Kappa 2.4 VIS 1996r. + GAZ Sekwencja

Moderator: stabraf

Areis
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 10 lut 2011, 13:13
Skype: areispl
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Kappa 2.4 VIS 1996r. + GAZ Sekwencja

Post autor: Areis » 10 lut 2011, 13:19

Witam serdecznie, jestem tu nowy i mam na oku samochód Lancia Kappa 2.4 VIS 1996r z gazem sekwencyjnym (zamontowanym w roku 2003)
Auto jest dosyć niedrogie (okolice 6000zl) Nie bardzo się orientuję na tych silnikach i chciałem się dowiedzieć, czy taka instalacja gazowa która ma już swoje lata nie padnie po chwili. Samochód ma oryginalny przebieg 320 000 (trochę sporo) ale auto w ciągłym użytkowaniu. Jeździłem, jest bardzo dynamiczne i na gazie i na benzynie. Co do oleju to nie zauważyłem, żeby leciał niebieski dym z wydechu, silnik tez jest suchy. Ogólnie wygląda na dosyć zadbane. Tylko zastanawiam się nad tym silnikiem z instalacja która ma już aż 7lat! Czy ktoś jest w stanie się wypowiedzieć na ten temat?

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedź :)
Ostatnio zmieniony 11 lut 2011, 11:17 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Używamy polskich znaków.

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa 2.4 VIS 1996r. + GAZ Sekwencja

Post autor: marceli » 10 lut 2011, 21:02

Wypełnij profil.

Napisz coś wiecęj o tym aucie , gdzie to jest, może jakieś zdjęcia daj, może ktos z okolicy mógłby Ci wtedy pomóc , a może ktoś ją już oglądał??

Tak to co mamy Ci napisać??? Instalacja LPG to akurat nie najważniejszy element w aucie.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
jakubg
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5640
Rejestracja: 22 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Brodnica/Ciche
Kontakt:

Re: Kappa 2.4 VIS 1996r. + GAZ Sekwencja

Post autor: jakubg » 10 lut 2011, 21:39

Jeżeli jest zadbana to czemu ma być problem?
Wypełnij miejscowość w profilu.
Są: Lancia Musa 1,3 M-jet'06;Ypsilon 1.4 16V'04;Kappa 2.4jtd '99;Kappa 2.4TDS SW '98;Delta 1.6 GT i.e. '89
Były:Kappa 3.0V6 SW Automat '96;Y 1,2 LS ECVT '97;Kappa 3.0V6 Automat '96;Delta II 1.6 8v;Lybra 2.0 SW Automat '00;Y10 Mia 1.0 '91;Kappa 2,4jtd '01;Y 1,2 LS ECVT '96;Thema 8.32 '88 oraz 1/2 Kappy 2.0t 16V '95

Zapraszam do sklepiku!

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Kappa 2.4 VIS 1996r. + GAZ Sekwencja

Post autor: Gros » 10 lut 2011, 22:26

marceli pisze:Wypełnij profil.

Napisz coś wiecęj o tym aucie , gdzie to jest, może jakieś zdjęcia daj, może ktos z okolicy mógłby Ci wtedy pomóc , a może ktoś ją już oglądał??

Tak to co mamy Ci napisać??? Instalacja LPG to akurat nie najważniejszy element w aucie.
Rafako zna to auto i jest spoko
:lol: : gafa : :bitwa:

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa 2.4 VIS 1996r. + GAZ Sekwencja

Post autor: Polej » 10 lut 2011, 22:33

gros pisze:
marceli pisze:Wypełnij profil.

Napisz coś wiecęj o tym aucie , gdzie to jest, może jakieś zdjęcia daj, może ktos z okolicy mógłby Ci wtedy pomóc , a może ktoś ją już oglądał??

Tak to co mamy Ci napisać??? Instalacja LPG to akurat nie najważniejszy element w aucie.
Rafako zna to auto i jest spoko
:lol: :lol:
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Kappa 2.4 VIS 1996r. + GAZ Sekwencja

Post autor: Gros » 10 lut 2011, 22:39

Polej pisze:
gros pisze:
marceli pisze:Wypełnij profil.

Napisz coś wiecęj o tym aucie , gdzie to jest, może jakieś zdjęcia daj, może ktos z okolicy mógłby Ci wtedy pomóc , a może ktoś ją już oglądał??

Tak to co mamy Ci napisać??? Instalacja LPG to akurat nie najważniejszy element w aucie.
Rafako zna to auto i jest spoko
:lol: :lol:
czego rżysz nie moge się rozpisywać bo mnie wywala z forum
:lol: : gafa : :bitwa:

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Kappa 2.4 VIS 1996r. + GAZ Sekwencja

Post autor: Lukasz_TG » 11 lut 2011, 0:09

Dobra Panowie już nie rżymy :lol: trzeba koledze pomóc : yesyes :

Ad1.

Instalacja LPG, po pierwsze nie wiemy jaka to instalacja, zrób fotki z pod maski, jak znajdziesz to napisz jaki posiada sterownik. Ale ogólnie starzeją się elementy mechaniczne tj. membrany reduktora, wtryskiwacze, przewody gumowe, pomijam filtry i czyszczenie zaworów jak masz kumatego gazownika nie zdzierusa to w 500 zł się zamkniesz i LPG jak nowy.

Inna sprawa to homologacja butli LPG wydawana jest na 10 lat, po tym czasie albo legalizujesz na (nie opłaca się) albo zakładasz nową.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Areis
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 10 lut 2011, 13:13
Skype: areispl
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kappa 2.4 VIS 1996r. + GAZ Sekwencja

Post autor: Areis » 11 lut 2011, 10:27

Witam ponownie, wczoraj razem z dwoma mechanikami oglądaliśmy to auto ponownie, sprawdziliśmy na kanale i zdecydowałem się na zakup :)
Podaje link do samochodu z allegro: :link:
Powiem tak, silnik równo pracuje, gaz tez sprawuje się bez zarzutów. Wcześniej miałem BMW e36, ale stwierdziłem, że jako rodzinny samochód się nie nadaje, poza tym znudził mi się i wymagał sporego wkładu finansowego (cale zawieszenie z przodu, drzwi, błotnik, sporo pierdoł typu 3 niedziałające klamki :/) tak więc stwierdziłem, że kupię coś za nieduże pieniądze co posłuży mi gdzieś przez 2 lata. Jeżeli kappa mi się spodoba, (a na razie zrobiła bardzo pozytywne wrażenie) to w przyszłości trzeba będzie się rozejrzeć za Thesisem :)

Po oględzinach mogę powiedzieć, że samochód był uderzony w tył i jakiś lakiernik trochę spaprał sprawę, no i miskę olejową przydało by się wymienić. Aha no i silnik zalany jest olejem mineralnym... nie wiem czy to dobrze czy źle ja w swoim e36 dobiłem do 300 000 i dalej połsysnetyk i nic nie brał oleju, od wymiany do wymiany.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2011, 11:09 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Używamy polskich znaków.

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Kappa 2.4 VIS 1996r. + GAZ Sekwencja

Post autor: Gros » 11 lut 2011, 12:06

Areis pisze:Witam ponownie, wczoraj razem z dwoma mechanikami oglądaliśmy to auto ponownie, sprawdziliśmy na kanale i zdecydowałem się na zakup :)
Podaje link do samochodu z allegro: :link:
Powiem tak, silnik równo pracuje, gaz tez sprawuje się bez zarzutów. Wcześniej miałem BMW e36, ale stwierdziłem, że jako rodzinny samochód się nie nadaje, poza tym znudził mi się i wymagał sporego wkładu finansowego (cale zawieszenie z przodu, drzwi, błotnik, sporo pierdoł typu 3 niedziałające klamki :/) tak więc stwierdziłem, że kupię coś za nieduże pieniądze co posłuży mi gdzieś przez 2 lata. Jeżeli kappa mi się spodoba, (a na razie zrobiła bardzo pozytywne wrażenie) to w przyszłości trzeba będzie się rozejrzeć za Thesisem :)

Po oględzinach mogę powiedzieć, że samochód był uderzony w tył i jakiś lakiernik trochę spaprał sprawę, no i miskę olejową przydało by się wymienić. Aha no i silnik zalany jest olejem mineralnym... nie wiem czy to dobrze czy źle ja w swoim e36 dobiłem do 300 000 i dalej połsyntetyk i nic nie brał oleju, od wymiany do wymiany.
Skoro jeździł już na mineralu to wybór należy do Ciebie. Moim, ale to moim zdaniem zaznaczę, ja bym już nie zmieniał .Wiem czyje to auto było i jest spoko. Jak będziesz dbał o nie, nie katował ,to pojeździ jeszcze długo .Motorek chodzi w nim cicho :D
Ostatnio zmieniony 11 lut 2011, 12:10 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pisownia.
:lol: : gafa : :bitwa:

Areis
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 10 lut 2011, 13:13
Skype: areispl
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kappa 2.4 VIS 1996r. + GAZ Sekwencja

Post autor: Areis » 11 lut 2011, 12:30

Milo to słyszeć, akurat o katowanie nie ma obawy.... tak jak mówiłem, kupiłem je jako samochód rodzinny, aby od czasu do czasu z żoną i z dzieciakiem wyskoczyć poza miasto w miarę niskim kosztem :) Moim starym samochodem 100km kosztowało mnie 50-60zl :P
Ostatnio zmieniony 11 lut 2011, 12:33 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Chłopie! Czy Ty nie widzisz, że poprawiam każdy Twój post?

Boorek

Re: Kappa 2.4 VIS 1996r. + GAZ Sekwencja

Post autor: Boorek » 11 lut 2011, 14:01

jeśli się nie mylę to ona jest klubowa.. ma znaczek LKP na atrapie czyż nie? Gratuluje zakupu

P.S. dbaj o panewki ;)

Areis
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 10 lut 2011, 13:13
Skype: areispl
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kappa 2.4 VIS 1996r. + GAZ Sekwencja

Post autor: Areis » 11 lut 2011, 15:17

Tak, jest klubowa... ma ramki na tablicach :) O panewkach już słyszałem, w sumie to się zastanawiam czy z góry nie wydać paru złotych teraz na nowe aby mieć czyste sumienie.... co o tym myślicie?
Ostatnio zmieniony 11 lut 2011, 15:19 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: POLSKIE ZNAKI !!!

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Kappa 2.4 VIS 1996r. + GAZ Sekwencja

Post autor: Gros » 12 lut 2011, 6:58

Areis pisze:Tak, jest klubowa... ma ramki na tablicach :) O panewkach już słyszałem, w sumie to się zastanawiam czy z góry nie wydać paru złotych teraz na nowe aby mieć czyste sumienie.... co o tym myślicie?
Jak słyszę panewki znowu zaczyna mnie boleć mnie brzuszek
Co chcesz szlifować wał ?
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
hary171
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 147
Rejestracja: 22 lip 2009, 18:13
Skype: GG 7882238
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łomża/Białystok

Re: Kappa 2.4 VIS 1996r. + GAZ Sekwencja

Post autor: hary171 » 12 lut 2011, 14:20

Moja kappa ma przejechane 360 tyś prawie siedzi w niej sekwencja landi renzo.Silnik chodzi ładnie cicho i równo wiem że poprzedni wlaściciel o nią dbał a jeżeli twoja jest zadbana jak to piszą koledzy to się nie martw o panewki dbaj o nią nie katuj na zimnym silniku wymieniaj olej regularnie pilnuj oczywiście oleju i ciesz się z pięknego niespotykanego auta.Nie można z góry zakladać że się auto zepsuje bo wtedy nie warto żadnego kupować tysięcy bezawaryjnych kilometrów życzę:)
Ona jest nietypowa niepowtarzalna jednorazowa i oryginalna... Lancia...
Kappa 2.0 lpg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”