Kappa SW - spełnione marzenie albo buba?

Moderator: stabraf

Alan

Kappa SW - spełnione marzenie albo buba?

Post autor: Alan » 10 kwie 2009, 0:16

na dzień dobry się ponownie przywitam :) Już raz dwa lata temu robiłem przymiarkę do Kappy....pojechałem pod Białystok obejrzeć "igłę" a zamiast Kappy była kuppa... :/ wtedy odechciało mi się Lancii i kupiłem audi.....to dopiero był złom....niemniej do rzeczy>po dwóch latach powróciłem do projektu Kappa....Kupiłem SW...2.4 tds...w mniemaniu sprzedawcy..stan bardzo dobry.....cóż...nie znam się na dieslach więc z silnikiem ma być wszystko ok...choć jak się mu przyd..pi to chmura....chyba ze to tylko pająki wymiotło z rury bo po kilkuset km u mnie już tak nie kopci.... :) pozostawmy więc silnik....wnętrze....czy to standard w Kappie że wewnętrzne rączki są powyrywane z mocowań? chodzi mi tu o mocowanie rączki do poszycia drzwi....czym się czyści alcantare? podłokietnik w świetle dziennym wygląda ohydnie.... mechanicznie....czy zacierająca się w pancerzu linka ręcznego...to norma?a może to nie linka powoduje że nie da się zaciągnąć ręcznego? czy jest możliwość wymiany ...zawiasu górnego drzwi? jest mocno wyrobiony i wrota nieco obwisły...(kierowcy)stacyjka też nie odbija....trzeba uważać....zawieszenie tylne....ludzie kochani....to ma przewyższać komfortem (zdaniem sprzedającego passata b5) ???tłucze jak szalone....co najczęściej się wybija? jakieś sugestie? Sprzedający wspomniał ze w jakieś firmie w Poznaniu czy coś przerabiali mu tylną zawiechę na amory z sedana? prawda czy fałsz? jest taka możliwość?....mogłem nie kupić..ale dzwoniłem gość o takich usterkach nie wspominał..stacyjka...ręczny....huta Katowice...niby pierdoły ale.... dymałem do gościa 130km z małym...1,5miesiecznym dzieckiem...wracać na sucho? w sumie szkoda...coś tam potargowaliśmy...wiadomo też ze auto nie nowe...no i ten napis na klapie LANCIA KLUB POLSKA.... i teraz drodzy państwo...co kupiłem kappe czy kuppe? czy ktoś może napisze......no...Benek dwa lata szukał frajera....jak widać znalazł.....czy może po prostu to drobnostki....wszak auto myślę Wam znane

Obrazek

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Odp: Kappa SW....spełnione marzenie albo buba?

Post autor: Duch-Dziadka » 10 kwie 2009, 0:33

Kolego jak dla mnie to sa drobnostki...

Urwane uchwyty o ktorych piszesz to niestety prawie norma...musisz poszukac nowych...(chociaz nie wiem jak to mozna urwac, ale tez mialem takie rzeczy w kappie i pozniej wymienialem)
Stacjka to normalna rzecz w kazdym aucie z czasem porpostu sie zuzywa...jedziesz do kolesia od stacyjek godzinka roboty i zrobione...
W zawieszeniu tluka tuleje z tylu...przypadlosc wersji SW...wymiana i bedzie spokoj...
Linka recznego ze starosci mogla juz sie zatrzec...to normalne w kazdym aucie...
Ostatnio byl na forum temat jak sciagnac obicie z siedzen i je wyprac...podobno alcantare sie pierze...
Moim zdaniem same duperele...a samochod na zdjeciach prezentuje sie bardzo fajnie...
Zycze wielu przejechanych kilometrow... :D

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Odp: Kappa SW....spełnione marzenie albo buba?

Post autor: skyblu » 10 kwie 2009, 0:52

czysta desperacja, powiedzmy kosztowała ok 8-9.000
można, popracować wkładając 4, ale jeżeli normą jest urywanie czegoś, to co mówic o mechanice pojazdu ....
czaszka do góry ...damy radę...
pozdro :D :D :D

Alan

Odp: Kappa SW....spełnione marzenie albo buba?

Post autor: Alan » 10 kwie 2009, 1:15

skyblu pisze:czysta desperacja....
jak miło :roll:

Awatar użytkownika
Gepard
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1105
Rejestracja: 26 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Odp: Kappa SW....spełnione marzenie albo buba?

Post autor: Gepard » 10 kwie 2009, 1:36

Witaj! : witaj : Autko z zewnątrz prezentuje się nieżle. Co do reszty - SW to rzadki model i za dobrze utrzymany trzeba zapłacić paręnascie tysięcy - jeżeli nie przepłaciłeś i silnik nie jest zajeżdzony to warto zainwestowac w naprawę tych dupereli parę złotych, żeby potem cieszyc się naprawde niespotykanym komfortem jazdy. Tylne zawieszenie rzeczywiście przerabia się z nivomatów na zwykłe. Tuleje, łączniki - nie majątek-po kilkadziesiąt złotych za sztukę. Z praniem tapicerki samemu można się pobawić. Wszystkie informacje znajdziesz na forum technicznym. Powodzenia!
Ojciec michala1045.

- Kappa SW 2.4 TDS 1997 - moja była
- Y 1.2 16V 1997 - była żony.
- Lancia Phedra 2,0 jtd 2004 - była
Aktualnie na stanie
- Y 1,2 8v 2001 Marie Claire - żony
- Citroen BX 19 TRI, 1989
- MZ ES 250 1965 - mój rocznik :D
- Dodge Grand Caravan 3,3 2007

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Kappa SW....spełnione marzenie albo buba?

Post autor: Taz » 10 kwie 2009, 7:49

Dlaczego mam wrażenie, że ta Kappa była kiedyś EWCI z Warszawy :)

:link: - spytaj się jej, czy to jej auto.
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Odp: Kappa SW....spełnione marzenie albo buba?

Post autor: prezesjm » 10 kwie 2009, 7:57

Jedynie co można dodać , zawiasy w Kappie są regulowane ! Te śrubeczki w zawiasach służą do regulacji luzu w zawiasie. Oczywiście nie można skręcić za mocno bo nie zamkniemy wcale drzwi. :) Często śrubeczki wykręcą się na tyle że wypadną ( zwykle te z łebkiem w dół :lol: ). Śrubka powinna być wkręcona na słabym kleju do śrub by nie kręciła się sama , nie wypadła a po czasie by można było skorygować ustawienie zawiasu.

arkashka

Odp: Kappa SW....spełnione marzenie albo buba?

Post autor: arkashka » 10 kwie 2009, 7:59

Widać sprzedawca nie chciał inwestować nosząc się z zamiarem sprzedaży. Skontroluj ważne rzeczy (np. silnik) - jeśli same duperele pozostały do zrobienia - zrób i będziesz zadowolony. TDS-y są nie do zajechania.

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Kappa SW....spełnione marzenie albo buba?

Post autor: grzole » 10 kwie 2009, 8:18

Duch-Dziadka pisze:Kolego jak dla mnie to sa drobnostki...

Zycze wielu przejechanych kilometrow... :D
j.w.
z tego co wiem, to ostatni właściciel sporo wpakował kasy w tą kappę podczas jej posiadania wiec niespodzianek nie spodziewaj się jakiś szczególnych.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Rafako

Odp: Kappa SW....spełnione marzenie albo buba?

Post autor: Rafako » 10 kwie 2009, 8:48

Z tego co się zorientowałem, ta Kappa długo już gości na forum. Najpierw była EWCI a od niej kupił ją Michał z Częstochowy. Co do przeróbki zawieszenia tylnego jest to jak najbardziej możliwe i najczęściej występuje w przyrodzie, gdyż oryginalny amortyzator do SW kosztuje detalicznie 2204,68 zł brutto, preferowane są dwie opcje:
1. Opcja Lancia Team, czyli amortyzatory od pewnej Alfy (choć nie mam pewności) plus sprężyny nieznanego mi pochodzenia
2. Opcja całej reszty - wrzut zawieszenia od sedana (sprężyny + amory).
Którą przeróbkę masz u siebie, najlepiej stwierdzisz po numerze amortyzatora jaki fizycznie tam siedzi.

Co do stanu samej Kappy. Stała na allegro za ok. 8 tysięcy jeśli dobrze pamiętam. Ja w podobnych pieniądzach kupiłem swoją, fakt nowszą ale w benzynie i bez lpg. Myślę, że łączne koszty poniesione na doprowadzenie mojej do stanu bardzo dobrego, zamkną się w takiej kwocie, że jeśli chciałbym ją po tym pół roku posiadania sprzedać, każdego potencjalnego nabywce oferującego mniej niż 16 tysięcy peelenów, śmiało zrzucam ze schodów albo radzę mu: weź koło i pier : cenzura : nij się nim w czoło...
Wniosek? Moja SW raczej ma u mnie dożywocie i żółte blachy, czego wcale nie żałuję, bo auto jest boskie :!: Wierz mi, jak zrobisz dobrze zawieszenie to passat b5 to w porównaniu z Kappą, śmietnik. Wiem to z autopsji bo niedługo przed Kappą, jeździłem właśnie b5...
Serdecznie pozdrawiam i zadowolenia z SW życzę!!!

Ps. Uzupełnij swój profil o miejscowość, to jest konieczne na forum.

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Odp: Kappa SW....spełnione marzenie albo buba?

Post autor: skyblu » 10 kwie 2009, 11:43

AlanOKR pisze:
skyblu pisze:czysta desperacja....
jak miło :roll:
miło to będzie jak zrobisz,
reszta opcji jak pisze Rafako
popieram, jeszcze fele 16" ;)

Alan

Odp: Kappa SW....spełnione marzenie albo buba?

Post autor: Alan » 11 kwie 2009, 20:13

no wiec tak...cześć usterek już usunąłem sam...faktycznie pierdoły... kopcić przestał jak się go kilka razy pogoniło...Chyba Pan Michał jeździł w zakresie do 2tyś obr. :) pojechałem na diagnostykę zawieszenia kompletnie wybite tylne wahacze małe i duże tuleje reszta oki...czy sedan i sw ma takie same? małe można kupić za 20pln dużych nie znalazłem same wahacze...za 650pln....zgroza

Alan

Re: Kappa SW - spełnione marzenie albo buba?

Post autor: Alan » 17 lis 2012, 22:43

Ciekawe co tam dziś się z rzeczoną kappa dzieje :)

pääkäyttäjä

Re: Kappa SW - spełnione marzenie albo buba?

Post autor: pääkäyttäjä » 17 lis 2012, 23:09

Jak jeździ to nie wywołuj wilka z lasu :D
Bo widzę, że kolega ma tak samo - wyczulony na wszystko :D

Alan

Re: Kappa SW - spełnione marzenie albo buba?

Post autor: Alan » 17 lis 2012, 23:14

Ja jej od czasu sprzedaży nie widziałem, choć koledzy Dawid czy Polej ją widzieli...więc jeździ,mimo zaproszenia na forum nowy właściciel nigdy tu się nie pokazał...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”