Białystok, gg 9215339. Podaję link do stronki ze zdjęciami Themy 2.0 S.W.,16V, 90r.: http://tynkiozdobne.piasta.pl/Thema/thema//index.html Później może zawalczę z fotkami tej drugiej.

Awatar użytkownika
Jeremy McFee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 27 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Porada

Post autor: Jeremy McFee » 22 lis 2005, 19:49

Do ceny Lancii dolicz 100% na naprawy w ciągu kolejnych 50 tys. km :)
Na pewno będziesz naprawiał zawieszenie i wymieniał filtry (olej, klima), płyny, oleje, świece, klocki, opony. Pewnie wydech też Ci poleci.
Jeśli nie robisz 50 tys. km rocznie - bierz turbodiesla z 1993 roku.
Wkładanie gazu do 15 letniego auta jest obarczone ryzykiem. Ciężko Ci będzie zapanować nad dobrym ustawieniem silnika - nieszczelności wydechu, zużyta sonda Lambda i inne problemy mogą spowodować, że będziesz miał duży przepał na gazie.
Diesel jest trwalszy.
W obu przypadkach UWAŻAJ na paski rozrządu!!
Tak w dieslu Lancii jak i w 2.0 16V należy je wymieniać co 30-40 tys. km.
Paski tych silników są takie jak w 8V, ale podlegają większym obciążeniom - dlatego zużywają się szybciej.

Klimę możesz naprawisz - jest bardzo przydatna - ale jej serwis roczny też kosztuje - jak zaniedbasz, pożałujesz.

Na starą Omegę szkoda kasy.

Honda jest dobrą opcją - na pewno mniej awaryjna od Lancii - ale części i materiały eksploatacyjne będą droższe (od 20 do 100%).

Wszystko zalezy od tego, do czego potrzebne jest Ci auto.
Jak musisz jeździć dużo - bierz Hondę lub Lancię z dieslem.

Ja użytkuję Themę z 1993 roku (2.0 16V VIS) równo 2 lata.
Cena zakupu w listopadzie 2003 - 15.000,- zł.
Przejechałem w ciągu 2 lat 67 tys. km (teraz auto ma 270 tys.) - koszty napraw w tym czasie to około 10.000,- (2x awaria paska, zawieszenie, wydech, hamulce i inne pierdoły).
Aktualna wartość Themy - jakieś 8.500,- zł.

Poprzednio jeździłem Mazdą 626 2.016V 115KM - w ciągu 2 lat przejechałem 160 tys. km (jak kupiłem miała 195 tys. - jak sprzedawałem miała 355 tys. km). Poza materiałami eksploatacyjnymi (klocki, tarcze hamulcowe, oleje, filtry itp.) nie dokonywałem żadnych poważniejszych napraw.
Auto zostało stuknięte w karambolu przy Dworcu Centralnym w Warszawie. Gdyby nie to - pewnie jeździłbym nim do dzisiaj.
Mazdę kupiłem okazyjnie w 2000 roku za 15.000,-
Po wypadku sprzedałem za 10.000,- ruskim i jeszcze dostałem 4700,- z ubezpieczalni :)

Bilans wypada zdecydowanie na niekorzyść Lancii.
Ale cóż - Thema fajna jest.....
:)
J. McFee

Awatar użytkownika
Qba
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 276
Rejestracja: 07 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa/Jarosław

Odp: Porada

Post autor: Qba » 22 lis 2005, 20:03

"Jeremy McFee" pisze: Tak w dieslu Lancii jak i w 2.0 16V należy je wymieniać co 30-40 tys. km.
Paski tych silników są takie jak w 8V, ale podlegają większym obciążeniom - dlatego zużywają się szybciej.
Przy jakich przebiegach pasek się urwał, bo to co napisałeś troche mnie zmartwiło.
"Jeremy McFee" pisze: Aktualna wartość Themy - jakieś 8.500,- zł.
Raczej ok 6tys :(
Ja swoją zakupiłem za 4.000zl :)
Lancia Thema 2.0 16v LE VIS - sprzedana
Yamaha FZS600 Fazer 98r - sprowadzony z włoch, więc też makaron

Awatar użytkownika
Jeremy McFee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 27 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Porada

Post autor: Jeremy McFee » 22 lis 2005, 20:12

"Qba" pisze:
"Jeremy McFee" pisze: Tak w dieslu Lancii jak i w 2.0 16V należy je wymieniać co 30-40 tys. km.
Paski tych silników są takie jak w 8V, ale podlegają większym obciążeniom - dlatego zużywają się szybciej.
Przy jakich przebiegach pasek się urwał, bo to co napisałeś troche mnie zmartwiło.
"Jeremy McFee" pisze: Aktualna wartość Themy - jakieś 8.500,- zł.
Raczej ok 6tys :(
Ja swoją zakupiłem za 4.000zl :)
Pierwszy strzelił mi przy stanie licznika 208 tys. km (3 tys. km po zakupie - na 210 tys. miałem robić przegląd).
Drugi nie strzelił co prawda, ale stracił sporo zębów przy stanie licznika 265 tys. km - czyli przezył 57 tys. - rządowi mechanicy i tak stwierdzili, że sporo wytrzymał :) Powiedzieli też, że w Themach 2.0 8V paski żyją 2 razy dłużej.

Po tym, co w nią włożyłem w ostatnim okresie podtrzymuję 8.500,-
Dla mnie jest teraz i tak warta o wiele więcej ;)
Więc na razie się jej nie pozbędę.
Ma zrobić co najmniej 400 tys. km (czyli jeszcze jakieś 3 lata).
Potem może zostać dawcą organów... :)
J. McFee

competer

Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: competer » 22 lis 2005, 21:13

Spieszę donieść :), że autko( 2.0 16V) ma nowiutki układ wydechowy i samochód będzie miał wymieniony pasek i olej(lata na półsyntetyku). Wózek został sprowadzony w tamtym roku z południa Niemiec. Był w takim sobie stanie. Teraz jest po następujących naprawach.Wymienione tuleje przedniego i tylnego zawieszenia
Nowa tarcza sprzęgła
Nowa pompa sprzęgła
Nowy siłownik sprzęgła
Nowy układ wydechowy
Nowy akumulator
Rozpory zawieszenia przedniego i tylnego
Przekaźniki świateł mijania
Oddzielne sterowanie c.z. tylnej klapy
?Chlapacze? ? 4 szt.
Owiewki szyb drzwi przednich
I wiele innych.
Dostaję dodatkowo komplet opon, te założone to zimówki na gwarancji, radio CD z MP3 i chyba komplet alufelg dodatkowo, ale tego nie wiem. Całość 5 tysięcy. I jak tu nie być w rozterce. Dzisij jeszczcze doszła nowa oferta. Primera z 92 roku z dwulitrowym silnikiem prosto z Niemiec za 5400. Nie śpię juz po nocach i to za kilka tysięcy :D

Awatar użytkownika
Jeremy McFee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 27 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: Jeremy McFee » 22 lis 2005, 22:26

"competer" pisze:Spieszę donieść :), że autko( 2.0 16V) ma nowiutki układ wydechowy ...
Nowiutki układ wydechowy, powiadasz...

Nowiutki układ wydechowy do Themy kosztuje grubo ponad 7 tys. ;)
Same przednie "portki" to min. 5 tys.
Chyba, że "nowiutki" oznacza "odnowiony", czyli pospawany z przypadkowych elementów :)

Zanim zdecydujesz się na zakup - sprawdź auto w doświadczonym serwisie :)
J. McFee

Awatar użytkownika
Qba
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 276
Rejestracja: 07 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa/Jarosław

Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: Qba » 22 lis 2005, 22:26

Ta Thema ladnie wyglada, tylko jeszcze musisz zalożyć gaz.
Ja tez mialem bardzo wiele rzeczy nowych, ale do tej pory nie doszedlem co nie dziala ze nie mam wysokich obrotow, sprawdzilem juz prawie wszystko.
Jutro wizyta u kolejnego mechanika ciekawe co powie, juz ponad miesiac z tym walcze :(
Lancia Thema 2.0 16v LE VIS - sprzedana
Yamaha FZS600 Fazer 98r - sprowadzony z włoch, więc też makaron

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: grzole » 22 lis 2005, 22:45

W Warszawie to polecam wiztytę w ASO Fiat, Lancia Alfa Romeo prowadzonym przez Centrum Obsługi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przy ul. Limanowskiego. Jako były pracownik tej firmy zawsze korzystam z bezpłatnych akcji jakie tam robią. Teraz odbywa się darmowy przegląd zimowy pojazdów z koncernu Fiata. Diagnostyka to wydatek coś koło 80 zł ale jest naprawdę konkretnie robiona. Za 35 zł można sprawdzić sobie zawieszenie i ustawić zbieżność kół. Z tego co wiem to raczej niedrogo. Telefon do nich to 022 6946490.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2005, 23:07 przez grzole, łącznie zmieniany 1 raz.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
Jeremy McFee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 27 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: Jeremy McFee » 22 lis 2005, 22:56

"grzole" pisze:W Warszawie to polecam wiztytę w ASO Fiat, Lancia Alfa Romeo prowadzonym przez Centrum Obsługi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przy ul. Limanowskiego. Jako były pracownik tej firmy zawsze korzystam z bezpłatnych akcji jakie tam robią. Teraz odbywa sie darmowy przegląd zimowy pojazdów z koncernu Fiata. Diagnostyka to wydatek coś koło 80 zł ale jest naprawdę konkretnie robiona. Za 35 zł można sprawdzić sobie zawieszenie i ustawić zbieżność kół. Z tego co wiem to raczej niedrogo.
Znamy, znamy i polecamy!
J. McFee

Awatar użytkownika
Qba
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 276
Rejestracja: 07 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa/Jarosław

Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: Qba » 22 lis 2005, 23:21

Jak będą jakieś promocje w przyszłości to podziel się z nami inforacją :D
Lancia Thema 2.0 16v LE VIS - sprzedana
Yamaha FZS600 Fazer 98r - sprowadzony z włoch, więc też makaron

Awatar użytkownika
Jeremy McFee
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 665
Rejestracja: 27 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Ekonomia Themy

Post autor: Jeremy McFee » 22 lis 2005, 23:27

Podaję pod rozwagę:

1. Ubezpieczenie OC/AC 1000 zł x 2 lata = 2000 zł (extra tania oferta)
2. Serwisy i naprawy przez 2 lata = 10000
3. Paliwo przez 2 lata: przebieg 70 tys., średnio 11 l/100 km, średnio 4,10/litr = 31570 zł

RAZEM:
31750 + 10000 + 2000 = 43750 zł
co czyni średnio miesięcznie 43750:24 = 1822,91 zł

a z kosztem zakupu, tj. 43750+15000=58750 oraz z utrata wartości (plus 7000), czyli 65750 zł - co daje wspaniały rezultat w wysokości - uwaga: 2739,58 miesięcznie!

Tyle naprawdę kosztuje przyjemność posiadania i użytkowania samochodu Lancia Thema '93 z motorem 155KM.

Za te pieniądze można pewnie jeździć oszczędnym, mocarnym i NOWYM dieslem klasy Avensis...
J. McFee

competer

Thema - pytanie przyszłego posiadacza

Post autor: competer » 22 lis 2005, 23:42

Dzięki za szczerość. Doceniam to. Pochwalę się swoim wyborem w najbliższym czasie. Na razie pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Thema/Thema SW”