Thesis 2.4 JTD M-jet DPF 185KM

Moderator: stabraf

Qbek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 06 maja 2010, 19:16
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Thesis 2.4 JTD DPF 185KM

Post autor: Qbek » 04 lip 2011, 21:13

Dzieki za odpowiedzi, szczegolnie te rzeczowe.

Byc moze rozczaruje niektorych, ale opini nt. Lancii nie zasiegalem ani u pana Mietka, ani Zdzisia, ani nawet u Rysia z Klanu. Jedyna osoba, ktora poprosilem o wypowiedz jest znajomy kierownik serwisu w ASO Fiat/AR/Lancia. Nie poleca, zeby nie powiedziec stanowczo odradza, ze wzgledu na awaryjnosc i koszty serwisu. Biorac pod uwage, ze zapewne ma stycznosc z tymi gorszymi przypadkami, chcialem skonfrontowac ta opinie z opiniami uzytkownikow, szczegolnie tych, ktorzy jezdza Thesisami dluzej niz 2 miesiace ;)

Sam jezdze od 4 lat Lybra i juz nie raz odczulem na wlasnej skorze przeblyski geniuszu wloskiej mysli technicznej, dlatego boje sie ze jesli np. elektronika w Thesisie jest zbudowana z takim polotem, jak niektore elementy w Lybrze, ktore potrafia rozpadac sie regularnie mimo napraw na oryginalnych czesciach w ASO, to takie auto bedzie skarbonka bez dna, a co najgorsze nie bedzie dawalo radosci z uzytkowania.

Moje obawy biora sie tez z lektury dzialu "Pytania i porady techniczne" - oczywiscie 2500zl na miesiac to byla ironia, ale rzucane w niektorych watkach kwoty robia wrazenie.

Passat B5 nie jest dla mnie alternatywa dla Thesisa, chocby nawet czesci do niego rozdawali za darmo. Inne auta, ktore biore pod uwage to Hyundai Grandeur po 2006 (chyba najbardziej rozsadny), Cadillac STS po 2005, albo klasyczne juz BMW E38 z ostatniego roku produkcji (chociaz w tym wypadku znalezienie egzemplarza w uczciwym stanie i porzadnie wyposazonego graniczy z cudem).

Zachecam innych wlascicieli Thesisow do dorzucania swoich opinii :)

argenta67

Re: Thesis 2.4 JTD DPF 185KM

Post autor: argenta67 » 04 lip 2011, 21:35

Qbek pisze:Dzieki za odpowiedzi, szczegolnie te rzeczowe.

Byc moze rozczaruje niektorych, ale opini nt. Lancii nie zasiegalem ani u pana Mietka, ani Zdzisia, ani nawet u Rysia z Klanu. Jedyna osoba, ktora poprosilem o wypowiedz jest znajomy kierownik serwisu w ASO Fiat/AR/Lancia. Nie poleca, zeby nie powiedziec stanowczo odradza, ze wzgledu na awaryjnosc i koszty serwisu. Biorac pod uwage, ze zapewne ma stycznosc z tymi gorszymi przypadkami, chcialem skonfrontowac ta opinie z opiniami uzytkownikow, szczegolnie tych, ktorzy jezdza Thesisami dluzej niz 2 miesiace ;)

Sam jezdze od 4 lat Lybra i juz nie raz odczulem na wlasnej skorze przeblyski geniuszu wloskiej mysli technicznej, dlatego boje sie ze jesli np. elektronika w Thesisie jest zbudowana z takim polotem, jak niektore elementy w Lybrze, ktore potrafia rozpadac sie regularnie mimo napraw na oryginalnych czesciach w ASO, to takie auto bedzie skarbonka bez dna, a co najgorsze nie bedzie dawalo radosci z uzytkowania.

Moje obawy biora sie tez z lektury dzialu "Pytania i porady techniczne" - oczywiscie 2500zl na miesiac to byla ironia, ale rzucane w niektorych watkach kwoty robia wrazenie.

Passat B5 nie jest dla mnie alternatywa dla Thesisa, chocby nawet czesci do niego rozdawali za darmo. Inne auta, ktore biore pod uwage to Hyundai Grandeur po 2006 (chyba najbardziej rozsadny), Cadillac STS po 2005, albo klasyczne juz BMW E38 z ostatniego roku produkcji (chociaz w tym wypadku znalezienie egzemplarza w uczciwym stanie i porzadnie wyposazonego graniczy z cudem).

Zachecam innych wlascicieli Thesisow do dorzucania swoich opinii :)
Jak to przeczytałem to niestety poczułem jedno :wuerg007: i to nie do samochodu. Moja historia z Lancia trwa prawie 14lat zaczynając od Themy przez Kappę po Thesis-a i powiem tyle kierownik i jego brednie są dla tych "głodnych". Jak się dba tak się ma i największym bólem jest to, że nie mam czasu dla swoich aut a one są na tyle wyrozumiałe, że jeżdżą i nie kapryszą : ok2 :


Qbek jeśli ty przez ponad rok czasu nie potrafiłeś poprawnie profilu uzupełnić to Tobie Lancia powinna się trzy razy w tygodniu psuć i nie rozumiem po co zadawać pytania skoro masz taką autoryzowaną opinię, samochód to jak gacie jak w nie robisz to będą non-stop śmierdzieć.

Miniek
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 19 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Thesis 2.4 JTD M-jet DPF 185KM

Post autor: Miniek » 05 lip 2011, 23:54

Brawo, brawo argenta

Mam thesis 2 lata i nie narzekam. Chodzi,jeździ i nie robi problemów. Ale o auto trzeba dbać!!!
Miniek
Lancia Thesis 2,4 JTD Emblema

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis 2.4 JTD M-jet DPF 185KM

Post autor: fazi » 06 lip 2011, 11:55

Potwierdzam to bardzo dobry i wygodny samochód , jak ktoś mówi innaczej to znaczy , że ma pecha lub nienależycie sie z nim obchodzi , lub też wersja trzecia słucha wierszokletów , zwłaszcza prym wiodą serwisanci autoryzowani bo sie nie znają i pieprzą głupoty za ciężkie pieniądze ;)
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

argenta67

Re: Thesis 2.4 JTD M-jet DPF 185KM

Post autor: argenta67 » 06 lip 2011, 18:16

Miniek pisze:Brawo, brawo argenta

Mam thesis 2 lata i nie narzekam. Chodzi,jeździ i nie robi problemów. Ale o auto trzeba dbać!!!
fazi pisze:Potwierdzam to bardzo dobry i wygodny samochód , jak ktoś mówi innaczej to znaczy , że ma pecha lub nienależycie sie z nim obchodzi , lub też wersja trzecia słucha wierszokletów , zwłaszcza prym wiodą serwisanci autoryzowani bo sie nie znają i pieprzą głupoty za ciężkie pieniądze ;)
Chłopaki szkoda oczu i prądu na Qbek on ma autoryzowaną opinie, a tu zagląda raz na rok i wstawia pytania do zamieszania : cenzura : :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Thesis 2.4 JTD M-jet DPF 185KM

Post autor: Toper » 11 lip 2011, 23:32

trochę off-topowo, ale myślę, że za jakis czas Thesis będzie niezłym oldtimerem...

Sam jakbym miał trochę kasy to bym sobie sprawił, tylko po to, żeby ją mieć ;-)

Pozdrawiam
Toper

ODPOWIEDZ

Wróć do „Thesis”