Thesis - utopiłem zakup?

Moderator: stabraf

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Thesis - utopiłem zakup?

Post autor: adamM20 » 23 gru 2012, 13:23

BogdanA pisze:
Alley pisze:Dzięki za info.

"potem co 1k/min" czyli dojść również do 8k? Ogólnie 2.88 to dobrze?
chłopie to prawie 3 at mozesz spać spokojnie :D tylko wymień olej na dobry :D i nie zalewj minerałów tylko syntetyk ,bo te motory sie urodziły na takim oleju i na takim muszą umrzeć
... Bogdan masz rację 3 atm to dobry wynik pytanie tylko czy mechanik nie podał p max. bo wtedy 2,88 atm przy 7.000 obr/min to bardzo średni wynik. Najlepiej jak przy kolejnej próbie cisnienia Właściciel będzie przy mechaniku i zda nam kompletną bez przekłamań relację a wtedy wydamy wyrok .....

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Thesis - utopiłem zakup?

Post autor: Gros » 23 gru 2012, 13:40

adamM20 pisze:
BogdanA pisze:
Alley pisze:Dzięki za info.

"potem co 1k/min" czyli dojść również do 8k? Ogólnie 2.88 to dobrze?
chłopie to prawie 3 at mozesz spać spokojnie :D tylko wymień olej na dobry :D i nie zalewj minerałów tylko syntetyk ,bo te motory sie urodziły na takim oleju i na takim muszą umrzeć
... Bogdan masz rację 3 atm to dobry wynik pytanie tylko czy mechanik nie podał p max. bo wtedy 2,88 atm przy 7.000 obr/min to bardzo średni wynik. Najlepiej jak przy kolejnej próbie cisnienia Właściciel będzie przy mechaniku i zda nam kompletną bez przekłamań relację a wtedy wydamy wyrok .....
Tak dokładnie masz racje Adamie bo jeśli tylko mówił, a właściciel nie widział . Mechanik jak mechanik czasem niedokładnie sie przyłozył, to może być kuku kosztowne ,a tego byśmy nie chcieli I lepiej mieć pewność 100%
:lol: : gafa : :bitwa:

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Thesis - utopiłem zakup?

Post autor: adamM20 » 23 gru 2012, 13:54

BogdanA pisze:
adamM20 pisze:
BogdanA pisze:
Alley pisze:Dzięki za info.

"potem co 1k/min" czyli dojść również do 8k? Ogólnie 2.88 to dobrze?
chłopie to prawie 3 at mozesz spać spokojnie :D tylko wymień olej na dobry :D i nie zalewj minerałów tylko syntetyk ,bo te motory sie urodziły na takim oleju i na takim muszą umrzeć
... Bogdan masz rację 3 atm to dobry wynik pytanie tylko czy mechanik nie podał p max. bo wtedy 2,88 atm przy 7.000 obr/min to bardzo średni wynik. Najlepiej jak przy kolejnej próbie cisnienia Właściciel będzie przy mechaniku i zda nam kompletną bez przekłamań relację a wtedy wydamy wyrok .....
Tak dokładnie masz racje Adamie bo jeśli tylko mówił, a właściciel nie widział . Mechanik jak mechanik czasem niedokładnie sie przyłozył, to może być kuku kosztowne ,a tego byśmy nie chcieli I lepiej mieć pewność 100%
: ok2 :

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - utopiłem zakup?

Post autor: Alley » 24 gru 2012, 15:20

Dzięki Panowie. Po świetach po wymianie oleju i filtra zrobię ponowny test tak jak piszecie. Bieg jałowy tyle, ze u mnie wahania to 650-700 obrotów (faluje) i zmierzę wszystko po kolei dochodząc do 4 tyś.

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Thesis - utopiłem zakup?

Post autor: adamM20 » 24 gru 2012, 15:54

Alley pisze:Dzięki Panowie. Po świetach po wymianie oleju i filtra zrobię ponowny test tak jak piszecie. Bieg jałowy tyle, ze u mnie wahania to 650-700 obrotów (faluje) i zmierzę wszystko po kolei dochodząc do 4 tyś.
....Młody Człowieku jeszcze będą z Ciebie ludzie! : ok2 :
Czekamy na wyniki a póki co:
Wesołych Świąt!

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - utopiłem zakup?

Post autor: Alley » 24 gru 2012, 19:53

Dziękuje i wzajemne!

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - utopiłem zakup?

Post autor: Alley » 26 gru 2012, 14:50

lysholm pisze: A olej jedynie selenia.
Dlaczego tylko jedynie ten olej? Dość drogi..

adamM20
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 3301
Rejestracja: 28 lip 2012, 9:56

Re: Thesis - utopiłem zakup?

Post autor: adamM20 » 26 gru 2012, 15:33

Alley pisze:
lysholm pisze: A olej jedynie selenia.
Dlaczego tylko jedynie ten olej? Dość drogi..
...Selenia nie jest jedynym olejem, który możesz kupić, każdy olej w zalecanej przez producenta specyfikacji lepkościowej będzie prawidłowym. Jedynie (zgadzam się z Bogdanem) najlepiej jeśli będzie to pełny syntetyk.

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6287
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Thesis - utopiłem zakup?

Post autor: vanisch » 26 gru 2012, 16:49

Selenia ma średnią opinię, Motul i Valvoline są dość wychwalane.
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

LUKI82

Re: Thesis - utopiłem zakup?

Post autor: LUKI82 » 26 gru 2012, 20:39

Jeśl kupiłeś thesis nie licz że będzie tanio. Ja do mojej leje jedynie selenie, mam 240tys na szafie i nie narzekam, olej jest ok.
Aa i co najważniejsze mojej żonie podobają się metalowe zbiorniki w jakich jest Selenia ;)

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - utopiłem zakup?

Post autor: Alley » 27 gru 2012, 13:50

Rozmawiałem dziś z mechanikiem jak sprawdzał ciśnienie oleju. Sprawdzał na zimnym silniku przy 700 obrotach i wyszło 2,82 atm. Potem na rozgrzanym silniku wyszło mu przy 700 obrotów 2,88 atm. Także różnica niewielka. Przy obrotach 2-3-4 tysiące nie sprawdzał, bo błąd przy tych obrotach nie występuje. Jutro zmieniam olej u tego samego mechanika i od razu po zmianie sprawdzimy ciśnienie oleju i dam znaka :)

Awatar użytkownika
kecajgo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 643
Rejestracja: 28 gru 2009, 17:26
Lokalizacja: Brzeg

Re: Thesis - utopiłem zakup?

Post autor: kecajgo » 28 gru 2012, 23:19

Moja Tereska 2,4 JTD 150 KM była zalana w servisie przez poprzedniego właściciela selenią. Ale u mnie w firmie pojawił się Liqui Moly - trochę o nim poczytałem-i tym 5w40 zalałem - jest ok. Moim zdaniem Trzeba lać markowe oleje z zachowaniem właściwej grupy. A, że teresa lubi tylko syntetyki to takie należy stosować i.

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - utopiłem zakup?

Post autor: Alley » 30 gru 2012, 15:48

PANOWIE!

Olej wymieniony na Motul 5W40 i wszystko ok. Błąd zniknął. Okazało się ze poprzedni właściciel był w kulki robiony przez jego ASO tyle, ze nie Lancii. Wymieniał mi mechanik olej i okazało się, że śruba spustowa w miste olejowej jest okrągła. Nie udało im się odkręcić śruby to wymienili sam filtr. Po odkreceniu filtra samego olej był wodnisty!!! Kapał jak woda z kranu. Zero lepkości. Ten czujnik po prostu sygnalizował najzwyczajniej wymianę oleju. W końcu mechanik odkręcił mosiężną śrubę, dał nową, olej zalany i po tysiacu kilometrów nie zaobserwowałem żadnej kontrolki oleju. Jestem zadowolony, że silnik jest zdrowy i ciśnienie oleju też jest git :)

Dziękuję serdecznie wszystkim za świetne rady i pomoc.

Awatar użytkownika
Ramzes_II
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 2543
Rejestracja: 02 lis 2009, 0:06
Imię: Dominik
Lokalizacja: Dębica, podkarpackie

Re: Thesis - utopiłem zakup?

Post autor: Ramzes_II » 30 gru 2012, 16:06

Olej teraz warsztaty wymieniają przewaznie poprzez odessanie z silnika przez rurkę bagnetu. Nie trzeba nic odkrecać, osłon, śrub spustowych... wkłada wężyk przez otwór bagnetu do miski silnika a podcisnienie wysysa olej do zbiornika obok auta.
Wiec tak bym nie dramatyzował ze olej nie był zmieniany...
Tuning oraz diagnostyka JTD, JTDm, TDI, CDI, HDI ... i HGW :D

>>>>>>>>>>>>>>>>>>tel: 661-104-166
<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Thesis - utopiłem zakup?

Post autor: FXX » 30 gru 2012, 17:06

Dokładnie tak jak mówi Dominik, teraz większość dobrych warsztatów ma takie urządzonko. Sam w Espero korzystałem z czegoś takiego, bo jakiś idiota uszkodził mi gwint w misce i korek był na stałe wklejony.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Thesis”