Kappa - bez klimatyzacji ?

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy mam klime?

Post autor: Michor » 26 cze 2012, 14:58

Być może masz najnormalniej w świecie klimatronic (sic!) bez klimy:)


Do automatycznej regulacji temperatury nie potrzeba teoretycznie klimy.
(w sensie ustalasz temp i sam Ci majstruje klapami - ale nie ma klimy czyli w lato schłodzi tyle ile się da na normalnym nawiewie)
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Czy mam klime?

Post autor: marceli » 26 cze 2012, 15:00

Bardziej cały infocenter podmienił niż się bawił w wyjmowanie guzików,ale jeśli nie masz tych elementów co na fotce to masz bez klimatyzacji.
Rodzynek :)
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Czy mam klime?

Post autor: stabraf » 26 cze 2012, 15:01

Zrób foto komory silnika.

Mati_007
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 17 lis 2011, 14:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kappa - bez klimatyzacji ?

Post autor: Mati_007 » 26 cze 2012, 15:08

Po pracy zamieszczę fotki. Marceli ja dziękuję za taki rodzynek, zwłaszcza latem. Sprzedający zapewniał, że klima jest. Nie umiałem sprawdzić... no cóż moja wina:(

Awatar użytkownika
KrissEB
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 753
Rejestracja: 01 kwie 2012, 0:55
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Kraków, Bełchatów

Re: Kappa - bez klimatyzacji ?

Post autor: KrissEB » 26 cze 2012, 16:11

U mnie w benzynie 2,0t 16 V, sprężarka jest za silnikiem patrząc od przodu i długości przewodów i ich rozmieszczenie jest trochę inne niż w dieslu. Ale na bank to gniazdo z zaworem do nabijania klimy jest między silnikiem a chłodnicą na przednim pasie we wszystkich modelach Kappy
Były: Skoda Favorit 1.3 92'
         Skoda Felicja 1.3 95'
         Lancia Kappa 2.0t 16v 96'
         Lancia Y10 1,1 Avenue 92'
         Lancia Y 1,2 - 60 KM 98'
Są:
  Lancia Beta H.P.Executive 2.0 IE 82'- w trakcie remontu
  Lancia Zeta 2.0 Turbo - 147 KM 95'

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11956
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Kappa - bez klimatyzacji ?

Post autor: topcio » 26 cze 2012, 18:10

KrissEB pisze:Ale na bank to gniazdo z zaworem do nabijania klimy jest między silnikiem a chłodnicą na przednim pasie we wszystkich modelach Kappy
Ta bańka na górze której jest gniazdo do nabijania to osuszacz.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - bez klimatyzacji ?

Post autor: Borek » 26 cze 2012, 19:16

Jak się towar nie zgadza z opisem, to zwróć i po kłopocie - o ile w miarę niedawno kupiłeś. Przed tym możesz, o ile nie masz tego na umowie, poprosić o potwierdzenie wyposażenia samochodu na piśmie. To w końcu nie Twój problem, że sprzedawca sie nie zna, prawda?
Drop a gear and disappear!

argenta67

Re: kappa bez klimatyzacji?

Post autor: argenta67 » 26 cze 2012, 19:29

Duch-Dziadka pisze:Zgadza sie. podobno tylko w egzemplarzach z poczatku produkcji, tak samo jak Kappy z jedna poduszka powietrzna.
Wiesz, że nie tylko bo ja miałem taka z końca roku 98 po lifcie i z jedną poduszką.

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Re: Kappa - bez klimatyzacji ?

Post autor: KGB » 27 cze 2012, 18:04

Kappa 96' ,brak klimy ,ale jest nieszczęsny szyberdach. Cieknący przy dużych opadach.
Brak halogenów ,dwie poduszki powietrzne, żadne początki produkcji - po prostu bieda wersja.
Brakiem klimy się nie przejmuje ,bo przynajmniej się nie popsuje i silnik wyciągać łatwiej ,co się już przydało.
Wkurza mnie tylko ten szyberdach, bo cieknie a do odpływów ciężko się dostać, żeby je przeczyścić.
Przy 4 elektrycznych szybach szyberdach uważam za zbędny - w ogóle nie trawie szyberdachów (choć ten w Kappie jest ładnie wkomponowany i dobrze chodzi), dodatkowo powyżej 100km/h pojawia się szum powietrza przecinanego uszczelką szyberdachu.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2012, 18:19 przez topcio, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ortografia

Mati_007
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 74
Rejestracja: 17 lis 2011, 14:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kappa - bez klimatyzacji ?

Post autor: Mati_007 » 28 cze 2012, 16:32

Mi na szczęście szyberdach nie cieknie. Mam Kappe z 1996 roku. Dwie poduszki a klimy brak. Borek niestety auto mam już 6 miesięcy. Kupowałem w zimą, więc klimę sprawdzić ciężko. No nic... jakoś ten brak klimy przeżyję:( A później może sprzedam i kupię bogatszą wersję. Dzięki Panowie za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - bez klimatyzacji ?

Post autor: Borek » 29 cze 2012, 11:14

Jak to ciężko sprawdzić? Przecież pod maską widać że nie ma instalacji i właściciel powinien to wiedzieć, Ty jako nabywca nie musisz się znać. Sprzedawca deklaruje że klimatyzacja jest, to powinna być, a tu jednak nie ma - bierzesz papiery i zwracasz.

Fakt, że przy takim czasie to już pewnie się przyda jakiś biegły który stwierdzi, że instalacji nigdy tu nie było i odpada scenariusz, że wymontowałeś ją po zakupie a teraz masz pretensje. Zostałeś po prostu wprowadzony w błąd. Pytanie teraz czy chce Ci się w to bawić, bo coś mi się zdaje że nie, chociaż ja bym był zdecydowany gdyby mnie tak trafiło. ;)
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Kappa - bez klimatyzacji ?

Post autor: FXX » 29 cze 2012, 13:28

Borek pisze:Jak to ciężko sprawdzić? Przecież pod maską widać że nie ma instalacji i właściciel powinien to wiedzieć, Ty jako nabywca nie musisz się znać. Sprzedawca deklaruje że klimatyzacja jest, to powinna być, a tu jednak nie ma - bierzesz papiery i zwracasz.

Fakt, że przy takim czasie to już pewnie się przyda jakiś biegły który stwierdzi, że instalacji nigdy tu nie było i odpada scenariusz, że wymontowałeś ją po zakupie a teraz masz pretensje. Zostałeś po prostu wprowadzony w błąd. Pytanie teraz czy chce Ci się w to bawić, bo coś mi się zdaje że nie, chociaż ja bym był zdecydowany gdyby mnie tak trafiło. ;)
Jeśli nigdzie na umowie nie masz wpisanego wyposażenia, ani nie masz treści ogłoszenia to sobie tymi papierami możesz co najwyżej ..... wytrzeć ;) Właściciel się wyprze, powie, że klimy nigdy nie było i żaden sąd nie przyzna Ci racji.
Druga sprawa, że pewnie na umowie masz zapis, że znany jest Ci stan techniczny bla bla bla i to praktycznie przekreśla walkę o tą klimę.
Trzecia sprawa, ogłoszenie na otomoto czy motoAllegro nie stanowi oferty handlowej w myśl prawa...
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Borek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3050
Rejestracja: 12 maja 2012, 7:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa - bez klimatyzacji ?

Post autor: Borek » 29 cze 2012, 15:59

Po pół roku ogłoszenia to już na bank nie będzie. ;)

Umowy są różne. Mi teraz chciał właściciel wcisnąć taki formularz wycięty z gazety, gdzie znany mi jest stan itp. Dałem mu mój gdzie było miejsce na wyposażenie i sobie wypełniliśmy...

Co do klauzuli to zawsze można sprawdzić, czy nie jest abuzywna, bo jak widać do tego trzeba być specem. :>
Wcześniej też (chyba) pisałem, że ewentualnie można do gościa wysłać pytanie mailem czy w tym samochodzie jest to i to. Jak potwierdzi - wpadł. Dla mnie największy problem tutaj to czas od umowy.

A tak na serio to weź sprzedaj tego kapiszona i kup innego. ;D
Drop a gear and disappear!

Awatar użytkownika
devil-85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 216
Rejestracja: 25 lut 2011, 3:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kappa - bez klimatyzacji ?

Post autor: devil-85 » 30 cze 2012, 23:34

KGB pisze:Kappa 96' ,brak klimy ,ale jest nieszczęsny szyberdach. Cieknący przy dużych opadach.
Brak halogenów ,dwie poduszki powietrzne, żadne początki produkcji - po prostu bieda wersja.
Brakiem klimy się nie przejmuje ,bo przynajmniej się nie popsuje i silnik wyciągać łatwiej ,co się już przydało.
Wkurza mnie tylko ten szyberdach, bo cieknie a do odpływów ciężko się dostać, żeby je przeczyścić.
Przy 4 elektrycznych szybach szyberdach uważam za zbędny - w ogóle nie trawie szyberdachów (choć ten w Kappie jest ładnie wkomponowany i dobrze chodzi), dodatkowo powyżej 100km/h pojawia się szum powietrza przecinanego uszczelką szyberdachu.
Miałem podobny problemem , z tyłu za kołem masz wężyki od szybra, maja koło 5 cm długości na ich końcu są plastikowe zaworki ja je wyjąłem całkowicie, wtedy zleciał syf i spokój nie zakładałem ich i jest ok 10 min roboty i niema wody na siedzeniach z tyłu :)
Ostatnio zmieniony 01 lip 2012, 11:51 przez devil-85, łącznie zmieniany 1 raz.

argenta67

Re: Kappa - bez klimatyzacji ?

Post autor: argenta67 » 01 lip 2012, 11:32

devil-85 pisze:
KGB pisze:Kappa 96' ,brak klimy ,ale jest nieszczęsny szyberdach. Cieknący przy dużych opadach.
Brak halogenów ,dwie poduszki powietrzne, żadne początki produkcji - po prostu bieda wersja.
Brakiem klimy się nie przejmuje ,bo przynajmniej się nie popsuje i silnik wyciągać łatwiej ,co się już przydało.
Wkurza mnie tylko ten szyberdach, bo cieknie a do odpływów ciężko się dostać, żeby je przeczyścić.
Przy 4 elektrycznych szybach szyberdach uważam za zbędny - w ogóle nie trawie szyberdachów (choć ten w Kappie jest ładnie wkomponowany i dobrze chodzi), dodatkowo powyżej 100km/h pojawia się szum powietrza przecinanego uszczelką szyberdachu.
Miałem podobny problemem pod z tyłu za kołem masz wężyki od szybra, maja koło 5 cm długości na ich końcu są plastikowe zaworki ja je wyjąłem całkowicie, wtedy zleciał syf i spokój nie zakładałem ich i jest ok 10 min roboty i niema wody na siedzeniach z tyłu :)
Szyber ma cztery spływy i cztery takie końcówki i mają one małe otworki dlatego się zapychają.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”