Zamierzam kupić Lancię Kappa , proszę o porady

Moderator: stabraf

Git corsar
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2009, 14:51
Lokalizacja: Oleśnica

Zamierzam kupić Lancię Kappa , proszę o porady

Post autor: Git corsar » 21 wrz 2009, 17:30

witam , dzisiaj dowiedziałem się o istnieniu tego forum i cieszę się że jest

chciałem się z Wami przywitać

mam na imię Miłosz , mieszkam w Oleśnicy k. Wrocławia mam 38 lat , pracuję w branży usługowo handlowej

wcześniej byłem właścicielem volkswagena golfa III Variant (kombi) 1994 rocznik w wersji GL (europe) z silnikiem 1.9 TD o mocy 75 km , i przy zakupie Kappy chciałbym przejść z forum golfa III do Was

powiem na starcie że golf było to moje pierwsze auto lecz patrząc na jego jakość, osiągi i awaryjność po dwóch latach stwierdziłem że to auto jest żenujące i przykre

mam nadzieję że pomożecie mi doradzić jaką Kappę mam kupić

otóż na zakup mojej przyszłej Kappy chcę przeznaczyć od 7000 zł do 7500zł z rocznika 1996-1998 , od razu powiedzcie czy jest to realne

niema dla mnie znaczenia czy to będzie Diesel czy benzyna gdyż mam dostęp do taniego paliwa prosto z dystrybutora

przy silniku wymagałbym tego aby był jak najmniej awaryjny pewnie wiecie który to

jeśli chodzi o wyposażenie chciałbym aby auto miało klimatyzacje skórzaną tapicerkę i pełną elektrykę ( ale chyba każda Kappa posiada wymieniony sprzęt ) i kolor czarny lub jakiś ciemny

pozdrawiam i liczę na Was

p.s.

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: zamierzam kupić Lancię Kappa , proszę o porady

Post autor: Taz » 21 wrz 2009, 17:53

Witaj :)
Dobrze trafiłeś :)

Wydaje mi się, że w założonych pieniądzach kupisz przedliftową Kappę (czyli do ok połowy 1998 roku). Wiadomo, że jej stan nie będzie super mega hiper igła, ale takich aut w tym wieku prawie że nie ma, a jak są to potrafią podejść pod 15, a nawet 20tys. zł.

Hmmm... przesiadka z Golfa na Kappę będzie cię musiała przestawić na inną cenę części. Ale cóż, segment auta jak i jego nietypowość powodują, że ceny nie należą do najniższych, ale też nie są tak duże jak np w Volvo.

Nadwozie: przypuszczam, że interesuje cię sedan. Jeśli nie, to mnie sprostuj

Silnik: Skoro chcesz możliwie jak najmniej awaryjnego, to bierz benzynę 2.0 20V 155KM, albo 3.0 V6 204KM. Obydwa silniki trafiały się z automatem.

Pełna elektryka: Co rozumiesz pod tym stwierdzeniem? Wszystkie Kappy mają elektryczne szyby, lusterka, składanie lusterek i ich podgrzewanie. Natomiast nie wszystkie mają elektrycznie regulowane i podgrzewane fotele. Co do skóry to musisz szukać... Ale większe jest prawdopodobieństwo, że trafisz ją w trzylitrówce. Część Kapp ma samościemniające lusterko.
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Git corsar
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2009, 14:51
Lokalizacja: Oleśnica

Odp: zamierzam kupić Lancię Kappa , proszę o porady

Post autor: Git corsar » 21 wrz 2009, 19:32

wielkie dzięki , trafiłeś że chcę sedana

mam świadomość że części będą droższe gdyż K to limuzyna tak jak np. E klasa lub S

no i takich aut jak Kappa nie stoi na szrocie 50 jak golfów dlatego części są droższe

właśnie potrzebuje takiego auta jak Kappa

ja powiem tyle że na chwile obecną i przez najbliższe 2 lata nie będzie mnie stać na nic lepszego

w ogóle nie znam tego auta ale uważam że bardzo ładnie się prezentuje i oferuje coś więcej niż golf którego ma co trzeci polak

jeśli chodzi o tą elektrykę to na forum golfa III z ~4,5 tys golfów miało tylko jakieś 200 sztuk elektryczne szyby nie mówiąc już o lusterkach i el. szybach z tyłu a klima i ABS co najbardziej niezbędne to już w ogóle...

ponadto moim zdaniem tej chwili K jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o osiągi komfort i wygodę, jeśli chciałbym jakąś inną limuzynę np. E-klasse w tym wieku musiałbym dać co najmniej 20 tys.

dzięki za pomoc i będę teraz ściśle kontynuował poszukiwania

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: zamierzam kupić Lancię Kappa , proszę o porady

Post autor: wujekp » 21 wrz 2009, 20:49

Git corsar pisze: powiem na starcie że golf było to moje pierwsze auto lecz patrząc na jego jakość, osiągi i awaryjność po dwóch latach stwierdziłem że to auto jest żenujące i przykre
Nie musisz wieszać psów na Golfach, żeby się "wkupić" w łaski naszego forum :D ;)
mam nadzieję że pomożecie mi doradzić jaką Kappę mam kupić
Maksymalnie zadbaną. Tak jak Irek już napisał, musisz się liczyć z tym że samochód w tym wieku będzie wymagał pewnego wkładu, jeśli nie od razu na starcie, to później systematycznie.
otóż na zakup mojej przyszłej Kappy chcę przeznaczyć od 7000 zł do 7500zł z rocznika 1996-1998 , od razu powiedzcie czy jest to realne
Myślę, że jest.
przy silniku wymagałbym tego aby był jak najmniej awaryjny pewnie wiecie który to
Wiemy. To ten, o który poprzedni właścicel dbał i odpowiedni serwisował.
jeśli chodzi o wyposażenie chciałbym aby auto miało klimatyzacje skórzaną tapicerkę i pełną elektrykę ( ale chyba każda Kappa posiada wymieniony sprzęt ) i kolor czarny lub jakiś ciemny
Większość Kapp jest w ciemnym kolorze. A co do wyposażenia to takich golasów jak fałweje nie znajdziesz, ale skórę nie w każdej znajdziesz. Na Twoim miejscu nie patrzyłbym na skórę czy elektryczne fotele (to fajny bajer, ale jak często zmieniasz ustawienia fotela?) ale na ogólny stan samochodu.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

lancia1969
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2058
Rejestracja: 22 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: ????-???

Odp: zamierzam kupić Lancię Kappa , proszę o porady

Post autor: lancia1969 » 21 wrz 2009, 22:06

Witaj,
Jak z paliwem się nie liczysz szukaj Kappy 3,0 , każdy egzemplarz z tym silnikiem ma w podstawowym wyposażeniu to co Cię najbardziej kręci ;) nie polecam Kappy Turbo skoro Golf trójeczka technicznie dał ci radę (nie bierz tego jako złej monety, wiem, wiem wszystko zalezy od egzemplarza ) wracając do tematu 3.0 da ci niesamowitą satysfakcje z jazdy a ceny tych modeli są niższe np ze względu na wiekszy paliwowy apetyt ( średnia w mieście to 12-13 a czasami wiecej),
jednak warto, to auto gwarantuje dużo frajdy a silniki sa naprawde własciwie bezawaryjne.
Powodzeniu w poszukiwaniach , nie zapomnij jeszcze o Kappa Coupe - jedna z najwiekszych i najbardziej komfortowych coupe-jek na rynku :D
Grzegorz

GG 13364997

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Odp: zamierzam kupić Lancię Kappa , proszę o porady

Post autor: KGB » 21 wrz 2009, 23:30

na dzien dzisiejszy szukalbym wylacznie V6,czyli 3.0,
te R5 to silniki padaczki (doslownie),niezaleznie czy to 2.0 czy 2.4 ,
no chyba ze diesel ,to pewnie dlugo pozyje ,bo nie kreci sie wysoko i panewek nie zgubi,
ale mnie diesel nie przekonuje w aucie tej klasy ,choc lepszy klekot diesla niz hydropopychaczy w benzyniaku (lepszy bo tanszy) ,ale zalozmy ,ze znajdziesz auto cacy-glacy

w kwestii formalnej ,to ceny czesci do Kappy sa delikatnie wyzsze niz do Volvo (w domysle 850) ,czyli odwrotnie niz pisal TAZ ,
czesci sa pierunsko drogie ,ale juz taki los tej grupy aut - niezaleznie od marki ,miedzy poszczegolnymi markami roznia sie bardzo niewiele w rozne strony (Volvo ,BMW ,Mercedes itp.)

a teraz konretnie - najwiekszy wybor jest w 2.0 ,a te dziela sie na vis i zwykle ,czyli 155KM i 147KM ,
na dzien dzisiejszy stwierdzam ,ze nie warto sobie glowy zawracac tymi paroma konikami ,tymi silnikami trzeba i tak jezdzic dystyngowanie ,nie krecic powyzej 6000rpm ,bo zgubi sie panewki ,a do 6000 to oba maja tyle samo mocy ,
wyliczylem ,ze przy 5000rpm te silniki maja ~136KM ,wiec do innych dwulitrowek ma sie jeszcze zapas 1000prm (szkoda ,ze zapas masy tez wystepuje wzgledem nizszej klasy) ,
najczesciej 2.0 wystepuje z krotkimi przelozeniami (Power drive - naklejka na lewym nadkolu) ,wiec po przekroczeniu 3500rpm rwie to do przodu jak glupie,

przed zakupem warto sprawdzic amortyzatory ,bo kosztuja 380pln/szt - reszta zawieszenia ma juz ludzkie ceny ,
to auto strasznie nisko siedzi podwoziem - nie nadaje sie na dziory i niektore progi zwalniajace,
poza tym jezdzi sie calkiem przyjemnie
Git corsar pisze: powiem na starcie że golf było to moje pierwsze auto lecz patrząc na jego jakość, osiągi i awaryjność po dwóch latach stwierdziłem że to auto jest żenujące i przykre
moge cie cytowac w przestrzeni internetowej :?: : yesyes :

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Odp: zamierzam kupić Lancię Kappa , proszę o porady

Post autor: grzole » 21 wrz 2009, 23:59

wujekp pisze:
Git corsar pisze:
mam nadzieję że pomożecie mi doradzić jaką Kappę mam kupić
Maksymalnie zadbaną. (...)
wujekp pisze:
Git corsar pisze: przy silniku wymagałbym tego aby był jak najmniej awaryjny pewnie wiecie który to
Wiemy. To ten, o który poprzedni właścicel dbał i odpowiedni serwisował.
Po pierwsze: zadbaną.
Po drugie: zadbaną.
Po trzecie: nie picowaną.
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Odp: zamierzam kupić Lancię Kappa , proszę o porady

Post autor: szerszen » 23 wrz 2009, 9:42

Gdybyś był zainteresowany, to mogę Ci dać namiary na Kappę, która stoi u małego dealera AR w Pn Italii. W sumie miałem już ją brać, ale trafiła się Coupe więc zrezygnowałem. Chcą za nią 800E (trochę się targowałem), rocznik '97, 240 tys. km, dają nawet gwarancję. Mechanicznie dość dokładnie opisali, ale nie wiem jak kwestie lakierniczo-blacharskie...

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: zamierzam kupić Lancię Kappa , proszę o porady

Post autor: Nat » 23 wrz 2009, 9:55

Git corsar pisze:niema dla mnie znaczenia czy to będzie Diesel czy benzyna gdyż mam dostęp do taniego paliwa prosto z dystrybutora
Po takiej deklaracji wybór może być tylko jeden:

Kappa V6 3,0 204 KM
Jeśli nie wozisz dzieciaków i nie rozbijasz auta co roku to w wersji coupe, w przeciwnym razie sedan :)
Kupisz zadbaną- będziesz zadowolony
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Odp: zamierzam kupić Lancię Kappa , proszę o porady

Post autor: szerszen » 23 wrz 2009, 12:51

No i omijaj ogłoszenia typu "full opcja", "pakiet chrom", "wersja prezydencka"... Takie opisy wstawiają handlarze-dyletanci, którzy nie mają zielonego pojęcia co sprzedają. Im mniej picowania i więcej konkretów, tym lepiej!
A 3.0 V6 to rzeczywiście petarda. Miałem taką Alficzkę 166 i ze 6-stopniowym manualem (nie wiem, czy w Kappie jest ten sam) szła jak burza, mimo przebiegu 230 tys. km. ZERO, podkreślam ZERO szans dla dresiarskich beemek, vw i podobnych im maści. W ogóle bardzo szczęśliwy egzemplarz, ale to może dlatego, że poprzedni właściciel nazywał się Jesus de Garcia jakośtam i walczył z głodem z ramienia ONZ (autentyk) :-).
Nie wiem, czy w Kappie 3.0 V6 występuje system STR, jeżeli tak, to koniecznie z nim, a uśmiech nie będzie znikał z Twej twarzy...

Git corsar
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 21 wrz 2009, 14:51
Lokalizacja: Oleśnica

Odp: zamierzam kupić Lancię Kappa , proszę o porady

Post autor: Git corsar » 30 wrz 2009, 20:45

wujekp pisze:
Git corsar pisze: powiem na starcie że golf było to moje pierwsze auto lecz patrząc na jego jakość, osiągi i awaryjność po dwóch latach stwierdziłem że to auto jest żenujące i przykre
Nie musisz wieszać psów na Golfach, żeby się "wkupić" w łaski naszego forum :D ;)
nie mogę tego ukrywać ale powiem Wam szczerze

napisze Wam po krótce usterki w golfie którego miałem

- poszło sprzęgło
- skrzynia biegów padła
- turbina sie zalała olejem
- stanął w płomieniach bo w fabrycznej instalacji było zwarcie
- zalał się wodą bo wjechałem nim w kałuże ( szlif , planowanie głowicy i 3 korbowody do wymiany )
- wymieniałem w nim dwa rozruszniki
- jeden alternator
- 3 czujniki wstecznych
- węże od wody same się odczepiały
- wężyki od wtrysków pękały

tak więc sami widzicie że przygoda z nim była przykra żałosna i kosztowna

i po prostu chce się od Was upewnić czy przygoda z Lancią będzie mniej problemowa i bardziej przyjamna

-- 30 Wrz 2009, 20:58 --

po przeczytaniu komentarzy jestem coraz bardziej zdecydowany na zakup 3.0 na chwilę obecną mam 6 tys zł oszczędności z tego miesiąca także szczęście jest już blisko

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11956
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: zamierzam kupić Lancię Kappa , proszę o porady

Post autor: topcio » 30 wrz 2009, 21:05

hym, powiem tak: jeśli kierowca jest zdolny to:
-sprzęgło w każdym aucie może rozwalić
-skrzynię też
-pamiętałeś aby ochładzać turbinę przed gaszeniem?
- elektryka - to fakt bolesne i nie z winy kierowcy
-po zalaniu każde auto trzeba naprawiać
-rozruszk i alternator też były w wodzie?
i tak można wymieniać.
Zamiast wieszać psy na samochodzie trzeba się zastanowić nad przyczyną usterki, czyli może jednak nie kupuj Lanci bo jeśli będzie traktowana jak golf będziesz następnym wieszającym psy na makaronach ;)
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
ESSOX
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 489
Rejestracja: 08 lip 2009, 21:59
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów

Odp: zamierzam kupić Lancię Kappa , proszę o porady

Post autor: ESSOX » 30 wrz 2009, 23:42

- zalał się wodą bo wjechałem nim w kałuże ( szlif , planowanie głowicy i 3 korbowody do wymiany )
Musiała być głęboka :lol:
Lybra SW 2,4JTD

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: zamierzam kupić Lancię Kappa , proszę o porady

Post autor: Nat » 01 paź 2009, 11:32

Podsumowując,
chcesz mieć dobre stare auto za grosze -
1. Kup zadbany egzemplarz (nie - najtańszy, lecz zadbany!)
2. Dbaj o niego.

:D

A tak wogóle to zajrzyj tutaj:
:link:
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

piotrek80
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 26 wrz 2009, 14:52
Lokalizacja: ostrowiec sw

Odp: zamierzam kupić Lancię Kappa , proszę o porady

Post autor: piotrek80 » 01 paź 2009, 22:18

witam - a co byście poradzili komuś kto ma okazje kupić kappe 3.0 z viscodrive. czy lepiej dać sobie spokoj z visco a poszukac jakiegos diesla jtd?
matka dała rozum to kombinuj.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”