Kupno Lancii Thesis, a koszty naprawy

Moderator: stabraf

Kingusia
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 13 lip 2012, 21:08
Imię: Kinga
Lokalizacja: Wawa

Kupno Lancii Thesis, a koszty naprawy

Post autor: Kingusia » 13 lip 2012, 21:32

Witam,

zastanawiam się nad kupnem Lancii Thesis i jestem ciekawa ile kosztują podstawowe naprawy (nie wiem ile negocjować ze sprzedającym :)).

Z tego co mówił Sprzedający - z uwagi na to, że auto ma przebieg ponad 150 tys. - należy wymienić ROZRZĄD. Czy ktoś wie ile mniej więcej kosztuje wymiana rozrządu z częściami - Lancia Thesis 3.0?
Czytałam także, że skrzynie biegów w automatach bywają awaryjne - interesowała by mnie informacja ile kosztuje naprawa skrzyni (regeneracja) lub wymiana oleju w skrzyni (którą podobno się robi a nikt o tym nie mówi)?

Będę wdzięczna za szybką informację, bo cena auta wydaje się atrakcyjna (i nie wiem czy nie za bardzo).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kupno Lanci Thesis a koszty naprawy

Post autor: fazi » 13 lip 2012, 22:24

Witaj : witaj : taki samochód trzeba dobrze kupić to znaczy , najlepiej od osób z forum itp.Co do kosztów rozrząd w 3.0 skromnie licząc 1500 zł , naprawa regeneracja skrzyni przewaznie od 7 do 10 tyś złotych , kup taki egzemplarz by uniknąc takich niespodzianek , po co od razu zakłądać remont , te koszta to nie tylko lancia, każde auto tej klasy kosztuje w naprawach.Życzę powodzenia i niech cie nie odstraszaja koszty tylko kup dobry samochód .Powodzenia : ok2 :
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Awatar użytkownika
BcN
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 210
Rejestracja: 02 maja 2012, 21:40
Imię: Artur
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk

Re: Kupno Lanci Thesis a koszty naprawy

Post autor: BcN » 13 lip 2012, 22:35

Witaj : witaj :

Właśnie jutro odbieram autko od mechanika. Wymienił mi rozrząd (kompletny + świece + oleje + filtr powietrza + gumy) oraz łożysko lewe przednie. Jutro poznam dokładną wycenę tej imprezy to się podzielę informacją. Mam Thesisa 3.2 od 3 tygodni i już zrobiłem nim 2 tys. km bez awarii. Jedyny mankament to apetyt na paliwo :D

Zachęcam do kupna.
Pozdrawiam
Lancia Thesis 3.2

Awatar użytkownika
kogut
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 182
Rejestracja: 04 mar 2008, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa

Re: Kupno Lanci Thesis a koszty naprawy

Post autor: kogut » 13 lip 2012, 22:46

Kingusia pisze:... bo cena auta wydaje się atrakcyjna (i nie wiem czy nie za bardzo) ...
Witaj,

A może podziel się tą ceną to będziemy mogli szepnąć coś na uszko :)

Pozdrawiam
była: Lancia Lybra SW 1,9 jtd
była: Lancia Thesis Emblema 2,4 jtd
jest: Alfa Romeo 166, 2.0 T.Spark

argenta67

Re: Kupno Lancii Thesis, a koszty naprawy

Post autor: argenta67 » 14 lip 2012, 17:22

Kingusia pisze:Witam,

zastanawiam się nad kupnem Lancii Thesis i jestem ciekawa ile kosztują podstawowe naprawy (nie wiem ile negocjować ze sprzedającym :)).

Z tego co mówił Sprzedający - z uwagi na to, że auto ma przebieg ponad 150 tys. - należy wymienić ROZRZĄD. Czy ktoś wie ile mniej więcej kosztuje wymiana rozrządu z częściami - Lancia Thesis 3.0?
Czytałam także, że skrzynie biegów w automatach bywają awaryjne - interesowała by mnie informacja ile kosztuje naprawa skrzyni (regeneracja) lub wymiana oleju w skrzyni (którą podobno się robi a nikt o tym nie mówi)?

Będę wdzięczna za szybką informację, bo cena auta wydaje się atrakcyjna (i nie wiem czy nie za bardzo).

Pozdrawiam
Ceny nie podałaś ale znając życie to po to jest atrakcyjna by szybko sprzedać a po co szybko sprzedać bo coś tam się cichutko tli i czeka na chętnego na wydanie kasy bo ktoś musi ją wydać.

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kupno Lancii Thesis, a koszty naprawy

Post autor: fazi » 14 lip 2012, 20:52

Witam ponownie, powróciłem właśnie z eskapady wakacyjnej , zrobiłem 2100 km i dojechałem bez żadnego szwanku, nie taki thesis straszny jak go malują :D Jazda jest bajeczna : ok2 :
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

szarkiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 672
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Re: Kupno Lancii Thesis, a koszty naprawy

Post autor: szarkiz » 15 lip 2012, 9:18

no nie wiem czy hymny pochwalne po przejechaniu 2 tys napawają entuzjazmem ;).
Potencjalny nabywca, może odnieść wrazenie ze 2 tkm bez awarii to dobry wynik.

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kupno Lancii Thesis, a koszty naprawy

Post autor: fazi » 15 lip 2012, 20:54

szarkiz pisze:no nie wiem czy hymny pochwalne po przejechaniu 2 tys napawają entuzjazmem ;).
Potencjalny nabywca, może odnieść wrazenie ze 2 tkm bez awarii to dobry wynik.
W przypadku tego samochodu to niezły wyczyn :D ;)
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

argenta67

Re: Kupno Lancii Thesis, a koszty naprawy

Post autor: argenta67 » 15 lip 2012, 21:04

fazi pisze:
szarkiz pisze:no nie wiem czy hymny pochwalne po przejechaniu 2 tys napawają entuzjazmem ;).
Potencjalny nabywca, może odnieść wrazenie ze 2 tkm bez awarii to dobry wynik.
W przypadku tego samochodu to niezły wyczyn :D ;)
Tym zdaniem to reklamę auta strzeliłeś : beczy : .
Ja przejechałem pięć tysięcy jednym wyjazdem i nie uważam tego za wyczyn.

Awatar użytkownika
BcN
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 210
Rejestracja: 02 maja 2012, 21:40
Imię: Artur
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk

Re: Kupno Lancii Thesis, a koszty naprawy

Post autor: BcN » 15 lip 2012, 22:10

Kingusia pisze:Witam,

zastanawiam się nad kupnem Lancii Thesis i jestem ciekawa ile kosztują podstawowe naprawy (nie wiem ile negocjować ze sprzedającym :)).

Z tego co mówił Sprzedający - z uwagi na to, że auto ma przebieg ponad 150 tys. - należy wymienić ROZRZĄD. Czy ktoś wie ile mniej więcej kosztuje wymiana rozrządu z częściami - Lancia Thesis 3.0?
Czytałam także, że skrzynie biegów w automatach bywają awaryjne - interesowała by mnie informacja ile kosztuje naprawa skrzyni (regeneracja) lub wymiana oleju w skrzyni (którą podobno się robi a nikt o tym nie mówi)?

Będę wdzięczna za szybką informację, bo cena auta wydaje się atrakcyjna (i nie wiem czy nie za bardzo).

Pozdrawiam
Tak więc ja jestem już po zabiegu i mogę co nieco powiedzieć:
wymiana rozrządu + wymiana oleju + wymiana kompletu świec + wymiana gum + filtr powietrza + łożysko przednie w sumie z robocizną zapłaciłem 3500 zł : beczy :
Lancia Thesis 3.2

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Kupno Lancii Thesis, a koszty naprawy

Post autor: jjash » 16 lip 2012, 22:46

Rany, co Wy wymyślacie? Jeżdżę swoją Teresą od sierpnia zeszłego roku codziennie, zrobiłem nią 31625km i oprócz wymiany z zimowych na letnie kapcie, normalnej wymiany rozrządu po zakupie i oleju z filtrami wg normalnych zaleceń producenta, wymiany przednich klocków hamulcowych i moich "normalnych" problemów z EOL Error to nic jej nie dolega. Nie rozumiem zatem dlaczego taką opinię się robi tej marce. Dodam, że codziennie pokonuję nią 150km. A! No i zaraz po zakupie doprowadziłem do porządku przednie zawieszenie (wahacze). I tyle. I oby tak dalej. Ej, Czarnoksiężnicy!
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Kupno Lancii Thesis, a koszty naprawy

Post autor: edym » 16 lip 2012, 22:53

jjash pisze:Rany, co Wy wymyślacie? Jeżdżę swoją Teresą od sierpnia zeszłego roku codziennie, zrobiłem nią 31625km i oprócz wymiany z zimowych na letnie kapcie, normalnej wymiany rozrządu po zakupie i oleju z filtrami wg normalnych zaleceń producenta, wymiany przednich klocków hamulcowych i moich "normalnych" problemów z EOL Error to nic jej nie dolega. Nie rozumiem zatem dlaczego taką opinię się robi tej marce. Dodam, że codziennie pokonuję nią 150km. A! No i zaraz po zakupie doprowadziłem do porządku przednie zawieszenie (wahacze). I tyle. I oby tak dalej. Ej, Czarnoksiężnicy!

wiesz...różnie to bywa...generalnie dużo zależy od szczęścia (dotyczy to każdej marki) ;-)
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

Awatar użytkownika
facio
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 02 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupno Lancii Thesis, a koszty naprawy

Post autor: facio » 17 lip 2012, 6:25

To nic nie bywa -Jak się dba to się ma. Moja jeżdzi codziennie i zero problemów. : yesyes :
We Wroclawiu utworzylem mały klub kappy można poznać nas po rejestracjach wszystkie zaczynaja sie DW 222 mam tez duzo czesci lanci... Tel.691-771-549 A teraz do stadka dołączy Thesis 2.4 jtd mojej żonki DW 898

argenta67

Re: Kupno Lancii Thesis, a koszty naprawy

Post autor: argenta67 » 17 lip 2012, 7:18

edym pisze:
jjash pisze:Rany, co Wy wymyślacie? Jeżdżę swoją Teresą od sierpnia zeszłego roku codziennie, zrobiłem nią 31625km i oprócz wymiany z zimowych na letnie kapcie, normalnej wymiany rozrządu po zakupie i oleju z filtrami wg normalnych zaleceń producenta, wymiany przednich klocków hamulcowych i moich "normalnych" problemów z EOL Error to nic jej nie dolega. Nie rozumiem zatem dlaczego taką opinię się robi tej marce. Dodam, że codziennie pokonuję nią 150km. A! No i zaraz po zakupie doprowadziłem do porządku przednie zawieszenie (wahacze). I tyle. I oby tak dalej. Ej, Czarnoksiężnicy!

wiesz...różnie to bywa...generalnie dużo zależy od szczęścia (dotyczy to każdej marki) ;-)
Szczęście to mają "dziwczynki" jeśli nic nie złapią :lol: :lol: ale w przypadku samochodów to nie ma takiego pojęcia i tu popieram jjash : ok2 :

Awatar użytkownika
edym
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 06 kwie 2009, 22:51
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Kupno Lancii Thesis, a koszty naprawy

Post autor: edym » 17 lip 2012, 9:17

facio pisze:To nic nie bywa -Jak się dba to się ma. Moja jeżdzi codziennie i zero problemów. : yesyes :

nie będę się spierał ale uważam, że "jak się dba to się ma" nie zawsze się sprawdza ponieważ kupując używane auto nie jesteśmy w stanie w 100% ocenić czy nie ma żadnych ukrytych usterek.
Były: Lancia Delta II 2.0 '94, Lancia Delta GT i.e '92, Fiat Bravo 1.6 '97
Jest: Thesis 3.2 Emblema '03 oraz Astra II 1.8 kombi '00

ODPOWIEDZ

Wróć do „Thesis”