Kupić Kappe czy nie kupić?

Moderator: stabraf

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kupić kappe czy nie kupić? (edited :D )

Post autor: Polej » 21 paź 2012, 13:50

Rico pisze: ...ale nie zgodzę się z tym, że auto to tylko rzecz...przynajmniej nie dla mnie...i może dlatego tak bardzo emocjonalnie podchodzę do tego tematu. Jeśli ma służyć tylko człowiekowi to faktycznie 5 tys. jest OK, jeśli określamy się miłośnikiem marki to myśle, że za 5 tys nie kupisz fajnego egzemplarza. :)
I ponowny mój apel- rozmawiajmy o faktach, nie łapmy się za słówka, bo może dla Ciebie "fajny" to dla mnie "złom", a dla mnie "rzecz" to dla Ciebie "pomnik", a może jest inaczej- nie w tym rzecz. Powtórzę- rozmawiajmy o faktach, nie różnie rozumianych definicjach.
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Chlebuś
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 20 paź 2012, 10:29
Imię: Piotr
Lokalizacja: Pabianice k. Łodzi

Re: Kupić Kappe czy nie kupić?

Post autor: Chlebuś » 21 paź 2012, 14:02

wywołałem małą burze : oops :

Rafako

Re: Kupić kappe czy nie kupić? (edited :D )

Post autor: Rafako » 21 paź 2012, 14:08

Polej pisze: Zgadzam się z Grześkiem- porządnych aut miłośnicy nie sprzedają, chyba, że ma to jakieś uzasadnienie ekonomiczne/rodzinne/finansowe czy zwyczajnie auto się znudzi.. (...)
I właśnie dlatego, poleciłem koledze Chlebusiowi skontaktować się z Wilkinem, co zaoszczędzi mu 6 stron dywagacji nt. Kappa a sprawa niemiecka :D
Bo jak się Wilkinowi sprzedaż odwidzi, to skończy się na reperowanym wkrętami sprzęcie z Budzynia w "uczciwym stanie" ;)
Jak jest do wzięcia doinwestowane auto od miłośnika, który przerzucił się na coś/większego/lepszego/droższego/szybszego, to cza brać i się nie zastanawiać :)
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
darbo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 28 sty 2012, 15:47
Imię: Darek
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Kupić Kappe czy nie kupić?

Post autor: darbo » 21 paź 2012, 14:11

Chlebuś pisze:wywołałem małą burze : oops :
Nic nie wywołałeś :)

Po prostu te tematy poruszają głębokie struny forumowego ducha :-P
były: Citroeny BX 1.4; 1.9D; 1.6 LPG; 1.6; 1.9 GTI4x4; Citroen BX1.8TD, Citroen Xantia 2.1TD EPIC
Citroen CX 2.5T GTI; Citroen XM 3.0LPG; Citroen XM 2.1TD, Mercedes 124 3D, Fiesta 1.3, Audi 80 1.6, Lancia Kappa 2.4JTD SW, Citroen Xantia 2.0HDI plus Lancia Kappa 2.4 oraz Lancia Lybra 1.8LPG i Citroen XM Break 2.1TD

Alan

Re: Kupić Kappe czy nie kupić?

Post autor: Alan » 21 paź 2012, 14:18

Tylko Olek,nie każdy jest emocjonalnie gotów na przyjęcie Przemytnika.

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kupić Kappe czy nie kupić?

Post autor: Polej » 21 paź 2012, 14:21

Chlebuś pisze:wywołałem małą burze : oops :
Oj nie, po prostu co jakiś czas musimy podyskutować o tym samym, wysnuwając te same wnioski i dochodząc do tego samego :-P

A żeby dodać pikanterii powiem, że ja osobiście auto od klubowicza sprawdziłbym dwa razy dokładniej, niż to od "handlarza". : gafa : ;)
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Rico

Re: Kupić kappe czy nie kupić? (edited :D )

Post autor: Rico » 21 paź 2012, 14:22

grzesiekj23 pisze:
Rico pisze: ...jeśli określamy się miłośnikiem marki to myśle, że za 5 tys nie kupisz fajnego egzemplarza. :)
Nie ja chyba nie rozumiem..., ale nie o to chodziło... :)
bo może dla Ciebie "fajny" to dla mnie "złom", a dla mnie "rzecz" to dla Ciebie "pomnik", a może jest inaczej- nie w tym rzecz
Nie do końca, bo jest to forum miłośników marki i jedni przychodzą tu zaczerpnąć opinii, o marce bo spodobało im się auto, inni podchodzą bardzo emocjonalnie(tak jak ja :) ). Dlatego ciężko będzie znaleźć wspólny punkt widzenia. Oczywiście ja życzę koledze znalezienia egzempalrza na miarę takiego, którego za kilka lat będzie wspominał z głębokim westchnieniem, a przy okazji utrze nosa mojej własnej opinii... :) ;)

Nie ma żadnej burzy...poprostu przy zakupie auta za taką kwotę, bądź czujny jak pies podwójny...Polej też to zastosował jak widać... :)

Chlebuś
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 20 paź 2012, 10:29
Imię: Piotr
Lokalizacja: Pabianice k. Łodzi

Re: Kupić Kappe czy nie kupić?

Post autor: Chlebuś » 21 paź 2012, 14:24

Spoko loko.

PW już poszło i dowiemy się czy jest w ogóle jakiś temat.

Jak ta na wkręty się nie zda to jest jeszcze 2.4 + LPG z Pińczowa za 5,5 k PLN :D . Tyle że 2.4...


Serio to: jeśli nie będzie niczego godnego uwagi to kupie sobie coś innego. Z żalem i bólem ale niestety już długo na samochód czekać nie będę mógł. Chyba że znowu jakieś przewroty życiowe mnie dopadną a takich ostatnio miałem bez liku :| .

Awatar użytkownika
darbo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 28 sty 2012, 15:47
Imię: Darek
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Kupić Kappe czy nie kupić?

Post autor: darbo » 21 paź 2012, 14:26

Polej pisze:
Chlebuś pisze:wywołałem małą burze : oops :
Oj nie, po prostu co jakiś czas musimy podyskutować o tym samym, wysnuwając te same wnioski i dochodząc do tego samego :-P

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
były: Citroeny BX 1.4; 1.9D; 1.6 LPG; 1.6; 1.9 GTI4x4; Citroen BX1.8TD, Citroen Xantia 2.1TD EPIC
Citroen CX 2.5T GTI; Citroen XM 3.0LPG; Citroen XM 2.1TD, Mercedes 124 3D, Fiesta 1.3, Audi 80 1.6, Lancia Kappa 2.4JTD SW, Citroen Xantia 2.0HDI plus Lancia Kappa 2.4 oraz Lancia Lybra 1.8LPG i Citroen XM Break 2.1TD

Alan

Re: Kupić Kappe czy nie kupić?

Post autor: Alan » 21 paź 2012, 14:29

Polej pisze:
A żeby dodać pikanterii powiem, że ja osobiście auto od klubowicza sprawdziłbym dwa razy dokładniej, niż to od "handlarza". : gafa : ;)
Też kiedyś o tym pisałem :) Ja kupiłem pierwszą kappę od "miłośnika" marki... ludziekochanimilipaństwo...

A dlaczego przekreślasz diesla?


Tak jeszcze pisząc o Kappach z Niemiec, moja stała trzy lata na placu.Nikt jej nie chciał bo nie wiadomo było co w niej siedzi.

Ile stała może świadczyć poniższe foto,nawet dziś (foto zrobiłem rankiem) przy zaparowanych szybach widać reklamy które miała naklejone..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2012, 14:35 przez Alan, łącznie zmieniany 1 raz.

Chlebuś
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 20 paź 2012, 10:29
Imię: Piotr
Lokalizacja: Pabianice k. Łodzi

Re: Kupić Kappe czy nie kupić?

Post autor: Chlebuś » 21 paź 2012, 14:34

W dieslu mam na co dzień doblo I 1.9 JTD (którym ciekam ostatnio po Polszy) i wystarczy. Nie mówię że diesle ble i dla starych ludzi, co to to nie ale osobiście preferuje charakterystykę benzyny i takie autko bym chciał.

Btw. @Alan, przejrzałem sobie temat dotyczący Twojego kapiszona i jak mnie SW nie porywał tak się powoli przekonuje. :D

Awatar użytkownika
darbo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3410
Rejestracja: 28 sty 2012, 15:47
Imię: Darek
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Kupić Kappe czy nie kupić?

Post autor: darbo » 21 paź 2012, 14:56

Jak wiadomo to kwestia gustu ale moim zdaniem SW jest ładniejsze od sedana a już od Alana :)
były: Citroeny BX 1.4; 1.9D; 1.6 LPG; 1.6; 1.9 GTI4x4; Citroen BX1.8TD, Citroen Xantia 2.1TD EPIC
Citroen CX 2.5T GTI; Citroen XM 3.0LPG; Citroen XM 2.1TD, Mercedes 124 3D, Fiesta 1.3, Audi 80 1.6, Lancia Kappa 2.4JTD SW, Citroen Xantia 2.0HDI plus Lancia Kappa 2.4 oraz Lancia Lybra 1.8LPG i Citroen XM Break 2.1TD

Rafako

Re: Kupić Kappe czy nie kupić?

Post autor: Rafako » 21 paź 2012, 15:05

darbo pisze:(...) SW jest ładniejsze od sedana a już od Alana :)
Zgadzam się :!: Choć Alan to przystojny chłopaczak, SW jest od niego bez wątpienia ładniejsze ;) : gafa : : gafa : : gafa :
Serdecznie pozdrawiam.

Ps. Kolego Chlebuś, dobre SW w benzynie i z lpg, będzie Ci ok 10 x trudniej kupić niż sedana...
...choćby dlatego, że wersji SW wyprodukowano ogółem (we wszystkich wersjach silnikowych) 9193 sztuki a sedana, bodaj około 90 000 sztuk...

Alan

Re: Kupić Kappe czy nie kupić?

Post autor: Alan » 21 paź 2012, 17:32

Nie czarujcie,mojej SW sporo brakuje,ale..i tak jest ładniejsza ode mnie:)

Czy jest ładniejsze od sedana? Tego nie wiem,czasem sedan podoba mi się bardziej.

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kupić kappe czy nie kupić? (edited :D )

Post autor: Polej » 21 paź 2012, 18:43

Rico pisze:poprostu przy zakupie auta za taką kwotę, bądź czujny jak pies podwójny...Polej też to zastosował jak widać... :)
Oj bez przesady, to są nieprzeciętnie tanie w zakupie auta, więc nawet kupując coś, co będzie wymagało sporych nakładów na przyszłość, żeby jeździć- nie powinno nikogo zaskoczyć, a już na pewno nie zdziwić.
Ja kupiłem trochę drożej swoje auto, ale też i bez gazu, teraz wszyscy chcą kupić przynajmniej połowę taniej, z gazem, wodotryskami, najlepiej prosto od producenta z historią pisaną czternastozgłoskowcem i Bóg wie czym jeszcze, a jak się rozsypie przegub, to jest płacz i zgrzytanie zębów, bo kupili auto w cenie astry 1, a ceny nieporównywalnie względem astry droższe (jak to tak?! Ale te lancie drogie). Już nawet nie polemizuję z takimi wypowiedziami, bo nic z tego nie wynika.
Chlebuś pisze:W dieslu mam na co dzień doblo I 1.9 JTD (którym ciekam ostatnio po Polszy) i wystarczy. Nie mówię że diesle ble i dla starych ludzi, co to to nie ale osobiście preferuje charakterystykę benzyny i takie autko bym chciał.
Ja mam nawet doblo 1.9 TD (czyli bez turbiny, to dopiero jest "wóz" (dosłownie) :lol:
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”