Lancia Kappa Coupe - kilka pytań

Moderator: stabraf

Rafako

Re: Lancia Kappa Coupe - kilka pytań

Post autor: Rafako » 25 sie 2011, 11:49

Aroniaa pisze: i na pewno 2.4 silnik spali więcej niż 8 litrów benzyny na trasie a 16Vt przy spokojnej jeździe na trasie pali troszkę ponad 8 litrów.. mój rekord to dokładnie 8.2 litra na 100km
Przy spokojnej jeździe w trasie nasze SW 2.4 20V paliło 8-8,5 l /100 km...

...ale kto normalny jeździ takim samochodem spokojnie :?: :!: :?: :D ;) :roll:
Spokojnie to w trasie jedzie Focus 1.8 TDDi 75 KM i pali 5 l mazutu na 100 km ;)
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lancia Kappa Coupe - kilka pytań

Post autor: wujekp » 25 sie 2011, 20:01

Rafako pisze: Przy spokojnej jeździe w trasie nasze SW 2.4 20V paliło 8-8,5 l /100 km...

...ale kto normalny jeździ takim samochodem spokojnie :?: :!: :?: :D ;) :roll:
No właśnie. Może i można. Ale po co?
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia Kappa Coupe - kilka pytań

Post autor: grzole » 25 sie 2011, 20:03

wujekp pisze:
Rafako pisze: Przy spokojnej jeździe w trasie nasze SW 2.4 20V paliło 8-8,5 l /100 km...

...ale kto normalny jeździ takim samochodem spokojnie :?: :!: :?: :D ;) :roll:
No właśnie. Może i można. Ale po co?
Żeby nie mieć w skrzynce na listy pamiątkowych fotek z wyjazdu na wakacje wraz z pozdrowieniami od ITD czy policji... :lol: :lol: :lol:
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lancia Kappa Coupe - kilka pytań

Post autor: wujekp » 25 sie 2011, 20:49

grzole pisze:
wujekp pisze:
Rafako pisze: Przy spokojnej jeździe w trasie nasze SW 2.4 20V paliło 8-8,5 l /100 km...

...ale kto normalny jeździ takim samochodem spokojnie :?: :!: :?: :D ;) :roll:
No właśnie. Może i można. Ale po co?
Żeby nie mieć w skrzynce na listy pamiątkowych fotek z wyjazdu na wakacje wraz z pozdrowieniami od ITD czy policji... :lol: :lol: :lol:
A jeśli ktoś tak podchodzi do sprawy to najlepiej niech sobie kupi TDSa.
Odpukać, nigdy takiej fotki nie dostałem, a Kapiszonem śmigam już prawie 5 lat. A na emeryta z częściowym paraliżem jechałem z konieczności raz, i owszem spalanie było wyraźnie mniejsze, ale przyjemności z jazdy - żadnej. A żeby nie dostawać fotek wystarczy jeździć zgodnie z przepisami ;)
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Alan

Re: Lancia Kappa Coupe - kilka pytań

Post autor: Alan » 25 sie 2011, 21:07

Następnym razem jak dostanę mandat jadąc tds'em odeślę go do Ciebie :)

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lancia Kappa Coupe - kilka pytań

Post autor: wujekp » 25 sie 2011, 21:23

Alan pisze:Następnym razem jak dostanę mandat jadąc tds'em odeślę go do Ciebie :)
Ja nie płacę mandatów :))))) 8:' :zjezdzam:
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia Kappa Coupe - kilka pytań

Post autor: grzole » 25 sie 2011, 21:28

wujekp pisze: A żeby nie dostawać fotek wystarczy jeździć zgodnie z przepisami ;)
Właśnie o to mi się rozchodziło! :D
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Lancia Kappa Coupe - kilka pytań

Post autor: markiz » 25 sie 2011, 21:50

grzole pisze:
wujekp pisze: A żeby nie dostawać fotek wystarczy jeździć zgodnie z przepisami ;)
Właśnie o to mi się rozchodziło! :D
Koledzy,Wasze fotki mnie nie interesują :D Tytuł jest inny ;) Wolał bym dowiedzieć się od Was coś na temat :D
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Lancia Kappa Coupe - kilka pytań

Post autor: wujekp » 25 sie 2011, 22:21

markiz68 pisze:
grzole pisze:
wujekp pisze: A żeby nie dostawać fotek wystarczy jeździć zgodnie z przepisami ;)
Właśnie o to mi się rozchodziło! :D
Koledzy,Wasze fotki mnie nie interesują :D Tytuł jest inny ;) Wolał bym dowiedzieć się od Was coś na temat :D
Boorek już wszystko napisał. Poza tym on miał Coupetkę, a ja nie. Ja mogę Ci powiedzieć coś wyłącznie na temat silnika 2.0t 20v. Nie należy się go bać, ale jeśli ktoś nie pilnował oleju i pałował samochód na zimno to może być kiepsko. Ja przez pięć lat akurat z silnikiem miałem chyba najmniej problemów.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Lancia Kappa Coupe - kilka pytań

Post autor: markiz » 25 sie 2011, 22:39

wujekp pisze:
markiz68 pisze:
grzole pisze:
wujekp pisze: A żeby nie dostawać fotek wystarczy jeździć zgodnie z przepisami ;)
Właśnie o to mi się rozchodziło! :D
Koledzy,Wasze fotki mnie nie interesują :D Tytuł jest inny ;) Wolał bym dowiedzieć się od Was coś na temat :D
Boorek już wszystko napisał. Poza tym on miał Coupetkę, a ja nie. Ja mogę Ci powiedzieć coś wyłącznie na temat silnika 2.0t 20v. Nie należy się go bać, ale jeśli ktoś nie pilnował oleju i pałował samochód na zimno to może być kiepsko. Ja przez pięć lat akurat z silnikiem miałem chyba najmniej problemów.
Właśnie o takie wypowiedzi mi chodzi :D Każdą przemyślę,zbiorę wszystkie do kupy :D i może wtedy będę trochę mądrzejszy ;)
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Boorek

Re: Lancia Kappa Coupe - kilka pytań

Post autor: Boorek » 25 sie 2011, 22:41

Boorek pisze:a ja po raz kolejny napiszę że wybór silnika w kappie coupe spokojnie można odłożyć na dalszy plan, liczy się stan blacharki, wyposażenia i ogólna kondycja, tych aut jest tak niewiele że możesz spokojnie zapomnieć że wybierzesz sobie silnik jaki chcesz... a każdy ma słabe i mocne strony. 2.4 jest najtańszy w utrzymaniu,ze przebiegi i odpada kwestia regeneracji turbo. A obydwa turba mają tą zaletę że pedałem gazu można mocno regulować zużycie paliwa. no bo że wszystkie wywołują permanentnego banana na twarzy to jest jasne.
hmmmm dopiero zauważyłem że cos mi pół posta zjadło... no więc po 2.4 jest 3.0v6 moim zdaniem najlepszy wybór jeśli auto ma być na niedzielne wypady, albo ma się zaprzyjaźnionego właściciela stacji benzynowej podejrzewam że zrobi największy przebieg do remontu,.. generalnie silnik najmniej awaryjny, całkiem żwawy i części łatwiej dostępne jak do turbo (zwłaszcza 4.16) w dodatku często jest z automatem czyli jest szansa że będzie najmniej "zajechany"

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Lancia Kappa Coupe - kilka pytań

Post autor: markiz » 25 sie 2011, 22:47

Boorek pisze:
Boorek pisze:a ja po raz kolejny napiszę że wybór silnika w kappie coupe spokojnie można odłożyć na dalszy plan, liczy się stan blacharki, wyposażenia i ogólna kondycja, tych aut jest tak niewiele że możesz spokojnie zapomnieć że wybierzesz sobie silnik jaki chcesz... a każdy ma słabe i mocne strony. 2.4 jest najtańszy w utrzymaniu,ze przebiegi i odpada kwestia regeneracji turbo. A obydwa turba mają tą zaletę że pedałem gazu można mocno regulować zużycie paliwa. no bo że wszystkie wywołują permanentnego banana na twarzy to jest jasne.
hmmmm dopiero zauważyłem że cos mi pół posta zjadło... no więc po 2.4 jest 3.0v6 moim zdaniem najlepszy wybór jeśli auto ma być na niedzielne wypady, albo ma się zaprzyjaźnionego właściciela stacji benzynowej podejrzewam że zrobi największy przebieg do remontu,.. generalnie silnik najmniej awaryjny, całkiem żwawy i części łatwiej dostępne jak do turbo (zwłaszcza 4.16) w dodatku często jest z automatem czyli jest szansa że będzie najmniej "zajechany"
Dziękuję Boorek za uzupełnienie : ok2 : Coupetką będzie jeździł syn lat 21 i to pewnie nie tylko w niedzielę.
Jednak to z jego portfela poleci na paliwo :lol:
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Boorek

Re: Lancia Kappa Coupe - kilka pytań

Post autor: Boorek » 25 sie 2011, 22:55

hmmm.... wiem że są różni ludzie, jedni bardziej opanowani inni mniej ale w takim przypadku przejedź się najpierw Ty taką coupe, turbo w kappie naprawdę zepier.... a prędkości w tym aucie nie czuć zupełnie...

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Lancia Kappa Coupe - kilka pytań

Post autor: markiz » 25 sie 2011, 22:58

Boorek pisze:hmmm.... wiem że są różni ludzie, jedni bardziej opanowani inni mniej ale w takim przypadku przejedź się najpierw Ty taką coupe, turbo w kappie naprawdę zepier.... a prędkości w tym aucie nie czuć zupełnie...
Z przyjemnością : yesyes : Seba ma chyba coupe i będzie w Jeziorsku na spocie to chociaż pooglądamy na żywo. :D
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancia Kappa Coupe - kilka pytań

Post autor: grzole » 26 sie 2011, 1:54

markiz68 pisze: Koledzy,Wasze fotki mnie nie interesują :D Tytuł jest inny ;) Wolał bym dowiedzieć się od Was coś na temat :D
Marcin dał już odpowiedź która prawie wyczerpuje temat pytań o Kappę
topcio1 pisze:Moim zdaniem 2.0 20VT lub tańszy w eksploatacji 2,4 20V
Dodatkowe uwagi:
1. pilnować trzeba aby elementy karoseryjne były w jak najlepszym stanie bo nie są łatwe do znalezienia;
2. -//- -//- -//- -//- szyby były całe a podnośniki szyb w drzwiach sprawne gdyż nie są osiągalne praktycznie wcale;
3. sprawdzić czy aktualna narzeczona syna zaakceptuje Kappę i nie będzie uznawała za obciach nastoletnie włoskie auto ;-)
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”