Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
MichalP
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 14 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: MichalP » 14 lip 2006, 21:15

Na moim poprzednim forum (Honda Prelude) wątek o takim temacie cieszył sie wielkim powidzeniem. Myślę, że tu też powinien ;) .

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Nat » 14 lip 2006, 21:17

Że są najpopularniejszymi Lanciami. a powinny być Delty tudziez Lybry ;)
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Pablo
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 1003
Rejestracja: 12 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Pablo » 14 lip 2006, 21:39

Że już ich nie produkują :cry: Mimo wieku autko ma w sobie to coś ;)
Pozdrawiam Pablo

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Luckyy » 14 lip 2006, 21:59

szybko sie pojawiaja odglosy z zawieszenia, male pole widzenia w lusterkach zewnetrznych i brak lusterka bez martwego pola (ale mozna sie przyzwczaic), ciezko dzialajace hamulec i sprzeglo, wiecej niepamietam - cala reszta jest SUPER.
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Torell007 » 14 lip 2006, 22:57

"Nat" pisze:Że są najpopularniejszymi Lanciami. a powinny być Delty tudziez Lybry ;)
w sumie jesli chodzi o Lancie to Kapp jezdzi tyle co dawniej "małych fiatów" : cenzura :


a co się nie podoba ?

w sedanie nie ma skladanej tylnej kanapy, mała liczba schowków, totalny brak miejsc czy uchwytow do napojow, wyswietlacz infocenter przy duzym naslonecznieniu jest nieczytelny, maly wybor wyposazenia dodatkowego ( przy kupnie nowegeo auta ), beznadziejna jakosc fabrycznych alufelg, problemy z elektryka
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Marcin_D » 15 lip 2006, 11:03

z zawieszeniem prawda, ale do tego pola widzenia to nie rozumiem, kup sobie nowy niemiecki (chociaż teraz większość nowych tak ma) samochód, zobaczysz co tam widać - k..pę, u mnie sprzęgło działa lekko, a hamulec przynajmniej wyczuć można - nie jak w co niektórych samochodach.
Najbardziej to mnie wkurza to co stwierdził Torell007 - brak miejsc albo uchwytów na napój i ten wyświetlacz.
Do reszty nie ma co sie przyczepić.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

LukaszN
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 255
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław (bez Besancon :))

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: LukaszN » 15 lip 2006, 11:50

Zawieszenie. Obecnie STUKAJA mi amortyzatory przod przy temperaturach powietrza powyzej 25 °C. Mial ktos z Was cos takiego????


Pomimo tego samochod jest swietny, to prawdziwy porzeracz autostarad (jak sie nie zepsuje he he) Szkoda, ze go nie produkuja, bo chetnie jako kolejny, tez bym kupil kappe (Kombi dizel chyba w koncu...)
Jest 2.0T 20V byla Kappa 3.0

Anonymous

Kappio

Post autor: Anonymous » 15 lip 2006, 14:33

Hej! Dobry temat, żeby rozruszać towarzystwo w sezonie ogórkowym :>. Mam kappę dopiero od 2 m-cy, ale już po tygodniu wiedziałem, co mnie będzie w niej wkoorw..ać :). Do technologii nie mam zastreżeń ( a zwłaszcza do pola widzenia-nie wiem o co chodzi??, ani do zbyt cieżko chodzących pedałów-sprzęgło ok, choć mam dizla ). Jeśli chodzi o hamulce, to mogłyby być bardziej...hmm., "pewne". Czasami nie potrafie zczapić jak się auto zachowa, choć ostatecznie zawsze robi to co chcę. Nie wiem co gorsze-to co jest w kappie, czy w innych autach, w których nadepnięcie lekko hamulca oznacza szczękę na kierownicy :). Ale wracając do tematu, to najbardziej wkurzają w tym aucie pierdoły, jak elektronika ( co jakiś czas wywala mi błąd tylnich lamp, który objawia się tym, że górne ( w kappie palą się non stop górne i dolne ) zaczynają wariować-raz mruga prawa i gaśnie lewa, a potem odwrotnie ). Drechole pewnie myślą, że to tak ma być, bo w nocy wygląda, jakbym sobie jakiś przerywacz dodatkowy zamontował :>. Jeszcze nie wyczaiłem dlaczego się tak dzieje. Z większych wad, to uznaję za wadę konstrukcyjną fakt, iż płyn spryskany na szyby i zgarnięty przez wycieraczkę całkowicie brudzi boczne szyby drzwi przednich. Podobną wadą, ale to już grubszego kalibru jest podobne poprowadzenie kolumny kierowniczej jak w starszej themie ( połączenie jej z sankami ), co owocuję większymi drganiami na kierownicy niż w innych autach przy pokonywaniu dziur itp. ( oczywiście nieporównanie bardziej komfortowo niż w themie, ale jednak ). Wszystko jednak rekompensuje bardzo elastyczny motor (2,4 jtd ) oraz niepospolita linia, do dziś wzbudzająca respekt )

Awatar użytkownika
przemek.beta
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 02 sie 2005, 0:00
Lokalizacja: Kraków, Łódź, Radom, Przysucha, WOJ. MAZOWIECKIE

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: przemek.beta » 15 lip 2006, 14:54

Kappa ma bardzo słabe światła przednie, brak uchwytów na napoje i oczywiście płyn od spryskiwaczy na bocznych szybach.
LANCIA KAPPA SW 2.0 1997

ASSOLUTO
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 137
Rejestracja: 09 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: ASSOLUTO » 15 lip 2006, 19:01

1. brak uchwytów na napoje (szczególnie teraz)
2. brak ciągłego podświetlenia włącznika świateł, wsiadam w nocy i żeby włączyć światła szukam i szukam, prawdą jest że po trzech miesiącach się przyzwyczaiłem, i fakt że można ich nie wyłączać,
pozdrawiam
ASSOLUTO
była Kappa Coupe 2,4 V.I.S. 1997r.
była ZETA 2,0JTD 2001r.
jest Kappa 3.0LX automat 1999r.

Awatar użytkownika
Przemo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 966
Rejestracja: 24 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Przemo » 15 lip 2006, 22:23

"ASSOLUTO" pisze: 2. brak ciągłego podświetlenia włącznika świateł, wsiadam w nocy i żeby włączyć światła szukam i szukam, prawdą jest że po trzech miesiącach się przyzwyczaiłem, i fakt że można ich nie wyłączać,
U mnie podświetlenie jest cały czas, co do świateł to mam ksenony i jestem zadowlony :)
Ford Fusion 1.4 TDCI
Audi A6 S-line 2.7 T Quattro 265 KM :)
Alfa Romeo 145 1.6 TS

Anonymous

Lampy

Post autor: Anonymous » 16 lip 2006, 10:42

"przemek.beta" pisze:Kappa ma bardzo słabe światła przednie, brak uchwytów na napoje i oczywiście płyn od spryskiwaczy na bocznych szybach.
Na szczęście w mojej są już ksenony, ale zgadzam się, że lampy na zwykłych żarówkach są bardziej niż słabe jak na tę klasę auta. Miałem okazję jeździć w nocy na zwykłych lampach i porównując je np. z posiadaną przeze mnie themą, to są tragiczne. Może polerka szkła i lepsze żarówki coś pomoże...?

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Luckyy » 16 lip 2006, 16:06

"Blash" pisze:
"sloneczna" pisze:Chyba ten temat nie dawno był .
Plusy i minusy , czy coś takiego .
dokładnie , za pare miechów znów zapewne ktoś wrzuci taki temat
ale kiedys nikt (przynajmniej ja nie pamietam) nie narzekal na brak uchwytow na napoje - a teraz juz kilka osob - mi jakos tego nie brakuje, ani w tym ani z zadnym poprzednim aucie.
"Marcin_D" pisze:z zawieszeniem prawda, ale do tego pola widzenia to nie rozumiem, kup sobie nowy niemiecki (chociaż teraz większość nowych tak ma) samochód, zobaczysz co tam widać - k..pę, u mnie sprzęgło działa lekko, a hamulec przynajmniej wyczuć można - nie jak w co niektórych samochodach.
chodzilo mi o to co widac w prawym lusterku - MAŁO !
w zadnym aucie z VAGa nie mialem tego problemu, a u fiatow to typowe (SC, CC, punto I) zawsze male lusterka - moze i auto wygada ladnie, ale jest malo praktyczne, moze dlatego ze Wlosi ich zbyt czesto nie uzywaja :))
Hamulec nie jest slaby - tylko trzeba go dosc duzo wcisnac zeby zaczelo dobrze haowac i trzeba dosc mocno go dreptac, sprzeglo pewnie sie poprawi jak wymienie caly kompet, ale hamulec juz taki pewnie zostanie :)
"przemek.beta" pisze:Kappa ma bardzo słabe światła przednie, brak uchwytów na napoje i oczywiście płyn od spryskiwaczy na bocznych szybach.
Plyn na bocznych szybach - TAK, ale jakos bardzo mnie to nie denerwuje, natomiast swiatla mam H7 i nie moge powiedziec zeby byly slabe, porownujac je z H7 w Octavi czy H4 w passacie '94 czy H4 w Golfie '95 to swieca duuuzo lepiej.

Przypomnialo mi sie jeszcze jedno - regulacja kierownicy - jest ale jakos taka niedopracowana, nie moge sobie jej ustawic tak jak bym chcial. Ze wzgledu na moj nie najmniejszy wzrost, mam fotel usawiony prawie jak najdalej jest to mozliwe, a kierownica nawet calkowicie wyciagnieta jest troche za daleko i moglaby byc bardziej pionowo.

to chyba wszystko - ale sie rozpisalem :D
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Marcin_D » 16 lip 2006, 17:32

"Luckyy" pisze:chodzilo mi o to co widac w prawym lusterku - MAŁO !
w zadnym aucie z VAGa nie mialem tego problemu, a u fiatow to typowe (SC, CC, punto I) zawsze male lusterka - moze i auto wygada ladnie, ale jest malo praktyczne, moze dlatego ze Wlosi ich zbyt czesto nie uzywaja )
miałem swojego Malucha i Tipo i nie mogę powiedzieć żeby małe były lusterka, w SC i CC, Uno to rzeczywyście są małe lusterka, ale z niemieckimi no to nie mogę się zgodzić - skoro prawe lusterka są mniejsze - wszystkie Skody, VW, Ople, nawet Mietki tak mają, kurcze jeździłem i się zawsze zastanawiłem co ja mam po prawej stronie bo tam to nic nie widać, tylko BMW ma takie same lusterka po prawej i o lewej stronie. Z tym że teraz to już i francuskie i japońskie i Inne marki potrafią mieć prawe lusterko mniesze, zawsze się zastanawiałem po kiego diabła te lusterka są mniejsze :?: i do tej pory nie doszedłem do żadnego rozwiązania.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1374
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Co Was najbardziej wkurza w Kappach??

Post autor: Luckyy » 16 lip 2006, 19:44

w maluchu to akurat sa duuuuze :D

a z tym ze "- wszystkie Skody, VW, Ople, nawet Mietki tak mają" to sie nie zgodze, np. Octavia, ma oba takie same, tak jak Gof III, Passaty B3, B4, (B5 i B5" mam male) a B6 juz a chyba normalne ....
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”