Kappa Coupe - czy jest to auto usportowione?

Moderator: stabraf

kunoj
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 22 lis 2009, 21:27
Imię: Jarosław
Lokalizacja: Warszawa

Kappa Coupe - czy jest to auto usportowione?

Post autor: kunoj » 28 lis 2013, 21:28

Rubryka pt. rozpoczynam przygodę z Lancią nie jest do końca właściwa dla mnie. Kappą jeżdżę od prawie 5 lat - jest to Station Wagon z silnikiem 2.0t 16V 205 KM. Zastanawiam się nad zakupem wersji coupe, nigdy jednak nie miałem możliwości pojeżdżenia jakąś. Mam pytanie do posiadaczy tej wersji - czy są znaczne różnice między wersją dwudrzwiową a czterodrzwiową, jeśli chodzi o odczucia stricte sportowe, których bym oczekiwał po "nowym" aucie. Przy całym szacunku do dynamiki mocnych wersji, ale w sedanie czy SW sportu za wiele nie uświadczysz. Moje pytania: czy pozycja za kierownicą znacząco się różni, czy siedzi się niżej i lepiej czuje samochód, czy auto prowadzi się precyzyjniej, czy zawieszenie jest dużo twardsze a auto stabilniejsze w zakrętach, w końcu czy skrzynia biegów jest lepiej zestopniowana, bo w mojej opinii SW turbo mimo sporej mocy na dwóch pierwszych biegach jest mocno mułowata właśnie ze względu na skrzynię - prawdziwa jazda zaczyna się od "trójki". Proszę osoby mogące podzielić się praktyczną wiedzą o podzielenie się swoimi doświadczeniami.
Oczywiście nie oczekuję od wersji dwudrzwiowej, że będzie jakimś hardcorowym hot hatchem, ale czy pierwiastek gran turismo jest znacząco większy, czy też różnica tkwi głównie w stylowym dwudrzwiowym opakowaniu?

Awatar użytkownika
Milczar
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 203
Rejestracja: 14 paź 2009, 17:36
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Milczar » 28 lis 2013, 21:42

Coupeta nie jest autem sportowym i chyba nigdy nie miała nim być. Jest krótsza i ma niżej poprowadzony dach niż sedan ale jest tak samo kanapowata jak inne :-) Mechanicznie to samo co sedan i SW. Ogólnie to stylowe coupe do bujania się po mieście i wygodnym zrobieniu dłuższej trasy niż do łapania się na światłach z jakimś młodym gniewnym :-)

Zesłane z Galaktyki T.A.B. 2

Awatar użytkownika
faraon
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 7278
Rejestracja: 09 gru 2009, 21:50
Skype: nie używam
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kappa Coupe - czy jest to auto usportowione?

Post autor: faraon » 28 lis 2013, 22:21

Potwierdzam :)
Samochodem kieruje głowa. Ręce i nogi to tylko robole ...
Niewidomy może jeździć samochodem ..... - jako pasażer ....

ZAPRASZAM DO SKLEPIKU KLUBOWEGO - TAKICH GADŻETÓW NIE KUPISZ NIGDZIE :!: :!: :!: <<<- klik

Kappa Coupe 3.0 24v automat nr 191 - 1997 - KLIK
FIAT Croma II; 2.4 M-Jet automat - 2008 - KLIK
była =>Kappa SW 2.0 20v + LPG - 1997 - KLIK
była =>Delta HPE 1,6 + LPG Vialle - 1999 - KLIK
Były: Syrena 105 (1974, 1979); PF 125p (1980, 1987); Polonez (1989); MB W123 (1983); Palio weekend (1998); IVECO TD (1998)

Awatar użytkownika
luka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1139
Rejestracja: 29 cze 2012, 12:42
Lokalizacja: Tczew/Subkowy

Re: Kappa Coupe - czy jest to auto usportowione?

Post autor: luka » 29 lis 2013, 8:36

A ja uważam że różnica jest, miałem kappę w sedanie i uwielbiałem ją za miękkość zawieszenia i bujanie. Jak kupiłem coupe odczułem różnicę, była twardsza, prowadziła się stabilniej do tego stopnia że nawet mi to do końca nie odpowiadało. Ponadto miałem wrażenie że deptałem ją coraz bardziej, chciało mi się przyspieszać i jeździć ostrzej. Może nie jest to auto sportowe, ale nazwałbym o charakterze sportowej. Nie wiem jak z różnicą w tym samym silniku, bo miałem sedan 2.0 146KM i coupe 3.0 204 KM obydwa w automacie, bo takie lubię, wiadomo różnica w przyspieszeniu duża.

Awatar użytkownika
Pingvin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1423
Rejestracja: 30 gru 2008, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: PWL/FZ

Re: Kappa Coupe - czy jest to auto usportowione?

Post autor: Pingvin » 29 lis 2013, 9:00

Kupeta jest tak samo usportowiona jak SW jest dostawczakiem. Cośtam niby zdziała, ale każde Dobl? zje Cie na sniadanie.
Lancia Kappa Coupe 2.0t '98 - 1584
Hyosung GV650
Jeep Renegade 1.0 GSE Limited

Awatar użytkownika
Milczar
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 203
Rejestracja: 14 paź 2009, 17:36
Lokalizacja: Milanówek

Odp: Kappa Coupe - czy jest to auto usportowione?

Post autor: Milczar » 29 lis 2013, 10:32

luka pisze:...Jak kupiłem coupe odczułem różnicę, była twardsza, prowadziła się stabilniej do tego stopnia że nawet mi to do końca nie odpowiadało.
A czy przypadkiem nie miałeś w coupe tego elektronicznie utwardzanego zawiasu z przodu? Po wciśnięciu trybu sport robi się faktycznie twardo i to czuć dosyć dobrze. Chociaż z drugiej strony amortyzatory i sprężyny z tyłu w coupe i sedanie są chyba inne.

Zesłane z Galaktyki S2

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Re: Kappa Coupe - czy jest to auto usportowione?

Post autor: Duch-Dziadka » 29 lis 2013, 11:58

Jeśli chodzi o coupe(też miałem jedno, krótko ale zawsze)...to auto jest sprinterem, ale na pewno bez właściwości sportowych.
Siedzi się wysoko, fotel niespecjalnie okala ciało...co do zawieszenia...dalekie jest od sportwego, co nie oznacza, że nie można go poprwić.
Obniżyć utwardzić...
Jeśli chodzi o moc, to moim zdaniem jest wystarczająca...ja miałem 3.0 V6 w automacie i jechałem też 2.0T 20V i co jak co, ale jest co pobudzać do życia...
Być może rozpuszczony jesteś tym 2.0 16V, ale to porponuję zamienić się z kimś to jezdzi autem na poziomie 120-150 KM...jak zabraknie Ci mocy przy wyprzadzeniu docenisz te 205 pod maską... :D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11965
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Re: Kappa Coupe - czy jest to auto usportowione?

Post autor: topcio » 29 lis 2013, 13:48

luka pisze:A ja uważam że różnica jest, miałem kappę w sedanie i uwielbiałem ją za miękkość zawieszenia i bujanie. Jak kupiłem coupe odczułem różnicę, była twardsza, prowadziła się stabilniej do tego stopnia że nawet mi to do końca nie odpowiadało. Ponadto miałem wrażenie że deptałem ją coraz bardziej, chciało mi się przyspieszać i jeździć ostrzej. Może nie jest to auto sportowe, ale nazwałbym o charakterze sportowej. Nie wiem jak z różnicą w tym samym silniku, bo miałem sedan 2.0 146KM i coupe 3.0 204 KM obydwa w automacie, bo takie lubię, wiadomo różnica w przyspieszeniu duża.
Mam podobne odczucia, nie wiem jaki zawias jest w mojej wstawiony, ale mogę zapomnieć o parkowaniu na krawężnikach a w czasie jazdy niewiele pozostało z miękkości sedana. Do sportu jej daleko, to raczej GT dla klientów o mniej zasobnym portfelu.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
luka
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1139
Rejestracja: 29 cze 2012, 12:42
Lokalizacja: Tczew/Subkowy

Re: Odp: Kappa Coupe - czy jest to auto usportowione?

Post autor: luka » 29 lis 2013, 14:19

Milczar pisze:
luka pisze:...Jak kupiłem coupe odczułem różnicę, była twardsza, prowadziła się stabilniej do tego stopnia że nawet mi to do końca nie odpowiadało.
A czy przypadkiem nie miałeś w coupe tego elektronicznie utwardzanego zawiasu z przodu? Po wciśnięciu trybu sport robi się faktycznie twardo i to czuć dosyć dobrze. Chociaż z drugiej strony amortyzatory i sprężyny z tyłu w coupe i sedanie są chyba inne.

Zesłane z Galaktyki S2
Tak u mnie było to zawieszenie adaptacyjne, coś tam z nim nie grało, więc może było cały czas na sport ustawione, dlatego takie odczucia. Nabywca ( również forumowicz ) jak się przejechał to też odczuł różnicę w jeździe i prowadzeniu, więc nie jestem przypadkiem odosobnionym w ocenie :D

Awatar użytkownika
Milczar
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 203
Rejestracja: 14 paź 2009, 17:36
Lokalizacja: Milanówek

Re: Odp: Kappa Coupe - czy jest to auto usportowione?

Post autor: Milczar » 29 lis 2013, 15:50

luka pisze: Tak u mnie było to zawieszenie adaptacyjne, coś tam z nim nie grało, więc może było cały czas na sport ustawione, dlatego takie odczucia. Nabywca ( również forumowicz ) jak się przejechał to też odczuł różnicę w jeździe i prowadzeniu, więc nie jestem przypadkiem odosobnionym w ocenie :D
No to właśnie dlatego, że coś było nie tak z zawieszeniem bo przy awarii z automatu ustawia utwardzone a wtedy faktycznie nie jest wesoło :) Ja w swojej 2.4 mam zwykły zawias i jest mięciutki aż usypia :) Do bujania po mieście ideał :)

Awatar użytkownika
tasman3310
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1563
Rejestracja: 08 lut 2010, 11:26
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Mirków/Wrocław

Kappa Coupe - czy jest to auto usportowione?

Post autor: tasman3310 » 29 lis 2013, 18:19

Z tyłu jest inny amortyzator niż z sedanie, przód nie wiem jak tam charakterystyka amora, ale raczej taka sama jak w sedanie, ale sprężyna jest inna ma więcej zwoi.
Były:
Fiat Tempra 1.4
Lancia Dedra 1.8 16V VVT
Lancia Kappa 2.4TDS
Lancia Kappa 2.0 16VT
Jest:
Lancia Kappa Coupe 2.0 20VT
Lancia Delta II 1.8 16VVT

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Kappa Coupe - czy jest to auto usportowione?

Post autor: Gros » 29 lis 2013, 21:40

Każda Kappa od sedana po cupejkę jest limuzyną podróżną i nigdy nie miała być ani przypominać sportu
:lol: : gafa : :bitwa:

Boorek

Re: Kappa Coupe - czy jest to auto usportowione?

Post autor: Boorek » 14 gru 2013, 0:25

zgodzę się z przedmówcami... Kappa coupe nie ma nic ze sportu... to stylowy samochód do pokonywania dużych odległości, a nie robienia czasów na Nurburgringu, chcesz sport rozejrzyj się za Alfa 156 GTA, albo chociaż 2.5.

Volver
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 317
Rejestracja: 25 lis 2013, 20:59
Lokalizacja: Kraków

Re: Kappa Coupe - czy jest to auto usportowione?

Post autor: Volver » 18 kwie 2014, 23:16

Moja ma sztywne zawieszenie, nawet bardzo, miała sprężyny Eibacha -15 mm, które wymieniłem na kyb na przód i robione przez dostawcę autosklep24 na tył. Była niska i twarda, jest nieco nawet powyżej standardowego prześwitu i sztywna. Pytanie do Was-jakie jest w końcu fabryczne zawieszenie-sztywne, czy kanapa? Mam 2,4 z 1998, po lifcie.
Lancia k Coupe 2,4 VIS 23.07.1998 nr 2448 Pluto Green 98 250 km...pomalutku rośnie przebieg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”