Kappa vs.Mercedes W202

Moderator: stabraf

maatohewetbi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 07 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Radom

Kappa vs.Mercedes W202

Post autor: maatohewetbi » 31 lip 2011, 22:56

Już jakiś czas temu nosiłem się z zamiarem zakupu Kappy,nawet kolega z forum Marcin_D poświęcił mi osobiście trochę czasu na podzieleniu się kilkoma faktami na temat Lancii (wielkie mu dzięki za poświęcony czas : ok2 : ). Jednak w końcu rozsądek zwyciężył i zakupiłem Mercedesa W202. Samochód oprócz wymiany uszczelki pod głowicą, planowania głowicy nie rozczarował mnie i jest obecnie bezawaryjny...ale, no właśnie, odezwała się choroba Kappa...ten samochód mnie po prostu rajcuje : yesyes : Chciałbym zatem nabyć Kappę ale muszę być pewny że jakością wykonania dorównuje Mercedesowi...bowiem nawet w moim leciwym mietku rzadko słychać w środku trzeszczenie bo jakość spasowania plastików jest pierwszorzędna. Jak jest w Kappie? Czy nie ma trzeszczących plastików,uszczelek itp.? Na pewno nie kupię Kappy najtańszej jaką spotkam, ale taką mniej więcej za 7-10 tysięcy. Zatem czy jest szansa, że za taką kasę kupię samochód z niezajechanym silnikiem i z dobrym zawieszeniem?

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Kappa vs.Mercedes W202

Post autor: Gros » 31 lip 2011, 23:01

maatohewetbi pisze:Już jakiś czas temu nosiłem się z zamiarem zakupu Kappy,nawet kolega z forum Marcin_D poświęcił mi osobiście trochę czasu na podzieleniu się kilkoma faktami na temat Lancii (wielkie mu dzięki za poświęcony czas : ok2 : ). Jednak w końcu rozsądek zwyciężył i zakupiłem Mercedesa W202. Samochód oprócz wymiany uszczelki pod głowicą, planowania głowicy nie rozczarował mnie i jest obecnie bezawaryjny...ale, no właśnie, odezwała się choroba Kappa...ten samochód mnie po prostu rajcuje : yesyes : Chciałbym zatem nabyć Kappę ale muszę być pewny że jakością wykonania dorównuje Mercedesowi...bowiem nawet w moim leciwym mietku rzadko słychać w środku trzeszczenie bo jakość spasowania plastików jest pierwszorzędna. Jak jest w Kappie? Czy nie ma trzeszczących plastików,uszczelek itp.? Na pewno nie kupię Kappy najtańszej jaką spotkam, ale taką mniej więcej za 7-10 tysięcy. Zatem czy jest szansa, że za taką kasę kupię samochód z niezajechanym silnikiem i z dobrym zawieszeniem?
Trzeba zacząć ,że w Kappach nie ma tandetnych plastików
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Kappa vs.Mercedes W202

Post autor: FXX » 31 lip 2011, 23:06

Szansa jest i to spora, wystarczy przejrzeć m.in. ogłoszenia w dziale sprzedam.
Co do dorównania Mercedesowi to do Kappy nie dostaniesz Rudej gratis tak jak do Merca :lol:
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Awatar użytkownika
Art92
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1905
Rejestracja: 25 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Sierakowice/Słupsk

Re: Kappa vs.Mercedes W202

Post autor: Art92 » 31 lip 2011, 23:10

Gros pisze:
maatohewetbi pisze:Już jakiś czas temu nosiłem się z zamiarem zakupu Kappy,nawet kolega z forum Marcin_D poświęcił mi osobiście trochę czasu na podzieleniu się kilkoma faktami na temat Lancii (wielkie mu dzięki za poświęcony czas : ok2 : ). Jednak w końcu rozsądek zwyciężył i zakupiłem Mercedesa W202. Samochód oprócz wymiany uszczelki pod głowicą, planowania głowicy nie rozczarował mnie i jest obecnie bezawaryjny...ale, no właśnie, odezwała się choroba Kappa...ten samochód mnie po prostu rajcuje : yesyes : Chciałbym zatem nabyć Kappę ale muszę być pewny że jakością wykonania dorównuje Mercedesowi...bowiem nawet w moim leciwym mietku rzadko słychać w środku trzeszczenie bo jakość spasowania plastików jest pierwszorzędna. Jak jest w Kappie? Czy nie ma trzeszczących plastików,uszczelek itp.? Na pewno nie kupię Kappy najtańszej jaką spotkam, ale taką mniej więcej za 7-10 tysięcy. Zatem czy jest szansa, że za taką kasę kupię samochód z niezajechanym silnikiem i z dobrym zawieszeniem?
Trzeba zacząć ,że w Kappach nie ma tandetnych plastików
Trzeba zacząć od tego, że Kappa należy do segment E a W202 D. :)
Nie miałem styczności z W202 tylko z klasa E okularnikiem i jakoś jakością mnie nie powalił chociaż trzeszczeć nic nie trzeszczało(w Mercedesie liczyłem jednak na więcej), z Kappa także styczności nie miałem, za to z Lybra miałem styczność przez rok i nic nie trzeszczało także myślę, że w niezajechanym egzemplarzu Kappy nie ma prawa nic trzeszczeć. Może jakiś użytkownik Kappy to potwierdzi.
VW Sweter 1.9 TDi. Od czasu do czasu ujeżdżam Chevrolet Cruze 1.6

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Kappa vs.Mercedes W202

Post autor: Gros » 31 lip 2011, 23:15

Art92 pisze:
Gros pisze:
maatohewetbi pisze:Już jakiś czas temu nosiłem się z zamiarem zakupu Kappy,nawet kolega z forum Marcin_D poświęcił mi osobiście trochę czasu na podzieleniu się kilkoma faktami na temat Lancii (wielkie mu dzięki za poświęcony czas : ok2 : ). Jednak w końcu rozsądek zwyciężył i zakupiłem Mercedesa W202. Samochód oprócz wymiany uszczelki pod głowicą, planowania głowicy nie rozczarował mnie i jest obecnie bezawaryjny...ale, no właśnie, odezwała się choroba Kappa...ten samochód mnie po prostu rajcuje : yesyes : Chciałbym zatem nabyć Kappę ale muszę być pewny że jakością wykonania dorównuje Mercedesowi...bowiem nawet w moim leciwym mietku rzadko słychać w środku trzeszczenie bo jakość spasowania plastików jest pierwszorzędna. Jak jest w Kappie? Czy nie ma trzeszczących plastików,uszczelek itp.? Na pewno nie kupię Kappy najtańszej jaką spotkam, ale taką mniej więcej za 7-10 tysięcy. Zatem czy jest szansa, że za taką kasę kupię samochód z niezajechanym silnikiem i z dobrym zawieszeniem?
Trzeba zacząć ,że w Kappach nie ma tandetnych plastików
Trzeba zacząć od tego, że Kappa należy do segment E a W202 D. :)
Nie miałem styczności z W202 tylko z klasa E okularnikiem i jakoś jakością mnie nie powalił chociaż trzeszczeć nic nie trzeszczało(w Mercedesie liczyłem jednak na więcej), z Kappa także styczności nie miałem, za to z Lybra miałem styczność przez rok i nic nie trzeszczało także myślę, że w niezajechanym egzemplarzu Kappy nie ma prawa nic trzeszczeć. Może jakiś użytkownik Kappy to potwierdzi.
Jeżdżę Kppami od kilku ładnych latek i miałem trzeszczącej :lol: chyba ,że czasem klocki :D piszczały
:lol: : gafa : :bitwa:

Alan

Re: Kappa vs.Mercedes W202

Post autor: Alan » 01 sie 2011, 7:41

Nie wiem jak w 202 ale w 210 dostajesz gratis pudełko ,zmiotkę i szufelkę na odpadające elementy karoserii :)

maatohewetbi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 07 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Radom

Re: Kappa vs.Mercedes W202

Post autor: maatohewetbi » 01 sie 2011, 7:51

Właśnie między innymi przez rdzę chciałem się przesiąść na coś innego, ale prawda jest taka że kupiłem rocznikowo najtańszego merca, ale rdzy jest niewiele a technicznie jest ok. Musiałem trochę dołożyć (w granicach 1700 - 2000 zł) i teraz tylko leję paliwo. Pytam o to trzeszczenie, bo czasem jeżdżę Vectrami (B) oraz dwoma Mondeo (MKII, jeden 96 drugi 97 rok) i o ile to raczej wdzięczne autka (w żadnym nic się nie dzieje, a jak już to wymiany są tanie) to trzeszczące plastiki to norma. W moim mercu jest zawieszenie sportowe i dość stary jest - 94 rok to prawie nic nie trzeszczy. Pragnę zatem kupić coś podobnie "nietrzeszczącego";-)

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Re: Kappa vs.Mercedes W202

Post autor: Duch-Dziadka » 01 sie 2011, 7:51

Ja myślę, że tutaj nie ma czego porównywać..., a za podną przez Ciebie kwotę znajdziesz na pewno bardzo ładny egzemplarz... :D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
SEBAkappa
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 931
Rejestracja: 05 lip 2009, 17:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Kappa vs.Mercedes W202

Post autor: SEBAkappa » 01 sie 2011, 12:54

Za około 10 tys kupisz na pewno niezajechaną Kappę i dobrze utrzymaną,a trzeszczenia nie uświadczysz,przynajmniej ja już śmigam trzeci rok i nic mi nie hałasuje,jedynie klocki piszczały ale dlatego,ze chciały aby je wymienić:) tak więc reasumując,nie powinieneś narzekać na jakiekolwiek dźwięki czy to z wnętrza(spasowanie) czy to z zewnątrz(zawieszenie) pod warunkiem,że do kupna oprócz serca dołożysz także rozsądek i trzeźwe spojrzenie,wiec powodzenia,bo jest w czym wybierać:)
Lancia Kappa Coupe 2.0 16V Turbo : yesyes :

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa vs.Mercedes W202

Post autor: grzole » 01 sie 2011, 16:01

Trzeszczenia w Kappie nie miałem przez całe dotychczasowe 6,5 roku eksploatacji. Problem ten może ewentualnie pojawić się po wymianie szyby czołowej gdy warsztat źle zamocuje deskę rozdzielczą poluzowaną na czas montażu szyby (tak miałem w Themie).
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa vs.Mercedes W202

Post autor: Polej » 01 sie 2011, 17:43

Gros pisze: Trzeba zacząć ,że w Kappach nie ma tandetnych plastików
Oczywiście, że są ;) Np. boczki drzwi, plastiki przełączników szyb, tylna półka, "środek" kierownicy, trójkąty w przednich drzwiach, osłony głośników..
Obecne samochody kompaktowe przewyższają jakością tworzyw Kappę, aczkolwiek na lata 90-te jakość wnętrza Kappy jest bardzo dobra, bo konkurencja segmentu E robiła podobnie.
Natomiast co do montażu - jest lepiej niż dobrze, o ile auto nie było "rozbebeszane" w środku i źle poskładane- to nie powinno nic trzeszczeć, a na pewno nie stukać.
Nie wiem, jak W202, ale zarówno W124, jak i W210 mają lepiej wyciszoną od Kappy komorę silnika.

Myślę, że w tym przedziale cenowym się na Kappie nie zawiedziesz, tylko najpierw porównaj kilka aut-zacznij od najdroższych (żeby wiedzieć, do czego "pić")- a jeśli chcesz zminimalizować usterkowość- szukaj tych najmłodszych rocznikowo i nie diesla :-P
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Kappa vs.Mercedes W202

Post autor: Dudi » 02 sie 2011, 10:15

Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

maatohewetbi
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 07 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Radom

Re: Kappa vs.Mercedes W202

Post autor: maatohewetbi » 02 sie 2011, 12:43

Czyli wychodzi na to, że za 10k zł mogę mieć już Kappę z gazem i oponkami zarówno na zimę jak i lato? Tylko ten rocznik...
cholera, muszę sprzedać swojego Merca...Mam tylko 2 problemy:
-Kappa to Włoch i trochę się obawiam awaryjności, skoro mam merca...
-moja narzeczona - Kappa jej się nie podoba...
Przekonajcie mnie...bo tak się napaliłem, ale rozsądek na razie wygrywa...

Awatar użytkownika
lulu85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1390
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kappa vs.Mercedes W202

Post autor: lulu85 » 02 sie 2011, 13:31

A z którego roku i jaki silnik masz te W202 ?
Były :
Kappa TDS, Kappa 2.0 20vt, Kappa JTD

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Kappa vs.Mercedes W202

Post autor: Dawid » 02 sie 2011, 13:39

maatohewetbi pisze:Czyli wychodzi na to, że za 10k zł mogę mieć już Kappę z gazem i oponkami zarówno na zimę jak i lato? Tylko ten rocznik...
cholera, muszę sprzedać swojego Merca...Mam tylko 2 problemy:
-Kappa to Włoch i trochę się obawiam awaryjności, skoro mam merca...
-moja narzeczona - Kappa jej się nie podoba...
Przekonajcie mnie...bo tak się napaliłem, ale rozsądek na razie wygrywa...
W którym momencie Kappa robi się bardziej awaryjna od miśka? To że włoch to co bo nie rozumie?Opierasz się na jakichś dziwnych uprzedzeniach?Odnośnie gustu narzeczonej wypowiadał się nie będę bo przeca o gustach się nie dyskutuje. ;)
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”