Lancia Kappa tds czy jtd jak dobrze kupić? pomóżcie

Moderator: stabraf

mikozaczek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2010, 13:31
Imię: Michał
Lokalizacja: Zielona Góra

Lancia Kappa tds czy jtd jak dobrze kupić? pomóżcie

Post autor: mikozaczek » 23 paź 2010, 13:48

Witam noszę się z zamiarem kupna Ww. samochodu do tej pory jeżdżę w124 2.0 diesel nie zmieniałbym go gdyby nie stanowczy brak mocy pod pedałem przy wyprzedzaniu i niska kultura pracy silnika. Przeglądając setki stron z ogłoszeniami samochodowymi natknąłem się na Kappę urzekła mnie swoim wyglądem za równo zewnętrznym jak i wewnętrznym zagłębiając się nieco w temat dowiedziałem się również ,że w brew obiegowej opinni na tema włoskich aut ,lancia kappa wydaje się stosunkowo udanym i niezawodnym modelem , Interesuje mnie głównie różnica między silnikiem TDS kojarze go jedynie z BMW ,a silnikiem JTD który znam z alfy i fiatów nowszej generacji ,jako że nie miałem styczności z jednym i z drugim chciał bym żebyście wypowiedzieli się jako znawcy marki na temat oby dwóch jednostek napędowych,i pomogli w zakupie tego samochodu ,nie wiem też na co zwrócić uwagę przy kupnie ,będę wdzięczny za pomoc i odpowiedzi. Pozdrawiam
Lancia Kapp 2.4 VIS + lpg

Alan

Re: Lancia Kappa tds czy jtd jak dobrze kupić? pomóżcie

Post autor: Alan » 23 paź 2010, 13:56

nie wydaje się być a jest :)

Tds w odróżnieniu od JTD to gorsza kultura pracy,większe nieco spalanie ale znów niższe koszta jeśli chodzi o naprawy, można jeździć na Bio z Bliskiej,Turbo w tds jest proste w regeneracji w Jtd nie ma tak wesoło. Osobiście mam 2 tds i z silnikiem bmw poza oznaczeniem nic wspólnego nie mają :)

mikozaczek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2010, 13:31
Imię: Michał
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Lancia Kappa tds czy jtd jak dobrze kupić? pomóżcie

Post autor: mikozaczek » 23 paź 2010, 14:51

Aha więc masz tds ,z tego co się z orientowałem mało JTD na sprzedaż widzę więc raczej skłaniałbym się ku TDS ,skoro użytkujesz to autko możesz mi coś powiedzieć na temat awaryjności? Jak wyglądają naprawy czy to skomplikowane auto? DO tej pory wszystkie samochody naprawiałem sam ,ale niemieckie a włoszyczyzny jakby nie patrzeć troszkę się boję,a jeśli wiesz kto ma taką kappę na sprzedaż będę wdzięczny za informacje
Lancia Kapp 2.4 VIS + lpg

Awatar użytkownika
michal1045
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1645
Rejestracja: 25 lis 2009, 16:31
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Lancia Kappa tds czy jtd jak dobrze kupić? pomóżcie

Post autor: michal1045 » 23 paź 2010, 15:06

Jak naprawiałeś sam większość rzeczy to TDS będzie raczej lepszy dla Ciebie bo to dużo prostszy silnik. To był główny powód dla którego my kupiliśmy TDS-a. A co do awaryjności to jedynie mogę Ci powiedzieć, że my mamy TDS-a półtora roku, zrobiliśmy już prawie 20 tysięcy kilometrów i nic się nie popsuło :!:
Alan ma na sprzedaż TDS-a :D
Pozdrawiam Michał, syn Geparda
Y 1.2 8v Cosmopolitan + Delta 1.4 Tjet 120 KM LPG
Są jeszcze Y 1.2 8v Marie Clarie + BX 1.9 TRI + Xsara Picasso 2.0 HDI + Dodge Grand Caravan 2007
Były Kappa SW 2.4 TDS, Y 1.2 16v, Piaggio ZIP 2010, Phedra 2.0 JTD
Obrazek

mikozaczek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2010, 13:31
Imię: Michał
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Lancia Kappa tds czy jtd jak dobrze kupić? pomóżcie

Post autor: mikozaczek » 23 paź 2010, 15:51

A można gdzieś zobaczyć tą Kappę ? albo jakiś namiar na tego użytkownika:)? byłbym bardzo wdzięczmy ,aha jak wygląda spalanie realne spalanie w mieście? No i czy te 124 kM wystarczają do sprawnego poruszania się /wyprzedzania .Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedź
Lancia Kapp 2.4 VIS + lpg

Awatar użytkownika
michal1045
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1645
Rejestracja: 25 lis 2009, 16:31
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Lancia Kappa tds czy jtd jak dobrze kupić? pomóżcie

Post autor: michal1045 » 23 paź 2010, 16:21

Jeśli chodzi o Kappę Alana to już nie aktualne - :link:
Pozdrawiam Michał, syn Geparda
Y 1.2 8v Cosmopolitan + Delta 1.4 Tjet 120 KM LPG
Są jeszcze Y 1.2 8v Marie Clarie + BX 1.9 TRI + Xsara Picasso 2.0 HDI + Dodge Grand Caravan 2007
Były Kappa SW 2.4 TDS, Y 1.2 16v, Piaggio ZIP 2010, Phedra 2.0 JTD
Obrazek

Alan

Re: Lancia Kappa tds czy jtd jak dobrze kupić? pomóżcie

Post autor: Alan » 23 paź 2010, 16:35

No moja SW właśnie poszła.Gdyby nie mój błąd to przez dwa lata nic bym w niej nie robił. Mówią że TDS to silnik nie do zajechania i chyba jest w tym sporo prawdy.Realne spalanie w mieście to 9l w trasie poniżej 8.Jak się zapier...spala więcej.Ale te 124 szkapy dają tyle frajdy z jazdy i odpychają się na tyle żwawo że naprawdę warto

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Re: Lancia Kappa tds czy jtd jak dobrze kupić? pomóżcie

Post autor: mikaeltdi » 23 paź 2010, 21:02

Hej Poszedł priw gdybys baaaardzo chciał TDS ,to prawda że pracuje troszke nie estetycznie choć jak dla mnie pięknie jak na diesla przystało....na bank jest tańszy w utrzymaniu ,124 kucy jeżeli tyle jeszcze jest daje radę ,spalanie tak jak koledzy piszą miasto w granicy 8l poza u mnie zeszło w tym roku do 6,5 l na trasie Kielce -Kołobrzeg ...sam byłem w szoku ale ni jak nie chciało wyjść inaczej fakt że prędkości nie były zabójcze ...około 80-90 max 120 ,zimą wskakuje na 11-12 jak chcesz zagrzać przed skrobaniem szyb ....reszta jest tak przyjemna że nie ma powodów mmieć autu za złe kolejne moje auto to na 100% Lancia być może że też TDS z końca produkcji ;) choć łazi mi po głowie coś ciekawszego....
Pozdro
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”